Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:30:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nađen lek za rak  (Pročitano 35793 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
HTC Wildfire S
A znam ja odakle ono Bulmi, nije on to mogao sam izmisliti.
Posebno što sam i sam pročitao jedno 80% Ivoninog sajta.

A nemož' sve biti teorija zavere.  Smile
Pa ne može jedna američka vlada (u paktu sa proizvođačima lekova) kontrolisati mišljenje jedno sto miliona doktora. Smile
I to ne samo u Americi nego širom sveta.
A nemaju samo Ameri licencu da istražuju rak i lek za isti. Ceo svet se bavi time.  Smile

Postavite sebi logičko pitanje: Da li je moguće da postoji efikasna i uspešna metoda lečenja raka, koja je sa sto procentnom efikasnošću izlečila svaki rak uspešno, kod recimo 1000 ljudi... a da se nije razbuktala do sad? (i da se može uspešno onemogućiti takvo razbuktavanje)

Pa neka bude uslov da bude i komercijalna (mada ne vidim zašto bi to bio uslov)... kako nijednoj vladi na ovom svetu, i kako nijednoj farmaceutskoj kompaniji nije palo na pamet da joj je isplatljivije da gaji kajsije... i da to uvaljuje ljudima za fine pare?
Kako nijednoj organizaciji, bilo gde na svetu, manje ili više finansijski potkrepljenoj... nije pošlo za rukom da izleči jedno 1000 ljudi na primer tim putem i otkrije "istinu" koja se krije od nas?

Jbt... pa to je ravno zamišljenoj situaciji u kojoj CEO svet na svakih par kilometara gori u plamenu, a 99.99% ljudi ignoriše ideju da se sa vodom može ugasiti vatra.  Smile



Što se tiče konkretno Laetrila... ono što je najvažnije pomenuti i ono što ću istaći:

U vreme kad još nije bio zabranjen, između pedesetih i sedamdesetih godina Laetril je dobio veliku popularnost u Americi kao alternativno lečenje od raka. Iz tog razloga, takođe iz nedostatka naučnih dokaza, 1978 godine ga je NCI (nacionalni isnstitut za rak) prostudirao i tom prilikom je poslao više od 400.000 pisama lekarima širom Amerike, tražeći od njih da pošalju pozitivne rezultate... u vreme kad je, procenje se, postojalo 75.000 ljudi koji su u to vreme primali Laetril.

Samo 93 "pozitivna" rezultata su poslata nazad, a od tih 93 samo 6 su imala dokaz da se tumor smanjio.

O čemu mi više da razgovaramo? Smiley


Druga stvar...
Laetril nije ni prva ni poslednja stvar koja se pojavila kao lek za rak.

Ovde možete pogledati koliko je ideja bilo... i koliko prevara i naivnih verovanja.
http://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_cancer_treatments


Edit:
Važna napomena.
Nešto što ima anti-kancerogene osobine NIJE isto što i lek za rak.
« Poslednja izmena: 29. Sep 2011, 00:28:30 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
Apple iPhone SE 2020
Obozavam mistifikacije bolesti kao sto je rak...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
Browser
NA NA
@Slavko_pg: Ja nisam trazio novac od ljudi (sto je osnovna preddispozicija za sarlatanstvo) tako da mene nikako ne mozes nazvati sarlatanom.
Ja sam samo okruzen krajnjim budalama (u stvarnom zivotu) tako da me je situacija "izdresirala" da uvek moram da se izrazavam krajnje "jednostavno", direktno i prakticno.
To znaci - umesto "kilometara teksta" - ja cu izabrati da napisem jednu prosto-prosirenu recenicu koja bi u ovom smislu glasila nesto poput: "Samelji kospicu breskve i eto resenja"...

@Zmaje: Ocekivao sam od tebe da ces se vratiti na ovu temu i napisati nesto poput: "Leb te hebo, Bulma OPET napisa nesto pametno"...
(Mada mi i na moje molbe, nikada niste bili u stanju da pruzite link ka makar jednoj temi u kojoj ja NISAM bio u pravu)

