Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:09:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brži rast kose  (Pročitano 46479 puta)
03. Avg 2011, 14:55:42
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Svima nam se dešavalo da poželimo da nam kosa brže raste, bilo da nas je ostrigao neki priučeni frzer, bilo prosto što želimo dužu kosu jer nam sporo raste i tako dalje.  Smile Moja kosa raste prosečnom brzinom, mada mnogo brže otkad sam prestala da pušim. Međutim, obzirom da je redovno šišam kako ne bi pucala, rast joj s vremena na vreme stagnira, pa sam odlučila da probam sa nekim od home-made trikova.

Naime, posle opsežnog istraživanja na internetu, evo mojih obzervacija o tome koji preparati su dobri za podsticanje rasta kose.

- Pantenol rastvor ~ koristan za pospešivanje rasta već postojeće kose. U teme se utrljava 2 puta dnevno u trajanju od mesec dana. Koristi se i kao terapija ćelavosti koja nije uzrokovana genetskim faktorima.

- Ricinusovo ulje ~ postiče rast nove kose (takozvanog ''paperja'') i time utiče na gustinu kose. Nije preporučljivo mazati ga po celoj kosi, već samo na koren. Sat ili dva pre pranja ga utrljati, a zatim isprati. Ulja su generalno dobra za kosu (čičkovo, maslinovo, jojoba), ali treba biti oprezan - koristiti ih shodno tome kakav tip kose imate.

- AD kapi ~ takođe podstiču rast. Nekoliko kapi možete dodati u svoj šampon i na taj način ih koristiti.

- Kosili šampon ~ navodno (najmanje proveren) utiče na rast, a nekad se svi do sad nabrojani sastojci pomešaju u Kosili i na taj način dobije se smesa poznata kao ''Bojanin šampon''.

- Nivea krema ~ ona plava, najobičnija, koristi se kao gel ili pena pri vezanju kose u rep. Ovo je savet moje frizerke, ne znam koliko je pouzdan.

- Čaj/kapi od koprive ~ za koprivu se takođe zna da podstiče rast kose. Da li ćete utljavati kapi od koprive ili čaj (koji može i da se pije), ili koristiti šampon od koprive, svejedno je.

Ako se setim još nečega, dodaću. Ja danas planiram da kupim ricinusovo ulje i Pantenol, pa da ih simultano koristim najmanje mesec dana. Javiću kakvi su rezultati... ako ih bude. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
ulje ce ti mastiti kosu, izbaci ulje a koristi sve ostalo navedeno ... sve sam probala..

znaci u pantenol rastvor sipas pola bocice ad kapi (na vodenoj bazi) i dodas u jedan kosili i peres kosu sa tim svaki drugi ili treci dan

win  Smile
« Poslednja izmena: 03. Avg 2011, 15:10:56 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni treba nesto obrnuto... suzbijanje rasta kose...
Pre mesec dana sam se sisala... i sad sam opet kao

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
ulje ce ti mastiti kosu, izbaci ulje a koristi sve ostalo navedeno ... sve sam probala..

znaci u pantenol rastvor sipas pola bocice ad kapi (na vodenoj bazi) i dodas u jedan kosili i peres kosu sa tim svaki drugi ili treci dan

win  Smile
Probaću, thanks. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Ovako, nakon opsežnih konsultacija sa jednim molekularnim biologom i jednim biohemičarem (vrlo sam detaljna  Smile a nadasve dokona), došla sam do sledećih informacija:

- Ono što sigurno pomaže jeste ricinusovo ulje, kopriva i Pantenol.
- Ono što ne pomaže su AD kapi - iz prostog razloga što vitamin A i D nemaju baš nikakav uticaj na rast kose (ima ga vitam B, koji se prirodno nalazi u ricinusu). Kosili je takođe loša ideja, jer je ista ''hemija'' kakvi su i ostali šamponi tipa Hedenšoulders i ostala neviđena sranja. Pogledala sam mu sastav i videla da je stvarno tako.

