Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:57:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesna Čipčić  (Pročitano 10518 puta)
21. Okt 2011, 23:50:16
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
Vesna Čipčić (Beograd, 23. mart 1954.) je srpska glumica.

Biografija

Rođena je u Beogradu, a odrasla je u Kikindi.

Diplomirala je Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu, u klasi profesora M. Maričića 1977. godine. Njeni roditelji su bili prosvetni radnici i njena velika podrška.

Bila je član Pozorišta na Terazijama (1975-1979), a od 1979. je član BDP. Gostovala je u više predstava Narodnog pozorišta i JDP-a. Ostvarila je zapažene uloge u velikom broju predstava, filmova, TV drama i serija.

Veliku popularnost stekla je ulogom Vesne Šurdilović u TV seriji „Vruć vetar“ iz 1980. godine.

U svom matičnom pozorištu, BDP, igrala je u predstavama „Dugo putovanje u Jevropu“, „Vrag ne spava“, „Harold i Mod“, „Oskar i mama Roz“, „Frederiko“ i dr.

Jedna je od retkih naših glumica koja je sarađivala sa Piterom Justinovim i Paolo Mađelijem.

Bila je udata za glumca Aleksandra Alača, i s njim ima ćerku Aleksandru Anju i sina Ivana Vanju.

Nagrade

Dobila je nagradu „Glumački par godine“ sa Ljubišom Samardžićem 1980. i Povelje za ulogu Kove u Mojkovcu 1992.



Uloge u predstavama:

    * Orestija (Erinija)
    * Večeras imrovizujemo (Uspešna kćerka)
    * Harold i Mod (Nenski Trans)
    * Gospođa ministarka (Anka)
    * Opera za tri groša (Dženi)
    * Vesele žene Vindzorske (Gospođa Ford)
    * Dugo putovanje u Jevropu (Kraljica Natalija)
    * Balkon (Irma)
    * Klopka
    * Sentandrejska rapsodija



Filmografija:

1976.    Džangrizalo    
1976.    Dva drugara    
1976.    Prvi garnizon    
1978.    Kod Kamile    
1978.    Ljubav u jedanaestoj    
1979.    Sećam se    
1979.    Žestoke godine    
1980.    Tren    
1980.    Avanture Borivoja Šurdilovića    
1980.    Vruć vetar
1980.    Samo za dvoje    
1981.    Kraljevski voz    
1981.    Ljubi, ljubi, al' glavu ne gubi
1982.    Pop Ćira i pop Spira    
1983.    Kakav deda takav unuk    
1983.    Timočka buna    
1983.    Idi mi, dođi mi    
1984.    Ubi ili poljubi    
1984.    Šta se zgodi kad se ljubav rodi    
1984.    Memed My Hawk    
1984.    Nema problema
1984.    Formula 1    
1985.    Žikina dinastija    
1985.    Tombola    
1985.    Ada    
1986.    Ne znate vi Martina    
1986.    Sekula i njegove žene    
1986.    Osveta    
1989.    Mister Dolar    
1992.    Žikina ženidba    
1993.    Tri karte za Holivud    
1997.    Pokondirena tikva    
1998.    Nikoljdan 1901. godine    
2001.    Harold i Mod    
2002.    Zajedničko putovanje    
2003.    M(j)ešoviti brak    
2004.    O štetnosti duvana
2006.    Od danas do sutra

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
Vesna Čipčić: Klonim se baksuza

Vesna Čipčić o ulozi u novom Šotrinom filmu, sećanju na „Vruć vetar“, ljubavi prema pevanju i poeziji.



Sasvim je izvesno da ponekad ni tri decenije nisu dovoljne da bi se „ohladio“ vruć vetar, što nam je dokazao i „slučaj“ Vesne Čipčić. Mada je davno skinula kostim stjuardese Vesne iz popularne serije „Vruć vetar“, za mnoge gledaoce ova glumica nije prestala da bude Šurdina žena. Sreća je, kaže kroz osmeh glumica, što se u seriji zove kao i u privatnom životu, pa su je bar oslovljavali isto. A za ovu identifikaciju ima „opravdanje“:

- Ta uloga se kod publike verovatno iskristalisala kao moja najkompleksnija, pa ne čudi što me i danas s njom poistovećuju. Gledaoci su tako izabrali i ja nemam ništa protiv toga. Nisam nostalgična u odnosu na nju i to vreme, ali jesam radosna. I drago mi je kada sa reprizama mogu da proverim zadovoljstvo ovom pričom i kod nove, mlade generacije, koja nam potvrđuje da smo tada uradili dobru stvar.

Danas duvaju neki novi vetrovi koji Vesni donose nove priče i uzbuđenja. Iako je prevashodno glumica teatra, sa bogatim igračkim repertoarom, gledaoci će je uskoro gledati u igranom filmu Zdravka Šotre „Šešir profesora Vujića“. Vesna sa velikim osmehom priča o ovom projektu:



- Ne znam šta mi je bilo draže, da li to što se radi o epohi ili o sjajnom delu, ili o saradnji sa rediteljskim bardom - Zdravkom Šotrom. Uloga je mala, jer je poznato da je to muška priča, ali je zato divna. Igram jednu ženu savim drugačiju od mene. Reći ću vam samo da ona svoje ćerke od udvarača brani saksijama. Posle ne tako malo vremena ponovo sam snimala film i veoma mi je prijalo. A kada se završilo, pomislila sam - žao mi je što nije trajalo duže.

