Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 78
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 2012.-ta nista drugo do odgovora-ko smo,odakle smo i kuda idemo  (Pročitano 91509 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Ah Q moj omiljeni vanzemaljac ,mogu da vidim evoluciju coveka u tom smeru,

Uh tolike moci boga a tako slab karakter coveka ,Ustvari Q je dobar opis starobiblijskog YHVH koji ima sve te slabosti ,razmazen ,osvetoljubiv ,donosi odluke naglo ,kockar prihvata opklade ,unistivac i ubica i to ne preko nekog drugog nego licno ,samovoljan ,gord ,ljut ,gnevan ,narcista jer stvorio je coveka po izgledu na sebe ,
podlozan uticaju drugog misljenja, zbog cega je oduzeo vecan zivot coveku i proterao ga iz vrta .
Trazi zrtvu u Krvi ,trazi neprikosnoveni dokaz vere od ljudi u njega rizikujuci zivote drugih njima bliznjih.
Takodje je Hipokrata  jer pravila za ljude ne vaze za njega ,tako da je vrlo los takoreci nikakav primer svim tim
velicanstveno visokim idealima ,ali ako je neko dupelizac pa ga voli ,obozava ga i moli mu se za oprostaj ,
samo njemu i nikome i nicemu drugom  on ce mozda uslisati molitvu i mozda opristiti i mozda spasiti ali ne sve i svakog ovo je rezervisano samo za vrlo retke pojedince u retkim situacijama .

« Poslednja izmena: 30. Jul 2011, 18:15:43 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ah Q moj omiljeni vanzemaljac ,mogu da vidim evoluciju coveka u tom smeru,

Uh tolike moci boga a tako slab karakter coveka ,Ustvari Q je dobar opis starobiblijskog YHVH koji ima sve te slabosti ,razmazen ,osvetoljubiv ,donosi odluke naglo ,kockar prihvata opklade ,unistivac i ubica i to ne preko nekog drugog nego licno ,samovoljan ,gord ,ljut ,gnevan ,narcista jer stvorio je coveka po izgledu na sebe ,
podlozan uticaju drugog misljenja, zbog cega je oduzeo vecan zivot coveku i proterao ga iz vrta .
Trazi zrtvu u Krvi ,trazi neprikosnoveni dokaz vere od ljudi u njega rizikujuci zivote drugih njima bliznjih.
Takodje je Hipokrata  jer pravila za ljude ne vaze za njega ,tako da je vrlo los takoreci nikakav primer svim tim
velicanstveno visokim idealima ,ali ako je neko dupelizac pa ga voli ,obozava ga i moli mu se za oprostaj ,
samo njemu i nikome i nicemu drugom  on ce mozda uslisati molitvu i mozda opristiti i mozda spasiti ali ne sve i svakog ovo je rezervisano samo za vrlo retke pojedince u retkim situacijama .


Такав Бог, уколико га гледамо као интервенционистички фактор, савршено одговара свијету у којем живимо и тренутној ситуацији на планети. Ја лично вјерујем да се Бог не мијеша. Тј. његово мијешање је завршено оног часа када је створио свијет. Исто као што је мијешање аутора у функционалност оригиналне верзија неког програма завршено истог часа када је урађен програм. Све остало су паралелне верзије које су засебни субјекти истог предмета.
« Poslednja izmena: 30. Jul 2011, 19:11:36 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Ah Q moj omiljeni vanzemaljac ,mogu da vidim evoluciju coveka u tom smeru,

Uh tolike moci boga a tako slab karakter coveka ,Ustvari Q je dobar opis starobiblijskog YHVH koji ima sve te slabosti ,razmazen ,osvetoljubiv ,donosi odluke naglo ,kockar prihvata opklade ,unistivac i ubica i to ne preko nekog drugog nego licno ,samovoljan ,gord ,ljut ,gnevan ,narcista jer stvorio je coveka po izgledu na sebe ,
podlozan uticaju drugog misljenja, zbog cega je oduzeo vecan zivot coveku i proterao ga iz vrta .
Trazi zrtvu u Krvi ,trazi neprikosnoveni dokaz vere od ljudi u njega rizikujuci zivote drugih njima bliznjih.
Takodje je Hipokrata  jer pravila za ljude ne vaze za njega ,tako da je vrlo los takoreci nikakav primer svim tim
velicanstveno visokim idealima ,ali ako je neko dupelizac pa ga voli ,obozava ga i moli mu se za oprostaj ,
samo njemu i nikome i nicemu drugom  on ce mozda uslisati molitvu i mozda opristiti i mozda spasiti ali ne sve i svakog ovo je rezervisano samo za vrlo retke pojedince u retkim situacijama .


