Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Promena prezimena nakon udaje - da ili ne?  (Pročitano 39261 puta)
11. Avg 2011, 13:07:28
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Dakle, žene, ali i muškarci, ovo je sigurno pitanje o kom ste tokom života, bilo da ste u vezi koja preti da se završi brakom (kakva konstrukcija  Smile) ili single, sigurno razmišljali. Kad se budete udavale, hoćete li promeniti prezime, zadržati svoje ili zadržati oba?

Za nas žene, to je verovatno kompleksnije pitanje identiteta nego kod muškaraca. Oni mogu da daju svoje mišljenje i to je to. Ali odluka je naša, zar ne?

S jedne strane, meni je totalno kul da imam novo prezime, ali sa druge strane, ceo život sam bila pod jednim imenom i prezimenom, sad odjednom sam neko drugi.  Smile Svi te znaju pod jednim identitetom, a onda se jednog jutra probudiš i imaš novo prezime. Meni je malo weird, priznajem.

O ovome razmišljam još otkad sam bila mala, jer sam odrasla u kući sa tri različita prezimena (očuh i njegova deca imaju jedno, ja drugo, a mama treće). Fora je u tome što je moja mama, nakon udaje, zadržala svoje prezime bez da je uzela muževo, što je u to vreme bilo, za malu sredinu i malograđanski mentalitet, prilično skandalozno. Ta ista mama me naučila da radim kako ja mislim, želim i osećam da treba, te da ne zarezujem mišljenje okoline, koja je često zatucana do srži. Dobro me naučila. Malo previše dobro, možda i nažalost.

Da li je to odricanje od identiteta ili ne? Vidim da je u poslednje vreme u trendu dodavanje prezimena, ali jebeš to ako će mi trebati minut i po da se negde potpišem. Plus, moje ime i prezime su prilično nesvakidašnji, volim da kažem i kosmopolitski Smile, jer na osnovu njih nema šanse da provališ niti moju nacionalnost, niti državu porekla/življenja. Mnogi mi govore da zvuči kao neki brend, tipa Roberto Kavali, samo malo više... jevrejski. Smile No, nisam ja tema, niti se uskoro udajem, već me prosto zanima mišljenje ljudi po ovom pitanju... Zajebavam se, ne zanima me. Nego sam moderator pa je red povremeno i da otvorim neku temu. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia krntija
Pa šta ti misliš, da smo debili? Ne zanima ni nas. Looooook
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Ti si se od čitavog teksta uhvatio za jednu jedinu rečenicu koja je pritom zajebancija?  Smile Nemoj da mi troluješ temu.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
наравно да жене не требају да узму мужевљево презиме јер ако то ураде нису слободне,самосталне,еманциповане,немају иста права као мушкарци,итд,итд...знате целу причу Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Iskreno... ne znam... Smiley

Kod mene se stav menja u zavisnosti od mog odnosa prema porodici... Smiley

Na momente sam - neka ide sve dodjavola... nisam ja R.... nikada necu biti kao oni... sta ce mi oni... a onda se povucem i shvatim da sam to ja... deo te porodice... ne samo po prezimenu, vec i genetski i na kraju... kao licnost koja je formirana i pod njihovim uticajem...
I budem bolno ponosna... i necu da menjam svoje prezime ni za zivu glavu.... to sam ja... to je moj ID...

Taj moj stav je nailazio na negodovanje od mojih negdasnjih... a ako se ikad odlucim na taj potez... sescu i dobro razmisliti...

Duplo prezime dolazi u obzir samo ako bi ovo drugo bilo kratko.. jer i ovako moje ime i prezime ne mogu da stanu ni na jednu "crtu" za potpis... Smiley

Mada... nomen est omen... i tu sam poprilicno sujeverna ... bar sto se licnog imena tice... Smiley))

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia krntija
Ti si se od čitavog teksta uhvatio za jednu jedinu rečenicu koja je pritom zajebancija?  Smile Nemoj da mi troluješ temu.  Smile

Bezveze mi je cela priča. Čuj odričeš se indetiteta, ma jea, kako da ne. Čitav tvoj indetitet leži u prezimenu.

Ja sam promenio svojevremeno ime u Lamar zbog opklade. I opušteno bih ga ostavio da mi familija nije kenjala.  

Verujem da je to trivijalnost kojoj se bezrazložno pridaje značaj.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
pridodala bih njegovo prezime mom i imala bih dva... samo iz razloga sto u mojoj porodici nema muskih potomaka koji bi nastavili ovo prezime .. kao, da mi bude lakse... iz nekog tripa, sta znam...

volela bih da ima razumevanja za to  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
наравно да жене не требају да узму мужевљево презиме јер ако то ураде нису слободне,самосталне,еманциповане,немају иста права као мушкарци,итд,итд...знате целу причу Smile

Smile

Lagano bih ostavio na oltaru onu koja ne zeli da uzme moje prezime nego da zadrzi svoje. Razlog je zato sto smatram da je red da ga prihvati ako ulazi u bracnu zajednicu sa mnom.

Ovo sa dva prezimena pa i nekako.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Ali, stvar sa prezimenom je sto ona ne postaje deo tvoje porodice, pa da mora po svaku cenu da uzme prezime, vec vas dvoje formirate porodicu...

Ili jos uvek nije tako?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Ali, stvar sa prezimenom je sto ona ne postaje deo tvoje porodice
Postaje samim cinom braka.

Uzima se sa mnom, uzima i prezime. Ako joj bas toliko znaci svoje neka uzme dva i to je to.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.