Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Мајкама са троје деце – месечна накнада 18 година  (Pročitano 8519 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 
pokusavas da dobijes trece dete.... i rodis blizance..  Smile

i nema dodatka  Smile

pa jel to normalno, hajde  Smile

Ja sve citam jednom, drugi put...pa posto sam izvukla bele pramenove treci put. Ok nije me pamet napustila i ja sam isto razumela. Sada bih volela da mi neko objasni sta je cudno u gornjoj konstataciji? I gde to tacno neko , bilo ko, vidi neki napredak.
Sa druge strane to su samo pusta obecanja pred izbore Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 
Љајић: Одакле паре за треће дете?
ИЗВОР: ПРЕСС

Београд -- Министар рада и социјалне политике Расим Љајић сумња у могућност државе да плаћа накнаде од 20.000 динара мајкама до пунолетства трећег детета. 

Љајић каже да би било идеално када би та мера могла да се спроведе, али да једино Министарство финансија може да процени има ли држава новца за то.

“Поставља се питање одрживости. Лоше је излазити са најавама у јавност и подизати очекивања људи, а без реалне економске рачунице”, истиче Љајић.

Преднацрт Грађанског закона предвиђа да мајка са троје деце има право на месечно примање од око 20.000 динара док дете не напуни 18 година.

Родитеље је обрадовала могућност да од државе добијају било какву новчану помоћ.

Петочлана породица Милинковић из Ваљева једна је од око 100.000 оних које је обрадовала најава да држава планира да уведе месечну накнаду за мајке са троје деце. Ако ова мера из Грађанског законика буде усвојена, „плату" за треће дете породице би добијале све док оно не напуни 18 година.

Лела Милинковић и њен супруг Мирољуб имају синове Андреја (6) и Немању (1,5) и ћерку Нађу (4). Како каже, не жали се да живе лоше, али би им месечна накнада од око 20.000 динара и те како добро дошла.

“Моја жеља је била да имам троје деце, и то ми се испунило. Деца јесу велика обавеза, али и огромна радост. Међутим, иако муж и ја имамо солидна примања, због кредита које смо подигли да бисмо купили стан једва састављамо крај с крајем. Док су деца мања, мањи су издаци и њихови прохтеви, али ме брине њихов полазак у школу јер то изискује много више новца. Јуче сам примила један део плате, купила сам храну и слаткише за децу за наредних 15 дана и остало ми је само 1.000 динара”, прича Лела.

Она напомиње да би одлука државе о месечној накнади била „пун погодак".

“Родитељи су суочени са страховима да ли ће моћи својој деци да приуште све што им је потребно. Када сам одлучила да родим троје деце, ниједног момента нисам имала проблем због многобројних обавеза које она доносе већ искључиво бринем да ли ћу имати довољно новца да им купим оно што им је неопходно. Сигурна сам да би помоћ многе мајке мотивисала да роде треће дете, јер се већина не одлучује управо због финансијских проблема”, каже ова Ваљевка.


У преднацрту Грађанског законика, који ће морати да иде на усвајање у Скупштини, наводи се да „мајка која је родила троје деце има право на демографску накнаду до пунолетства трећег детета у износу који за сваку годину утврђује Министарство финансија".

У Министарству правде, у чијој је надлежности израда Грађанског законика, кажу да је предлог сада на јавној расправи, за грађане и за државне органе.

“Комисија још увек није расправљала о износу накнаде, а слободна процена једног од чланова јесте да би то могло бити око 20.000 динара”, рекли су у овом министарству.

Како сазнајемо, комисија задужена за израду преднацрта Грађанског законика формирана је још 2006. године, али ниједна од одредби, па ни она која се односи на „демографску накнаду" за треће дете, још се није нашла пред Скупштином.

Ипак, остаје питање да ли ће за подршку порасту наталитета бити новца у држави јер би се до пунолетства детету исплатила укупна сума од око 43.000 евра.

Важи за све мајке

Према нацрту законика, месечну накнаду примале би и запослене и незапослене мајке, жене које су у браку и самохране мајке. Није прецизирано да ли ће додатак добијати и самохрани очеви, као и да ли ће мајке за четврто и пето дете добијати више. Те појединости би требало да буду уређене посебним прописима.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=07&dd=02&nav_id=522733
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Postoji vrlo prosto resenje mane ovog zakona,to da SVI sa troje dece mogu da dobiju ovo.

Napravi se tako da ne vazi za Cigane.  Smile

Ali,jbg,to nije demokratski i po "Evropskim standardima".  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46863
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Па не могу тек тако да се дискриминишу људи... Личили би помало на НДХ гдје су Срби грађани другог реда.
« Poslednja izmena: 02. Jul 2011, 16:52:03 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 
Citat
Па не могу тек тако да се дискриминишу људи...
Зашто да не?
Ионако их већ расељавају, ограђују, хапсе, туку... Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Zaista, odakle pare?
MMF-a da pogodim... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46863
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Zaista, odakle pare?
MMF-a da pogodim... Smile


Blize se izbori.  Smile Ovo sto Ljajic prica je postizborna realnost.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
Nokia 6220
Izmeniti zakon, tako da ovo mogu da primaju samo majke sa bar godinu dana radnog staza, ili zavrsenom visom skolom/fakultetom. Tako bi eliminisali ove najgore cigane, bez da se eksplicitno pominje bilo cija rasna pripadnost.
« Poslednja izmena: 02. Jul 2011, 20:48:45 od Ilija Nis »
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.10
Мислим да је довољан услов завршена основна школа...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46863
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Колико има људи са завршеним факултетом који планирају троје дјеце? Ја бар мислим да су статистичка грешка. И да добију паре свеједно би их потрошили у се на се и подасе.
« Poslednja izmena: 02. Jul 2011, 23:49:04 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.