Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 17:31:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gdje su nestali svi dobri muškarci?  (Pročitano 12601 puta)
23. Avg 2011, 14:26:14
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 6.0
Zbog čega nam muški sve manje i manje prvi ulijeću? Jesmo li sada mi osuđene na poduzimanje "prvog koraka"?

Jeste li primijetili da je nekako sve teže i teže pronaći dobrog muškarca za trajnu i stabilnu vezu koja bi jednog dana mogla prerasti u nešto više? Koliko god mi zagovarali to da žene budu proaktivne kad je u pitanju pronalaženje i prilaženje muškarcima, svakako smo za to da i oni naprave prvi korak i priđu nama. U posljednje vrijeme nekako smo svi primijetili da ima sve manje dobrih i dragih dečki koji će prići djevojci (i tu ne brojimo arogantne napuhance koji ulijeću svima ženskog roda). Zašto je to tako? Mi imamo nekoliko teorija...

Postoji previše pravila

Dani kada je dečko upoznao djevojku i nakon toga je zamolio da izađu zajedno na kavu ili kino, ili pak zatražio njen telefonski broj odavno su prošli. Današnje zaljubljivanje i poduzimanje prvog koraka kao da se odnosi na snalaženje u zamršenom labirintu, a sve ono što se smije i ne smije napraviti prilikom prvih sati/dana poznanstva ponekad toliko zbunjuje da se čini da je bolje ništa ne poduzimati... Barem iz muškog gledišta. Možda su muškarci već umorni od razmišljanja oko zagonetke koliko dana trebaju pričekati prije nego nazovu, je li poljubac za laku noć OK i jesu li dva SMS-a u istom danu previše... jer – zamislite - njih je i strah: pod a) da ne ispadne da su prezainteresirani ili očajni i pod b) da vas ne uplaše i otjeraju svojom "prezainteresiranošću", posebice ako ste  jedna od onih "emancipiranih" žena. Nije ni čudno da su se počeli javljati problemi u počecima mogućih ljubavnih romansi – pa oni zapravo ne znaju što mi želimo

Rješenje problema:
- ako upoznate tipa s kojim se dobro slažete i koji vam se sviđa – recite mu da zaboravi bilo kakva pravila i da je sasvim u redu da vas nazove odmah sutra. Ako ne nazove, on gubi...

Mi sve same obavljamo

Naravno, mi ne smatramo da bi žene samo trebale čekati da njihov princ na bijelom konju dojaši do njih i odvede ih u "živjeli su sretno do kraja života". To je možda palilo u pedesetim godinama prošlog stoljeća, a danas pak se sve vrti oko jednakosti. Uostalom, barem tako razmišljaju današnji muškarci u našoj blizini, ako smo si već željele više kontrole nad vlastitim životom – onda možemo i prve "dejtove", traženje brojeva i prvi korak – isto poduzeti same. No, čini se da smo možda preuzele i previše "tereta" po pitanju prvih koraka u posljednje vrijeme. Jesu li današnji muškarci prelijeni da se pokrenu? Fali li im inicijative? Da bismo dobili bolju predodžbu o tome što žene misle o svemu ovome, mi smo neke singl dame priupitali što one misle o današnjim muškarcima i njihovim taktikama (ili manjku istih) prvih koraka:

"Meni nije teško pozvati tipa na piće ili uzeti njegov broj mobitela, ali čini mi se da sam sve češće upravo ja ta koja to čini jer kad bih njih čekala ništa se ne bi dogodilo", kazala je 33-godišnja PR profesionalka.

"Čini mi se kao da njima više uopće nije stalo da naprave prvi korak i to me zbilja frustrira jer sam sramežljiva i tradicionalno odgojena", rekla je dvadesetšestogodišnja administrativna pomoćnica.

"Mislim da dečki u posljednje vrijeme znaju da će, ako pričekaju dovoljno dugo djevojka ipak napraviti prvi korak, pa se niti ne trude", zaključila je 31-godišnja marketinška menadžerica.