Onda sam sinoć skuvala pola litre čaja od koprive i u njega sipala 50 ml ricinusovog ulja, tako da se malo razblažilo (koliko ulje uopšte možeš razblažiti). Najpre sam u suvu kosu (u teme, naravno) utrljala to, a zatim i Pantenol rastvor. Ostalo je još dosta, za kontinuirano dvonedeljno tretiranje. Držala tako oko sat i po sa kapom za tuširanje. Posle toga isprala kosu dva puta prirodnim Alverde šamponom sa zelenom kafom (iako je onaj od koprive najbolji za moju tanku i nežnu kosu) + malo balzama od kajsije na krajeve što inače uvek stavljam. Kada se posle nekoliko sati osušila (mrzim fen pa ga i izbegavam, kosa mi je na tome zahvalna), izgledala je jako lepo, meko i nije bila masna. Sad je malo teža nego inače (što i želim da postignem) i i dalje je sjajna i zdrava, živela moja kosa.  Smile

Ova tema će mi biti dnevnik za rast kose.  Smile
« Poslednja izmena: 04. Avg 2011, 14:37:44 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
meni samo nije jasno odakle vam to da su deciji samponi dobri za odrasle.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Nisu dobri; ja sam koristila dečji ranije jer mi je kosa baš takva - dečja Smile, ali sad sam konačno našla marku koja mi odgovara i koja mi ne siluje lobanju silikonom ili onim sulfatima or voteva.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Apple iPhone 12, S21
wtf is šampon i lemu to služi?!  Smile


 Smile Smile Smile


@bambi sorry za off  Smile
« Poslednja izmena: 05. Avg 2011, 08:08:07 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
E ovako... od otvaranja ove teme (početak avgusta) pa do otprilike početka decembra sam redovno koristila sledeći recept: nekoliko sati pre pranja kose u teme sam urtljavala Pantenol rastvor i ricinus, a onda sve to ispirala Alverde šamponom. Batalila sam koprivu jer je smrdela jako.  Smile Moja kosa je sve to bukvalno obožavala. Hranilo mi je kosu, nekako je delovala bujnije nakon pranja. Jako sam bila zadovoljna, rasla je brzo i nimalo nije pucala.

Da napomenem da mi kosa inače nije sklona pucanju, ali da je perem svaki drugi ili treći dan, ne jer se zamasti, već zato što volim kad je perfektno čista i lepršava. Tanka je pa se primeti kad nije sveže oprana, kao da se sva slepi, iako je prilično gusta, tj. ima je, samo je vlas tanušna a sama kosa ide na sve strane, previše ''živa'' kosa, tako kuka moja frizerka kad se vidimo dvaput godišnje.  Smile

Onda sam sredinom decembra napravila pauzu kako bih malo odmorila kožu glave i da se ne bi previše navikla na ovo. Nisam koristila ricinus i Pantenol do Nove godine, a kosa mi je i dalje bila sasvim super. Zatim sam počela opet da koristim ovaj čudesni recept  Smile i pravo da vam kažem, nikad nisam bila srećnija izgledom i stanjem svoje kose.

Šišala sam je poslednji put u julu i do sad ni malo nije ispucala. Narasla je do pazuha, tj. tačno do mesta gde se ruka spaja sa telom (kakvo objašnjenje  Smile ), šiške su za par cm kraće, sjaji se na kilometar i prosto ne mogu više da je prepoznam. Jeste ona uvek bila zdrava, sjajna, bla bla bla, ali nikad nije izgledala ovako bujno i puna života.

Eto to vam je moje iskustvo sa ova dva preparata, pa ko voli nek' izvoli. I drugarice kojima sam ovo preporučila su oduševljene. Važno je znati da se ricinus ni slučajno ne utrljava u celu kosu već samo u teme i to neka razumna količina da se kosa i posle pranja ne bi lepila. Pantenol može na celu kosu, mada ja nisam tako, već i njega samo u teme. Sad ga ponekad stavim malo na krajeve kad idem napolje na hladnoću a kosa mi je puštena, vidim da mi prija.

I tako. Pola života sam provela mrzeći svoju kosu, a sad je patološki volim. Koji sam bolid, jebala me kosa. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


tko zna kako daleko odlazim...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 18119
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Meni treba nesto obrnuto... suzbijanje rasta kose...
Pre mesec dana sam se sisala... i sad sam opet kao



Takođe  Smile
IP sačuvana
social share
шš
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:09:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.