Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reč dve o političkoj korektnosti i uopšte o uvređenosti [english]  (Pročitano 4481 puta)
22. Sep 2011, 20:28:48
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
HTC Wildfire S







« Poslednja izmena: 22. Sep 2011, 20:29:38 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
HTC Wildfire S
Ovo je razlog zašto ja ne funkcionišem s mnogim ljudima.
Drug*, drugarica*, sporedni ljudi... ispričaju priču kako ih je neko uvredio, verbalno povredio, naneo štetu njihovoj časti i obrazu, duševni bol, tralala...
I u većini slučajeva sam otprilike:  Pa?!  Smile  Smile

I onda se naljute što ne uzimam to za ozbiljno. Što u 90% slučajeva i nije.
Nekad bukvalno moram da odglumim da se radi o nečemu stvarno važnom.
I to se ne radi o povredi (misli se isključivo na verbalnu ovde) koja ostavlja dugotrajne posledice i ima nekog praktičnog učinka.
Već postoji i prepričava se čisto... radi priče. Radi nekog događanja.
Dođavola, čak se ne radi ni o ljudima koji su im bitni. Uvrede ih ljudi za koje ionako misle da su govnari.

* naravno ne najbolji, rokn'o bi se kad bi se okružio s takvim ljudima svakodnevno.


Mene je stvarno, stvarno... stvarnostvarnostvarno... teško uvrediti. Smiley
Ne zato što nemam dostojanstvo, kako bi neko možda pomislio u startu... već... baš zato što ga imam...  Smile
Imam ga mnogo više da bi ga sjebao tako lako neki mentol koji je poprilično nebitan i neću ga videti ni 3 puta više u životu.

Mene mogu uvrediti ljudi do kojih mi je stalo. Može me uvrediti porodica, uzak krug prijatelja, devojka...
Pa čak i kad su oni u pitanju, jebiga.
Šta da se radi.
Ne mogu svi uvek biti isti.
Ne mogu svi uvek imati sjajan dan.
Ne mogu svi biti nepogrešivi. Stalno i uvek.
I... ne zaboravimo, uvek se može desiti da sam totalno i zaslužio da me izvređaju a da toga nisam ni svestan. Smile

Svi ostali mogu biti samo iritantni, ne uvredljivi.
Ako su iritantni... a iritantnost se može sankcinisati.
Za početak... uvredite vi njega.  Smile Fair enough? Ne?
Ok, udaljite se od njega. Udaljite njega od sebe.
Udaljite se i prosto i jednostavno nemojte više nikad imati ništa s njim.

Ako to ne može da reši problem i ako je baš baš iritantan i nepremostiv, približite se njemu. Smiley Približite se i opalite ga po faci. Smiley

Ali nemojte glumiti uvređenost i neku povredu zaimšljenih i samo u vašoj glavi postojanih prava.
Pa čak i ako ste stvarno uvređeni... koga briga?! xD
Mene prvog nije.
Deal with it.
U većem broju slučajeva sankcionem uvredu jer je neproduktivna. Beskorisna.
I većinu ljudi jednostavno zamaraju ego tripovi i izlivi sujete osobe koja veruje da je vrednija nego što stvarno jeste i na taj način malteritra sve druge oko sebe sa svojim "pravima".

Problem sa sankcisanjem uvrede (a ne iritantnosti) nastale na bazi emocija je problem kao i sa bilo koji drugim društvenim pravima i pravilima.
Izuzetno su rastegljiva, puna su rupa... i ne zna se uvek gde im je početak a gde kraj.
Sve dok jednog dana svi ne ućutimo da slučajno neko ne bi bio uvređen.



E kad bi ja počeo da nabrajam šta mene sve vređa i šta mi sve smeta.  Smile


Drugi način... na koji se čovek može "opravdano" uvrediti, je kad to zaista ima nekog praktičnog dejstva.
Kad zaista nanosi praktičnu štetu.

Jedno je kad seronja koji sedi preko puta vas misli za vas da ste seronja. I na tome se sve završava.
Sve što imamo je dvojicu seronja koji sede. Smiley
Druga je sasvim stvar kad seronja preko puta vas putem vređanja može doprineti tome da vam... recimo upropasti ili oslabi posao.

Pre nego što smo uveli ovu "političku korektnost" Smiley Odavno je postojao u Srbistanu primenjiv zakon o kleveti, koij nije svima dozvoljavao da laje baš kako hoće.
Problem je počeo kad smo počeli da se razbacujemo sa tolerancijom i kad smo počeli da forsiramo "osećaj uvređenosti". Smile


Šta se tačno desi kad vas neko nazove pičkom, govnetom, smradom itd itd itd?

Ništa.
Ništa!
Apsolutno jebeno ni-šta! Smiley

Tako je.
Ma koliko je teško poverovati, Zemlja nastavi da se vrti oko Sunca. Smile




---
Tema je zapravo ovih fantastičnih 2 minuta u prvom post-u, koji komentarišem.
Sažeto u 2 minuta, čovek je uspeo da opiše sve što mislim.  Smile
Zato volim stand-up komičare.




