Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:46:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Popravni ispit  (Pročitano 8986 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Orf,

ja mogu da probam da ti odgovorim...s' tim sto cu odmah da te upozorim da ja savrseno razumijem o cemu ti pricas, jer sam prosla kroz obrazovni sistem na isti nacin kao i ti, ali sam imala prilike da i 4 godine budem sa one strane katedre...tako da imam mogucnost sagledavanja iz dva ugla...pa mi je i lakse da budem objektivnija...

cisto sumnjam da cu dnevnik ikada vise da uzmem u ruke i vec dugo taj posao i ne radim, tako da mi ni neke pretjerane subjektivne ljubavi spram te profesije...pa i nema.

nisam ostrascena vec dugo.
ni kao bivsi ucenik i student, a ni kao bivsi profesor.

odgovor na tvoje potpuno logicno pitanje  ja imam Smile

ja ti tvrdim da emocija generalno tog inteziteta kako dozivljavaju ucenici...nema! preuvelicava se od strane ucenika u vecini slucajeva. do epskih razmjera. i ja tu ne vidim nesto sto je cudno ili nelogicno.
s'tim sto tvoj slucaj...moze biti da je izuzetak koji samo potvrdjuje pravilo Smile

i sad, mozda si tip ucenika koji je ponasanjem i senzibilitetom izazvao burne reakcije, jer desava se to...
desava se.
kao sto se i desava da na 5 " normalnih" profesora u jednoj skoli dodje jedan koji je...sizoidan.
i sad, ja mogu da pucam u prazno...tebi se desila zla kombinatorika.
ti na svoju ruku, dovoljno jedan sizoidan, nekoliko koji zele da te zastite i preko mjere ili sa mjerom...a onda, i tvoj dozivljaj svega toga gdje si u godinama kada to dozivljavas isuvise licno i nastavljas da pamtis isuvise licno...i eto ti belaja Smile

nego, kako je moguce da za isto znanje jednom uceniku dam 5, a drugom dam 3? Smile

moguce je, cak je i vrlo vjerovatno.

ja sam jednom objasnjavala na jednoj temi sta je to sto se ocjenjuje ( vec sam presiroka, pa ne mogu da ti napisem ), a to je tako...postoji sistem ocjenjivanja i nije to samo brojka od jedan do pet Smile

postoje pravila koja mi, kao profesori, svakako da obojimo i subjektivnom ocjenom, jer vas je 30 u ucionici i bilo bi idealno da postoji 30 ocjena, ali imamo ih samo 5.

drugo, ja ne ocjenjujem samo tvoje znanje u tom trenutku Smile

ja ocjenjujem, u vecoj ili manjoj mjeri, tvoj odnos prema predmetu, odgovornost, ponasanje i vrijednocu tokom citave godine, pa cak...htjela ne htjela...ja te negdje " znam" i kao licnost...( evo, sad ispada i da smo profajleri Smile)

praktican primjer:

Marko i Stevan odgovaraju za ocjenu na polugodju. Isti nivo znanje dobijam na tom casu.

vrlo cesto razlika je u ocjeni.

jer, ja dok te slusam i ocjenjujem...pamtim ili virim u svoju svesku...i znam...kada si donio domaci, a kada nisi, da li si mi kasnio na casu, da li si svaku lektiru procitao, kakvi su ti pismeni bili, da li cu odredjenom ocjenom motivisati jednog da mi sljedeci put bude jos bolji i da ga gurnem da pokaze onoliko koliko moze, ili cu ga " ako castim" natjerati da mi sjedi na lovorikama i staroj slavi...i krene da mi zabusava Smile

jer, to je ono sto svi hoce i sto je najbolje za ucenike...individualan pristup uceniku.

jer, Marko i Stevan...zaista razlicito i znaju i to, i kada je isto znanje- nije isto znanje. Cak i kada je ista ocjena- to ustvari...nije ista ocjena.

