Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lockheed p-38J Lightning "European theater" (Academy 1/72)  (Pročitano 10622 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Pogledacu knjige, samo da mi se skinu posto imam odlican internet  Smile
Evo fotke i naravno neizbjezno pitanje Smile
Kako da izbjegnem kapilarno sirenje boje kroz linije panela ispod trake?
PS traka nije odnijela ni malo boje, guess I'm lucky Smiley

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IMG00340-20111110-2328.jpg
(60.02 KB, 800x600)
IMG00339-20111110-2328.jpg
(82.25 KB, 800x600)
IMG00338-20111110-2328.jpg
(79.53 KB, 800x600)
IMG00336-20111110-2327.jpg
(108.76 KB, 800x600)
IMG00335-20111110-2327.jpg
(70.15 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
SonyEricsson C702i
E u tome je fora sa fleksibilnom trakom, treba da je dovoljno nezna da se uvuce u liniju panela... Probaj da kada budes stitio za nanosenje crne cackalicom "ubedis" traku da udje u panel...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.106
čačkalicu u alkohol i oprezno povuci unutar panela, ali budi extra oprezan ! a i deo će nestati kada budeš radio panelizaciju... i naravno tamiya traka.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Nevjerovatno kakav uticaj cackalica ima na traku Smile
Odradio po savjetu, nigdje nije procurilo! Cini mi se da je dobro ispalo mada je malo tranjavo jer je bijele trebalo 400 slojeva da boja na nesto lici... Izludio sam skroz. Postavio sam usisnike sistema hladjenja.
Mislio sam da uradim jos jedan tanki sloj razrijedjene zelene i sive na respective stranama zbog sitnih nekih tragova koji su ostali od preturanja aviona po rukama dok sam maskirao i farbao invasion stripes prije nego sto lupim gloss lak na sve ovo. Mislio sam isto tako da ne kacim canopy dok ne izlakiram maketu pa tek kad sa lakiranjem zavrsim da nalijepim i canopy. Sta mislite o tome?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IMG00344-20111112-0016.jpg
(89.29 KB, 800x600)
IMG00342-20111112-0015.jpg
(58.15 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.106
ja lično conopy uvek zalepim pre farbanja jer se dešava ( nažalost veoma često ) da treba i njega gitovati...... da ne pričam o tome da ako prilikom lepljenja negde pogrešiš i omakne ti se lepak ode sve u pm..... inače za sada izgleda fenomenalno, čekamo nastavak
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
SonyEricsson C702i
Odlicno izgleda  Smile Smile Smile
Ja tako cetkicom ne bih znao da ofarbam  Smile
Sto se stakla tice, tebi na volju, i ja uglavnom zalepim staklo pre farbanja mada se desi da nekad to uradim i posle (ako sam proverio da je uklapanje savrseno-ili bar blizu savrsenog)
Samo napred  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ja sam odlucio da radim otvorenu varijantu kokpita jer sam canopy za zatvorenu us*o kad sam farbao linije spojeva.. Pocetnicke greske jbg... Mislim da ce s obzirom na subotu i manju kolicinu ucenja za ovaj vikend biti gotov. Idem posle citaone da kupim jos zutu boju i lakove, pa polako.
Pretpostavljam da je isto kao sa bojama ali da pitam: Lak isto razrjedjujem dosta pa prelazim u vise slojeva? Kad znam da je dosta laka? Sve weathering efekte radim posle lakiranja ili samo wash?
Hvala za komentare  Smile

PS Di nam je Papalu sto ga nema? Smiley Mozda se pozabavio onim Deda Mrazom, da stigne za kup Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.120
naravno da lak ide isto kao i farba, prvo ide sjajan lak da bi mogao da postaviš dekale, kada ti maketa bude sjajna k'o pasja m..a gotovo sa sjajnim lakom mogu dekali. na dekale ponovo sjajni lak, s' obzirom da radiš tanke slojeve četkicom možeš slobodno 2-3 sloja pa onda weathering. između raznih faza weatheringa uvek sloj laka i na kraju semi gloss ili mat lak da namestiš konačan sjaj, broj slojeva se ne može ovako odrediti, tu nema strogog pravila, radiš dok ne ispadne kako si zamislio.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Evo ga, sve zakaceno i zalijepljeno, ofarbano, popravljene greskice. Sad ide lakiranje polako pa dekali pa wash. Izbacicu kad bude gotovo, da ne zatrpavam sa fazama lakiranja.
Pozdrav i komentarisite Smiley

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IMG00347-20111113-1710.jpg
(86.24 KB, 800x600)
IMG00346-20111113-1710.jpg
(75.43 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
Hipokoklica  Smile tu sam, tu sam i tacno si pogodio - radim na Deda Mrazu! Dobro ti je ovo ispalo, koliko mogu da vidim, jer fotke nisu bas najsjajnije. Dobar si ti, eh, kad bih ja imao tu brzinu! Samo napred, i pazljivo pri kraju - bice ovo lepa maketa! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.