Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 25 26 28 29 ... 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Serije - Najave, aktuelnosti i druge infomacije  (Pročitano 152681 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Heinleinov kultni roman “Stranger in a Strange Land” postaje tv serija


Syfy se odlučio na značajnije promjene, i uglavnom mu to u zadnje vrijeme ide vrlo dobro. Nedavno je dostavio neobičnu antologijsku horor seriju “Channel Zero“, a sasvim smo sigurni da nema osobe koja nas čita a da ne zna koliko su uspješno adaptirali prvi dio književnog serijala “The Expanse“. Sada nam stiže još jedna uzbudljiva vijest iz Syfy-evog tabora. Odlučili su napraviti tv adaptaciju kultnog sf romana iz 1961. “Stranger in a Strange Land” autora Roberta A. Heinleina. Riječ je o jednoj od najpoznatijih i najutjecajnijih knjiga iz područja znanstvene fantastike za koju je Heinlein 1962. godine osvojio Huga za najbolji roman.

Seriju će producirati kuće Paramount Television i Universal Cable Productions.

Glavni junak je Michael Valentine Smith, čovjek s Marsa. Rođen tijekom nesretne prve ekspedicije na Mars, a zatim odgojen i obrazovan od strane Marsovaca. (Heinlein tada nije znao ono što mi znamo o Marsu. U njegovo vrijeme je marsovska civilizacija još bila stvarna mogućnost.) Mike je odrastao daleko od ljudske civilizacije, ljudskog jezika i ljudskih zamisli o životu. Kada se na Marsu pojavi druga ekspedicija, Mike biva poslan natrag na Zemlju. Došavši na Zemlju, Mike mora najprije prilagoditi svoje tijelo većoj gravitaciji, zatim naučiti jezik, upoznati ljude, njihove običaje i svijet u kojem žive. Među ‘svojim’ ljudima se muči s razumjevanjem društvenih običaja i predrasuda ljudske prirode koje su mu toliko strane i neobične. Mike nikako ne može shvatiti i prihvatiti ljubav kao isključivu kategoriju, usmjernu samo prema jednoj osobi. On jednostavno voli i u svojoj jednostavnosti i čistoći pokazuje drugima kakva ljubav može biti, ako ju izbavite iz okova ideologije.

izvor serijala
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Došao je prvi trailer za “Mystery Science Theatre 3000″


Mystery Science Theatare 3000” kultna je humoristička SF serija koja se prikazivala od kraja osamdesetih do kraja devedesetih. U njoj, dva zla naučnika zarobljavaju protagonistu i teraju ga da gleda loše B-filmove. On, kako bi se borio protiv te torture, počinje stvarati robote koji tada zajedno s njim nastavljaju gledati filmove i istovremeno komentarišu svaku glupost koja se dogodi.

Netflix u poslednje vreme ima tendenciju oživljavanja starih, popularnoh serija pa je tako došlo vreme za reboot “Mystery Science Theatre 3000″. U rebootu, Jonaha Hestona, protagonistu, igraće komičar Jonah Ray, a zle nuačnike glume Felicia Day i Patton Oswalt. Izuzev toga, zapravo se nije puno promenilo. I dalje je to blesava serija koja se ne shvata preterano ozbiljno i čiji je glavni adut upravo humor (kao i nekvalitet gledanih filmova).

Prvi trailer svakako obećava, a hoće li humor biti dovoljno jak da cela sezona bude efektivna, to ćemo tek videti.

MST3000 dolazi na Netflix u svojoj celosti 14. aprila.



https://www.youtube.com/watch?v=5ct0Z2bQndM

izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Gina Prince-Bythewood režira TV seriju “Cloak and Dagger”

TV serija Cloak and Dagger bazirana na istoimenom Marvelovom stripu  od naredne godine će biti emitovana posredstvom američkog satelitskog i kablovskog TV kanala Freeform. Režiraće je Gina Prince-Bythewood (Love & Basketball, Disappearing Acts), a u glavnim ulogama pojaviće se Aubrey Joseph (The Night Of, Run All Night) i bivša zvezda Disneyevog kanala, Olivia Holt (I Didn’t Do It) kao naslovni junaci, Tandy Bowen/Dagger i Tyrone Johnson/Cloak.