Naše ponašanje im je pomalo zastrašujuće

Je li moguće da se svi ovi problemi javljaju samo zato što oni nemaju hrabrosti da naprave prvi potez? Ova teorija možda zvuči pomalo nategnuto, ali žene nisu baš najpristupačnija bića u društvenoj okolini. Mi ne želimo izgledati kao da zapravo čeznemo za time da konačno upoznamo onog pravog pa se radije krećemo u hihotavim čoporima djevojaka i često se ponašamo kao da je zadnja stvar za koju smo zainteresirani upravo pripadnik suprotnog spola. Izlasci u većim skupinama nisu problem - svi to radimo - i to jamči dobru zabavu. No, problemi s ovim scenarijem su dvojaki. Kao prvo – muškima je teško odabrati svoj glavni cilj ako je okolo mnogo drugih "meta" (a oni, uz to, prilikom odabira cilja imaju puno manje kriterija nego što to imamo mi žene). I kao drugo - velike grupe djevojaka su poprilično zastrašujuće - zamislite 8 vas, a samo jedan on - nije ni čudo da mu nije lako prići vam.

Rješenje:
Izlazite s manje prijatelja. Podijelite se u više manjih grupa, a ako već imate jako veliko društvo – podijelite se u manje grupe pa "cirkulirajte". On će vam prije prići ako ste samo s jednom ili dvije prijateljice.

Izgledajte pristupačno. Znate što to znači – uputite mu pogled ohrabrenja i pokoji osmjeh. Nemojte mu okretati leđa i prekrižiti ruke na prsima.

Smješite se. Ovo smo već spomenuli, ali vrijedi ponoviti. Nema boljeg znaka da vam je netko privlačan od toga da mu se nasmiješite i dobacite značajan pogled – tako ćete ga ohrabriti da vam priđe.

zena.hr
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
Šta je, čim je tekst duži od jednog pasusa on se ne čita Smile

Citat
svakako smo za to da i oni naprave prvi korak i priđu nama.

A? Smile

Citat
jer – zamislite - njih je i strah: pod a) da ne ispadne da su prezainteresirani ili očajni

Zamišljamo... i?

Citat
pa oni zapravo ne znaju što mi želimo

Istina.

Citat
Rješenje problema:
- ako upoznate tipa s kojim se dobro slažete i koji vam se sviđa – recite mu da zaboravi bilo kakva pravila i da je sasvim u redu da vas nazove odmah sutra. Ako ne nazove, on gubi...

Pravila, u bilo kom slučaju, NE bi trebalo da postoje.

Citat
On će vam prije prići ako ste samo s jednom ili dvije prijateljice.

Bravo.

Citat
Izgledajte pristupačno. Znate što to znači – uputite mu pogled ohrabrenja i pokoji osmjeh. Nemojte mu okretati leđa i prekrižiti ruke na prsima.

Pa đavola... ona gore je sramežljiva... kako ona da uputi pogled ohrabrenja? Osuđena je na čekanje...

A ovo je pisala neka razočarana dama...
« Poslednja izmena: 23. Avg 2011, 16:29:51 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
Nokia 
:fejspalm:
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.14
mob
I-mate 30 Pro
Moze se izvuci jedan ocigledan zakljucak iz ovog krajnje ohrabrujuceg teksta.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Apple iPhone SE 2020
A i izmisljena je vestacka sperma... tako da...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.14
mob
I-mate 30 Pro
I to... Smile

Kako bi zena reagovala da joj se zatrazi da bude donator.... Smile

Ja znam kako bih ja reagovao.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da je recenica -  Da li bila majka mog deteta\dece... ona koja kupuje....

Ali, to se danas jako retko srece....

Jako retko...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
Citat
Gdje su nestali svi dobri muškarci? 

не постоје добри мушкарци...све је то олош,стока и отпад који малтретира,туче и злоставља жене
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
Malo volje, vremena i živaca za neizvesne i delikatne osvajačke igrice.
Previše sračunatosti, idealizovanja i otuđenja.
I previše filozofije koja uvek sve upropasti. Smile
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
A i izmisljena je vestacka sperma... tako da...
Smile kujes neki zao plan
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 17:31:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.