Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:59:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ‎7 najzaraženijih javnih mesta  (Pročitano 7899 puta)
16. Jul 2011, 12:52:45
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Nokia 
Prosečna odrasla osoba može dodirnuti oko 30 objekata za manje od minuta, uključujući i one na kojima ima mnogo klica poput prekidača, kvaka, telefona i daljinskih upravljača.

U svom domu se trudite da stvari, koliko je to moguće, održavate čistima ali šta se dešava kada rešite da večerate van kuće, da odete do obližnjeg marketa ili da posetite doktora. Ovo su mesta na kojima su klice najrasprostranjenije.

Izbegavajte dodirivanje ovih površina kako biste sačuvali vaše zdravlje.

1. Jelovnik u restoranu

Da li ste videli da neko čisti jelovnike? Verovatno niste. Jedno medicinsko istraživanje pokazalo je da virusi koji uzrokuju prehladu i grip na tvrdim površinama mogu da prežive čak 18 sati. Ako je restoran u koji odlazite popularan to znači da hiljade ljudi koriste iste jelovnike i prenose klice. Ne dopustite da jelovnik dotakne vaš tanjir ili escajg i perite ruke nakon naručivanja.

2. Kriške limuna

Prema istraživanju iz 2007. godine skoro 70% kriški limuna koje služe sa pićem po kafićima i restoranima sadrže neke uzročnike bolesti. Kada su istraživači naručivali pića u 21 restoranu, otkrili su 25 različitih bacila uključujući i ešerihiju koli i ostale bakterije. Recite konobaru da vam donese piće bez voća. Zašto da rizikujete?

3. Začini

‚‚Istina je da mnogo ljudi ne pere ruke pre jela,” kaže dr Keli Rejnolds. Dok ste vi možda čistunac, neko pre vas ko je koristio kečap, nije – a bakterije se tako lako prenose. Prebrišite flašicu sa začinima vlažnom maramicom ili gelom za suvo pranje ruku pre nego što je koristite. Ako začin obuhvatite maramicom to vam neće mnogo pomoći jer su one rupičaste i bacili lako prolaze kroz nju.

4. Kvake na toaletima

Teško da možete ući u javni toalet a da ne uhvatite kvaku. Operite ruke pre nužde i obuhvatite kvaku toalet papirom. Iako neko može pomisliti da ste opsednuti čistoćom, ne obazirite se – te ljude više nikada nećete videti, a vi ste taj koji se neće razboleti.

5. Sapuni na javnim mestima

Oko 25% sapuna po restoranima i kafićima puni su bacila. Bakterije u sapunima – možda zvuči pomalo ironično, ali je upravo to rezultat jednog nedavnog istraživanja. ‚‚Većina držača za sapune se nikada ne čiste, bakterije se šire po njima i prelaze na sapune.” Perite ruke pod mlazom vruće vode oko 20 sekundi a ako imate pri sebi gel za pranje ruku koji sadrži alkohol – iskoristite ga.

6. Kolica u marketima

Ručke na kolicima su savršeni izvor klica. Njihov broj jednak je onom koji se nalazi u javnim toaletima. Obavijte ručke nekim vlažim antibakterijskim maramicama i izbegavajte da uzmete besplatne uzorke hrane koje nude na takvim mestima – tako ćete najlakše izbeći da bakterije rukama unesete kroz usta.

7. Toaleti u avionima

Kada je u svojim istraživanjima dr Gerba testirao čistoću po avionima našao je da su sve površine u avionskim toaletima prepune ešerihije koli. To nije veliko iznenađenje, naročito kada uzmemo u obzir činjenicu da su vam šanse, prema poslednjem istraživanju, za dobijanje prehlade skoro 100 puta veće ako putujete avionom.

