Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:58:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kamen u bubregu  (Pročitano 6972 puta)
21. Okt 2011, 13:32:19
Svakodnevni prolaznik


ja ne skidam torente ja kupujem programe :):):):)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 294
Zastava Nis
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Samsung C3050
Pozdrav, pre neki dan ultrazvukom su mi pronasli kamen u jednom pesam u drugom bubregu, pa se pitam ima li neko neki savet kako da ja to sto bezbolnije izbacim iz sebe. Iskreno nije mi svejedno na pomisao da je mozda kamen kristalast i ako pocne da dere mokracne kanale....
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
Pa kolega po kamenu da prenesem sta su meni rekli:

- kamen nije opasan ako samo sjedi tu i ne raste, nažalost takvih nema baš puno

- ako hoćeš da ti ne raste toliko onda:
povedeš računa o ishrani - manje slanog, manje ljutog, manje masnog
piješ puno tečnosti - tipa voda, čaj, a ne piješ gazirano, ni energetska pića - puno tečnosti znači 2-3 l tečnosti, bez one kroz hranu

- Ako hoćeš da izbaciš onda:
se baviš fizičkim aktivnostima, tipa joga - gdje imaš uvrtanje trupa, inače bilo koje vježbe usmjerene na jačanje stomaka i ledja su poželjne, pazi samo da ne pretjeraš. Minimum je šetnja po kraju, pola sata svaki dan.
- piješ surutku do 1l, koziju ako možeš da nadješ, minimum 6 mjeseci
- piješ pančićev čaj protiv kamena u bubregu, ali ga je dobro kombinovati sa čistom uvom ili sa čajem protiv infekcija, čisto zaštite radi kad krene taj pjesak, mulj i sitno kamenje napolje

Inače osjećaj kada ti izadje kamen napolje, prirodnim putem je da si 2-3 dana pišao žilete, a onda nastavljaš da mokriš preko tako nastalnih živih rana.
A to je bolja opcija.

Pa, srećno!
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
u svakom "vojnom sanitetetu"... koji sam ja vidio.....kad dodje vojnice
sa  bubreznim tegobama, izazvanim kamencom ili pijeskom...(nakon strucnih pretraga - golim okom..  Smile )
dobija se dijagnoza i obavezna posteda od par dana..
uz jednu zanimljivu terapiju..toplim kantinskim - pivom... Smile
to je uglavnom najlosije pivo , najlosijeg ukusa , koje se moze naci u drzavi... Smile
( tj. rijetko se gdje moze naci sem u vojnim kantinama  Smile )
ako to ne pomogne - nece pomoci nista... Smile
« Poslednja izmena: 21. Okt 2011, 14:09:56 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ja ne skidam torente ja kupujem programe :):):):)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 294
Zastava Nis
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Samsung C3050
pazite nije meni problem kad cu ga izbaciti , i meni su rekli da ce doci do izbacivanja u nekom vremenskom periodu, a mozda i nikad ako se ucauri.... Takodje znam za tecnost da trebam mnogo da je pijem ali meni je cimanje kako sto bezbolnije da ga izbacim kad dodje do toga. Iskreno stvarno ne mogu da pijem nikakvu surutku i tako to Smiley E, da zaboravio sam da napomenem da me desni bubreg (gde je kamen) periodicno zaboli tako da ocekujem da u skorijem periodu pocnem da izbacujem to napolje , a i da sam pre jedno mesec dana imao krvu mokraci LOL
« Poslednja izmena: 21. Okt 2011, 14:15:42 od Sveti Krstas »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
Pravilna upotreba piva u terepiji bubrega:

- uzeti gajbu piva, mlakog
- napuniti kadu punu vruće vode
- leći u kadu i nalivati se pivom
- neki kažu da je ustajanje iz kade dozovoljeno, zarad posjete wc šolji, neki kažu da je cirulacija vode u kadi dovoljna
ne bih da ulazim
- piti pivo dok god možeš da izdržiš, a da ne povratiš

UPOZORENJE!

