Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:26:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Apac pobedio na indijskom tenderu  (Pročitano 8530 puta)
26. Okt 2011, 03:12:39
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Samsung 
Boeing wins IAF 22 attack helicopter tender with its AH-64D

Russian Mi-28N Night Hunter has lost a tender on the delivery of 22 attack helicopters to the Indian military in strong competition with the American AH-64D Apache, an Indian Defense Ministry source said on Tuesday.

“We decided not to choose the Mi-28 for technical reasons. Our experts believe that the Mi-28N did not meet the requirements of the tender on 20 positions, while the Apache showed better performance,” the source said.

The future contract, worth at least $600 million, envisions an optional delivery of additional 22 helicopters.

Russia is still taking part in two other Indian helicopter tenders: on the delivery of 12 heavy transport helicopters and 197 light general-purpose helicopters.

The first tender includes the Russian Mi-26T2 and the American CH-47F Chinook helicopters, while the second involves the Russian Ka-226T and the AS550 Fennec helicopter, developed by Eurocopter.

Meanwhile, Russia continues the deliveries of Mi-17-B5 transport helicopters to India under a 2008 contract for the supply of 80 helicopters worth $1.4 billion.

The Indian military helicopter market, with its potential demand for 700 helicopters in the next decade, fuels fierce competition among foreign manufacturers.

http://en.rian.ru/world/20111025/168096811.html

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Steta. Mi28 izgleda tako nadrkano da je to strasno. Rusi su krivi sto ovaj helikopter nisu malo bolje "medijski" digli. Ovde je ipak marketing presudio. Apac kosta dosta vise od mi28 ili recimo kamova 50/52.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Hm Smile mozda je prevagnuo dolet koji jr kod apacha veci, ali zato ruski helikopter nosi mnogo vise. Ko ce da ga zna sta su Indijci hteli Smile Al, eto uzeli apache, pa nek ih teraju, sta ima... Smile Smile
« Poslednja izmena: 26. Okt 2011, 19:19:51 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1



Mada,razumem ih - Rusi su ih nekoliko puta dosad zajebavali sa ugovorima,i verovatno im je bilo draze da puknu lepo kintu i uzmu ugovor za koji znaju da ce da se postuje,nego da se posle bakcu sa Rusima.

Svi vrlo dobro znamo da Rusi,ipak,vole da muljaju.I to su vec nekoliko puta radili Indijcima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Samsung 
Moguce je da su zeleli da izbegnu razne probleme, koji cesto dolaze sa nabavkama iz Rusije, ali ne radi se ovde o velikom broju helikoptera. Mada sami Rusi cekaju veliku narudzbinu za sebe, pa bi mozda Indijci morali cekati. Istina je i da sa Amerikancima ispunjavanje ugovornih obaveza znatno brze ide. Herkulesi, koje su narucili, im stizu brzo i redovno, bez zastoja.

Nezvanicno ima nekoliko stvari, ali pitanje je koliko je sve to istinito. Kazu da je Mi-28 imao razne probleme, ali ono sto je sigurno je cinjenica da je Apac gotov proizvod. Rusi i dalje nesto doradjuju, dok americki helikopter vec ima dosta ratova iza sebe, a Longbow je samo zadnji u nizu modifikacija, na proverenoj masini.
« Poslednja izmena: 26. Okt 2011, 16:56:48 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Pa,naravno kad je provereni Apac mator koliko i takodje provereni Mi-24,a Mi-28ica je razvijana 90ih.

Ja licno bih i dalje razvijao Mi-24ku.On je svoj nadimke "krokodil" i "leteci tenk" odbranio vec bezbroj puta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Samsung 
Prebacih deo proslog teksta u ovaj novi post, jer sam ga i gore menjao tri puta.

Postoji dosta tvrdnji da se i u ranim ruskim testovima Kamov 50/52 bolje pokazao od Mi-28, a da je ovaj drugi izabran zbog lobiranja, cene i ne znam cega jos. U svakom slucaju i Indija je isuvise velika sila, da bi se oslanjala samo na jednog dobavljaca. Razvijaju svoje, a sa strane hoce samo najbolje i najspremnije. Jednostavno Rusi moraju biti brzi, usluzniji, manje aljkavi. Kad imaju uspesan proizvod, on se lako proda. Nije to zbog toga sto je jeftiniji od americkog. Mi-17 u svim varijantama se prodavao i prodaje se i dalje odlicno. Mnogi i danas narucuju Mi-24/35. To su proverene i dokazane masine, dok ovu 28-u cackaju vec deceniju i po i nikako da je urade kako treba.
« Poslednja izmena: 26. Okt 2011, 19:55:53 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Pa slazem se,i po meni Ka-50 i 52 jesu bolji od Mi-28ice.

I slazem se i sa ostatkom posta,sve to stoji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Ma nije njima lako za 10-ak 15 godina preci sa onog sistema privreda na novi kapitalisticki, i jos biti konkurentan. Rusija ima mnogo stvari koje treba zakrpiti - gotovo rupa bez dna. Dobro se oni jos i drze, i mislim da ce se izvuci, i d a ce im proizvodnja letelica, podmornica, raketa itd, ponovo doci na svoje mesto; uhodati se i dalje razvijati. Ne zaboravite da Rusi ne ulazu toliko veliku kintu u bilo sta koliko Ameri, zato su ruske makine i robusnije i dugotrajnije. Ameri cesce menjanju sve, vise ulazu, doradjuju, prave varijante, apgrejduju itd. A i pedantnosti i nezavlacenju treba da se nauce - sve ce to trziste samo da uskladi. U svakom slucaju ko napravi neprikosnovenu spravu, prodace je sigurno!
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ne zaboravite da Rusi ne ulazu toliko veliku kintu u bilo sta koliko Ameri, zato su ruske makine i robusnije i dugotrajnije.

U zadnje vreme sve vise i vise shvatam koliko je tehnologija i metoda,kojima se Ameri dice,u stvari poteklo od Rusa.

Jedan moj prijatelj je lepo to jednom opisao- Rusi su uvek upotrebljavali mozak i logiku,i sve radili zarad opsteg dobra,zarad uspeha svoje domovine.A Ameri su uvek sve radili samo zbog para i para.

Citat
Ameri cesce menjanju sve, vise ulazu, doradjuju, prave varijante, apgrejduju itd.
Al s ovim se ne mogu bas sloziti,ja mislim da je vise ta tradicija vezana za Ruse.
Rusi su ti koji naprave jednu masinu,pa je teraju do maksimuma i modifikuju u bezbroj varijanti.
Ameri nece toliko da se bakcu s time,naprave one osnovne,posle malo doradjuju,ali na kraju predju na novi proizvod.

I i jedno i drugo imaju svoje mane i prednosti,ali generalno,po meni su Rusi uvek bili daleko bolji.Stvari kojih se oni sete,i koje realizuju,sa deset puta manje,ne samo para,nego i vremena i truda... to je stvarno cudo.Jer su jednostavni i prakticni.

No,slazem se da moraju da se okanu zezanja i muljanja,prave sebi ogromnu stetu kad to rade.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:26:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.