Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:30:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mondo: Pay Pal u Srbiji do kraja godine  (Pročitano 14761 puta)
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Sendo 
Hvala za vest Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
LG Nexus 5
Država kriva što nema Pejpala




Od izbijanja svetske krize do sada, informatički sektor Srbije zabeležio je pad od čak 45 odsto, a samo ove godine od pet procenata u odnosu na prethodnu.



"Dok je tržište IT-a ranije vredelo 540 miliona evra, danas vredi samo 400 miliona", upozorava Veselin Jevrosimović, vlasnik Komtrejda.

Prema njegovim rečima, činjenica je da ce ceo region pogođen krizom, ali je Srbija dodatno ugrožena time što ima veliku tehničku zaostalost u odnosu na druge zemlje.

Jevrosimović navodi da je "informatičko tržište Mađarske danas veliko kao celo tržište nekadašnje Jugoslavije. Kada bismo rasli stopom od 20 odsto godišnje, 2017. godine bismo bili tek na nivou od 40 odsto njihovog tržišta".

"Mi moramo da gledamo kako da preskočimo taj zaostatak, ali problem u Srbiji je to što za razliku od Amerike u kojoj se inovacije primenjuju odmah, u Srbiji se čeka 10 godina sa primenom, dok se ne vidi kako su se pokazale u drugim zemljama. Na taj način, tehnologija koja se primenjuje ovde, uvek je zastarela", istakao je on.

On je naglasio da je u poslednjih pet godina u Srbiji dodato dva miliona kompjutera, od čega se 60 odsto odnosi na domaćinstva, a 40 odsto na preduzeća, "što ukazuje na to da je privreda u padu“, pošto nas i ovaj pokazatelj stavlja iza regiona u kojem je privreda više napredovala po implementaciji IT-a.

Još jedan indikator našeg zaostatka je to što se po Jevrosimoviću u Srbiji godišnje za informacione tehnologije izdvaja samo 60 evra po glavi stanovnika, dok je u Hrvatskoj ta suma 250 evra, u Sloveniji 350, a u Francuskoj čak 800 evra i više.

"Rast ulaganja u IT od samo tri odsto donosi rast BDP-a od jedan procenat. To znači da bi investiranje države u IT od 15 miliona evra dovelo do skoka BDP-a Srbije od 300 miliona evra", istakao je Jevrosimović navodeći da su to rezultati analize skandinavskih zemalja.



Jevrosimović je kritikovao državu i zbog toga što nije dovela Pejpal, najrasprostranjeniji globalni sistem za plaćanje preko Interneta u Srbiju, ocenivši da je to "veliki kiks države“, s obzirom da je Srbija jedna od pet zemalja sveta u kojima ovaj sistem ne funkcioniše, što znatno otežava plaćanje preko Interneta.

"Probajte da kupite knjigu preko Amazona. Ne samo što ćete potrošiti 10 dana na carinsku proceduru, već će vas knjiga na kraju izaći tri do četiri puta više nego što ste je originalno platili", rekao je Jevrosimović.

On je dodao da je tržište softvera u Srbiji vredno 100 miliona evra godišnje, od čega se polovina odnosi na razvojni softver, od čega je opet polovina, odnosno 25 miliona evra u „sivoj zoni“.

Preostalih 50 miliona evra odnosi se na licencni softver, naglasio je ovaj biznismen, dodavši da se srpski programi prodaju u celom svetu i da su rešenja njegove kompanije implementirana u Beloj kući, Diznivorldu i IBM-u, između ostalog.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
mob
Apple iPhone 6S
U pravu su ljudi. Paypal i da dodje ovde, sta to vredi kad imamo na carini i u posti ljude koji jos uvek nisu ukapirali da je Berlinski zid srusen. Cak i ovo za 20 evra nije tacno. Ja sam jedno kupio neke dve futrole za telefon ~15 evra i stiglo mi da platim carinu 3200 dinara. Smile I otisao sam po prvi (i poslednji) put da se zalim, jos uvek gajeci neke iluzije da zivim u nekoj polucivilizovanoj drzavi. I jedva sam zivu glavu izvukao. Ne samo sto su me setali po onoj zgradi u Savskoj dva sata, po kojekakvim budjavim salterima, vec na kraju kada sam dosao do "glavne", simbolicno na vrhu zgrade (poceo sam od podruma), onda sam tako ljubazno docekan, da je kraju sve bilo na kranici da se pretvori u fizicki obracun. Zavrsilo se tako sto mi je receno kako ja ne mogu da kupujem dve futrole, jer to sigurno znaci da hocu da ih prodam i da to nije za moju licnu upotrebu. Onda mi je rekla da ce da mi posalje na kucu BIU da provere oni sta ja to radim i tako jos svasta nesto. Rekla mi je i da treba da budem srecan sto nisu trazili da placa speditera  Smile, jer je i to mogla da mi uradi (i to sve onako uzasno bezobraznim glasom i stavom koji salje poruku, ja sam vlast, mogu da radim sta mi se hoce).