@WhiteGoa: Moje izvore ti Google nece naci. I sam znas da sam ja "stari vuk samotnjak" koji Google koristi samo kada nema drugog izbora...
I nisam rekao da je sve teorija zavere nego da nekih 95% covecanstva u sadasnje vreme praktikuje jedan za mene veoma cudan i neshvatljiv "san" koji implicira da - niko ne misli svojom glavom, nego svi zdusno "gutaju" ponudjena "resenja" koja bivaju servirana od "tamo nekoga". A ako se neko dovoljno jak i potkovan finansijski (sto ja NISAM) usudi da kaze suprotno - brzo ga "proguta mrak" kao da ga nikada nije ni bilo...
    Dalje - ne budi smesan WhiteGoa. Mi pricamo o LEKU a ti trazis "cudotvoran stapic". Da ja tebe pitam nesto: da li postoji antibiotik protiv upale pluca koji ce apsolutno 100% izleciti upalu pluca kod svakoga, bez obzira na godine ili na stepen uznapredovanja te (za sadasnju medicinu relativno lako izlecive) bolesti? NECE! Neko umre od upale pluca i dan danas zbog komplikacija, alergijske reakcije na penicilin, bla-bla-bla...
   Odgovori mi na ovo pitanje: Koliko su do sada usavrsavali antibiotike na bazi penicilina (pa su oni tako dobri) a koliko su do sada usavrsavali lekove na bazi B17 vitamina za lecenje raka? Ovo drugo je rezultat JEDNOG coveka (i par saradnika) a ono prvo je plod citave farmakomafije...
   I prestani da budes tako zatvorenog uma (ako hoces) - za tvoje dobro...
   A sto se vlade tice - kako mislis da "oni" uzmu pare na osnovu necega sto je tako siroko rasprostranjeno - skoro kao voda ili vazduh? To ce ici malo teze... Zar im nije mnogo lakse da uskrate informacije, "sakriju pod tepih" jednu soluciju, a nastave da prodaju drugu - onu od koje mogu uzeti debelu lovu, iako je, konkretno hemoterapija - efikasna svega 2%!
« Poslednja izmena: 29. Sep 2011, 15:13:51 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Ponosni vlasnik samog sebe

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 39829
Zastava Ovde sam negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Bulma, nadji picoku covece Smiley
IP sačuvana
social share
Kad vidis me na Bureku odma reci Alal vera 

Wc ne radi
Radovi u toku
Apiš me za Đoku
Smiley

Nije kriza,lakse nac litar ulja i kilu brasna neg pamet..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
Citat
@Zmaje: Ocekivao sam od tebe da ces se vratiti na ovu temu i napisati nesto poput: "Leb te hebo, Bulma OPET napisa nesto pametno"...
(Mada mi i na moje molbe, nikada niste bili u stanju da pruzite link ka makar jednoj temi u kojoj ja NISAM bio u pravu)

Лајт спада у групу људи чије постове вреди читати и који заслужују пажњу и смислен одговор. Ти не спадаш. Твоји су постови разбибрига за тренутке доколице, спрдњу и смех. Бар већина. И то онако плеоназмично речено вел'ка већина.

А то што се теби не може доказати да ниси у праву, пре ће да говори о теби него о 99% људи који дођоше у контакт са тобом ... А знаш како кажу ... ко је увек у праву?
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
Browser
NA NA
Aaaa, sad razumem...
Stara dobra fora koja glasi: "Nije bitno sta mi govori, nego je bitno KO mi govori", jel' to u pitanju?
« Poslednja izmena: 29. Sep 2011, 19:37:18 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
можеш и тако да тешиш себе ... иде ти то од руке.
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia zvrr
Kako je Goa ubio diskusiju svojim poslednjim postom, alal mu vera.  Smile

@ Bulma
Nisam rekao da si ti šarlatan. : ) Nego mislim da je  takva banalna priča o izlečenju raka...Pa recimo neuka...

@Goa
Citat
U vreme kad još nije bio zabranjen, između pedesetih i sedamdesetih godina Laetril je dobio veliku popularnost u Americi kao alternativno lečenje od raka. Iz tog razloga, takođe iz nedostatka naučnih dokaza, 1978 godine ga je NCI (nacionalni isnstitut za rak) prostudirao i tom prilikom je poslao više od 400.000 pisama lekarima širom Amerike, tražeći od njih da pošalju pozitivne rezultate... u vreme kad je, procenje se, postojalo 75.000 ljudi koji su u to vreme primali Laetril.

Samo 93 "pozitivna" rezultata su poslata nazad, a od tih 93 samo 6 su imala dokaz da se tumor smanjio.

Imaš neki link gdje se ovo može pročitati? Ne mogu sam tražiti. Smile

Obozavam mistifikacije bolesti kao sto je rak...


Pa dobro, većina ljudi mistifikuje one stvari o kojima malo zna. Ustvari, ljudi ne žele da znaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
Browser
NA NA
Definitivno si u pravu sa onim "Ljudi ne zele da znaju"...
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
HTC Wildfire S
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:30:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.