**************************************************************************************
Ok...za vecinu sam znala ali vam moram priznati da nesto nisam preterano razmisljala o kolicima i korpama u supermarketu...Sta sada raditi?
Trudite li se uopste da se zastitite? Da li razmisljte o bakterijama ,o tome kako je moguce zaraziti se? Da li razmisljate kao hipohondar.....?
Uopste mi nista ne znace ove informacije, sutra cu ih vec zaboraviti ....mene zanima samo da li cete vi mozda sutra ici u kupovinu sa  rikavicama, ili cete manicno brisati ruke posle dodira brave, stolice, stolova u kaficima....Da li vam pada na pamet da brisete zacine vlaznom maramicom u restoranima?
Uticu li na vas ovakve informacije , pozitivno ili negativno?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Da li ćemo temu da se prebacimo na zdravlje, gde ćemo o njoj pričati iz ugla zdravstvene zaštite od bacila ili ćemo da je ostavimo ovde a da se preorijentišemo na hipohondrijazu i opsesivno-kompulzivne higijenske navike? Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Nokia 
Na to drugo,mislila sam da sam bila dovoljno jasna  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Tvoj deo jeste, ali tekst se nedvosmisleno odnosi na zaštitu od bacila koja se ne mora nazvati neurotskom, pa sam zato pitala. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Nokia 
Ok, eto ti si uputila ostatak Burek nacije u pravom smeru  Smile
A sad budi ljubazna pa odgovori na moja pitanja...maco  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Evo, macino...  Smile

Volim često da perem ruke i uvek uz sebe imam gel za suvu dezinfekciju, ali ne mislim da prelazim granicu niti razmišljam o tome koliko bacila ima na kvaki pošte.  Smile Pri svakom ulasku u kuću ili mesto gde sam se uputila, perem ruke ili ih dezinfikujem, tako da ne brinem o zarazi. Inače moram stogo da vodim računa o higijeni ruku i noktiju jer nosim sočiva, tako da svakodnevno pipam sopstvene oči i ruke mi moraju biti perfektno čiste, ali to je ionako dva puta dnevno, te ne moram da ribam prste četkicom kao hirurg.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
HTC Wildfire S
Opet.. postoji razlika između hipohondrije... i osnovnog zdravog razuma... koji govori da treba održavati higijenu.

S jedne strane, nije baš moguće zamotati se u jedan sterilan kondom i obavljati dnevne obaveze... s druge strane samo zato što znate da je sve puno bakterija i virusa... nije razlog da ne umanjite izlaganje njima. U smislu da ne stavljate prljave ruke u usta, da ne trljate oči, itd...

I treće. Treba razumeti da su bakterije i virusi deo nas (u najbukvalnijem mogućem smislu), na nama... kao i deo našeg sveta. Postoje i oni dobroćudni koji su neophodni za naše funkcionisanje. Čak štaviše, virusi su ti koji su zaslužni (jedni od zaslužnih) za razvitak čovečanstva i duboko su "zakucani" u svačijem genomu.
I dalje. Treba takođe razumeti da ni potpuna izolacija nije rešenje.. jer imuni sistem više nema izazov. (Što dovodi do drugih problema)

Težite zdravim higijenskim navikama... ali verujte, istina je negde između...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

4per.jpg
(61.72 KB, 600x600)
« Poslednja izmena: 16. Jul 2011, 13:32:41 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Citat
Trudite li se uopste da se zastitite? Da li razmisljte o bakterijama ,o tome kako je moguce zaraziti se? Da li razmisljate kao hipohondar.....?
Uvek perem ruke pre nego sto dodirujem hranu koju jedem. Ne razmisljam u tom pravcu i manicno mi je da brisem ili imam rukavice pre nego sto dodirnem kvaku na toaletima.

Postao bih kao jedna moja ujna koja nije htela da jede rostilj koji sam spremao jer je videla da je jedno parce kobasice palo na zemlju(a naravno, to parce je baceno  Smile ). Nekako, previse mi je paranoicno da razmisljam u tom pravcu...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia N97
Ja sam u Africi nosio asepsol kao privezak za ključeve ... je l to rasizam ?  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
HTC Wildfire S
Ja se samo nadam, ako si kojem slučajem nagazio nešto tamo... da je i tvoj kondom imao kondom.  Smile 
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:59:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.181 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.