Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Palma spojio prvi par na "večeri ljubavi"  (Pročitano 5661 puta)
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Ono sto meni stvarno nije jasno, odakle Jagodini, tj Palmi pare za sve sto se radi u i za opstinu. Jasno je naravno sta Sopen, Mocart i Betoven rade, odnosno zasto to rade, ali odakle novac????

Vidi pod Kolubara  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
1. Barovi za samce u svim vecim gradovima Srbije
2. Speed-dating manifestacije u svim vecim gradovima Srbije

Problem je SAMO sto se nikome ne isplati da ovo organizuje...

Ja ozbiljno razmisljam da se latim ovako necega... mozda organizujem i NVO ...

Sele razmisli malo o sebi i meni.  Smile
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Nokia 1100
1. Barovi za samce u svim vecim gradovima Srbije
2. Speed-dating manifestacije u svim vecim gradovima Srbije

Problem je SAMO sto se nikome ne isplati da ovo organizuje...

Ja ozbiljno razmisljam da se latim ovako necega... mozda organizujem i NVO ...

Sele razmisli malo o sebi i meni.  Smile
Коначно неко нешто паметно да напише у духу ове теме.  Smile
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.215
mob
Nokia 
Вечера љубави
Док Палма њише грану



Тај сусрет био је само први корак у акцији која треба да сузбије „белу кугу” - да помогне неожењеним Јагодинцима да нађу брачног друга. Крајем септембра сви они ће још летовати у луксузном хотелу у Грчкој, а ако се спаре, општина је ту да их награди

