Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:18:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Apac pobedio na indijskom tenderu  (Pročitano 8519 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
...Ameri nece toliko da se bakcu s time,naprave one osnovne,posle malo doradjuju,ali na kraju predju na novi proizvod.

Pa, to je to, oni to dosta brzo (ponekad i povrsno, tj. bez veze, samo nesto isprobaju ili pak za samo neku konkretnu svrhu koja kratko traje itd) izmenjaju. Sve isti djavo u stvari ali sa raznim dodacima, i imaju vise onih skracenica u nazivima i programima nego Indija stanovnika. No, ipak znaju da naprave spravu, ne moze da se kaze.
Ni Rusi uvek ne naprave super spravu, imaju i oni svacega, ali generalno su pametniji jer uspevaju za manje para da urade sjajne stvari. Ameri se razbacuju programima (a i lovom), doci ce i njima frka pa ce poceti misliti, valjda Smile
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.01
Ako se uzme u obzir da je od pocetka invazije na Afganistan izgubljeno 11 Apache helikoptera i svi se vode kao "non combat loss" i to da je utroseno 460 miliona dolara za rasporedjivanje ovih helikoptera u Albaniji da bi bez ijedne borbene misije dva helikoptera otisla do vraga ostaje itekako nejasno sta Indija ovim izborom zeli da postigne?
Treba dodati da je 1999 ovaj helikopter bio 16 godina u operativnoj upotrebi.

4 predserijska primerka Mi28 - svi razliciti medju sobom su ucestvovala u Afganistanu bez gubitaka.

Pametnome dosta...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

mi-28n-1.jpg
(84.79 KB, 390x400)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ameri sve vode kao "non-combat loss".

Vidjao sam slike Abramsa izbusenih kao svajcarski sir,sto RPGovima,sto IEDovima,i ovi i dan danas tvrde da nisu izgubili nijedan u borbi.Gubili su oni njih itekako,samo sto se sve uvek prikriva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Samsung 
Ako se uzme u obzir da je od pocetka invazije na Afganistan izgubljeno 11 Apache helikoptera i svi se vode kao "non combat loss" i to da je utroseno 460 miliona dolara za rasporedjivanje ovih helikoptera u Albaniji da bi bez ijedne borbene misije dva helikoptera otisla do vraga ostaje itekako nejasno sta Indija ovim izborom zeli da postigne?
Treba dodati da je 1999 ovaj helikopter bio 16 godina u operativnoj upotrebi.

4 predserijska primerka Mi28 - svi razliciti medju sobom su ucestvovala u Afganistanu bez gubitaka.

Pametnome dosta...

Pa izgleda da za indijsku vojsku rade idioto ocigledno. To se da videti i po stanju njihove vojske. Mogli bi stosta nauciti od nas. Pozuri da im posaljes mejl i objasnis kako silno grese.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.10
Нису Руси зезнули Индијце са уговорима него су објективне околности довеле до промене цене. То је сасвим нормално у пословном свету. Нико неће да ради са губицима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Samsung S7
KA50 ne mogu da prodaju jer imaju samo 10 komada i nece se dalje proizvoditi.Zamenjen je 52kom....
Apac je odlican helikopter...dokazan aparat i svakako je dobro posedovati ga.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Pa,naravno kad je provereni Apac mator koliko i takodje provereni Mi-24,a Mi-28ica je razvijana 90ih.

Ja licno bih i dalje razvijao Mi-24ku.On je svoj nadimke "krokodil" i "leteci tenk" odbranio vec bezbroj puta.

Istina, babaroga kad se pojavi. Ali malo nesretna mesavina desantnog i borbenog helikoptera, sa jedne strane, nosi malo vojnika i za ozbiljniju akciju su potrebni desantni helikopteri a za borbenog je pretezak sto moze biti problem u borbi za samonavodecim raketama, tu su sekunde bitne. Inace, Kamov je trebao da ispuni ulogu pravog borbenog helikoptera.




Mada,razumem ih - Rusi su ih nekoliko puta dosad zajebavali sa ugovorima,i verovatno im je bilo draze da puknu lepo kintu i uzmu ugovor za koji znaju da ce da se postuje,nego da se posle bakcu sa Rusima.

Svi vrlo dobro znamo da Rusi,ipak,vole da muljaju.I to su vec nekoliko puta radili Indijcima.

Moguce, ali ko zna, mozda su Ameri u paketu dali jos neke opcije vise a kod Rusa samo pare-roba  Smile

Ako se uzme u obzir da je od pocetka invazije na Afganistan izgubljeno 11 Apache helikoptera i svi se vode kao "non combat loss" i to da je utroseno 460 miliona dolara za rasporedjivanje ovih helikoptera u Albaniji da bi bez ijedne borbene misije dva helikoptera otisla do vraga ostaje itekako nejasno sta Indija ovim izborom zeli da postigne?
Treba dodati da je 1999 ovaj helikopter bio 16 godina u operativnoj upotrebi.

4 predserijska primerka Mi28 - svi razliciti medju sobom su ucestvovala u Afganistanu bez gubitaka.

