Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:45:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Etno sela Srbije  (Pročitano 21350 puta)
22. Jul 2011, 00:19:06
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Повратак природи, здравом животу и здравој исхрани, оној првобитној једноставности која нас је чинила смиренијим и дубљим, један је од кључних цивилизацијских трендова данашњице. Србија, са сеоским туризмом као једном од окосница своје туристичке понуде, у потпуности је у складу са тим трендом. Сваке године широм Србије ничу нова добро осмишљена и опремљена етно села са разноврсном понудом. Сваке године све више људи борави или жели да борави у њима. Спајајући традицију и потребе модерног човека, носталгију за старим добрим временима и сензибилитет данашњих генерација, етно села Србије постају и важан културолошки модел.

Ово су нека од многих...
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
„Терзића авлија" – етно парк



Где: У селу Злакуси, на пола пута између Пожеге и Ужица, 185 километара од Београда. Долази се дакле, лако, јер је место практично на главној магистрали од престонице према Златибору и Приморју, као и на прузи Београд-Бар.

Опис: Етно парк „Терзића авлија" је добитник Туристичког цвета" за 2007-2008. као најуспешније сеоско туристичко домаћинство у Србији. Налази се на пропланку недалеко од центра села. To je типично сеоско двориште ужичког краја са почетка XX века: две старе куће грађене непеченом циглом. На четири воде са бибер црепом, окућница, млекар, бунар. Ту су и неколико новоизграђених летњиковаца, мала летња позорница, брбнара за продају сувенира, уређена база за планинаре, поточић и језерце, крчма-качара са баштом. У музејском делу етно парка су поред осталог комплетно опремљен вајат, старински алати и покућство. Смештај - Апартмани ѕа смештај гостију су категоризовани су са четири звездиие и имају сертификат ЕСЕАТА за иностране госте. У ближем окружењу етно парка на располагању је још 50 лежајева.

Опрема: Клима, кабловскаТВ, интернет, централно грејање...

Кухиња: Бројни традиционалнн гастрономски специјалитети, као што су кромпир са кајмаком, домаћи сир, проја, пршута, домаће чорбе од поврћа, сармииа од зеља, јела из злакушког земљаног посуђа... Од пића пробајте пре свега оно што не можете у другим приликама, попут ракије од глога, домаћих сокова или изванредне изворске воде.

Могућности: У етно парку почињу и завршавају се четири планинарско-пешачко-бициклистичке стазе, укупне дужине преко 60 километара. Оне вас воде до Потпећке пећине, старих воденица, водопада, рибњака, ресторана на речици Петници, видиковаца одакле поглед пуца ка Златибору, Овчару, Каблару, Голији, Јадовнику, Јеловој гори, Пожеги, Севојну... Локација је погодна за излете у Рошку бању, на реку Рзав, Златибор, Мокру ropy, у Ужице. У близини су манастир Рача, Бела каранска црква, манастири Овчарско-кабларске клисуре, црква из XIII века у селу Годовик, римски камени мост на речици Дервенти... Можете учити старе занате, сплаварити планинским рекама или се купати на њима, бавити се параглајдингом, и толико тога још. Етно парк "Терзица авлија" званично је отворена за посете у септембру 2005. године када је у њој отворена ликовна колонија у оквиру манифестације "Јесен у Злакуси 2005." Тренутно, етно парк обавља своју делатност сезонски, од 1. априла до 31. октобра (мада се мозе посетити и ван овог периода) а у плану је да кроз годину дана ради и преко целе године.






IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Село Катићи



Где: На једној од најлепших планина Србије, Голији, у општини Ивањица. на 1.000 метара надморске висине.

Опис: Етно-апартманско насеље „Три храста", на имању породице Обрадовић, наспрам је шумовите и живописне планине Мучањ.