pa recimo, obojica su mi dala znanje. jedan bukvalno nauceno kao " oce nas", a drugi to sto zna...govori svojim rijecima, ali je shvaceno.
a desava se i to da " oce nas"...nije shvaceno. pa, razmisljam...ako mu postavim pitanje i prekinem ga...jadnik, pa izgledace kao da sam ga lupila mokrom carapom...

onda, nekom profesoru to nece toliko smetati...mene je znalo da izdezvija...kod mene je to znacilo...da cu da ti " zakinem" na ocjeni, jer ti momak ne znas o cemu pricas. ti si naucio da mi recitujes predmet i temu, ali ti to ne znas.

ili recimo...Marko tako odgovara citave godine savrseno, Stevan se probudio poslije tri mjeseca teske kome i isto znaju u tom momentu. pa, necu zakljuciti Marku i Stevanu istu ocjenu. kako oni mogu biti isto? Stevan mi je sada " gotov"...aha...e sad si moj...sad cu kroz svoj predmet da te naucim da u zivotu moras biti " budan"...sad kada vidim i znam da mozes, sad cu to da izvucem i da te " skeniram" godinama...jer imas to, a meni je zadovoljstvo da u tome ucestvujem ( pa, makar morala da te ludim na momente)...razumijes?
ovo je moj nacin.
ne mora znaciti da je nacin moga kolege.
a ko je u pravu?
to ne mozes odmah da vidis.

znas li koliko je tih " tripova" i uglova i sta sve mora da se uvazi- nesto vise, nesto manje, pa jos uzmi u obzir da, ne samo da je svaki ucenik razlicit, nego je i svaki profesor?

ali to je...jebeno tesko. sad kada si me naveo da razmisljam...idi, breeeee...
u uslovima naseg skolstva...ma, to je... o cemu pricam ja!?

pa zar nije lakse svesti ucenike na neartikulisanu gomilu... i bas te briga sta je ono sto treba sa pedagoske strane uraditi sa licnoscu Marka i Stevana...a to...najmanje veze ima sa brojevima.

vecina lupa te ocjene...sta ga briga?
sto da se unosi u ono i sa cim nauka na cisto nije, sto je tacnije toliko i osjetljivo da je na polju i psihologije...kad ce svakako...da mu se neko isere na trud? Smile
tako razmislja vecina...to ti tvrdim.

vazi...jedan.
vazi ...pet.
ajde more mars.
molim!?
idi zali se.
pubertetlijo.

razgovor, razmisljanje i muka zavrsena.
ide kuci, gospoda.
forma zadovoljena.

e, ovo...moj prijatelju ti pricam...ako nije u pitanju protekcija i neka veza sa strane...a, mislim...ruku na srce...ima i toga Smile

pa, moze biti i da je to u tom tvom konkretnom slucaju...

a da li ima budala medju profesorima?
pa, naravno...mislim...a gdje nema budala da odem da trazim azil? Smile

kad svijet postane savrseno mjesto...ja vas molim da mi javite na pp preko Bureka Smile
« Poslednja izmena: 07. Avg 2011, 20:39:44 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.107
Ja moram da stavim jednog grina... eto Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
a zamisli da sam napisala ono sto rekoh ( u postu koji nisi citao Smile) da necu da pisem sisteme koji se koriste u ocjenjivanju, jer cu biti presiroka Smile

a , mislim...strasno...dnevnik place za mnom Smile

ja zvanicno imam dijagnozu Smile

trpite Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.107
Ja mislim Šeširče da si ti profesorka negde... u nekoj školi Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
jesam...u visoj uzaludnoj Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
Citat
Zavrsio sam 1. razred gimnazije, drustveno jezicki smer.(ustvari ne jos), Nazalost idem na popravni iz matematike. Mnogo mi je zao jer sam stalno bio vrlo-dobar djak.