Cloak and Dagger serija je bazirana na poznatim Marvelovim karakterima. Tandy Bowen i Tyrone Johnson dolaze iz različitih sredina i oboje skrivaju tajne iz djetinjstva koje nikada nisu imali prilike podijeliti sa srodnom dušom. Nekada privilegovana devojčica Tandy Bowen je gledala kako njena porodiica biva uništena nakon katastrofalnog nevremena koji joj je razorio život. Sada, u kasnim tinejdžerskim godinama, neočekivani susret s dečakom po imenu Tyrone menja tok njenog života. Mladi Tyrone Johnson nije želio ništa više nego da dokaže da je neustrašiv. No, kada je sve što je imao u životu odjednom nestalo, naučio se bojati. Sada je stariji, zatvoren je prema drugim ljudima i živi povučenim životom. Nakon što upozna djevojku po imenu Tandy njegov život će se zauvek promeniti.

Osim pomenutih glumaca, u seriji će se pojaviti i Andrea Roth, Gloria Reuben, Miles Mussenden, Carl Lundstedt, James Saito i J.D. Premijera prve epizode najavljena je za august 2018. godine.


Izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Kevin Smit našao novu inspiraciju za TV seriju

Veliki ljubitelj stripova i uvrnutih likova, reditelj Kevin Smit, pronašao je novi projekat koji će, ako stvari prođu kako treba, obraditi u TV seriju. Reč je o spin-ofu “Spawn” strip serijala, koji je nosio naziv “Sam And Twich”.

Priča prati dva detektiva, od kojih je jedan mozak tima, a drugi sirova snaga, koji se bore sa kriminalom u Njujorku, a posao im otežava korupcija u policiji. Pored toga, s obzirom da je glavni lik demonska kreatura, Spawn, oni, često imaju posla i sa okultnim situacijama.

Direktorka kompanije BBC America, Sara Barnet, otkrila je da Kevin Smit priprema TV seriju zasnovanu na ovim likovima.

Nadamo se da će reditelj/scenarista/glumac imati više uspeha sa adaptacijom ovog serijala, nakon što mu se izjalovio pokušaj da od kultnog SF filma, “Buckaroo Banzai” napravi TV seriju.


izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Serija ,,Nijanse plave“ dobija treću sezonu

Krimi drama ,,Nijanse plave“,  koja je stekla veliku popularnost za malo vreme, dobija treću sezonu! Naime, prema rečima Dženifer Salke, predsednice NBC Entertainment-a, NBC je toliko zahvalan glavnim glumcima Dženifer Lopes i Reju Lioti na njihovom doprinosu ovoj seriji, da su rešili da ih nagrade trećom sezonom.

Dodatne informacije, kao što su datum premijere ili sinopis, nisu poznati.

izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Завршено снимање „Српских јунака средњег века“


У Београду је пала задња клапа ТВ пројекта „Српски јунаци средњег века“, у режији Гордана Матића и продукцији „Контраст студија“.

Та играно-документарна серија, која ће на јесен бити емитована на програмима РТС-а, у десет получасовних епизода гледаоцима ће донети мало познате детаље из наше историје и баштине.

Свака од епизода причаће причу о животу неког од највећих српских средњовековних јунака, са доста илустрација, како графичких, дигиталних тако и костимираних, играних.

Међу јунацима чији ће животи бити представљени су Марко Краљевић, цар Душан, браћа Мрњавчевић, кнез Лазар, Змај Огњени Вук, Милош Обилић, Вук Бранковић, Стефан Лазаревић, Ђурађ Бранковић и Јелена Лазаревић Балшић.

Серија је последњих неколико месеци снимана на бројним локацијама у Београду, Крушевцу, у Обедској бари, Призрену, Грачаници, Дечанима, али и ван наше земље, у Истанбулу, Прилепу, Скопљу.

У реализацији серијала учествовали су еминентни домаћи и страни стручњаци из области историје, археологије, књижевности. Имали су нимало лак задатак да на реалистичан начин представе не само добро познате историјске податке већ и материјалну културу и све остало што је чинило свакодневни живот у средњем веку.

Осим разговора са стручњацима и прича главног наратора, у чијој је улози глумац Владимир Алексић, гледаоци ће имати прилику да виде и реконструкције стварних догађаја, кроз комбинацију модерне анимације и играних делова у којима ће наше средњовековне јунаке „оживети“ глумци и статисти, као и чланови Удружења за очување старих заната и вештина „Бели орлови“, српског витешког реда „Свибор“ и Витешке дружине „Свети Архангели“.

