Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:28:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko je nadimak bitan?  (Pročitano 13464 puta)
30. Sep 2011, 19:06:25
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
Browser
Chrome 14.0.835.186
Obicno u djetinjstvu dobijemo pored naseg imena i ono sto se zove nadimak.
Recimo zbog lakseg dozivanja,ali dali je to tako?

Jos pamtim osnovnu skolu i pocetak nadimaka,da bi kako starimo sve postajalo blijeda slika osim tog nadimka,on nas prati tokom cijelog zivota.I bas tako od malih nogu vucemo nesto za sobom,sretno ili pogrdno,okruzenje je odlucilo pored naseg imena krstiti nas sa jos jednim.Mnogi ce se sloziti da nadimak svi pamte dok ime rijetko ko.
Ajde da krenemo od pocetka...

Ko fol bio sam pametan,carsijsko dijete,imao dovoljno,kulturan,tako da i predsjednik razreda mozda je bilo neminovno da postanem,ali...uvijek ima ali bio sam slab na te nadimke...uvijek na strani slabijih.Sada necu ostati uskracen forumu za svoj nadimak bio je billy (furao se na Billy Idol,kapuljace,kkk),dok drugi nisu bas imali tako obicne nadimke.Kasnije moj nadimak je presao u skracenicu imena.Sada kada razmislim o tome u mnogo cemu nadimak ima ulogu ko smo i sta smo.Da pocnemo...

Vrijeme kada pocinjemo trebe smekati...srednja skola a momak sa sela ima nadimak "kobila",kako da neku trebu ima,sta ista da kaze prijateljicama sa kim se zabavlja "sa kobilom".Momak nije los ali nadimak ostaje...Sta reci za bracu iz komsiluka koji su siromasni,otac pijanac,pa tako i dobili nadimke sljivo,balo,ustipak? Zatim susta suprotnost djevojka divna i bogata ali sa svojim manirima,ogradila svoj svijet radi kompleksa prezimena njenog oca Budalic,umjesto divnog imena Irena dobi nadimak "budalicka" a sve 5 ima u skoli...
Budalicka,sljivo,balo,ustipak,kobila,som,blento,piso,smoto,zirafa itd. sve nadimak do nadimka i svi bili utuceni stidjeli se samih sebe...

Ostaju pitanja koliko nadimak utice na svakog od nas pri spoznaji licnosti,koliko je bitan nadimak za sve ono sto slijedi u zivotu?
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
HTC Wildfire S
Haha. Sviđa mi se tema. Smiley

Nadimci iznenađujuće mnogo utiču na život i na neki način ga oblikuju.
"Mnogo" u smislu da počinjemo od toga da je to jedna beznačajna stvar, samo jedna reč. Smiley
Al' gotovo sam siguran da bi neki, recimo Mihajlo imao nešto drugačiji život da su mu se ljudi obraćali po imenu umesto po nadimku, recimo Slina jer u trećem osnovne nije primetio da nije dobro obrisao nos.  Smile

Nastaju tako što jedna budala odvali u sekundi, a tebe prati ceo život.  Smile (Ma i posle života Smile - dođu ljudi u dilemu da li da ti ugraviraju nadimak na spomenik, jer ti ime niko ne zna ionako Smile )
Zato roditelji moraju biti pažljivi sa dodeljivanjem imena, a posebno nadimaka ako ih sami daju.  Smile

Nastaju na osnovu lapsusa (ne ovog gore Smiley ) koji je neko lupio bezveze, fizičkih mana, istaknutih osobina, skraćivanja imena i prezimena... mnogo je povoda da nekom nalepite nadimak. Smile
Većinski su pežorativni... ili su oni pežartivni ipak zvučniji pa imamo osećaj da ih je više.  Smile



Btw. Stara tema o ovome.
http://forum.burek.com/kad-roditelji-daju-nadimak-t184802.html
« Poslednja izmena: 30. Sep 2011, 19:42:21 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
mob
Nokia 
nadimak je bitan,naravno.
neke baš pogodi,neki izgrade  brend. vezano za prezime,izgled,osobinu...nadimak je neminovan. i da,mnoge znamo tako,a ne po imenu
lično,moj nadimak vezan je za ime,skroz uobičajen. tako je svima ljepše nego po imenu da me zovu,po imenu me zovu samo oni koji me slabo poznaju,sa kojima sam formalnija.
ima i nekih internih,koji su mi skroz gotivni. kao malu su me zvali Beti Bup zbog frizurice,imala sam kraću kosu i one loknice. jedna baba me zove po drugom imenu iz njoj zvanog razloga,u životu me nije nazvala Jelena. i ne smeta mi,tako je otkad znam za sebe.
nikad me nije pratio uvredljiv nick.
a mislim da ljudi iz čiste zlobe i da bi se pokazali k'o dio čopora daju 'etikete' kroz nadimak,iako znaju koliko to nekog može da prati i da mu se odrazi na samopouzdanje
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Ja samo nadimak i imam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
HTC One
Previse sam danas ozbiljno diskutovao na vise tema da nemam vise inspiracije.  Smile

Sve u svemu, to su jos dobri nadimci... u Kolasinu su najjaci nadimci koje sam ikada cuo.  Smile

Samo par komada:

