Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li se hleb i vino pretvaraju u telo Hristovo ?? Kako tvrde svestenici...!!??  (Pročitano 6223 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung S7
Ok, onda je taj ritual potpuno besmislen. Dovoljno bi bilo da samo dodjes i obecas da ces da se ponasas dolicno i to je to.

Ovako ritual predstavlja nesto zaostalo, pagansko i odvratno.

Ne bi se složio sa tobom. Vidiš, ja sam hrišćanin, kršten, posećujem crkvu kada dobijem potrebu itd. Ali ja sve to, moju religiju i priče iz biblije doživljavam kao deo tradicije, ne zdravo za gotovo. Ja neću da kažem da je to laž, već želim da kažem da su ljudi "preterivali" u želji da objasne čuda iz Biblije. Ne u negativnom kontekstu, već u želji da objasne kako su oni doživeli sve te događaje, i da ih učine što čudesnijim kako bi im dali na vrednosti i poštovanju. S toga smatram da je pojam "hleb i vino pretvaraju u telo Hristovo" podrazumeva upravo to, čistoću i veličinu našeg spasitelja, Isusa Hrista.

Ako kazes da su ljudi namerno 'preterivali' da tim dogadjajima daju vecu vrednost nego sto zapravo jeste, to u prevodu znaci da su ti dogadjaji bili neupadljivi, uobicajeni i nikako cudotvorni.

Drugo tvoj spasitelj nije nista drugo nego prepisane legende o bogu Horusu iz starog Egipta.

• Horus je ‘rođen’ 21. decembra a Oziris, njegov otac, 25. decembra. Isus je ‘rođen’ 25. decembra isto kao i persijski bog sunca Mitras. Ti dani su vezani za solasticij (položaj Sunca);
• Horus je podignut od očuha Sefa (Seph), slično kao što je očuh Josip podigao Isusa;
• Horusovo rođenje su pratila trojica posmatrača zvijezda slijedeći zvijezdu Sirijus i noseći poklone... isto kao Isusa ‘tri mudraca’ (tri zvijezde iz pojasa sazvežđa Orion) koji su pratili ‘istočnu zvijezdu’ (Sirijus);
• Anđeli su najavili rođenje Horusa... kao i Njegovo;
• Horus je imao 12 slijedbenika, isto kao i Isus apostola;
• Horus je 'kršten' u 30 godini života od Anupa na Eridanu, a Isus od Jovana Krstitelja, također u 30 godini, u rijeci Jordan;
• Krstitelju Anupu je odrubljena glava kao i Jovanu Krstitelju;
• Horus se 40 dana odupirao izazovima i obećanjima Suta (sotone), isto kao sto se Isus opirao 40 dana sotoni na planini;
• Horus je čudotvorstvom liječio bolesne i hodao po vodi kao i naš poznanik;
• Horus je oživio (oca) Ozirisa, a Isus Lazarusa. Oziris se izgovarao i El-azarus—pa ako ime pročitate glasno dobićete… ali, pokušajte sami;
• Horus je sahranjen u mjestu Anu (Mjesto hljeba) gdje je i uskrsnuo. Isus je uskrsao također u Betani (ili kako mi kažemo, Betaniji), što se kao kovanica sastoji od ‘Bet’ i ‘Anu’ a u prevodu znači Kuća hljeba;
• Oziris je sahranjen i nakon tri dana je ‘uskrsnuo.’ To se u Egiptu slavilo svake godine uz zapaljene svijeće;
• Horus je bio poznat i kao Mesija, Govor Istine, Put, Život... dakle pod istim atributima kao i Isus; također je bio poznat pod epitetom ‘Iusa.’ Dakle, Isus, Iusa, Jesus... zvuči poznato;
• Oziris je imao titulu karast što je u slobodnom značenju ‘neko kome je suđeno da bude nešto osobito.’ Isus je dobio ime Hristos ili Krist, što podrazumjeva isto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@bluesoniq

