Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:36:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto nam je potrebna vlast?  (Pročitano 25703 puta)
14. Sep 2011, 15:21:24
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Vjerovatno ste mnogi iz demokratije imali za debatu temu da li nam je ili nije potrebna vlast. Ja sam u grupi koja treba dati argumente da nam treba vlast. Oke, kapiram osnovu: da nema vlasti, covjek bi imao apsolutnu slobodu, mogao bi raditi sta hoce pa bi cak mogao i ubiti onog drugog te bi sve to na kraju ljude spustilo na nivo zivotinja gdje vazi zakon jaceg, tj. "ubij ili ces biti ubijen". Ali bih volio da mi vi koji ste dosta iskusniji sa politikom i vlascu date jos neke argumente koji bi se mogli iskoristiti. Dakle, ne treba se bazirati na nasu vlast (Srbija, BiH, Hrvatska i sl, primjer nase vlasti vise moze posluziti negacijskoj grupi) nego na vlast uopste, tj. vlast kao organ koji ima duznost da sluzi covjeku, a ne da bude obrnuto kao sto je kod nas. Slobodno ubacite i linkove ili tekstove vijesti, reportaza i slicnog sto ide u prilog tome da nam je vlast potrebna. Hvala! Smiley

ps: izvinjavam se ako sam temu smjestio u pogresan dio foruma jer je ovo vise vezano za skolu, mada mislim da se o ovoj temi moze diskutovati i ovdje jer je ipak usko vezana za politiku.

I da: ako moze bez spamovanja! Postovi tipa "ne treba nam vlast, treba nam vlast..." i slicni koji ne govore nista sto moze biti korisno su nepotrebni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia krntija
Kakvi ti to argumenti trebaju pored same činjenice da bi bez vlasti nastala anarhija? Što je najveća fora, ljudsko društvo je to shvatilo pre više hiljada godina, a ti danas u 2011. godini tražiš argumente?

LOL  Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
De jure,vlast sluzi da organizuje i vodi drzavu,najbolje sto moze,u interesu gradjana.

U 70% zemalja sveta to je tako.Mi smo,nazalost,u onih 30% gde sluzi samo za bogacenje i lecenje kompleksa.



Bez nje,vladala bi anarhija.A ona,ipak,ne vodi nikuda.

Ma,samo da narod oce malo da se probudi i pokrene,i ocisti prljavstinu,ne bi bilo svega ovoga.
Najsmesnije je sto cak i prosecan Srbin,kapira na primer,da su Ameri otisli u Irak i Libiju zbog nafte,a opet,s druge strane,nije u stanju da skapira da su sve ovdasnje politicke strane ista govna sa istim ciljem-da se domogne vlasti i napiju nam se krvi.

To mi je uvek bilo fascinantno-prosecan Srbin ce shvatiti nesto sto pola sveta nece,ali,opet,nece moci da skapira neke druge stvari,kao na primer ovo za stranke,nego ce slepo da veruje u stranke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Citat
Kakvi ti to argumenti trebaju pored same činjenice da bi bez vlasti nastala anarhija? Što je najveća fora, ljudsko društvo je to shvatilo pre više hiljada godina, a ti danas u 2011. godini tražiš argumente?

LOL  Smile

Pa nije to meni doslo onako na pamet "aj da nadjem argumente zasto nam treba vlast" nego na demokratiji imamo tu temu. Ajde, kad ti je vec smijesno da neko u 2011. trazi takve argumente, daj mi ti reci nesto sto mi moze biti korisno, neki clanak, neku zanimljivost...nesto sto nije samo puka teorija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia 
I majmuni imaju vodju. Sta mislis kako bi funkcionisao jedan fudbalski klub ako nebi imao trenera. Ljudi nisu dostigli taj nivo da svako zna sam sta treba da radi i kako da se ponasa. Treba nam vlast isto koliko i pomenutim majmunima vodja copara, zato sto smo zivotinje. Zato je anarhija ili bolje receno bezvlasce verovatno jedan od najoptimisticnijih pogleda na svet.
« Poslednja izmena: 14. Sep 2011, 16:14:43 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia krntija
Citat
Kakvi ti to argumenti trebaju pored same činjenice da bi bez vlasti nastala anarhija? Što je najveća fora, ljudsko društvo je to shvatilo pre više hiljada godina, a ti danas u 2011. godini tražiš argumente?