Смештај: Смештај је апартманског типа, прве категорије (15 модерно опремљених соба, двокреветних и трокреветних). Једанаест етно-апартмана је површине од 50 до 100 ква-дратних метара. Ту су и сала. библиотека, централно грејање које зими ради 24 часа, и бројни други садржаји.

Опрема: Осим стандардне опреме за прву категорију смештаја, поменимо да сваки апартман има терасу, сателитску ТВ, интернет. На располагању је и обезбеђени паркинг. Центар места, кафе и ресторан су удаљени 5 километара.

Кухиња: Доминира домаћа кухиња, са мноштвом локалних специјалитета и намирницама из сопствене производње. На пример, пекарски кромпир на Тиосављев начин, мучањска шницла, натур шницле са печуркама, пастрмка, шаран, Микине крофне...

Могућности: Уређене су стазе за шетњу, кроз прелепе шуме, до видиковаца Мучња са којих се пружа фасцинантан поглед. Посебна атракција је возић са 12 седишта којим се може крстарити по планини и ићи на излете, на пример до Приличког кисељака. Овдашња ловишта веома су богата разноврсном дивљачи. Али и дан проведен у прелепом сеоском дворишту, у миру и игри, крај базена, на планинском ваздуху, благотворан је и окрепљујући. Можете се окушати у занимљивим сеоским пословима и активностима, научити нове занате и вештине, купити аутентичне производе овога краја, од здраве хране и природних пића, до сувенира и ношњи. Ако до сада нисте видели фасцинантну фреску Плавог анђела, онда свакако планирајте и излет до Ариља и тамошње чувене задужбине краља Драгутина (удаљене тридесетак километара).






IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Врхпоље



Где: Ha десној обали реке Дрине, на магистралном путу Лозница - Љубовија - Бајина Башта, девет километара од Љубовије, a 40 пре Бајине Баште. Може се доћи и од Ваљева, преко Љубовије, a из правца Ужица (70 км) преко Кадињаче и Рогачице.

Опис: Ово етно село, туристички бисер Азбуковице, оживљава прошлост, аутентичну ар-хитектуру и живот овог дела Подриња. Оригинални стари објекти куповани су у свим кра-јевима Србије, овде довожени и реновирани. У прелепом амбијенту, крај саме Дрине, остављају врло упечатљив утисак. Сваки од вајата носи име неке овдашње воћке. У комплексу је и кафана „Хајдучки рај", са баштом наднетом над Дрином (пиће се лети, кажу, хлади у реци).

Смештај: Једанаест вајата-апартмана, иако старински опремљени, пружају пун комфор, према мерилима и навикама модерног човека. На располагању је и 40 лежа-јева у сеоским домаћинствима у околини.

Кухиња: Сир, кајмак, качамак, пршута, пите, уштипци, цивара, пасуљ, сарма, етногулаш, печење... Све домаће, заливено изворском водом, домаћим соком, домаћим вином од купине, ракијом медовином. Правило је да се са гостима увече договара јеловник за сутрадан.

Могућности: Лов, риболов, купање, рафтинг, пешачке и бициклистичке стазе, излети до манастира Сокоград, Белих Вода. кањона Трешњице (станишта белоглавих супова) и Бобије, планине изванредне лепоте. Судећи по књизи утисака, боравак у овом етно селу и Азбуковици остао је у лепом сећању гостима из Београда, Ниша, Параћина, Војводине, Краљева, али и Русима, Шкотима, Ирцима, Немцима, Холанђанима, Енглезима. Осим природним лепотама и сасвим новим искуствима, креативно укљученим у туристичку понуду Врхпоља, и домаћи гости и странци посебно су били опчињени ведрином и срдачношћу људи овога краја.







IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Горња Краварица



Где: У срцу Драгачева, општина Лучани, 7 километара од Гуче. Најлакше се долази са магистрале Чачак - Пожега - Ужице. На обилазници око Чачка постоји видно обележено скретање за Гучу, до које води пут пре-ко планине Јелице дуг 22 километра. Може се доћи и од Пожеге, преко Лучана (укупно 19 километара од магистрале). Из центра Гуче, са трга где је чувени Споменик трубачу, до „Вајата" у Горњој Краварици води асфалтни пут.

