Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li verujete da ce u Aprilu 2012 Srbija ugasiti sve analogne TV predajnike?  (Pročitano 15604 puta)
Poznata licnost


Život je igra u kojoj ne postoji save game

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2544
Zastava ko zna kad i ko zna gde
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
SonyEricsson W950, Z1010
Što se tiče HD tehnike u RTS-u...tu su daleko otišli...poseduju 2 vozila (kamiona) sa HD tehnikom koja su najviše koristili na prenosima Davis i Fed kup mečeva. Svaki taj kamion vredi između 3 i 4 miliona evra. Trebalo bi da dobiju još 2 takva ili nešto manja tokom sledeće godine. Imao sam priliku da vidim ta vozila i zaista su vrhunski opremljena. Mene zanima jedna druga stvar...do pre mesec dana sam imao neki Samsung CRT tv od pre Hrista i kontao sam da ne mogu da pratim RTS digital u njegovoj "punoj snazi"...Međutim, kada sam pre mesec dana kupio Samsung koji je HD ready i namestio sve kanale, skontao sam da mi je RTS digital bolju sliku imao na starom tv--u :p Pritom, na novom tv-u mi je taj kanal deklarisan kao analogni, dok su mi recimo Rai Uno, TVE, arte itd. deklarisani kao digitalni i zaista imaju impresivnu sliku...U čemu je štos?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Nightwish...forever!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
Ja sam cuo da ce svi ovi stari TV-ovi morati da se bace jer ce praviti drugacije repetitore i da moramo da kupimo lcd tv, a ako hocemo da zadrzimo stari moracemo da ugradimo nekakav cip da bi mogli da primamo signal.... GLUPO!!!

Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Boli me pajče, imam kablovsku ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Nightwish...forever!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
pa valjda gledas i ove obicne kanale.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
Mene zanima jedna druga stvar...do pre mesec dana sam imao neki Samsung CRT tv od pre Hrista i kontao sam da ne mogu da pratim RTS digital u njegovoj "punoj snazi"...Međutim, kada sam pre mesec dana kupio Samsung koji je HD ready i namestio sve kanale, skontao sam da mi je RTS digital bolju sliku imao na starom tv--u :p Pritom, na novom tv-u mi je taj kanal deklarisan kao analogni, dok su mi recimo Rai Uno, TVE, arte itd. deklarisani kao digitalni i zaista imaju impresivnu sliku...U čemu je štos?

Moguce i da tjuner na tv-u zeza. Ako imas kablovsku, ko zna na koji nacin kablovski operater dobija i isporucuje kanale. Te sto si ti nabrojao su strani kanali. Stos je u tome da, kada se digitalizuju domaci kanali, svaki ce kanal morati da se deklarise kao digitalni i imace primetno bolju sliku. Bar je teoretski tako.

Ja sam cuo da ce svi ovi stari TV-ovi morati da se bace jer ce praviti drugacije repetitore i da moramo da kupimo lcd tv, a ako hocemo da zadrzimo stari moracemo da ugradimo nekakav cip da bi mogli da primamo signal.... GLUPO!!!

Ja sam cuo da u nekim krajevima pale ljude kada umru. Wink

To je nebuloza. Stare televizore ne treba bacati. Sve je lepo objasnjeno ovde.

Druga je stvar sto bi samo srbin da koristi televizor star 25 godina i da kuka sto nema sve kanale ili sto ne moze da prikaci najnoviji media player na taj tv...  Smile Jednostavno je opseg frekvencija dostigao svoj teorijski maksimum, a Srbija je demokratska zemlja koja ima bar 120 i kusur kanala koje emituje na svojoj teritoriji, ne racunajuci inostrane kanale.

Krajnje je jednostavno, digitalizacija ce se izvrsiti kad tad, postupak kompletne digitalizacije ce trajati par godina i svi koji budu hteli da gledaju digitalne kanale, morace da imaju ili noviji TV ili kombinaciju set top box-a i starijeg televizora.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Hohoho...it's christmas time! :D

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 258
Zastava Tabanovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 5800 XpressMusic
Meni i dalje nije jasno zasto nisu mogli da rade paralelno analogni i "digitalni"! -.-  Smile
IP sačuvana
social share
^This is just my opinion!^
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
Bice jasnije kada odgledas video koji sam postavio u postu iznad.  Smile

Digitalizacija ce se odvijati postepeno i po regionima. Meni recimo uopste nije jasno zasto vise ne proizvode trabanta i starog ficu uporedo sa opelom insigniom i skodom superb.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.