Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Drama u vazduhu - Prinudno sletanje aviona za zaprašivanje  (Pročitano 4451 puta)
20. Avg 2011, 04:54:09
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 6.0
Drama u vazduhu - Prinudno sletanje aviona za zaprašivanje
Pilot Nikolić: Kao da sam se ponovo rodio!

Usled nestanka goriva na visini od 25 metara pilot Radovan Nikolić morao prinudno da spusti avion. Srećom, ostao je priseban i usmerio letelicu na poljanu kod Kvantaške pijace. Letelica je potpuno uništena, a Nikolić prošao samo sa lakšim povredama.

Avion "PZP Dromader" anga`ovan u kampanji zaprašivanja komaraca u Beogradu, morao je juče oko 20 sati prinudno da sleti! Pilot Radovan Nikolić (54) srećom je prošao samo sa lakšim povredama, ali je njegova letelica gotovo potpuno uništena.

Nikoliću je odmah nakon sletanja ukazana lekarska pomoć, a potom kolima Hitne pomoći prevezen u Urgentni centar. On za Press opisuje vazdušnu dramu na nebu iznad Beograda, i priznaje da se, kada se bezbedno prizemljio, osećao kao da se ponovo rodio.

- Neopisivo je kad shvatite da ste za dlaku pre`iveli! Iako sam sve vreme bio vezan i priseban, ipak mi nije bilo svejedno - priča Radovan Nikolić i dodaje da je morao da sleti zbog toga što mu je prekinut dovod goriva.
Prva nesreća iskusnog letača

Radovanova porodica je bila šokirana kada je čula vest o incidentu.

- Uvek se čujem telefonom sa njim kada završi let. Moj otac dugo radi ovaj posao i nikada do sada nije bilo problema. Javio mi se u trenutku dok su ga pregledali u Urgentnom centru i nisam mogao da verujem kada mi je ispričao šta se dogodilo. Hvala Bogu da nije teže povređen - kaže za Press Radovanov sin Žarko.
- Na ovom tipu aviona za oba krila su pričvrćeni rezervoari. U jednom od njih je tokom leta potpuno je nestalo benzina, a u takvim situacijama ručicom prebacite dovod goriva na drugi rezervoar. Međutim, ručica se zaglavila i ja sam na visini od oko 25 metara ostao bez goriva.

Srećom, Nikolić je uočio praznu poljanu kod Kvantaške pijace i usmerio letelicu ka improvizovanoj pisti. Prilikom sletanja, međutim, zadesio ga je novi maler.

- Nisam mogao da izbacim točkove, pa sam praktično aterirao donjim delom trupa aviona. Sećam se da me je od udara u jednom trenutku zabolela kičma, ali još ne mogu da poverujem da se ništa gore nije dogodilo. U takvoj situaciji nisam mogao ništa drugo da uradim, nego da postupim kako sam treniran i da se nadam najboljem - priča Nikolić.

Avion Privredne avijacije JAT-a nije bio te sreće, jer je nakon sletanja ostao na poljani potpuno demoliran. Uz policiju i Hitnu pomoć, na mesto događaja ubrzo su izašli i pripadnici Direktorata civilnog vazduhoplovstva, kako bi utvrdili uzrok kvara, kao i da li je u pitanju tehnički ili ljudski faktor.

Radovan Nikolić je, inače, imao zadatak da zapraši područje Batajnice, a poleteo je sa piste u Lisičjem jarku.

N. Zeković - D. Minić

Press
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
SonyEricsson C702i


- Nisam mogao da izbacim točkove, pa sam praktično aterirao donjim delom trupa aviona.

N. Zeković - D. Minić

Press

Koga bre ovi zajebavaju????

Pa dromader nema uvlaceci stajni trap





Izjavu pilota su ocigledno izmislili, nema sanse da bi on izjavio tako nesto
« Poslednja izmena: 20. Avg 2011, 11:22:05 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Samsung S7
Bas tako samuraj.

Nije ni cudo ......

evo novinara   
http://www.facebook.com/nebojsa.zekovic
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone SE 2020
A sta je tacno "drama" u citavom slucaju... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
SonyEricsson C702i
Pa.... srecna okolnost je sto se sve dogodilo u manje vise ne tako gusto naseljenom delu grada, pilot je odlicno odreagovao (po proceduri), ali ne smem ni da zamislim sta bi se desilo da se ovo dogodilo dok je leteo iznad starog grada, vracara.... Visina svega 25 metara... e to bi bila prava drama...
Svakako sve cestitke pilotu  Smile Smile Smile

A sto se teksta tice... naslovi prodaju tiraz, pa sta sad i ako se nesto izmisli, nije im prvi put
« Poslednja izmena: 20. Avg 2011, 15:41:36 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Samsung S7
A sta je tacno "drama" u citavom slucaju... Smiley

Anea, sve je drama kad letis pa ti motor otkaze, tu nema da se stane i promeni tocak Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
Juce sam video jedan Dromader dok sam isao u birtiju. Mozda ih je bilo vise u vazduhu a mozda bas taj...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Samsung S7
Da nije ovaj?  Smile Smile

« Poslednja izmena: 20. Avg 2011, 18:49:30 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
SonyEricsson C702i
Rekao bih da je ovaj na snimku YU-BNW a pao je YU-BND    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.00
mob
Samsung SGH-E630
Radovan Nikolić je, inače, imao zadatak da zapraši područje Batajnice, a poleteo je sa piste u Lisičjem jarku.
Znači zato je Batajnica još puna komaraca...  Smile Smiley
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.06 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.