Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nikon D90 i jaki zvucni talasi  (Pročitano 1463 puta)
27. Sep 2011, 21:39:30
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Zanima me da li fotoaparat nikon d90 moze biti ostecen ako se nalazi u blizini zvucnika na svadbama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Sony xperia
Toliko je svadbi odslikano, pa ni jednom aparatu nista nije falilo Smiley Sem ako se kumi nije svideo polozaj  Smile
« Poslednja izmena: 27. Sep 2011, 21:44:04 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Hvala vam na odgovoru, jer vec dve godine radim kod jednog nazovimo profesionalnog fotografa, koji mi radi svadbe i non-stop mi prica kako moram da ne stojim sa fotoaparatom blizu zvucnika (u pitanju je nikon d90)? Zato sam resio da pitam ljude koji se u to razumeju, jer se ja zapravo bavim snimanjem a ne fotografijom.

Jos jedno pitanje me zanima, njima u najvecem jeku slikanja dolazi do pregrevanja blica, i to na dva fotoaparata (nikon d90 i nikon d80), naslikaju dve slike i blic pokazuje da se pregrejao, vajni fotograf tvrdi da je to zbog vrucine. Mada meni kao laiku deluje malo cudno, jer letos kada su bile velike vrucine nije dolazilo do pregrevanja a sada se to desava.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Sony xperia
Vidi, sada bez zezanja, iako i ono je istinito samo sa malo sale.

Zvuk u zavisnosti od frekfence i rezonantnosti sa nekim objektom kaoi jacine, moze biti razoran. Ali u ovim slucajevima tesko. Nije vreme delovanja toliko jako kao ni jacina zvuka. Naime, za ljude je preko 120 decibela, bolno. To ne znaci da ce i za neki redjaj biti. Zavisno od rezonanse, moze puknuti casa, moze se srusiti most, srusiti zgrada ... ali u ovakvim situacijama na svadbama, verovatnoca je skoro ravna nuli. Jos nisam cuo niti procitao da se nekome nesto tako desilo. Sem toga, te sprave se testiraju da rade pod raznim uslovima. Nikon za zatvarac ima nekoliko miliona klika deklarisanost. Tako da je malo teze razbucati ga. Elektronika je hermeticki zatvorena. Tako da ... Smiley

Sto se drugog pitanja tice.
Vrucina moze uticati ali ne toliko da se iskljucuje. Obzirom da je u pitanju elektronika koja ima svoja svojstva, a uz sve to je proracunato kako ce se ponasati u odredjenim situacijama, tesko da moze to biti. Blic ne radi konstantno, njegova elektronika ne puni konstantno pa da se pregreva ili ko zna sta. Sigurno ima i sistem hladjenja proracunat a ujedno i proveren u fabrici pre nego se pusti u proizvodnju.
Tako da bih pre rekao da je neki kvar oko elektronike koji se jos ne pokazauje kao kvar zbog kojeg ce blic prestati sa radom. Pod time podrazumevam da je neoperativan. Obzirom da si napisao da se nakon hladjenja ponovo radi s njim, proveri koliko se baterije greju. Od brzog punjenja blica, cimanja, one se zagrevaju. Lako je moguce da blic meri njihovu temperaturu kako bi se izbeglo pucanje.
Mozes i sa ovlascenim servisom u BG-u da vidis. Jes' da nisu jeftini, ali opet moze biti jeftinije od kupovine novog. Valjda konsultaciju nece naplatiti.
« Poslednja izmena: 27. Sep 2011, 22:06:46 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0
Hvala na  odgovoru.
« Poslednja izmena: 28. Sep 2011, 10:07:10 od zoxkika2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.