Опис: „Вајати" у Горњој Краварици су (апартмани са четири звездице, смештени на шест хектара великом имању породице Радичевић. Саграћени су од модерних материјала, али у духу традиционалне српске архитетуре по пројекту познатог  професор Боже Петровића. Ту су и базен, прелепи травњаци, цветни вртови, игралишта, фонтана на средини дворишта, ресторан.

Смештај: У три објекта, на располагању је укупно девет двокреветнкх соба (постоји могућност додавања помоћних лежајева) и два апартмана.

Опрема: Свака соба има грејање, климу, сателитску телевизију, интернет, телефон. Кухиња: Традиционална српска и широк асортаман савремених спеиијалитета. Гости се најчешће опредељују за јела по рецептима наших бака, попут пита, супа, чорби, качамака. проје, свадбарског купуса, сарме, ајвара, кајмака.Уз то иде, наравно, богата понуда првокласних домаћих пића чувене драгацевске шљивовице до домаћих сокова од воћа, поврћа и цветова.

Могућности: Све уобичајене активности у оваквсм објекту, од пешачења и планинарења, до лова, риболова, рафтинга (на Западној Морави) бициклизма... У близини су Чачак, Пожега, Ужице, са својом културном понудом, као и знаменити овчарско-кабларски манастири. Током целе године бројне су етно-туристичке манифестације и игре, a посебно je атрактиван Драгачевски сабор трубача у Гучи у августу.






IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
„Рајски конаци"



Где: У селу Леушићи, на оброниима Сувобора, 28 километара од Горњег Милановца и 25км од Чачка. Најлакше је доћи преко Горњег Милановца, одакле треба пратити правац ка Такову (14 километара), затим ићи ка Прањанима. Проћи ћете кроз Беришиће и Брезну, те стићи до Леушића.

Опис: Благородни амбијент таковског краја, препун воћњака и цветних ливада. Традиционално сеоско домаћинство „Рајски конаци", на имању породице Јефтовић, у великом и живописном дворишту има више старинских кућа реновираних у шумадијском стилу (исти неимари градили су и Дрвенград на Мећавнику) ..Са много укуса и маште. конаци су оплемењени топлим бојама, етнографским и уметничким детаљима. Године 2004. и 2006. ово домаћинство званично је проглашено за најлепше у општини Горњи Милановац. Госте примају током целе године.

Смештај: Четири засебне куће имају 21 лежај. Једна је претворена у агартман.

Опрема: Купатило и ТВ у свакој соби, грејање.

Кухиња: Традиционална српска сеоска кухиња. са ггрнролним намирницама. За више од 5 гостију нуди се пун пансион. Храну можете спремати и самостално.

Могућности: Пешачење, риболов, бициклизам. У близини отворени базен, мноштво културних и историјских садржаја. У оближњем Такову подигнут је Други српски устанак (данас су тамо Таковски грм, споменик. црква-брвнара). У суседству су и Коштунићи, прво српско еколошко село, где можете посетити Еко арт", јединствени комплекс за производњу здраве хране, као и етно кућу .Анђелија Мишић". На 20 километара од Леушића је и Горња Добриња, родно село књаза Милоша Обреновића. На само 12 километара налази се планина Сувобор (њен велики плато знамо под именом Равна гора). Овчарско-кабларски манастири удалљени су око 30 километара. Заселак Савинац, на 18 километара од Леушића, носи име у спомен на један легендарни пролазак светог Саве, a ту почива Мина Карацић Вукомановић, кћерка Вука Стефановића Караџића.






IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
„Моравски конаци"



Где Јединствено етно село на самом излазу из Велике Плане према Пожаревцу, само километар од аутопута Београд-Ниш, 89км од престонице (одмах крај циглане Прогрес у чијем саставу послује)

Опис: Некада је на том простору циглана„Прогрес" експлоатисала посебну врсту врсту моравске земље коју је додавала као компоненту у своје познате опекарске производе. Потом су остале огромне и нимало пријатне рупе за чију санацију је било потребно много новца Уместо тога, предузимљиви и креативни људи издижући се изнад бесплодне свакидашње јадиковке, одлучили су да ураде нешто сасвим друго. Тако је настало ово репрезентативно и данас веома тражено место за одмор и рекреацију. Уз апартманско насеље, ресторан и језеро, ту су мали зоолошки врт, црква (посвећена светом Николи), звоник, кућа за свештеника, све у карактеристичном етно стилу. Други део комплекса је спортско-рекреативни (још делом у изградњи) и састоји се од аква-парка и ресторана.

Смештај: Етно село има 9 апартмана, 21 лежај, у рангу хотелског смештаја. Опрема: Сви елементи модерне комфорности.

Кухиња: У јеловнику преовлађују стари српски специјалитети, одличан роштиљ и печења, вруће домаће погаче, сир, кајмак...

Могућности: Шетње, лов, риболов, бициклизам, пливање, спортови са лоптом, лагана вожња чамцем по језеру, кафа и колачи на неком од острваца и узбуђења једног занимљивог аква парка. За многе су неизоставне посете знаменитим културно-историјским местима у непосредној близини, попут манастира Копорин, цркве Покајнице, најзначајнијих светиња моравске Србије и златног доба Деспотовине (Раваница, Манасија, Моравски манастири...), али и најбитнијих тачака устаничке Србије са почетка XIX века (Топола, Орашац...).






IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
„Зелени чардаци"



Где: На Тари, српској планинској лепотици, 190 километара од Београда, недалеко од познатог хотела Оморика", на тек нешто више од 1.000 метара надморске висине. Може се доћи са Дринске магистрале, од Бајине Баште, или са магистралног пута Ужице - Мокра ropa - Вишеград.

Опис: Етно апартманско насеље изузетне лепоте, смештено на самом рубу Националног парка ..Тара". основаног још 1981. Окружен јединственом природом и столетним четинарима, комплекс се састоји из више објеката саграђених од дрвета и камена, у планинском стилу, потпуно уклопљених у живописни амбијент.

Смештај: У конацима ..Извор'*, „Жубор" и „Славуј" апартмани имају, поред спаваћег дела, дневни боравак, опремљену кухињу и купатило, одлично грејање. У сваком се налазе сателитска ТВ и телефон. Ту су и летњиковац, клупе за одмор, огњиште, роштиљ, пекара...

Опрема: Уз стандардну опрему за објекат са четири звездице, поменимо да постоје посебно уређени простори за децу и чување кућних љубимаиа.

Кухиња: Доступни су специјалитети српске и интернационалне кухиње, на високом нивоу, али госте посебно плени домаћа планинска кухиња, са својим традиционалним специјалитетима попут врућих лепиња из сопствене пекаре, јела из црепуље, јагњећег или јарећег печења. Мала кућна радионица нуди дарове природе и домаће сеоске кухиње: слатко, џемове и сокове од шумског воћа, сушено лековито биље, печурке, ајвар. Неизоставно треба пробати надалеко чувени сир, кајмак, пршуту, проју, домаће пите, ракије са горским травама, домаће воћне ракије, цеђене сокове, пробрана вина.


Могућности
: Клуб смештен у конаку „Жубор" уређен је за дружење, радионице и стручне скупове, до 20 особа, ca ТВ пријемником, компјутером, ускоро и интернетом. Можете пешачити, планинарити, ићи на узбудљиво сплаварење Дрином, излете на Мокру гору и Шарганску осмицу, лети се купати и пловити бродом на прелепим језерима Перућац и Заовине, зими се скијати и санкати (и на моторним санкама), посетити манастир Рачу. Одлични су терени за лов и риболов, a веома су атрактивне и бициклистичке стазе дуге 4 километра.






IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
"Торлаци"



Где: У селу Јаковац, заселак Бељићи, општина Књажевац. У овај етно центар стиже се магистралним путем Зајечар-Књажевац (Е-771). Тридесет километара од Зајечара и 10 пре Књажевца, скрене се лево ка селима Јелашници и Радичевцу, a онда, само 150 метара потом, опет лево и уређеним пољским путем иде се још 800 метара.

Опис: У котлини Грбуловачког потока, на имању површине једног хектара, налазе се низ објеката у етно стилу, воћњак, ли-вада, језерце... Ту су и занимљив ресторан, конаци, отворена тераса, сала за састанке, етно-кујна...

Смештај: Три конака („Чакмара", „Тлкана". „Амбар-апартмани") са укупно 30 лежајева.

Опрема: Купатило у свакој соби, сателитска ТВ, интернет, кафе бар...

Кухиња: Домаћи сиреви, чварци, кавурма, шваргла, гибаница, домаћи сухомеснати производи, домаћи јогурт... Кувани купус с месом, подварак, паприкаш... Дивљач и птице (зец, срна, дивља свиња, препелица, јаребица...), печења (ћуреће, јагње-ће, прасеће...)...

Могућности: У окружењу је више изузетно атрактивних дестинација: Сокобања, Гамзиград, Зајечар (са богатим Народним музејом, Позориштем, Галеријом...). На дохват су Ртањ и Стара планина, Ниш је удаљен 70 километара, манастир Суводол 10 километара, Грилски манастир 25, a Етно музеј „Равна" 5 километара... У самим „Торлацима" и непосредној околини гости често пожеле да учествују у аутентичним сеоским пословима, на пример у воћарству, брању лековитог и шумског биља, печурака, косидби, припреми зимнице, изради млечних производа, печењу ракије, производњи меда... На располагању су пешачке и стазе здравља, лов, риболов, бициклизам, планинарење, спортови с лоптом. У близини има више ликовних колонија, културно-туристичких манифестација, народних окупљања.






IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Латковац



Где: Етно село пет километара од центра Александровца на северозапад (220 километа-ра од Беогада).

Опис: У подножју планина Копаоник Гоч и Жељин, ово етно село чине четири реновиране старинске куће. Најстарија има већ 200 година остале су са почетка XX века, све одреда права туристичка атракција и споменик старе српске архитектуре. Уз куће су и амбари, штале, подруми, ресторан, кафе-галерија, етно шоп. Ово је место познатих винара занатлија и уметника. Својевремено, проглашено је најбољим пројектом у областн сеоског туризма од стране Министарства туризма Србије.

Смештај: Пет двокреветних соба, четири трокреветне, једна четворокреветна, конфорне и модерно опремљене.

Кухиња: Традиционална српска.

Могућности: У близини су Врњачка Бања. Краљево, Копаоник... Уз уобичајене туристичке активности на селу, овде су честе уметничко-едукативне радионице (сликарство етно музика, позориште, калиграфија, керамика, поезија, историја, археологија, екологија, стари занати). Прошлог лета је у Латковцу одржан Први дечји фестивал етно-музике („Етновизија") и „Етно-Унион" који је окупио студенте из читаве Европе У близини су на располагању пешачка и бициклистичка стаза, отворени базен, спортски терени... Можете учествовати у бербама воћа и другим пословима. Можете добити и део земље  коју ћете сами обрађивати и све плодове са те парцеле понети са собом или у Латковцу направити зимницу, слатко, сокове... Највећи број гостију долази у време бербе грожђа у Александровачкој жупи, али се лепоте Латковца могу доживети v cвако доба године.










Materijal - Edicija "Etno sela Srbije i serbiatouristguide
« Poslednja izmena: 22. Jul 2011, 01:16:47 od vojvođanka »
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:45:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.