 Smile

E. Obrisao sam sve ono.
Stvarno ružno izgleda.   Smile Smile

Ukratko Sandra80 kaže da sam nabeđeni balavac, da stalno masturbiram, da nemam nijednu pametnu temu i da pišem bezvezne post-ove...  i nešto o astralnoj projekciji (to nisam razumeo).. i to je to.

Nastavite s temom.
« Poslednja izmena: 22. Sep 2011, 21:31:00 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
ајде бре мирни били побили се дабогда ... како кажу мојему селу  Smile



какав краљ ...  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
Kapiram kad se neko ljuti i vređa, nije mi taj koncept toliko neshvatljiv, ali ne kapiram ljude koji se uvrede i onda sa nekim ne razgovaraju recimo 7 dana. To je valjda neka kazna za uvredu, ali ja ne kapiram kakva. Pa ako je neko pogrešio, uvredio te, ti mu to stavio do znanja i on promenio svoj stav šta ga kažnjavaš. Ako nije promenio stav onda ga kazni nečim što će više da ga pogodi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
ја и даље гледам Стива Хјуза ... бемлига који клип по реду  Smile

Иначе ... тотално и потпуно игнорисање досадних људи је мајка Мара за решавање failure to comunicate ситуација. И искрено зачудио сам се колико је ефикасно  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia 
E ali ti konfliktni ne žele da ih ignorišeš nego se vraćaju po još i još dok ne dođeš u situaciju da ih namlatiš ili da odeš. Možeš da ignorišeš budalu koja melje po forumu, ali ne možeš da ignorišeš budalu koja te opizdi tanjirom u glavu, izbaci ti stvari u predsoblje i odnese u svoju sobu šporet pa zaključa vrata.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
HTC Wildfire S
ali ne možeš da ignorišeš budalu koja te opizdi tanjirom u glavu, izbaci ti stvari u predsoblje i odnese u svoju sobu šporet pa zaključa vrata.

Ovo je Sim, suviše precizno opisano.  Smile
Edit:  Smile


A i to guranje netrpeljivosti pod tepih ima kritičnu tačku pucanja.
Sad se setih par rečenica jednog virtualnog drugara:

A za sve je kriva tolerancija.

Posle svake utakmice, mi se lepo tolerisemo, smeskamo se jedni drugima, guramo mrtve u jame da se ne bi narusila ta nasa nebeska tolerancija, i onda tako svi sedimo u kafancetu, i smeskamo se jedni drugima, i smeskamo se...

I posle odredjenog vremena, smeskanje krene da pravi grceve u licu. pa je sve teze smeskati se a i smrde ti poklani i pobijeni pored puta, mislim nije da nismo tolerantni, ali posle odredjenog vremena, za tim stolom na sred puta, uvek krene jedan da pita, e a ciji je ovaj mali bez glave pored, i tu krene igra, smrt krene da namesta pojacalo, i da stimuje gitaru.

I tu neko pomene da eto taj klinac bas lezi na nekom njegovom klincu, i tu se ukljuci jos jedan koji eto zna nekog koga je ubio taj klinac, pre toga, a onda opet ima neko ko zna koga je ubio taj sto ga je ubio klinac, i tako smrt odsvira jedan fantastican rif i preko naseg divnog stola prepunjenog tolerancijom i smeskanjem sevnu nozevi, oni veliki jebeni svetlucavi, i ta predivna igra krene ispocetka.

Dakle deco fuck the Tolerancija.

« Poslednja izmena: 22. Sep 2011, 21:51:25 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
Ovo je Sim, suviše precizno opisano.  Smile

мај тхотс егзекли ... питање је само је л' Сими ту завршила са шпоретом вишка ил мањка  Smile Smile

Најозбиљније, невезано за форум ... 90% досадних и напорних људи одустане кад се потруде из петних жила да те дотакну и не успеју у томе, било да си их изигнорисао или спустио враћајући мило за драго. Оних осталих 10% што ће прећи границу ... тад се јебига мораш поставити оштро ... и после тога ће добар део и њих одустати ... а за онај мањи део ... јбга ... violence solves everything ...  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Citat
Za početak... uvredite vi njega.
Nope.

Resenje je ovo

Citat
Ok, udaljite se od njega. Udaljite njega od sebe.
Udaljite se i prosto i jednostavno nemojte više nikad imati ništa s njim.
Divota stvar, a nema konstantnog iritiranja.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Meni to cesto bude smesno. Neko mali i jadan se trudi da te nesto kao iznervira, uvredi ili sta vec Smile ma daaaaaaj. Naj gora stvar bi bila da uradis kako on zeli: da se ti kao nesto vredjas. Ja se samo nasmejem i ako treba uteram onako profesorski da im dva dana treba da dodju sebi i smisle jos neki mizeran pokusaj uvrede  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.