Mom drugu su jednom stigla dva identicna paketa. Jedan da plati carinu i to nesto uzasno mnogo, a jedan besplatan (i to otvaran i pregledan). Jednom mu je postar doneo paket koji kosta 20$ sto je manje od tih famoznih 20 evra, i trebalo je da plati carinu oko 1200 dinara, a istovremeno mu je doneo slican proizvod koji je platio 50$ i koji je dobio bez carine, a takodje pregledan (otvaran).

Dakle to je tamo leglo skotova i nije paypal blesav sto nece da dodje. I takodje nije cudo sto posluju u Zimbabveu, a kod nas ne. Tamo siguran sam postoje normalniji zakoni i normalnije se primenjuju nego kod nas.
« Poslednja izmena: 10. Sep 2011, 09:06:35 od Ic.xc.ni.ka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
LG Nexus 5
Prvo treba ljude obrazovati. Ogromna vecina ljudi koji koriste internet u Srbiji apsolutno pojma nema sta je i kako funkcionise pejpal.

Polovina od ove druge polovine klice na sva zvona sto ce pejpal doci, a niti planiraju da ga koriste, nit znaju da prvo treba da se rese zakoni u samoj zemlji koji se ticu carinjenja.

Ne vidim uopste znacaj pejpala u Srbiji ako te na carini osure ko budalu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Nokia N-shurnaest
kakav crni paypal ovde ...
Tamna je noc!
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 8.0a2
mob
Nokia C5-00
Kod:
Ogromna vecina ljudi koji koriste internet u Srbiji apsolutno pojma nema sta je i kako funkcionise pejpal.

Огромна већина људи који користе интернет у Србији апсолутно нема појма како функционише интернет...
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
mob
Apple iPhone 6S
...i misli da racunare pokrecu gremlini. Smile
« Poslednja izmena: 10. Sep 2011, 10:04:59 od Ic.xc.ni.ka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Apple iPhone 3Gs
Matić: NBS koči dolazak Pejpala

Beograd -- Rigidna pravila Narodne banke Srbije koče dolazak Pejpala u Srbiju, tvrdi državna sekretarka za digitalnu agendu Jasna Matić.

Ona objašnjava da je problem rigidnost našeg monetarnog i platnog sistema, odnosno deviznog sistema.

"Problem sa Narodnom bankom je sistem plaćanja i nemogućnost da naši građani drže novac u inostranstvu, kao i tumačenje da li je transakcioni račun Pejpala bankarski račun ili je samo posredništvo", kaže Matić.

Na pitanje šta treba da se promeni da Pejpal dođe u Srbiju, ona odgovara da je njen stav da promena propisa uopšte nije potrebna.

"Sve što je potrebno je da Narodna banka u pismu napiše da način plaćanja koji Pejpal omogućava nije bankarska usluga, već samo posredništvo pri plaćanju. Tako je u svim drugim zemljama, ali se kod nas to nekako ne dešava", naglašava Jasna Matić.

Činjenicu da čak 40,1 odsto građana Srbije nikada nije koristilo računar, ona objašnjava time što je "zemlja doživela ekonomsku i socijalnu propast" i što "trenutno imamo veoma mali broj visokoobrazovanih ljudi".

"Veliki deo našeg stanovništva je funkcionalno nepismen, slabog smo imovnog stanja...", dodaje Matić.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.22
hvala bogu konacno
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
Apple iPhone SE 2020
NARODNA BANKA SRBIJE:
PayPal moguć u Srbiji

Z.L.    | 22. 09. 2011. - 13:36h | Komentara: 0
Povodom polemika oko korišćenja usluga PayPal servisa u Srbiji nema smetnji da rezidenti-klijenti preko banke slobodno vrše plaćanje, odnosno naplatu po osnovu kupovine ili prodaje robe i usluga u inostranstvu koristeći usluge tog servisa, stav je Narodne banke Srbije(NBS) koji je upućen nadležnim ministarstvima.

Prema važećim propisima kojima se uređuje platni promet u zemlji i sa inostranstvom, nije potrebno da se kompanija PayPal Pte.Ltd Singapore registruje kao banka ili neka druga finansijska institucija ili da ustanovi lokalno predstavništvo za pružanje ovakvog vida usluge, saopštava NBS.
 
Uvođenje ovog elektronskog servisa plaćanja, smatraju u NBS će povećati efikasnost platnih transakcija sa inostranstvom i smanjiti troškove njihovog izvršenja za naše građane i domaća preduzeća.
 
Narodna banka srbije nagoveštava da će opšti uslovi o pružanju usluga PayPal servisa radi korišćenja u Republici Srbiji biti dopunjeni, kako je to učinjeno i u pojedinim grupama zemalja, radi bolje i preciznije jasnoće u transakcijama.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:30:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.