Pametnome dosta...

Dobro, te Mi28, predserijske su ipak malo vise mazili i pazili gde ga salju i verovatno nisu bas terali do krajnjih granica i u opasne situacije (uvek postoji rizik da bude oboren pa da tehnologija zavrsi u tudjim rukama). Sto se tice Apacha u Avganistanu, gde se leti, tu se i pada, a gde se vise leti automatski i vise pada. Rusi navode da su izgubili 74 Mi24 u Avganistanu, i to im je najveci broj letelica jednog tipa po gubicima ali opet ne govori mnogo o helikopteru vec uslovima i zadacima na koje je poslat.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ali malo nesretna mesavina desantnog i borbenog helikoptera, sa jedne strane, nosi malo vojnika i za ozbiljniju akciju su potrebni desantni helikopteri a za borbenog je pretezak sto moze biti problem u borbi za samonavodecim raketama, tu su sekunde bitne.

Citat
Dobro, te Mi28, predserijske su ipak malo vise mazili i pazili gde ga salju i verovatno nisu bas terali do krajnjih granica i u opasne situacije (uvek postoji rizik da bude oboren pa da tehnologija zavrsi u tudjim rukama). Sto se tice Apacha u Avganistanu, gde se leti, tu se i pada, a gde se vise leti automatski i vise pada. Rusi navode da su izgubili 74 Mi24 u Avganistanu, i to im je najveci broj letelica jednog tipa po gubicima ali opet ne govori mnogo o helikopteru vec uslovima i zadacima na koje je poslat.

Znas sta,Mi-28ice,koje su i napravljene kao zamena za 24ke su takodje testirali u Ceceniji,gde im je jednom trebalo 4 komada da obave zadatak koji je ranije obavila jedna 24ka.Takodje,8 vojnika nije mnogo,ali nije ni malo.A u najezdi tih cudovista,8 po 8 po 8... i eto ti zapadnjacke najvece nocne more - nezaustavljive najezde Sovjeta u velikom blicu.To sto ona radi dve funkcije odjednom ne znaci da ne radi nijednu dobro,vec da je tolko dobra da moze da obavlja jednu odlicno (napad),a da i dalje bude sposobna za drugu(prevoz vojnika).I zaista jeste-ima dovoljno snage da pokrece dva tenka,naoruzanja da preore njivu (sa sve tenkovima na njoj),jak oklop i dobru puzdanost.U onaj visak snage i prostora ispod motora tutnes 4 nosila ili 8 vojnika i eto ti nocne more.
I dokazala je to bezbroj puta.Kakvi su Kamovi u odnosu na nju,ne mogu sa sigurnoscu da kazem,jer su ovi novi Kamovi ipak opaki igraci.Ali u jedno sam siguran - ne bih je menjao,pogotovu ne za ovakve Mi-28ice,dok ih ne srede i poboljsaju.I kalas je star 70 godina pa je i dalje bolji od mnogih,ako ne i svih mladjih puski.

Ukratko - "don't fix it,if it ain't broke".
« Poslednja izmena: 29. Okt 2011, 02:33:44 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Cecenija bas nije pouzdana, govorimo o helikopteru koji bi morao da ima sposobnost izbegavanja modernog protivnickomg PVO-a kao i protivnickih helikoptera, oba Cecenci nisu imali.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Cecenija bas nije pouzdana, govorimo o helikopteru koji bi morao da ima sposobnost izbegavanja modernog protivnickomg PVO-a kao i protivnickih helikoptera, oba Cecenci nisu imali.

Netacno,imali su i oni itekako puno.Dobili su i oni deo Stingera,sto od Amera,sto sami,a imali su i dosta Igli,Strela i ostalih rucnih lansera od kojih su neki cak bili i jaci od Stingera.Gledao sam na YT snimak kako oni Cecenski cobani obaraju 24ku al tek posle dva hica Igle.Mislim da sam video i jedan na kom nose Stingere.Jos je tu bilo i zaplenjenih Silki,ZSU-ova i slicnih malih PVO sistema.
Takodje,i tamo je bilo raznoliko ratiste - i urbano ratovanje i zmurke po planinama i sumama.I ravnica i vrhovi.Itekako tesko i zahtevno ratiste.I opet,24ke su se i tamo dokazale.

Jednostavno,helis je,kao sto mu i nadimak kaze,pravi krokodil - izdrzljiv,a opasan.Ja jedino sto mogu da mu racunam kao nedostatak u odnosu na novije,prave jurisne helise jeste malo manja agilnost.I u smislu manevrisanja,i u smislu opremljenosti opremom da brze i lakse otkrije pretnje i izbegne ih ili unisti.Ovo drugo se vec resava,brojnim modifikacijama,te ostaje jedino ovo prvo.Al opet mislim da je,u odnosu na ono sto pruza,to minorna cena.Uostalom,daj mu jednog saborca,da mu cuva ledja i otkriva ciljeve,i gotovo je sa neprijateljem.
« Poslednja izmena: 29. Okt 2011, 02:58:09 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:18:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.