   
У старачком дому разговарају две жене - прича Вуди Ален виц на самом почетку филма „Ени Хол” - и једна каже: „Храна је овде тако лоша!”, а друга ће: „И порције су тако мале!”.
Тако некако и опозиција у Јагодини о Палми: чућете да је и због овог и због оног лош... и да се непристојно много додворава грађанима, да претерано чини за њих.
****
Има нешто у старим момцима што их одаје, и издваја из гомиле мушкараца који живе са женама: линије по којима је пресавијана кошуља, тек распакована; превише тоалетне воде; панталоне младалачког дезена или кроја, кариране, са ногавицама које се шире на крајевима, и неутешно тесне, купљене за свечане прилике пре година које ће тако брзо проћи и оставити за собом само сало на стомаку и висок притисак; праменови ретке косе на врату и крагни; исти такав друг, само виши или нижи за главу и по, сабрат по лошој судбини и ко зна колико пута изневереним очекивањима... и несигуран поглед онанисте који само клизне преко жене, као фарови аутомобила преко табле која возача обавештава да до првог следећег града треба возити још два сата... мада ни тамо нема никог ко ће човеку да се обрадује и да га воли.
****
Стотину неожењених из Јагодине и околних села у суботу је дошло на састанак и упознавање са 130 неудатих жена које је Палма огласом прикупио из целе Србије „и Републике Српске”, што су његове службенице посебно наглашавале у свакој прилици, а изгледа да је само мени било иронично што је у питању била једна муслиманка из Приједора...
Тај сусрет, „вечера љубави” како га је поетски назвао Палма, био је само први корак у акцији која треба да сузбије „белу кугу” - да помогне неожењеним Јагодинцима старим између 38 и 50 година да нађу брачног друга. Крајем септембра сви они ће још летовати у луксузном хотелу у Грчкој, а ако се спаре, општина је ту да их награди: 3.000 евра као свадбени поклон и посао за младу онакав какав је имала у граду из којег је дошла у Јагодину, или посао за њу или њега ако су обоје незапослени. И још ово: свако дете рођено у овим браковима између 1. јула и 31. децембра наредне године - рачуница је прецизна! - добија по 1.200 евра. Додатни подстицај представља лутрија за првих десет парова који се венчају - некоме од њих припашће и аутомобил.
У Јагодини, иначе, свако дете на рођењу добија 200 евра, кад пође у први разред 8.000 динара за књиге и, приде, бесплатну екскурзију, а свршени ђаци четвртог и осмог разреда, као и завршних разреда средњих школа и апсолвенти Учитељског факултета десет дана бесплатног летовања на мору. Вртић у Јагодини, кажу, није мењао цену од 2004. године и кошта 1.600 динара.
У сто двадесетом минуту од почетка „вечере љубави” она девојка из Приједора, магистар фармације, саопштила је Палми, а овај новинарима, да је пронашла симпатију, једног пољопривредника из села Дубока. Неколико сати касније други пар, она из Ниша а он из села Мајур, саопштили су да ће се венчати...
****
Прво му је годинама отац био болестан, па сада мајка, а он је јединац, патријархално васпитаван, дужност му је била да брине о родитељима... и тако је напунио 48. годину а да се није оженио. Или, други: није имао среће у љубави. Трећи: ниједна неће у село. Четврти: имао је несрећну љубав, није дуго могао да је заборави. Пети: радиш, стичеш, мислиш да има времена, кад оно... Шести: не зна.
Она мисли да ми не знамо колико је свет данас отуђен, колико је тешко успоставити контакт са другом особом, ради од 9 до 5 у канцеларији, али не са странкама, друге људе виђа само у аутобусу до посла и са посла... Или: сама каже да много бира, да буде непушач, и спортиста, и леп, и духовит и још свашта. Или: мушкарци не цене духовне вредности, подложни су утицају телевизије и естраде. Или: три пута је била близу удаје, али нешто је неће, зла срећа.
Сви, без изузетка, рекли су да траже „сродну душу”.
****
Тридесет од сто тридесет жена које су дошле на јагодинску „вечеру љубави” има факултетску диплому, неколико магистратуру, једна докторат из физичке хемије. Раде у школама, судовима, полицији, власнице су трговачких радњи и фризераја, васпитачице, лекарке и песникиње, две.
Из Суботице, Крагујевца, Ниша, Лесковца, Беле Паланке, Зрењанина, Кнића, Чачка, Чоке... и из Београда највише.
„Како ви нисте могли да нађете мужа?”, непромишљено је питао један новинар који се сигурно није оженио на лепоту... „Како ви нисте могли да нађете мужа, кад сте тако… лепи?”, питао је тај новинар једну сексепилну црнку у уској краткој хаљини. „Имам високе стандарде”, рекла му је, и он је записивао одговор, док је његов фотограф покушавао да у кадар смести и њу и таблу са натписом „рибе и змије”. „Вечера љубави” одржана је у Палмином зоо-врту.
Цело вече за њом се као сенка вукао низак мушкарац врата опаљеног сунцем, у коцкастој кошуљи и ципелама изливеним из пластике, са имитацијом пертли и шавова.
Било је више „лепих” него „ружних”, говорећи речима оног новинара, жена.
****
За столовима спојеним у два педесетметарска низа, седели су по неколико мушкараца један до другог, па неколико жена.
Неки мушкарци су се гуркали лактовима, неки су ћутали са рукама у крилу и гледали у блиставе тањире, један је пљеснуо по ћелавом темену другог од себе, па се правио да чита поруку на телефону...
„Ова не испушта телефон”, рекао је један у белој кошуљи кратких рукава другом у мајици са натписом „жена је као пиво”.
Неке жене су бесомучно куцкале поруке и трзајем главе забацивале праменове косе, увредљиво игноришући покушаје мушкараца да са њима причају. „Ја сам овде залутала!”, писало им је на челу. Оне поред срећнијих суседа за столом отпухивале су димове цигарета и дозвољавале да им мушкарац долије киселу воду, или кратко одговарале на питања удварача који су им били полуокренути, са лактом на столици даме. Три, четири, пет... одсечних одговора, и мушкарац је одустајао, а затим кривио главу испитујући са свих страна одсјај лустера у зеленом стаклу боце.
****
У белим кошуљама кратких рукава било је петнаестак мушкараца. То им је купио Палма, и одела, црна, и кравате разних боја. По ком кључу, остало је нејасно, јер било је и других који, очигледно, нису имали прикладну одећу. Као што је било и оних који су дошли у својим оделима, зеленим, љубичастим, боје вишње... и лаким летњим, лепим, сивим.
Неки су мушкарци подигли руке кад се зачула прва песма, и у севдаху су провели ноћ, други су, умешнији, нашли партнерке за плес и истим се, спорим, темпом, вртели остатак вечери, држећи по свим правилима игре шаку положену тик испод лопатица.
Касније, жена која је седела до њега мрзовољно је уступала место партнерки са плеса, а конобари су, истежући се, преносили тањире са месом. Њему су завидели мушкарци, а њој жене...
****
На излазу из ресторана срео сам професорку психологије из Београда, која је пре три године неколико месеци играла извесну улогу у мом животу - све док ме није грубо оставила јер сам „стар и незанимљив” па је зато постала „равнодушна”... и неколико седмица после тога.
„Откуд тиии?”, отегао сам последњи самогласник злобно.
Требало је да се однекуд појави клемпави паор опаљен сунцем, и да је ухвати за руку, а ја да га питам како су се упознали и колико земље има, какву ће свадбу да прави и шта мисли о својој изабраници... а изабраница да кључа од беса и стида.
А појавио се мушкарац виши од мене, седокос, са ланеним сакоом пребаченим преко рамена.
„Ово је Ј., адвокат...”, рекла је она.
Руковали смо се, а онда ју је обгрлио и отишли су заједно. На оноликим штиклама није ни могла а да се не љуља у куковима.
****
На крају, после поноћи, неки су се парови још вртели у плесу међу столовима, неке жене и даље су с пажњом слушале своје партнере, и смејале се, ваљда, на правим местима... један је галантно измицао столицу партнерки да заједно изађу на свеж ваздух, а две су се жене фотографисале са певачем, „звездом Гранда”, прво наизменично, па заједно, кад су апарат дале трећој.
Висока и избирљива, у љубичастој хаљини, кроз капију је прошла са другарицом, а она једна и даље је куцкала поруке, можда удатој сестри... извештај о још једној лошој срећи.

Момчило Петровић

http://www.nin.co.rs/pages/article.php?id=62857


 Smile
« Poslednja izmena: 26. Avg 2011, 18:01:52 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
Мене мрзи да читам, баш ме занима  шта је било после те вечере  Smile

Citat
  Smile

Ти као да нешто знаш  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.215
mob
Nokia 
Citat
Мене мрзи да читам
ццц... Smile


овај брадати је: Момчило Петровић
Citat
Ти као да нешто знаш
Smile Smile
« Poslednja izmena: 26. Avg 2011, 18:16:30 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.215
mob
Samsung SGH-E590
Dal je Munka nasla srodnu dusu(zrtvu), rekla je da ce da ide sa ovima?! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.121 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.