 Smile

од целе теме мени је ово најинтересантније Smile
у моје време ниси имао шансе да се упишеш у гимназију без одличног успеха од првог до осмог разреда Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
E sad ste me podsetili koliko je stav učenika ono što ocenjuje profesor. Dobijala sam petice na lektire koje su mi bile toliko odbojne da ih nisam pročitala jer sam imala hrabrosti da slažem i pričam o stvarima pročitanim u tuđim lektirama. I bila sam zakidana na oceni iz matematike gde uradim ceo zadatak a drug od mene samo precrta sinusoidu, ali profa je favorizovao muškarce i njemu uvaži 100% a meni samo 70%. Imala sam profesorku koja zaspe otvorenih očiju tokom časa četiri minuta pošto učenik počne da odgovara i dok učenik ne promeni tempo govora ona spava, onda pogleda na sat i da ocenu. Kod nje smo čitali priče, pesme, beleške sa drugih časova, čak i Crven Ban a da ona o tome nije imala pojma. Tako da stvarno postoji ogromna subjektivnost u ocenjivanju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.107
Ja sam jednom dobio 2 iz fizike tako što sam uradio samo jedan zadatak od 5 Smile ništa nisam učio, a znao da uradim samo taj jedan, onako, sa časa se sećao kako ide. I uradim ja taj jedan zadatak i blejim sve vreme posle toga... i reko, ajd da proverim da li je tačan bar taj jedan. I istripujem se da nije i uradim ga ponovo na drugoj strani... i ispadne isto rešenje... a zaboravio bar jedan od ta dva ista urađena zadatka da precrtam i ostanu oba neprecrtana. I dođe čas kada je objavljivala ocene i kaže "Janković - 2+"... ja se zgranuo, a znam da sam uradio samo jedan zadatak Smile a ona guska pregledala ona dva ista što su ostala na papiru Smile Smile
« Poslednja izmena: 08. Avg 2011, 02:57:20 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.107
mob
Samsung 111111
Citat
jer, ja dok te slusam i ocjenjujem...pamtim ili virim u svoju svesku...i znam...kada si donio domaci, a kada nisi, da li si mi kasnio na casu, da li si svaku lektiru procitao, kakvi su ti pismeni bili, da li cu odredjenom ocjenom motivisati jednog da mi sljedeci put bude jos bolji i da ga gurnem da pokaze onoliko koliko moze, ili cu ga " ako castim" natjerati da mi sjedi na lovorikama i staroj slavi...i krene da mi zabusava

To nemas prava da radis
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
izmedju ostalih stvari...tome se tezi u individualnom pristupu uceniku i ceka se reforma skolstva da bi se moglo uceniku pristupiti na nacine koji ne lice na birokratsko- komunisticko orgijanje...

pracenje necijeg razvoja licnosti i pracenje sistematizacije necijeg znanja iz odredjenog predmeta.

prva stvar koja u tome koci, a koja je ocigledna i zbog cega neces uspjeti da to izvedes do kraja i zbog cega ces vjerovatno napraviti gresku...jeste...da u odeljenju imas 30 do 35 ucenika.

a za normalan i ozbiljniji rad takve vrste...od 15 do 20 je idealno.

ali to je dosadna tema i ogromna tema...i veze generalno nema sa ovom.

ja, svakako, nemam vise nikakva prava u tom smislu Smile

ali ti kazem sta se radi i kako se pokusava raditi i gdje se sa one strane katedre uglavnom grijesi, ali isto tako tvrdim da ministarstvo obrazovanja i prosvete...pa i sama drzava...nema ni sredstava, ni volje...da neke stvari digne na visi nivo.

u odnosu na napredniji svijet...profil naseg profesora, profil naseg ucenika i nacina predavanja...je prevazidjen.

postoje svijetli primjeri, ali i oni rade sa pola snage bez obizra na volju i zelju, jer kao pojedinac...ti ne mozes nista, ako promjene ne dodju sa vrha i masovno.

kroz zakone i reformu.
« Poslednja izmena: 08. Avg 2011, 13:27:21 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:46:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.