http://forum.burek.com/zeitgeist-the-movie-srpski-subtitle-t293764.2760.html


O svemu tome smo raspravljali i iznosili dokaze. Pobijali te teze. Besmisleno je da sada svaku temu koja se tice hriscanstva zatrpavas tim SPAM-om... Na koji ti je vec odgovoreno. Ne treba ici u off-topic. Tema je sveta tajna pricesca!  
« Poslednja izmena: 13. Jul 2011, 18:09:27 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.218
naravno da ne
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
A stacemo ako neko voli razeni hleb i belo vino - da li to znaci da on veruje da je Hrist bio crnac i imao zutu krv/////
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1620
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
 hljeb se pravi od brasna a vidno od grozdja - gledao sam sopstvenim ocima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
MA sta kazes - jebote nisam znao - ja mislio to se kupuje u samoposluzi...jesi ti siguran ?????
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1620
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
MA sta kazes - jebote nisam znao - ja mislio to se kupuje u samoposluzi...jesi ti siguran ?????

100% - ja sam sa sela
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 603
OS
Windows Vista
Browser
MSIE7.0
mob
Samsung 
Prosti ste kao šeboj cveće. Ako idemo logikom nevernika, ne vredi Vama da vas čovek uvredi rečima, jer je to neopipljivo, nematerijalno... samo šamar i zauška, ćuška i slični otisci na vratu imaju moć dokaza.

Mi vernici sve to osećamo u srcu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Пошто већина људи нема благе везе о чему се ради:


Евхаристија


Евхаристија – (грч. εὐχαριστία „благодарење, захвалност“) или причешће (учешће, општење, заједница) је једна од две најважније хришћанске свете тајне. Сматра се да ју је установио сам Исус Христос на тајној вечери.

Причешће је један од суштинских момената православне Литургије. Литургија без причешћа служитеља и вјерника не постоји. Вјерници прилазе на ђаконов позив: "Са страхом Божијим и вјером приступите", и узмају хлеб и вино (односно тијело и крв Христову) - причешћују се даровима на своје спасење.


Украјинска икона тајне вечере.


Према учењу православне Цркве, Евхаристија је догађај у коме Црква пројављује своје „ја“. У Евхаристији се сабирају све црквене службе: епископска, презвитерска, ђаконска и лаичка, као би заједнички служили Литургију. Син Божији је постао човек да би премостио јаз који дели Бога и творевину. Приликом свог Вазнесења, обећао је да ће послати Духа Светога Утешитеља, што је на Педесетницу и учинио. Дух Свети тако, чини Христа присутним у Евхаристији, омогућавајући нам да са Њим имамо истиниту заједницу и спасење. Евхаристија нам даје предукус будућег века, када ће Христос доћи и успоставити царство Божије на земљи.

Евхаристија, дакле, није нешто што Црква чини, већ она представља саму срж, само срце Цркве. Црква јесте Црква зато што служи Евхаристију. Све остале Свете тајне, попут Крштења, Миропомазања, Покајања итд. имају свој смисао у Евхаристији.

У данашње време, многи који се сматрају хришћанима не долазе на евхаристијска сабрања, због тога што је дошло до поистовећења хришћанства са идеологијом. Међутим, у старој Цркви је било незамисливо да се неко назове хришћанином а да редовно не учествује у Евхаристији.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Samsung S7
1) Евхаристија нам даје предукус будућег века, када ће Христос доћи и успоставити царство Божије на земљи.

2)  Међутим, у старој Цркви је било незамисливо да се неко назове хришћанином а да редовно не учествује у Евхаристији.


1) Meni je nelogicno da ce se u 22. veku ljudi loziti na te hlebice. Mislim da ce se proizvoditi neka vrsta sinteticke hrane i da ce sve sto mi sad jedemo biti preskupo. Ukus sledeceg veka je - bezukusan!

2) Opet jedna nelogicna stvar, ako je neko vec jednom uzeo taj hlebic (pod pretpostavkom da isti ima magicne moci) on ne mora vise da ga jede. Mislim, ta magija je usla u coveka koji ga je pojeo i zauvek je u njemu. Osim ako se magicna svojstva pojedenog hlebica gube sa vremenom, sto i nije lose za crkvu da im stalno prodaje iste hlebice iznova i iznova. Nesto kao sto za auto moras stalno da sipas beniz. U svakom slucaju dobar profit.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.