Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:42:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kompjuter otkriva ko je pisao Bibliju?  (Pročitano 19018 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia Luvmya 520
Da li sam u pravu ili ne, mislim da niste kompetenti da o tome odlucujete.
Da li ti stvarno mislis da je to njemu moguce objasniti ?
Ovaj forum bi bio predivno mesto kada bi se trajno banovali svi clanovi koji tvrde da su u pravu.
Citat
Bozja Rec je jedno a Bibliju ne svrstavam decidno u tu imenicu. Ona je pisana Rec.
Da li ti kojim slucajem znas za neku rec koja nije pisana i da li bi bila ljubazna da objasnis sta je to "jedno" sto predstavlja "Boziju rec" ?
Citat

Prorocanstva? Recite Vi meni koja su se ispunila?
Za sve koji su ih dozivljavali - sva sem "Dana Bozijeg".
Prorocanstva su pisana samo za ljude koji ce ziveti u dane njihovih ispunjavanja. Sudeci po svim desavanjima danas, jedino prorocanstvo koje se nije desilo je pojavljivanje Gospoda Boga u oku svakog coveka koji se njime sluzi da bi video sve sto mu dodje pred oko.
Citat
Covek koji sledi Hristovo ucenje, ne postavlja pitanje vernika i nevernika.
Istinu zboris.
Citat
Pitanje se postavlja iskljucivo u smeru u Sta verujemo.
A sad si kontradiktovala neistinom. Hrist/Duh Boziji/Istina nije pitanje nego odgovor. Isus nikoga nizasta nije pitao
nego je davao odgovore na pitanja.
Citat
Slozicete se da se Biblija tumaci na hiljadu nacina, minimum.
Netacno, samo dva istina o onome sto pise u bibliji i neistina o onome sto pise u bibliji.
Citat
A sam Hrist bi se sigurno razocarao nasim razlikama u poimanju napisane i sacuvane reci. A i recima napisanih jedni drugima.  Razlika je u tome ko je kako shvati a pri tom uzme u obzir i istorijske cinjenice koje nisu zanemarljive. Svako od nas ima pravo da cuje Rec, da je napise, prenese dalje, to je svrha Bozje promisli. I za to ne postoje odabrani od ljudi. Ali to sada nije tema.
Da sam prah, s duznim postovanjem, nikada necu prihvatiti. O, ne. Ja sam energija a ne prah.
Netacno, Isus je ( navodno ) znao da niko sa kim je on dosao u kontakt nema blage veze o onome sto u starom zavetu pise. Razlike izmedju religioznih fanatika onda i sada nema.
Nisam siguran odakle ti crpis informacije koje ovde nesebicno izbacujes, ali u prorocanstvima su proreceni ljudi koji ce preneti to sto ti ne nazivas Bozijom recju kao i ljude koji ce je shvatiti, i tu ne postoji nikakav izbor coveka.
"Prah" ili "grob" je biblijski termin za svakoga koji nezaustavljivo ide ka svojoj fizickoj smrti.
Sledeci put kada vidis groblje seti se da su ti "prahovi" u jednom momentu takodje cepali svoja usta
tvrdnjom da su oni energija.

Sjuri jedan Red Bull i nemoj obracati paznju na uvrede koje po ovom forumu nesebicno rasipa karakter pod nikom "bozijicovek".
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Da li sam u pravu ili ne, mislim da niste kompetenti da o tome odlucujete.
Da li ti stvarno mislis da je to njemu moguce objasniti ?

Ne mislim.


Ovaj forum bi bio predivno mesto kada bi se trajno banovali svi clanovi koji tvrde da su u pravu.
Citat
Bozja Rec je jedno a Bibliju ne svrstavam decidno u tu imenicu. Ona je pisana Rec.
Da li ti kojim slucajem znas za neku rec koja nije pisana i da li bi bila ljubazna da objasnis sta je to "jedno" sto predstavlja "Boziju rec" ?
Citat



Ovog puta ne bih da budem bas toliko ljubazna  Smile



Prorocanstva? Recite Vi meni koja su se ispunila?
Za sve koji su ih dozivljavali - sva sem "Dana Bozijeg".
Prorocanstva su pisana samo za ljude koji ce ziveti u dane njihovih ispunjavanja. Sudeci po svim desavanjima danas, jedino prorocanstvo koje se nije desilo je pojavljivanje Gospoda Boga u oku svakog coveka koji se njime sluzi da bi video sve sto mu dodje pred oko.
Citat


I dalje mi nije jasno koja su se obistinila... Smile




 Covek koji sledi Hristovo ucenje, ne postavlja pitanje vernika i nevernika.
Istinu zboris.
Citat


Hvala Smile


 Pitanje se postavlja iskljucivo u smeru u Sta verujemo.
A sad si kontradiktovala neistinom. Hrist/Duh Boziji/Istina nije pitanje nego odgovor. Isus nikoga nizasta nije pitao
nego je davao odgovore na pitanja.
Citat


E tu ste sada Vi mozda u pravu Smile




 Slozicete se da se Biblija tumaci na hiljadu nacina, minimum.
Netacno, samo dva istina o onome sto pise u bibliji i neistina o onome sto pise u bibliji.
Citat


Usudjujete se da me ispravljate da nisam u pravu? Hm....opet neko ko misli da je samo on u pravu.... Smile