Такав Бог, уколико га гледамо као интервенционистички фактор, савршено одговара свијету у којем живимо и тренутној ситуацији на планети. Ја лично вјерујем да се Бог не мијеша. Тј. његово мијешање је завршено оног часа када је створио свијет. Исто као што је мијешање аутора у функционалност оригиналне верзија неког програма завршено истог часа када је урађен програм. Све остало су паралелне верзије које су засебни субјекти истог предмета.

Tako sam i Ja nekad mislio ali sam promenio misljenje ,

Recimo da danas postoji 5500 fundementalno razlicitih religija .U ovo ne ukljucujem razlicite denominacije istih kao na primer Hriscansku koja ima 31 hiljadu razlicitih pravaca i crkvi ,od kojih je samo jedna srpska pravoslavna dok je druga vatikanska rimokatolicka crkva.Dajem kao primer njih i hriscanstvo samo zbog lakseg razumevanja .
U hriscanskom verovanju ti imas jasno naglasene Andjele razicitih domena kao i demone i djavole od onih najvecih pa do onih najmanjih a takodje imas i Crkve ,Manastire i ljude koji u njima aktivno sluze a po neki covek svojom mudroscu i duhovnoscu postane cak i svetac .
Dobri i Zli duhovi postoje u skoro svakoj religiji ,
E sad zasto smo i na koji nacin mi jednobozni  ,
Kad se molimo i slavimo slave mrtvih svetaca i zivih arhiandjela ,kad prizivamo sina bozijeg i sveti duh.
Jednostavno Zbog toga sto je sve Deo Boga ,
To ne ukljucuje samo dobre stvari vec i lose ,Od Zveri ,Njenog proroka i Satanojla pa do 333 demona .
Jer Bog je sveprisutan ,sveobuhvatan ,omnopotentan ,svemoguc,sveznajuci entitet ciji smo mi mali deo .
Dakle sve sto vidis i sto ne vidis  je manifestacija Boga .
Bog kao takav je neprekidna interakcija uzroka i posledice koju je on sam zapoceo ,
On ima "Veliki Plan" i mi smo njegov deo ,
Ali recimo da verzija biblijskog Boga postoji ,zasto on to sve radi ,sta bi bio ili sta je njegov cilj ?
Ocigledno je da radi zbog samog sebe ,mi smo tu kao deo njega samo poput istrazivackih sondi koje skupljaju iskustva .
Ali posto On Sveznajuci Bog vec zna krajnji ishod svog velikog plana,
 jer istovremeno postoji i prisutan je u proslosti ,sadasnjosti i buducnosti  ,
pitam u Cemu je svrha njegovog postojanja ukoliko nije licno samo-usavrsavanje ,
Ukoliko je to slucaj onda mu dajemo vise kredita nego sto zasluzuje ,nije omnopotentno bice i nije Bog ,
Ali ako to nije slucaj onda njegovo postojanje beznacajno osim naseg priznanja da postoji ,
ali sve drugo religijski vezano oko njega je jednostavno absolutno nevazno jer ne sluzi absolutno nicemu,
Jer ako je On vec savrsen nase postojanje nema svrhe za njega jer on zna krajnji ishod ,
Dakle ukoliko je koncept slobodne volje istinit on daje mogucnost coveku da iznenadi svojim neiskoriscenim kapacitetom ali to je samo iluzija jer sta god covek uradio Bog je to vec video i zna rezultat svake situacije.
On je pocetak i kraj  i On je Alfa i Omega .
Prema tome svi ovi duboko religiozni ljudi idu za nista kroz religioznu mociju vere verskih obreda ,
rade to samo radi sebe samih jer nisu dovoljno zreli da razmisljaju svojom glavom .
Zakljucak sam napisao pa sam obrisao ostavljam ti da sam doneses misljenje ,to je tvoja volja .
« Poslednja izmena: 30. Jul 2011, 20:17:25 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Ima jedna hindu priča koja kaže da se u početku Bog jako dosađivao pa je rešio da stvori nekog ko će mu praviti društvo. Tako napravi Maju. Kasnije mu Maja predloži igru u kojoj će Bog izdeliti svoju svest na mnogobrojne manje segmente i pasti u zaborava. Maja treba da stvori iluziju koja bi ga zadržala u tom stanju. Cilj igre da se svi segmenti Boga izbore sa iluzijom i sete svoje prave prirode. Kada i poslednji deo to postigne igra je gotova.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kada i poslednji deo to postigne igra je gotova.