Kontra kamila - devojka ima enormno velike grudi  Smile

Petnes' do tri - lik ceo zivot stoji sa rukama naslonjenim ispod rebara i pravi petnaest do tri kazaljkama/rukama

Gospodin seljak - lik koji je uvek obucen u najbolje krpe a ne zna da spoji dve prosto prosirene iako zeli da bude ugledni clan drustva

Devojka s kajmaka - riba koja zivi u planini, rumena u obrazima a stalno visi po gradu/kaficima

Luk Oil - "baja" sa tonom gela/ulja na glavi a vecito bazdi na luk


Itd, itd  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 30. Sep 2011, 21:33:39 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
Samsung 111111
Hehe nadimak od toga mi sopstveno ime zvuci kao da nije moje  XDDD
I roditelji me zovu po nadimku  Smile Imam dugo ime XD desetak slova..pa mi i bliza familija skratila to ime i napravila nadimak  Smile
Drugi nadimak..kojim me zovu oni sa kojima se druzim je neka modifikacija prezimena  Smile .. nije skraceno nego modifikovano  Smile
Desava se kad me profesori prozovu da se ne odazivam na svoje ime  Smile Smile duboki poremecaj majke mi  Smile
Ali to su sve fini nadimci..i nemam nista protiv njih..
Koliko su mi ona uticala na zivot  Smile Pa nisu mnogo,sem toga sto kazem da mi ime zvuci cudno (mislim na samog sebe)..VIse nekako sebe vezujem za prezime nzm sto..valjda sto je duplo krace,svega 5 slova XD

Sto se tice nakaradnih nadimaka...Pa mogu da izazovu neprijatnost.Pogotovo jer ljudi koji te zovu nadimkom ne razmisljaju da li to tebi smeta ili ne..
Jos ako se nadjes sa nekom novom osobom koja te ne zna..a neki lik pridje i kaze ti 'de si "Kusljo" ili "Coro" i tako dalje..Nekako i ne mozes da speres nadimak XD

Secate se kad je ubijen Djindjic..ja sam bio u to vreme klinac,imao sam svega 12/13 godina..
I sad sedim kuci i gledam dnevnik i oni objavljuju osumnjicene..Taj i taj zvani "Budala" i tako dalje XD Smejao sam se kao nenormalan..JBt ubili coveka oni objavljuju tamo neke nadimke ... uopste ti ne deluje kao ozbiljna stvar  Smile
Hocu da kazem..jedno je zvanivno ime i to je uredu..Ali u sudstvu koristiti nadimak..to bre kao neka posalica ili poskocica  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
HTC Wildfire S
Previse sam danas ozbiljno diskutovao na vise tema da nemam vise inspiracije.  Smile

Sve u svemu, to su jos dobri nadimci... u Kolasinu su najjaci nadimci koje sam ikada cuo.  Smile

Samo par komada:

Kontra kamila - devojka ima enormno velike grudi  Smile

Petnes' do tri - lik ceo zivot stoji sa rukama naslonjenim ispod rebara i pravi petnaest do tri kazaljkama/rukama

Gospodin seljak - lik koji je uvek obucen u najbolje krpe a ne zna da spoji dve prosto prosirene iako zeli da bude ugledni clan drustva

Devojka s kajmaka - riba koja zivi u planini, rumena u obrazima a stalno visi po gradu/kaficima

Luk Oil - "baja" sa tonom gela/ulja na glavi a vecito bazdi na luk


Itd, itd  Smile Smile Smile
Smile


Joj, ima jedan matori (sad me podseti sa ovim primerima)... ne može da hoda normalno, mučenik, sve uvrće i zavrće, malo malo pa padne.
Klinci ga prozvali "brejkdens". xD


Citat
zvani "Budala"

Inače, njega su prozvali "budala" jer je jedini među njima završio fakultet.  Smile
« Poslednja izmena: 30. Sep 2011, 21:49:00 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
Samsung 111111
Lazeeeeeeeeesss  Smile Smile Smile Smile Smile Zamisliiiiiiiiiiiiii XDDDDDDDDD
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ljudi obično dobiju nadimak koji zasluže, osim ako baš nemaju sreće pa neka budala sa inspiracijom bude prisutna u trenutku kada nešto odvale, izblamiraju se, naprave neki geg i sl. U tom slučaju čovek može baš da ima probleme sa tim, čitavog života će ga zezati zbog jednog trenutka.
Nadimci se dobijaju po najupečatljivijoj osobini, po onom što štrči i odudara od proseka, ili po nečemu na šta su ljudi ljubomorni... ljudi su zli, ta osobina često bude i neki fizički nedostatak, ili neka bolest.
Ima porodičnih nadimaka koji se nasleđuju, tako da osim prezimena, ni kriv, ni dužan od oca naslediš i nadimak.
Mi smo se jedno vreme u osnovnoj školi nazivali po imenima svojih baba. Smile
Ima ljudi koji toliko mrze svoj nadimak da su spremni da prebiju onog ko ih nazove po nadimku. Ljudi su zli, u stanju su da zezaju ljude nadimcima do iznemoglosti.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Provalila sam šifru :)

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 3302
Zastava Kitee
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Samsung s5230
Ja imam gomilu nadimaka...
Evo primera: Bones, Lily, Lillien, Vampirka, Metalika, Escapist, Esc, Bokica, Bokiličica itd..
IP sačuvana
social share


I walk forever...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:28:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.