Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li verujete da ce u Aprilu 2012 Srbija ugasiti sve analogne TV predajnike?  (Pročitano 15599 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Sony xperia
Ehe ljudi. Mozda tripujem ali mislim da je bilo reci do 2015-e valjda nesto.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
Ја нисам ни знао да се код нас планира угасити аналаогни сигнал. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Ehe ljudi. Mozda tripujem ali mislim da je bilo reci do 2015-e valjda nesto.  Smile

Planirano je da se do 2015 zavrsi sa prelaskom na digitalnu televiziju...


treci pasus uvoda:

http://www.mtid.gov.rs/wp-content/uploads/Dokumenti/Strategije_akcioni_planovi/Strategija_i_akcioni_plan_za_digitalizaciju.pdf
« Poslednja izmena: 11. Sep 2011, 23:12:54 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
E ja ga vala necu kupiti (navedeni digitalni adapter) !
(Krajnje sam ozbiljan!)

Na ovoj televiziji koju sada imam - nisam nasao zanimljiv program zadnjih dvanaestak godina!

Samo me interesovalo da "proverim" da li su "ozbiljni" oko dogovorenog datuma!

A i sto ce mi - sad kad postoji YouTube! Smile
Primera radi - kad je RTS zadnji put emitovao nesto valjano iz oblasti popularizacije nauke?
A to mogu da nadjem na YT!

P.S. sta fali napomenuti da se digitalizacija TV signala radi u zemlji koja ima oko pola miliona gladnih ljudi?
Zivot nam je ionako dovoljno naopak od strane khm-mocnika da nista ne gubim tom napomenom! Smile
« Poslednja izmena: 11. Sep 2011, 23:14:12 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Sony xperia
Eeeee pa da. Znam da sam tu brojku citnuo negde. Hvala drugar.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0
mob
Apple iPhone 12, S21
P.S. sta fali napomenuti da se digitalizacija TV signala radi u zemlji koja ima oko pola miliona gladnih ljudi?
Zivot nam je ionako dovoljno naopak od strane khm-mocnika da nista ne gubim tom napomenom! Smile

Ne fali nista, naravno, ali generalno mislim da nikako ne mozemo napredovati ako stalno gledamo unazad...
Cinjenica je da smo drzava u rasulu, da smo vecinom siromasni, ali to ne treba da sprecava nas dalji razvoj.

Tehnoloski kasnimo i sada uvodimo tehnologije koje su svuda u pri,emi vec godinama...


Eeeee pa da. Znam da sam tu brojku citnuo negde. Hvala drugar.  Smile
.

 Smile Smile
« Poslednja izmena: 11. Sep 2011, 23:16:54 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Da, a uz taj napredak verovatno ce emitovati propagandni slogan tipa:
"Gledanjem ove digitalne emisije pomazete spremanju rucka za jednu gladnu porodicu u Srbiji"

(Znam - serem - sta cu, ne mogu nista drugo!)
« Poslednja izmena: 11. Sep 2011, 23:37:20 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
LG Nexus 5
Bulma, zanimljivo je da ti blage veze nemas sta je digitalizacija.

Verujem da, kada bi svi jeli dve godine samo kacamaka, uspeli bi da stvorimo samo jednu klasu ljudi, svi bi bili isti, zar ne? Izbacili bi novac iz opticaja, pa bi medjusobno menjali robu, ja tebi pirinac, ti meni boraniju i svi da imamo. Smiley

Elem, analogni signal je zastareo. Digitalizacijom se postize kakav takav korak sa svetom i okolinom, sto je u tvom slucaju imaginacija.

Jako tesko ce se isppostovati rok sto se tice kompletne digitalizacije. Kablovski operateri ce do tog datuma biti obavezni da prodju kroz digitalizaciju kompletno. Licno sumnjam da ce analogni signal biti ukinut sledece godine ali je to neminovno.

Ne bih da dajem prognoze, to zavisi od dosta faktora.

I naravno, ko ne bude hteo da gleda televiziju, ne mora.

Kakve veze ima sto je pola miliona gladno? Ukinimo prodaju mobilnih telefona, narod gladuje, a ljudi furaju mobilne, ukinimo i patike, automobile i svi na kacamak.  Smile


Ne da samo serendas bulma, nego si jedan od retkih koji ide paralelno sa tehnologijom, samo u obratnom smeru.


   Znaci - kako sam ja informisan - April 2012-te godine je "krajnji rok" posle kojeg u Srbiji navodno svi analogni TV predajnici moraju biti zamenjeni sa digitalnima!

Boze pravde, ti sto spase,
od propasti do sad naaaaas...
« Poslednja izmena: 11. Sep 2011, 23:54:35 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Jedno pitanje iz oblasti elektrotehnike:

Zar nije jednostavnije da Srbija u medjunarodnoj televizijskoj razmeni emituje digitalan signal i tako ostane u "koraku" sa "svetom"?

Ne, to nije logicno...

Logicno je (u zemlji u kojoj ima bukvalno gladnih ljudi!), da se SVAKI ZEMALJSKI PREDAJNIK (napominjem - dakle NE oni koji su zaduzeni za emitovanje "vani") - prebaci u digitalni fazon!

Da se malo isprsimo pred svetom, a?
A narod da busi novu rupu na kaisu...

Napominjem da je ovo pitanje iz oblasti elektrotehnike a ne sociologije!
A da dodam zavrsnicu iz ekonomije - sto Sez pomenu - hoce li adaptere za stare televizore dzaba davati?
Khm...
_______________________
Edit: u dodatku - i ovde, kao uostalom i u svim drugim aspektima naseg zivota - dolazi do izrazaja to cuveno "evropejstvo" rukovodilaca nase zemlje, koje se ispoljava ne u vidu uvecanja plata zaposlenim radnicima (ili uvecanja zaposlenja samog po sebi) nego se ispoljava po uvodjenju jos jednog digitalnog ljubimca koji ce "cucati" u domovima naseg nezaposlenog srpskog naroda...

A, cekaj - nemojte mi reci - KRIZA JE pa plate moraju biti "zamrznute"?
Ali to nas ocigledno nista ne sprecava da idemo u korak sa svetom na "cutting edge" kada je savremena tehnologija u pitanju! Smile(
« Poslednja izmena: 12. Sep 2011, 00:34:09 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
ko ne placa racuna nema adaptera za njega Smile,mislim da ce mu cena na trzistu biti 30-50e:inace bulmosoftweru rts ima poneku emisiju iz nauke,ipak misljenja sam da analogni signal treba zadrzati bar jos par godina uporedo sa digitalnim
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.