LOL  Smile

Pa nije to meni doslo onako na pamet "aj da nadjem argumente zasto nam treba vlast" nego na demokratiji imamo tu temu. Ajde, kad ti je vec smijesno da neko u 2011. trazi takve argumente, daj mi ti reci nesto sto mi moze biti korisno, neki clanak, neku zanimljivost...nesto sto nije samo puka teorija.

Tema za debatu je potpuno bespredmetna iz 2 razloga. Prvi, najprostiji, što je na tvojoj strani najjači i ujedno i neobrorivi argument - bez vlasti nastaje anarhija. Ne treba ti nijedan drugi.

Drugi razlog bespredmetosti debate je taj što anarhističke ideje potpune slobode po pravilu vode ka diktaturi. U bezvlašću, nakon perioda haosa, prosto je neminovno uspostavljanje "zakona jačeg" što rezultira tiranijom i samovolji pojedinca. Apsolutno sve diktature su se zasnivale na toj ideji potpune slobode. Čak i komunistička ideologija.

Ja prosto ne vidim šta to druga ekipa koja zagovara tezu da društvu ne treba vlast, može da kaže što ti i članovi tvoje ekipe sa lakoćom ne biste pobili.

Ne trebaju ti nikakvi članci, zanimljivosti... dovoljan je samo zdrav razum.
« Poslednja izmena: 14. Sep 2011, 16:38:52 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
I majmuni imaju vodju. Sta mislis kako bi funkcionisao jedan fudbalski klub ako nebi imao trenera. Ljudi nisu dostigli taj nivo da svako zna sam sta treba da radi i kako da se ponasa. Treba nam vlast isto koliko i pomenutim majmunima vodja copara, zato sto smo zivotinje. Zato je anarhija ili bolje receno bezvlasce verovatno jedan od najoptimisticnijih pogleda na svet.

Sada, majmunsko pleme ima vodju ali je taj vodja nametnut, tj. sam se nametnuo da bude vodja jer je najjaci a svoju moc koristi recimo da opr*ci najvise zenki. Fudbalski klub opet treba trenera zbog organizacije, majmunima ne treba organizacija za zivot u dzungli, jedan sam majmun bi isto preziveo kao i citava zajednica. Sada, u politici je tako da je potreban "trener" a vodja se sam nametne kao najjaci, najpametniji...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Citat
Tema za debatu je potpuno bespredmetna iz 2 razloga. Prvi, najprostiji, što je na tvojoj strani najjači i ujedno i neobrorivi argument - bez vlasti nastaje anarhija. Ne treba ti nijedan drugi.

Drugi razlog bespredmetosti debate je taj što anarhističke ideje potpune slobode po pravilu vode ka diktaturi. U bezvlašću, nakon perioda haosa, prosto je neminovno uspostavljanje "zakona jačeg" što rezultira tiranijom i samovolji pojedinca. Apsolutno sve diktature su se zasnivale na toj ideji potpune slobode. Čak i komunistička ideologija.

Ja prosto ne vidim šta to druga ekipa koja zagovara tezu da društvu ne treba vlast, može da kaže što ti i članovi tvoje ekipe sa lakoćom ne biste pobili.

Ne trebaju ti nikakvi članci, zanimljivosti... dovoljan je samo zdrav razum.

Hvala! Smiley Sutra je ta debata, ako ta negaciona grupa ne nadje neke bas extra super argumente, mislim da ce moja grupa lako dobiti tu debatu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Hvala! Smiley Sutra je ta debata, ako ta negaciona grupa ne nadje neke bas extra super argumente, mislim da ce moja grupa lako dobiti tu debatu.

Jel to nesto u srednjoj skoli,ili sta?  Smile ne zezam te,pitam ozibljno jer su i nas jednom terali tako u srednjoj kobajagi,pravili takmicenje u debatama.
kad sam ja bio,bilo je pitanje,ako se dobro secam,dal je bolji socijalizam ili demokratija,gde sam ja kao trebao da branim socijalizam,ali mi sve bilo smesno,jer sam uvek bio pri stavu da nema dobrih i losih sistema,nego onih koji vise i manje odgovaraju datoj drzavi,odnosno da je nekome bolje jedno,nekome drugo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Citat
Ali nemoj da se navuces na to.Jer moze da te odvede u politiku.A politika je,pogotovu ovde,jedna odvratna karijera.
Je l' ti to iz iskustva ili? Smiley

Citat
WOW  Smile

To stvarno nismo očekivali. Nimalo. Ni u najluđim snovima.

 Smile
Hahah.. Dobro sad, oke, nije neki uspjeh za televizije, ali eto da se malo "foliram".  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:36:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.