Занимљиво је да ће у овом пројекту први пут бити виђени поједини артефакти и локације значајне за српску средњовековну историју, досада незабележени камером.

О серијалу Српски јунаци средњег века редитељ Гордан Матић каже: „Историја, нарочито она даља, није ништа друго до наша представа о историји. У нашој прошлости је тако мало битних података заиста записано или сачувано. То са једне стране пружа непресушна надахнућа, али са друге стране представља проблем, јер ми о многим битним моментима наше историје и средњег века не знамо праве истине. До сада се ретко ко озбиљно бавио нашим средњим веком у форми истраживачко-едукативног телевизијског наратива. Ми ћемо овим серијалом покушати то да променимо и да, правећи квалитетну причу, привучемо и едукујемо како старију тако и најмлађу популацију“.









IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 175
Super
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Hot Girls Wanted: Turned On (2017)


Netflixova serija od šest epizoda koja govori o stanju u industriji filmova za odrasle, talentima, potrošačima i tehnologiji koja sve po pokreće …



https://www.youtube.com/watch?v=IlOikxagIY4

serijala.com
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
„Сенке над Балканом“, узбудљива прича о Београду и „лудом принцу“


О серији „Сенке над Балканом“ говори се готово пола године. То је у основи политичка трилер-драма, са елементима мистике. Радња је смештена у тридесете године прошлог века, у Краљевину Срба Хрвата и Словенаца, односно у Краљевину Југославију. На снимању у Вили „Златни брег“ на Плавинцу код Смедерева била је и екипа РТС-а.

Претворена на дан у тадашњи кућни затвор Ђорђа Карађорђевића, кога историја памти као „лудог принца“, који је био заточен готово 16 година, вила „Златни брег“ идеално је место за овакве кадрове.

Као у историји, и у овој серији лик Ђорђа Карађорђевића има периферну улогу, која је важна и нимало занемарљива, али није окосница приче већ се само на њу ослања.

Улога је припала Жарку Лаушевићу, а он је доноси на себи својствен начин.

„Сама прича око Ђорђа Карађорђевића заслужује много ширу причу. Да је у Француској негде или да је део енглеске историје, већ би сигурно много филмова и серија било направљено на ту тему. Код нас се, нажалост, прећуткивало доста тога да се не би неком замерило – овој династији, овом друштву, овом уређењу... Ето, дошао је и Ђорђе“, објаснио је Лаушевић.

Припремајући се за улогу, прочитао је сву, иако оскудну, литературу. И тврди да историја тек треба да докаже или оповргне причу о лудости принца.

„Биће и та занимљивост, ако је буде у наставку, то да су га тек Немци ослободили и та тужна његова констатација којом он завршава своју аутобиографију 'Тужно је да је цела моја држава морала да изгуби слободу да бих је ја добио'“, истакао је чувени глумац.

Улога доктора Константина Вакумовића, психијатра, припала је Драгану Петровићу Пелету, који је био чест гост виле у Топоници код Ниша, где је био смештен принц Ђорђе Карађорђевић.

„Мислим да је сценарио врло добар. Све је густо, има доста тога, Драган је то све добро осмислио и даље још разрађује, неке сцене допуњава. Мислим да ће држати пажњу и бити другачије од онога што смо досада гледали“, каже Петровић.

Главна окосница серије Сенке над Балканом јесте Београд тридесетих година прошлог века, где су се у то време спотицале велике историјске, привредне и друштвене околности које га стављају у срж Балкана. Серија је проткана мистиком и криминалом, а прве епизоде те узбудљиве приче биће пред гледаоцима на јесен ове године.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
“Rick and Morty” su se vratili (barem na kratko) u velikom stilu

U svoje dvije sezone “Rick and Morty” je postala kultna SF serija. Možda je na prvu izgledalo kao da je riječ o animiranoj parodiji Povratka u budućnost, ali uskoro je bilo jasno da je u pitanju nešto puno ozbiljnije od toga. Taj crtić, naime, usprkos humoru – nije parodija. To je ozbiljna, maštovita priča koja nekako uz sve to uspjeva biti i istinski urnebesna. Zato nije čudno da ljudi već neko vrijeme manijakalno iščekuju treću sezonu koja nikako da dođe.

