Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 12:24:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ruski pistolji  (Pročitano 65638 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 78
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 49.0.2623.112
mob
Nokia 
Od svih ruskih pištolja, jedino sam imao kontakt sa TT33 i to onom našom domaćom varijantom M57. Ne sviđa mi se nešto pretetano "tetka" što zbog nišana na koje nisam navikao (nisu preterano uočljivi) što zbog tanke drške pa mi baš i ne leži jer imam krupne šake. Da ne govorim da je ergonomija kao da se dve letve zakucao jednu za drugu što je opet sve razumljivo obzirom na razdoblje kome oružje pripada, jednostavnost izrade, itd.

Striž je od svega ovde meni najzanimljiviji koncept ali je na žalost mrtvorođenče, kako stvari stoje. Oružje ima zaista zanimljivu ergonomiju, bravljenje i izgleda baš dobre performanse. Ali cena će ga ubiti. Da ima nisko zabravljenu cev koja se ne pomera naviše prilikom opaljenja, ali osim kod takmičara ne vidim gde će ovo da presudi u odnosu na glok ili zbrojovku. Mislim da je i ruska vojska odustala od uvođenja oružja u operativnu upotrebu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
nisan uopste nije potreban na pistolju   Smile
nijedna kratka cijev ...u praksi ..nije predvidjena da se koristi na vecem rastojanju od 10 -15 metara...
a najcesce se u praksi koristi (u bilo cemu) na razdaljini od 2 -10 m

gdje si ti cuo da je neko nekoga recimo ubio iz kratke cijevi ...sa preko 10 m razdaljine...  Smile
moze se desiti slucajno i mahinalnim pucanjem....i na 50 metara...vecim kalibrom... ali Smile

sve sto se desava... kad se utoka potegne..desava se u radijusu od 2-5 metara

za pucanje i precizno gadjanje na razdaljinama preko 10 metra treba mnogo vjezbe i to mal te ne svakodnevne
vjestina gadjanja vremenom 'kopni' ...ruka 'drveni;;a oko zatitra...  Smile

ukratko...gubi se  vjestina i brzine pucanja i vjestina  preciznosti gadjanja.... ako se ne puca redovno...

sto se tice tetejca...nije on toliko los....mocan je i brz je...i meni recimo fino lezi u goloj  ruci...
u rukavicama vec ne lezi dobro....
dugo je bio sluzbeno oruzje ...i zadovoljvao je sve potrebe...
i danas se koristi....ali to je vise zbog malog budzeta mup-a ili vojske ..nego zbog potrebe...
i naravno ne moze na crtu sa savremenim kratkim cijevima...

kao kucno privatno oruzje.. potpuno je  oke...
kao lovacko oruzje...ipak je mali kalibar...i za samilosni hitac....
gledao sam kad su 'oborenog divljaka' par puta morali upucati iz samilosti  Smile
da bi ovaj konacno postao bezopasan... za radnje koje slijede.. posle toga    Smile

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 78
Zastava
OS
androidNepoznat
Browser
Safari 537
mob
Nokia 
Volim kada su nišani dobro uočljivi jer tu spravu najpre gledam sa aspekta rekreativca. Može se jako lepo gađati sa 15-25m nekom razumnom brzinom. Kalibar je takav kakav je... Sitno zrno ide velikom brzinom. Buši gde treba i ne treba, lično sam više za 9 para. Ali ima taj šmek hladnoratovskog pištolja naročito oni stariji modeli sa zvezdom. Ruska varijanta brauninga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 47.0
Vidim, i drago mi je, da tema nije zamrla, ali bi bilo lepo da ima vise fotki Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
ajd da malo osvjezimo temu  Smile

PL 14/15 Lebedev









.... Smile










« Poslednja izmena: 02. Avg 2017, 22:33:29 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
MR-446S Viking-M verzija za ipsc











« Poslednja izmena: 02. Avg 2017, 22:49:33 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
nice to read your view ont his topic thanks for posting.    not such a great info but anyway thanks.    check out of mine at hxxp:|| corbettexpert. com/jim-corbett-safari. php
« Poslednja izmena: 14. Feb 2018, 10:33:49 od corbett »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 12:24:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.