Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Osnov inostranog priliva na devizni racun -( ? )-  (Pročitano 7216 puta)
09. Okt 2011, 14:38:53
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Samsung Galaxy S III
Gospodo clanovi,

Ovih dana pristigla mi je svota od 300 $ iz inostranstva na moj devizni racun. Odmah nakon toga dobio sam sms poruku da dodjem u najblizu filijalu i dostavim osnov priliva, sto me i navodi da se ovim putem raspitam o cemu se tacno radi i sta da navedem kao osnov priliva ?

A evo i nekih lijepih podpitanja:

- Da li je potrebno, prije nego podignem novac, poseban formular da popunim, u kome navodim ko mi i zasto salje novac ?

- Negdje sam citao da ljudi navode razne razloge, tipa: pomoc, rodbina, honorar, igre na srecu.. a da to i ne mora biti tacno, samo kako bi izbjegli porez na novac ?

- Takodje u nekim slucajevima sam cuo da odredjene banke uopste ne traze nikakve razloge, informacije i objasnjenja, pogotovo kada su u pitanju manje cifre 1000 $ ?

- Sta predlazete kao najbolju opciju da im navedem kao "osnov priliva" , a da njom izbjegnem bilo kakve poreze i rizike ?

- Inace novac ce mi stizati u kontinuitetu, pa ovako, laicki, pretpostavljam da je najbolje napisati "honoraran posao" ? Da li to znaci da moram navesti infromacije o firmi (koja salje novac ) i jos gomilu slicnih detalja ili je samo dovoljno usmeno reci "honoraran posao" ?

Eto, pa ako ima neko raspolozen da udovolji glad ovih krezubavih upitnika...  Smile
« Poslednja izmena: 09. Okt 2011, 14:47:42 od Black_Pirate »
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Nokia 
A sto jednostavno ne bi rekao poklon?
Ja se sada ne secam tacno sta sam prvi put rekla, nisam popunjavala formulare ,ali sam im rekla da je to poklon od tetke iz Kanade i dacu prilicno redovno dobijati novac na taj racun.
I da ti traze objasnjenje nije problem jer je to stvarno mala cifra  Smile

edit: E da..uzimaju proviziju, ne znam koja je banka u pitanju ali u mojoj oko 10%
« Poslednja izmena: 09. Okt 2011, 14:47:17 od sandra80 »
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Samsung Galaxy S III
A sto jednostavno ne bi rekao poklon?
Ja se sada ne secam tacno sta sam prvi put rekla, nisam popunjavala formulare ,ali sam im rekla da je to poklon od tetke iz Kanade i dacu prilicno redovno dobijati novac na taj racun.
I da ti traze objasnjenje nije problem jer je to stvarno mala cifra  Smile

edit: E da..uzimaju proviziju, ne znam koja je banka u pitanju ali u mojoj oko 10%

Cudno mi da navedem razlog- poklon, kad im jasno pise da mi pravno lice salje novac..   Smile

Znaci Sandra, samo su te pitali na salteru, odakle pare ? Ti rekla, poklon od tetke i to je to ? Dovidjenja prijatno ?
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Nokia 
Znas kako oni to moraju da pitaju ali ponudice ti nekoliko opcija za koje ti nece niko praviti problem. Jedna od njih je i izdrzavanje clana porodice. Nije to problem pravno lice ka fizickom uopste. Samo kazi da ces ubuduce dobijati redovno te sume za izdrzavanje i nece te vise niko nista pitati.
Verujem da ce te poslati kod nekog sluzbenika cisto da potvrdis od koga dobijas i zasto. Mada se svaka banka razlikuje. Da to je to,  Smile
Gledaj da izaberes banku koja uzima najmanju proviziju  Smile

Zaboravila sam najbitnije: neces placati porez na taj novac ako je u pitanju izdrzavanje porodice ili jednog clana  Smile
« Poslednja izmena: 09. Okt 2011, 14:55:26 od sandra80 »
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Samsung Galaxy S III
Znas kako oni to moraju da pitaju ali ponudice ti nekoliko opcija za koje ti nece niko praviti problem. Jedna od njih je i izdrzavanje clana porodice. Nije to problem pravno lice ka fizickom uopste. Samo kazi da ces ubuduce dobijati redovno te sume za izdrzavanje i nece te vise niko nista pitati.
Verujem da ce te poslati kod nekog sluzbenika cisto da potvrdis od koga dobijas i zasto. Mada se svaka banka razlikuje. Da to je to,  Smile
Gledaj da izaberes banku koja uzima najmanju proviziju  Smile

Zaboravila sam najbitnije: neces placati porez na taj novac ako je u pitanju izdrzavanje porodice ili jednog clana  Smile
Ma vec sam odabrao, pa cu vidjeti koliko ce da me skalpuju.

Hvala na savjetu.
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Nokia 
Svuda pitaj nemoj da te mrzi.
Banke se otimaju o klijente  Smile
Tebe sluzbenik banke mora da posavetuje kako ces i sta ces pisati u formularu ako budes morao. Svima je u interesu zarada.
Molim nema na cemu i drugi put.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Samsung Galaxy S III
Oke, hvala, veoma si ljubazna <3

Naravno, ako ima jos neko kakav predlog, molio bih za jos koju opciju..   
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
mob
HTC One
Uvek sam navodio da je novac u svrhu pomoci. Nikad nije bilo problema.

Formular ti ne treba, oni zavedu samo to sto im kazes.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Samsung Galaxy S III
Uvek sam navodio da je novac u svrhu pomoci. Nikad nije bilo problema.

Formular ti ne treba, oni zavedu samo to sto im kazes.

Dobro, znaci toliko je jednostavno ? Bez ikakvih dokaza, samo covjeku na saleru odgovorim na pitanje -osnov priliva - "u svrhu pomoci"  ? .. i ovaj vadi keš.

Prvi put radim ovo i ne znam sta me ceka tamo kad odem po bounty.. Da se ne sapletem nesto..  Smile
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Samsung XYZ1004
Ja sam bio posten  Smile pa sam zaokruzio "Racunarstvo i informacione tehnologije" (ili tako nesto ne mogu sad tacno da se setim), pa sad imam par pitanja.

Jel moram ja da placam milionerski porez?

Jel moram da placam bilo kakav porez (na promet, na zaradu, na jebemlistasvenecedaimpadnenapamet  Smile )?

Da promenim banku pa da navedem pomoc-dotacija-rodbina?

Uvek sam navodio da je novac u svrhu pomoci. Nikad nije bilo problema.

Formular ti ne treba, oni zavedu samo to sto im kazes.

Dobro, znaci toliko je jednostavno ? Bez ikakvih dokaza, samo covjeku na saleru odgovorim na pitanje -osnov priliva - "u svrhu pomoci"  ? .. i ovaj vadi keš.

Prvi put radim ovo i ne znam sta me ceka tamo kad odem po bounty.. Da se ne sapletem nesto..  Smile

Odes u banku, kazes "Dobio sam devizni priliv", ona/on ti kaze "Uredu, odite u tu kancelariju/ salter i potpistie "izjavu"...odes tamo, dobijes papir na kome imas vise opcija po kom osnovu dobijas novac, zaokruzis zeljenju opciju, potpises se i novac ti bude na raspoloaganju u toku dana.

OTP banka ima velike provizije BankaInteza i Rajfajzen banke su user frendly  Smile po tom pitanju.


« Poslednja izmena: 09. Okt 2011, 15:49:52 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.