Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto se osobe ženskog pola, koje su odrasle bez oca, lože na starije muškarce?  (Pročitano 11690 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 
Taj deo Frojdovog rada (kao i dobar deo ostalog  Smile) je odavno prevaziđen u krugovima savremene psihoanalize.
Neka, pusti intelektualce da raspredaju na tu temu. Vidis da oni znaju  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Taj deo Frojdovog rada (kao i dobar deo ostalog  Smile) je odavno prevaziđen u krugovima savremene psihoanalize.

istina.. jos uvek citam neka frojdova dela. kasnije cu da se bakcem malo novijom literaturom... (planiram da citam nesto od junga. imas nekog koga bi mozda htela da mi preporucis? Smiley )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Poznato je da osobe ženskog pola koje su odrasle bez muškog roditelja kasnije stupaju sa mnogo starijim muškarcima u seksualno-emotivne veze? Zbog čega je to tako?

Nije poznato ali desava se. Ajd sa neke psiholoske strane moze da se kaze da traze ocinsku figuru ali nikako ne mora da znaci da ce se to desiti. Pre ce da se desi da traze osobine njihovog oca u muskarcu ili cak obrnuto od tih njegovih osobina ako bas nije bio kako treba(npr. alkoholicar pa traze nekoga ko se ne napija)

Inace, vidjao sam svasta sto se tice odnosa mnogo mladja zena-stariji muskarac. Neke vole novac, neke moc, ali jos uvek ne videh da je to zbog "trazenja roditeljske figure".  Smile

Edit Sad se setih, video u skorije vreme i jedan primer zbog "ljubavi", ali to bih prepisao mladosti i ludosti(posto je ona 19 a on 30+ a to joj je mozda prvi momak) a ne trazenju roditelja u partneru.  Smile
« Poslednja izmena: 13. Jul 2011, 14:13:21 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0a2
Taj deo Frojdovog rada (kao i dobar deo ostalog  Smile) je odavno prevaziđen u krugovima savremene psihoanalize.
Neka, pusti intelektualce da raspredaju na tu temu. Vidis da oni znaju  Smile

Da objektni odnosi su zastarela stvar. A sandra se razume u objektne odnose sigurno. Daj nemoj da obmanjujes ljude i manipulises znanjem. Supstitucija jednog roditelja, da li postoji u modernoj psihologiji?
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Ja se grozim starijih muskaraca... doktorka, sta nije u redu sa mnom? Smile
Ništa, draga moja, malo noge u 'ladnu vodu i čaša limunade i biće ti bolje, svakako. Mada to nema veze sa starijim muškarcima; ne traže sve žene taticu. Smile

Taj deo Frojdovog rada (kao i dobar deo ostalog  Smile) je odavno prevaziđen u krugovima savremene psihoanalize.

istina.. jos uvek citam neka frojdova dela. kasnije cu da se bakcem malo novijom literaturom... (planiram da citam nesto od junga. imas nekog koga bi mozda htela da mi preporucis? Smiley )
Lakan je obavezan, kao i Kohut. To su ti ovi savremeni.
Od stare škole nemoj propustiti Anu Frojd, imala je svojih momenata. Smile

Taj deo Frojdovog rada (kao i dobar deo ostalog  Smile) je odavno prevaziđen u krugovima savremene psihoanalize.
Neka, pusti intelektualce da raspredaju na tu temu. Vidis da oni znaju  Smile

Da objektni odnosi su zastarela stvar. A sandra se razume u objektne odnose sigurno. Daj nemoj da obmanjujes ljude i manipulises znanjem. Supstitucija jednog roditelja, da li postoji u modernoj psihologiji?
Ovde nije reč o konceptu objektnih odnosa, već o pravolinijskoj ''zakonitosti'' koja ne postoji.

Obzirom na ton kojim mi se obraćaš, a ni inače mi nimalo nisi simpatičan, ne želim da se sa tobom objašnjavam, niti da svoje dragoceno vreme trošim da ti objasnim nešto na šta ćeš opet odgovoriti skvičanjem kako su svi psiholozi/psihijatri psihopate. Smile Osećaj se slobodnim da ubuduće preskačeš moje postove. Želim ti prijatan dan.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.112
Imaju vise para.

DOduse taj faktor postaje beznacajan kada zensko predje neku granicu od nekih 26-7 godinica. Onda godine i nisu toliko bitne u kolicini para pa samim tim ni stariji muskarci nisu puno privlacniji.
« Poslednja izmena: 13. Jul 2011, 17:05:21 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Ništa, draga moja, malo noge u 'ladnu vodu i čaša limunade i biće ti bolje, svakako. Mada to nema veze sa starijim muškarcima; ne traže sve žene taticu.

Dobro je. Nije nista zarazno? Necu morati da se uspavljujem suzama? Prezivecu?  Smile

Ne, sad ozbiljno... meni se cini da starije vise jure one devojke koje su bile tatine devojcice i posle 12-13 godine....

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Pazi, u tome da žene koje nisu imale adekvatnu očinsku figuru kasnije traže nekoga ko bi to mogao da im nadomesti ima nečeg... Obično takva situacija ide u dva pravca:

1. traži nekoga ko je nalik na njenog oca, pa sa njim gradi odnos kakav sa ocem nije imala ili
2. traži nekoga dijametralno suprotnog od njenog oca i na taj način kompenzuje odnos sa ocem.

Daleko od toga da to mora da bude stariji muškarac, ali može, dešava se i to.

Naravno, to su sve samo pretpostavke, jer se u akademskoj psihologiji niko, zamisli molim te, ne bavi predikcijom toga sa kim će neka riba radije da se kresne.  Smile

Jesi primetila navalu ''istraživanja'', odnosno ''teoretisanja'' na ovom forumu čiji je cilj odvajanje ribe?  Smile
Dobro je Goa primetio... evoluiraju.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Pazi, u tome da žene koje nisu imale adekvatnu očinsku figuru kasnije traže nekoga ko bi to mogao da im nadomesti ima nečeg... Obično takva situacija ide u dva pravca:

1. traži nekoga ko je nalik na njenog oca, pa sa njim gradi odnos kakav sa ocem nije imala ili
2. traži nekoga dijametralno suprotnog od njenog oca i na taj način kompenzuje odnos sa ocem.

Daleko od toga da to mora da bude stariji muškarac, ali može, dešava se i to.
To rekao i ja, ali dzaba, mora da bude stariji muskarac da bi trazili ocinsku figuru u ljudima. Smile

Htedoh reci, nema toliko veze trazenje osobina roditelja sa godinama partnera.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Tako je, 'ajd da se složimo već jednom, aupičkumaterinu.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.