E pa to čekanje je gotovo (donekle), zato jer Rick i Morty se vratili (donekle), na prvi april, sigurno samo zato da bi luđaci iza tog crtića mogli reći da su stavili novu epizodu koju većina ljudi nije odmah pogledala samo zato jer nisu mislili da je to istina. Na taj način napravili su najbolju moguću prvoaprilsku šalu. Dodatak toj okrutnoj šali je činjenica da je prva epizoda došla puno prije ostatka koji ćemo morati čekati do ljeta. To je to, dobili smo komadić i sad možemo nastaviti patiti. Justin Roiland i Dan Harmon su jednostavno tako zli.

No ako ništa drugo, barem smo dobili komadić koji je toliko dobar da epizoda čak i nakon nekoliko gledanja ne uspijeva dosaditi. Tako je barem meni. Gotovo svaki kadar vrvi hrpom detalja i zapravo se pitam ako je na prvo gledanje uopće moguće pohvatati sve. To vrijedi i iz narativnog aspekta, pošto sam prvi put nemalo puta zasuzio oči u očajnom ‘Koji vrag se to dogodilo?’ refleksu, zbog čega sam pak propustio sljedećih nekoliko trenutaka i tako dalje. U mom je slučaju drugo gledanje bila nužnost.

„The Rickshank Redemption“ počinje tamo gdje je druga sezona završila. Rick je u galaktičkom zatvoru, a Morty pokušava prihvatiti činjenicu da su njegove avanture gotove, za što isključivo krivi Ricka koji, eto, ima tendenciju napuštati ljude. Ne pomaže činjenica da je Zemlju prisvojila galaktička federacija koja ljude uredno šopa tabletama i placebo promocijama na poslovima na kojima se i mogu zaraditi samo tablete. Ricka nema i sve je otišlo kvragu.

Rick stvarno ima tendenciju napuštati ljude, ali trenutno to nije njegov plan i, kao što se može zaključiti iz naslova, ostatak epizode posvećen je bizarno kompleksnom bježanju iz zatvora koji uključuje manipulaciju stroja za digitalnu rekreaciju uma, savez Rickova iz svih dimenzija i Szechuan sauce, umak koji je McDonalds prodavao 1998. godine u sklopu marketinga filma „Mulan“.

Razina apsurda je toliko visoka da povremeno stigne do Thomas Pynchon razine, što je uvijek dobra stvar.

Što se tiče nečega što bi se moglo nazvati zamjerkom ili kritikom, nije da toga baš ima. Jedina bi možda bila ta da je materijal toliko zgusnut da je ova 22 minute dugačka epizoda slobodno mogla biti film, ili barem nekakav duplo duži specijal. S druge strane, barem smo dobili epizodu koja ne troši ni sekunde i možda je upravo to ono što je čini tako dobrom.

U to malo vremena što imaju uspjeli su nabacat i brdo referenca na prijašnje epizode, tako imamo iskopavanje Rickovog leša iz dvorišta, što je bila jedna od boljih fora iz prijašnjih sezona, i povratak Cronenberg svemiru gdje nakon jako dugo vremena vidimo likove s kojima je serija i počela. E, taj dio je možda malo problematičan, čisto zato što iskreno mislim da je to mogla biti zasebna epizoda. Ovako smo dobili otprilike dvije minute za njih prije nego je epizoda histerično nastavila dalje.

Je li to dobro ili loše u biti ovisi o sljedećim epizodama. To što ja neku ideju smatram genijalnom, ne znači da to misle i Justin i Dan, njima je možda to tek usputna šala kojom se ne treba previše zamarati. Ako je slučaj ovo drugo, to znači da ta dvojica manijaka spremaju nešto još luđe. Ipak, u posljednjih par komadića Rickovog psihopatskog monologa najavili su kako će ovo biti najmračnija sezona za sada.

U biti je trenutno teško zaključiti išta. Jedino što znamo je da uskoro dobivamo još Ricka i Mortya i da je treća sezona počela fantastično. Meni dosta.



https://www.youtube.com/watch?v=r0IwfHdO36Y

serijala.com
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 25 26 28 29 ... 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.