И шта ће онда Бог да ради. Опет све испочетка?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 95
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Citam vase komentare i uzivam u njima, ali iskreno. Vizura svakog od nas je samo kockica cele slagalice. I to je ono sto nas cini jednistvenim u svojoj nesavrsenosti/savrsenosti.

Ipak sam zastupnik misljenja da se nasa svest, cak i nesvesno otkrivena i pokazana, polako ali sigurno penje stepenistem koje dovodi do....niceg drugog vec Spoznaje  Smile
IP sačuvana
social share
If you lose a money, you lose a lot. If you lose a friend, you lose much more.
If you lose a courage, you lose everything.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Hvala Ruza 600 to je mozda istina , ali spoznaje cega ?

Da smo svi deo iste celine jer smo povezani neprekidnom interakcijom sub-atomskih cestiva fotona, kvarkova .

Da je posmatrajuci proporciju i uticaj suncevog sistema i njegovog "mehura" na cijoj povrsini sada jasu Vojager
1 i 2 pre prelaska u medjuzvezdani prostor i ovaj Univerzum zasnovan na istom principu i da je sa svojim mehurom uticaja negde velicine oko 78 milijardi svetlosnih godina u radijusu.

Da cestica Higs Bozon koja ima masu jednog trenutka a drugog nema, ustvari dokazuje interakciju izmedju i postojanje paralelnog Univerzuma.

Ili da ovoj nas Univerzum koji cini svega 4% materije a 74% tamne energije i 22% tamne materije ,
je u manjini i ne moze stvarno biti klasifikovan kao materjalan .
A da smo mi kao materjalna forma ,kao i sve planete i zvezde osudjeni na unistenje pre ili kasnije .

Ako je smrt tela oslobodjenje od materjalnog sveta i kapija koja vodi ka nematerjalnom ili paralelnom svetu ,
onda je razumevanje citave filozofsko religijske dogme kompletno nepotrebno.

Bilo bi lepo kada bi ljudi dosli do jedne spoznaje a to je da su sve religije i sve svete knjige
izmisljene ,stvorene ,napisane od samih ljudi .

Da je pored postojanja najvece Crne Rupe u Svemiru koja ima masu oko 18 milijardi nasih sunca ,
covek samo nevazno slucajno "zrnce" koje moze nestati  svakog trenutka. Smile

ps .Markose Crni ,volim pricu cuo sam je u drugoj verziji ali na to sam mislio kad sam rekao da smo poput sondi koje skupljaju znanje i iskustvo.
« Poslednja izmena: 31. Jul 2011, 10:45:31 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
Kada i poslednji deo to postigne igra je gotova.

И шта ће онда Бог да ради. Опет све испочетка?  Smile

Onda pocinje nova oktava iskustava koja je posledica Zetve prethodne oktave i time jos velicanstvenija od iste.
Nema kraja Igre. Samo kraj ciklusa i pocetak novog..
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kada i poslednji deo to postigne igra je gotova.

И шта ће онда Бог да ради. Опет све испочетка?  Smile

Onda pocinje nova oktava iskustava koja je posledica Zetve prethodne oktave i time jos velicanstvenija od iste.
Nema kraja Igre. Samo kraj ciklusa i pocetak novog..


Ako je tako nema ni Boga. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung S7
Ima jedna hindu priča koja kaže da se u početku Bog jako dosađivao pa je rešio da stvori nekog ko će mu praviti društvo. Tako napravi Maju. Kasnije mu Maja predloži igru u kojoj će Bog izdeliti svoju svest na mnogobrojne manje segmente i pasti u zaborava. Maja treba da stvori iluziju koja bi ga zadržala u tom stanju. Cilj igre da se svi segmenti Boga izbore sa iluzijom i sete svoje prave prirode. Kada i poslednji deo to postigne igra je gotova.

Sta ce da se desi kad se igra zavrsi? Ko je pobedio? Sta ce onda da radi bog? Dosadjivace se i dalje?

Ili ce da stvori tako komplikovaniju igru iz koje ni sam nece moci da se izvuce?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 78
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.