- obavezno angažujte pomoćnika dovoljno snažnog da vas izvadi iz kade - zlu ne trebalo
- sem dobrog provoda drugi efekti nisu zagarantovani

IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
ne znam ja da l je zagarntovano ili ne..znam da je ljudima pomoglo da izbace kamencice... Smile
a sad sto je pivo jeftinije od raznih ultra mega svelikovitih biljnih preparata..
ni u ludilu ga ne koristite...nego koristite caj od svemirske tratincice..
koji raste samo na veneri i njenom brijegu..ali i kod nas na nasim srpskim ljekovitim poljima.... Smile
jer i mi srbi smo vanzmeljaci...nebeski narod.. mi za sve imamo lijek... Smile
naravno ako uplatite odredjenu svotu modernih novcanica iliti evrova...na nash ziro racun..sve cemo izlijeciti...
a posle sto cete dobiti rak debelog crijeva ili na koscurama to nema veze...
izlijecili ste bubrege i izabacili kamenje... Smile

ja od kada znam , a znam dugo...veoma dugo..da se pivom najlakse i najbrze ciste bubrezi... Smile
ja vala cugam pivo skoro redovno i nemam problema ni sa besikom a ni sa bubrezima..
no dobro, imam sa mozgom..ali to nije tema pa da ne bi isli u off topic..vraticemo se u on topic... Smile

ako budes cekao da se kamenje samo razvali i pocne da izlazi samo od sebe imat ces jako netrpeljive i gadne bolove i otici ces ljekaru..koji ce te zadrzati u bolnici i kljukati cajevima...dok ne pozelis da se ubijes...
koje ce ti naplatiti kao da su pticije mlijeko..a u stvari su obicni cajevi..
a da bi to sve sprecio..( jer gori tretman od tretmana jeftinim cajevima ne postoji..cak i kantinsko toplo pivo je zdravije od njih...jer ti cajevi nemaju veze sa prirodom..ako su i imali vezu i nekad bili biljka u sto ja apsolutno sumnjam...kroz proces prerade su izgubili sve sveoje ljekovite osobine...
jer se uglavnom pakuju na istoj traci gdje se pakuje i sve ostala hemija tog proizvodjaca... Smile
samo to ne znaju, danasnji visoko obrazovani ljudi... jer nikada nisu usli u fabriku..jer dok su oni pozavrsavali fakultete..fabrike su davno pokradene, prpoale su i negdje u stecaju nestale..pa oni ni ne znaju
ovo sto sam ja sve ispricau..jer to nema na internetu a oni misle da ono sto nema na netu i ne postoji...
oni ustvari misle da se cokolada milka pravi od ljubicaste krave...i zato ih nemoj slusati) slusaj mene ja sam pobrao svu pamet svijeta...i nista vise nije ostalo...za njih posebno... Smile
cugaj svaki dan po tri eventualno cetiri pivaca u razlicitim dobima dana... Smile
i pazi da s ne napijes..jer ako se napijes..jer  mozes i neko sr** da napravis...
sto moze biti dobro a i ne mora..
jer ce te onda murija ispendreciti i kamen lijepo usitniti... Smile

eto ...salim se ja malo...al' uglavnom se nemoj kljukat nikakvom hemijom ..nego pij pivo... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
uzmes i bacis kamen na prvi sledeci miting koji Tadic poseti...onda iz prvog reda iskoce njegove gorile.. jer gde je majmun tu su i gorile... i tako te odrade da ti ne ostane ni pesak... ispisaces mulj neku mutnu i to ti je to Wink  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ja ne skidam torente ja kupujem programe :):):):)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 294
Zastava Nis
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Samsung C3050
ahahhahazanimljivi odgovori, nisam ni mislio da se kljukam nekom hemojim, hahaha
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 10.54
mob
Apple iPhone SE 2020
Valjda je poenta sa pivom to sto te tera da siskis...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
procitao sam nekoliko tekstova o pivu i bubrezima i tom kamencu.. Smile
i zakljucio sam da je to jedini provjeren i siguran nacin za razbijanje kamena i izbacivanje kroz mokracu... Smile
cak ga i urolozi preporucuju... Smile
ljudi su se kljukali svakakvim lijekovima ..nekakav knovan i spasmex
pa i protiv bolova su uzimali buskopan i rovatinex...nije pomoglo...
kazu da je i lubenica dobra... Smile no ja bih se ipak bazirao na pivo... Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:58:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.