* Dugo vas (premijerno) nije bilo van pozorišta. Hoće li ovo, možda, biti početak povratka?

- To ne zavisi samo od mene, ali da - želja postoji. Naravno, važno je da se sve kockice sklope. Uvek sam uspevala da odvojim ono što želim da igram i ono iza čega ću stati svojim glumačkim bićem od onog što mi ne prija. Zato mi se retko dešavalo da po završetku snimanja ostanem nezadovoljna. I kada u hotelu boravim duže od pet dana, moram da imam svoje sitnice u okruženju, kako bih se prijatno osećala.

* Koje su to „sitnice“ presudne da biste prihvatili ulogu?

- Ja sam neko ko se mnogo vezuje za ljude. Kada među članovima ekipe prepoznam iskreno pruženu ruku, onda takvu ruku rado prihvatim. Uvek sam raspoložena za maksimalnu saradnju i dobru energiju, a to znači da ne volim baksuze i mrgude i klonim se onih koji u svemu prepoznaju, pre svega, mane. Izbegavajući društvo večitih nezadovoljnika, uspevam da sačuvam dobro raspoloženje tokom snimanja. A to je veoma važno, jer gluma sama po sebi nije laka profesija. U poslednje vreme sam više puta sebe uhvatila kako naglas izgovaram da ne bih volela opet da budem na mestu mladih glumaca.

* A šta onda kažete svojoj ćerki Anji, koja je takođe krenula putem glume? Prepoznajete li sebe u njoj?

- Sigurno je da nije izabrala laku profesiju, ali Anja je veoma vredna, posvećena i istinski voli ovaj posao. Zbog toga ja niti imam potrebu, niti želim, niti mislim da bi ona pristala da se mešam u njene odluke. Često vidim sebe u nekim njenim postupcima, mimikama, pogledima na posao. Nas dve zajedno - u ulozi majke i ćerke, igramo u predstavi „Sve o mojoj majci“ u Beogradskom dramskom pozorištu. Divno je osećanje kada se na sceni susretnu naša dva pogleda. Privilegovane smo, jer iskustvo majke i ćerke nosimo iz realnog života, iz kuće, pa imamo na šta da se oslonimo. Anja je trenutno u Splitu, gde snima za RTL seriju „Ruža vijetrova“, u kojoj igra glavnu ulogu. Eto simbolike u imenu.

* Ko je vama bio vetar u leđa na početku karijere?

- Roditelji su mi definitivno bili najveća podrška. Iako nisu bili direktno u toj profesiji, moj otac je završio kurs režije, osnovao mnoga lutkarska pozorišta u Srbiji, pisao je komade, tako da je imao mnogo ljubavi prema teatru koju je preneo na mene. Od tate sam naučila i da se šminkam za scenu, i tu „umetnost“ i danas koristim. Ja sam gotovo jedina glumica koja se sama šminka za scenu.

* Kako trenutno stojite sa vašom velikom ljubavlju - poezijom?

- Ona i ja smo uvek u konekciji, i potrudiću se da je „iskoristim“ u svom novom projektu koji pripremam. Već više od 20 godina vezana sam za manifestaciju „Brankovo kolo“, zahvaljujući kojem sam upoznala divan svet pisane reči, zavolela poeziju i naučila da je govorim.



* Jeste li ikada došli u stadijum kada ste poželeli da vaša strast – pevanje, postane vaša primarna profesija?

- Pevanje je uvek bilo u zapećku u odnosu na glumu, ali mi nikada nije dalo mira. Ono je oduvek bilo moja aktivna, a ne pasivna ljubav. I iako nikada nije bilo važnije od glume, uvek sam bivala srećna kada sam svoj glumački nastup mogla da upotpunim vokalnim sposobnostima. Ovih dana sam dobila zanimljivu ponudu, da 10. decembra učestvujem na rimejku Subotičkog festivala. Napravićemo omaž tom događaju, na kojem sam ja, u haljini do zemlje i bosa, učestvovala kao đak prvog razreda gimnazije. Bilo je to baš davno.

Zavidna kilometraža

Vesnina strast je vožnja automobila. Obožava da putuje, i to u samostalnoj „režiji“. Sedne u auto i začas stigne na neku lepu lokaciju.

- Evo vam jedan podatak - pre dve godine sam samo tokom leta prešla 5.000 kilometara, što je, čini mi se, zavidna kilometraža i za profi vozače - kaže glumica.

Sve je lepše sa osmehom

Prva asocijacija na Vesnu je njeh osmeh. To je ono po čemu je gledaoci najčešće prepoznaju, a mi je pitamo šta sve krije taj osmeh:

- Sa osmehom je sve lepše. Čini mi se da su ljudi koji nemaju potrebu da se smeju i pronalaze smisao u pozitivnim stvarima hendikepirani. Osmeh i nas i ljude oko nas čini zadovoljnim. Malo li je ako svojim osmehom uspemo da izazovemo nečiji drugi?! Moj osmeh je potvrda zadovoljstva, ponekad odbrambeni mehanizam, a često i sredstvo kojim razoružavam svoje protivnike.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:57:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.