Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reč dve o političkoj korektnosti i uopšte o uvređenosti [english]  (Pročitano 4483 puta)
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 14.0.835.186
Uvijek su me fascinirali ljudi bez rijecnika koji setaju poput snobova,i kada dodje do verbalnog konflikta ne razumiju rijeci poput "bog da i kcerka ti snese jaje" (obicno svi se smiju i mjesec prodje da svate kako je bilo uvredljivo).Mozda ona druga meni omiljena obracas se nekom desetom dok mu pricas u lice "vidis kada mama nema za abortus kakvog hajvana porodi"...istina uvredljivo ali obicno ne svate.
Ignorisanje jos vise irtira one koji su apsolvirali rijeci jbt i mrsss u ...,pa pokusavamo zatim kulturno reci snobu da je snob,ali ne ide...sta preostaje drugo nego sporetom ga odvaliti po glavi i reci "muflon vrati se svome krdu"...
Nekada ne ide ostati hladan,ignorisati,kulturno reci,preskociti provokaciju ili uvredu,zeljeti otici,nekada ljudi ne znaju koja je to granica korektnosti...ehh tada ipak i mi smo ljudi...pa pukne film Smile
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Da se vratimo na ovu temu, što ti Goa recimo misliš da neko ne bi trebao da se oseti uvređen, što je naziv za napad na ličnost bez napada na telo. Ljudi su socijalne životinje, oni žele da ostvare određeni socijalni status i kad im neko na taj status nasrće imaju pravo da to definišu kao napad.

Hajde da banalizujemo u praktičan primer koji nam je svima blizak. Ima jedna komšinica koja je zavidna i mrzi drugu komšinicu. Ona svaki dan šeta kera po dvorištu i kako naiđe neko od komšija upita se sa njim pa počne da pušta otrov kako se ona druga parkira da ne može niko da prođe, kako joj je sinoć dolazilo neko loše društvo pa se opijaju i drogiraju sve miriši na opijum, kako je zamalo pregazila kolima njenu kucu, kako joj je sin nevaspitan i lomi cveće, baca petarde kroz prozor, davi mačiće u podrumu,...

Posle nekog vremena šta god da se desi u komšiluku prva asocijacija je da su to uradili ona problematična komšinica što se drogira i njen zločesti sin. Ljudi počinju da je gledaju ispod oka, da joj prebacuju stvari za koje ona nema pojma da su se uopšte dogodile, između sebe šire tračeve,...

Zašto misliš da se ova napadnuta komšinica, mada ona nikad nije bila napadnuta u lice, ne bi trebala da oseća uvređena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
Ајд нек су људи социјална бића ... као таква би требало да бирају друштво. Ако морам да бирам радије ћу да ме комшилук сматра чудаком који их игнорише него ли да њиховом мишљењу придајем значај и трчкарам около водећи рачуна шта ће ко помислити о мени ... Опција бирања друштва је увек ту. Јутарњу кафу могу попити и без комшилука а за ове поподневне није проблем прежалити пола сата времена и отићи код кога већ.

Један колега с посла, где сам ја релативно нов чим је ухватио прилику да смо остали у чет'р ока почео је добродушно да ми објашњава ко је какав да би ме упознао с ситуацијом ... Ови су ок, ови су ти такви и такви а тек ови ... па онако комплексашки осу дрвље и камење по некима ... И једино што је постигао јесте да га унакази моје мишљење о њему ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
jeste ali sad pričamo o drugim stvarima. Pitanje je bilo što se neko ljuti kad ga ogovaraju, prozivaju, otrcavaju. Zašto bi trebao da se oseća povređen takvim postupcima. A ja ti upravo kažem da smo socijalna bića i da nas s pravom pogađa kad nam neko narušava socijalni status.

I sam si tome dao potvrdu, u tvojim očima čovek koji je pokušao na podmukli način da naruši socijalni status drugih ljudi izgubio je poziciju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
Apple iPhone SE 2020
Ljudi su sitne duse.  Zato se kriju iza prava i pravicnosti.... uglavnom su oni kamen temeljac tog prava i te pravicnosti...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.