 A sam Hrist bi se sigurno razocarao nasim razlikama u poimanju napisane i sacuvane reci. A i recima napisanih jedni drugima.  Razlika je u tome ko je kako shvati a pri tom uzme u obzir i istorijske cinjenice koje nisu zanemarljive. Svako od nas ima pravo da cuje Rec, da je napise, prenese dalje, to je svrha Bozje promisli. I za to ne postoje odabrani od ljudi. Ali to sada nije tema.
Da sam prah, s duznim postovanjem, nikada necu prihvatiti. O, ne. Ja sam energija a ne prah.
Netacno, Isus je ( navodno ) znao da niko sa kim je on dosao u kontakt nema blage veze o onome sto u starom zavetu pise. Razlike izmedju religioznih fanatika onda i sada nema.
Nisam siguran odakle ti crpis informacije koje ovde nesebicno izbacujes, ali u prorocanstvima su proreceni ljudi koji ce preneti to sto ti ne nazivas Bozijom recju kao i ljude koji ce je shvatiti, i tu ne postoji nikakav izbor coveka.
"Prah" ili "grob" je biblijski termin za svakoga koji nezaustavljivo ide ka svojoj fizickoj smrti.
Sledeci put kada vidis groblje seti se da su ti "prahovi" u jednom momentu takodje cepali svoja usta
tvrdnjom da su oni energija.


Ali prolazeci pored groblja ja i dalje ne mislim da sam prah. Moje telo da, ali ne i Ja...U cemu je nesporazum?



Sjuri jedan Red Bull i nemoj obracati paznju na uvrede koje po ovom forumu nesebicno rasipa karakter pod nikom "bozijicovek".


Aaaa taj bulshi...ne pijem, hvala lepo  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Da li sam u pravu ili ne, mislim da niste kompetenti da o tome odlucujete. Bozja Rec je jedno a Bibliju ne svrstavam decidno u tu imenicu. Ona je pisana Rec. Da ne promasujemo temu, Covek se pita ko je nju napisao. Sve ostalo je razvodnjavanje teme i verovanje i ne verovanje u istu.
Prorocanstva? Recite Vi meni koja su se ispunila? Covek koji sledi Hristovo ucenje, ne postavlja pitanje vernika i nevernika. Pitanje se postavlja iskljucivo u smeru u Sta verujemo. Slozicete se da se Biblija tumaci na hiljadu nacina, minimum. A sam Hrist bi se sigurno razocarao nasim razlikama u poimanju napisane i sacuvane reci. A i recima napisanih jedni drugima.  Razlika je u tome ko je kako shvati a pri tom uzme u obzir i istorijske cinjenice koje nisu zanemarljive. Svako od nas ima pravo da cuje Rec, da je napise, prenese dalje, to je svrha Bozje promisli. I za to ne postoje odabrani od ljudi. Ali to sada nije tema.
Da sam prah, s duznim postovanjem, nikada necu prihvatiti. O, ne. Ja sam energija a ne prah.

Ostajte i Vi u miru Bozjem, gospodine  Smile
malo bi bilo jedan dan da ispissem ispunjenje prorocanstava,a tek koji minut bi trebalo da ispisem koja su tek ostala da se ispune. ali doista se dobro ovde kaze,to nije dato svakome. i nema potrebe ici dalje.
    ostanite s postovanjem energija,ja radije ostajem prah,ali prah koji ce jednog dana biti podignut u savrsenstvo. Biblija nije data kao pijacna roba ko kako hoce i artikal da pise i cenu da mece. to ne bih mogao pristati. mir svima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Ne govorimo o ceni vec o tome da se jadni upinjemo da saznamo ko ju je napisao  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Ne govorimo o ceni vec o tome da se jadni upinjemo da saznamo ko ju je napisao  Smile
pa tolstoju verujemo sto god je potpisao,novinarima,svima,deci cak kad prepisu tudji rad zapismeni,samo onome ko je potpisao Bibliju ne verujemo. ja to gledam drugacije. ne radi se o klasicnom neverovanju vec o onome sto Biblija pise. nasi gresi nas rastavljaju od spoznaje Boga. ali sve to mozemo tek Bogu dati,pa da se on smiluje. a mi samo mozemo jedni druge razuveravati i uiveravati. Biblija ima takav potpis kakav niko zivi ne moze oboriti. on Bog kaze da je razapeo nebesada ne bi neko pao u neznanje i bezumlje te rekao,ima li Bog. drugi pecat je ovaj,koji Bog je rekao juce sta ce biti danas ili sutra. misli se na prorostva  koja govore hiljade godina pre a danas su pred nama ispunjena. to Bibliju odvaja originalnoscu od ljudskih religija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Ne veruje se svima. Ne pricaj bez veze nesto. Ostalo necu ni da pomislim komentarisati.
« Poslednja izmena: 20. Dec 2011, 13:13:27 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Ne veruje se svima. Ne pricaj bez veze nesto. Ostalo necu ni da pomislim komentarisati.
tacno,ne treba gornji post tumaciti bukvalno,naveo sam samo primere kojima se veruje,zar ne. ali akcenat je da se najmanje veruje Bogu procentualno.no svak ima pravo da veruje ili ne. ja tebi recimo nesto od postova verujem,a nesto ne verujem. i tu nije kraj sveta.jedno sigurno ti ne mogu verovati ,da si hriscanski vernik Biblije pa me ostalo ne dodiruje niti povredjuje.forum bez tolerancije je besmislen bar za direktne ucesnike. tu se mi ne svrstavamo po vernicima i nevernicima vec po ljudima.mir tebi i svima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:42:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.