Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:40:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 80 81
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Google Fan Club ~ Vesti i novosti  (Pročitano 464053 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Bez obzira sto je to Google koji ima para kao pleve, zasto bi bilo ko nama nesto omugucio za dzabe i nio na gubitku.

A logicno je da pored pokrivanja troskova i zaradis, tesko da postoje takvi filantropi koji bi servis poput YT drzali iz hobija.

Pa,postojali su. Onda kad je YouTube stvarno bio YOUtube. A onda je došao Google.

A sa Googlom su došle i reklame, bagovi, cenzura, podmetanje videa u Youtube history, profilisanje, uslovljavanje da napraviš nalog sa punim imenom da bi mogao da komentarišeš ili samo napraviš playlistu... i ostale blagodeti.

I nema tu neke velike filozofije oko para i zasluga. Youtube su izgradili njegovi tvorci, njegovi korisnici i njihovi klipovi. Youtube je radio sasvim dobro i uspešno pre nego što ga je kupio Google. A onda je počeo da propada. Tako da ta priča kao, da neko nešto duguje Googlu, ili da treba da mu budemo zahvalni što nam dozvoljava da gledamo snimke koje smo sami uploadovali... baš i ne pije vodu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2977
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
Nokia 300
Bez obzira sto je to Google koji ima para kao pleve, zasto bi bilo ko nama nesto omugucio za dzabe i nio na gubitku.

A logicno je da pored pokrivanja troskova i zaradis, tesko da postoje takvi filantropi koji bi servis poput YT drzali iz hobija.
Smile

Pa,postojali su. Onda kad je YouTube stvarno bio YOUtube. A onda je došao Google.

A sa Googlom su došle i reklame, bagovi, cenzura, podmetanje videa u Youtube history, profilisanje, uslovljavanje da napraviš nalog sa punim imenom da bi mogao da komentarišeš ili samo napraviš playlistu... i ostale blagodeti.

I nema tu neke velike filozofije oko para i zasluga. Youtube su izgradili njegovi tvorci, njegovi korisnici i njihovi klipovi. Youtube je radio sasvim dobro i uspešno pre nego što ga je kupio Google. A onda je počeo da propada. Tako da ta priča kao, da neko nešto duguje Googlu, ili da treba da mu budemo zahvalni što nam dozvoljava da gledamo snimke koje smo sami uploadovali... baš i ne pije vodu.
Smile Smile
« Poslednja izmena: 11. Apr 2014, 18:33:10 od kondoric »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Ok, idemo redom...

Ti (@hkj) u svom potpisu imas simbol koji oznacava poistovecivanje google sa nacistima.
Zasto?
Zato sto je to tvoje misljenje, i ti kao pojedinac imas pravo na njega. To je sasvim ok...

Google kao kompanija 98% prihoda ima od reklama, i sasvim je jasno zasto svuda guraju oglase/reklame...
Moze im se. I ne vidim nista pogresno u tome, na istim postulatima funkcionise sve i jedna kompanija na svetu:
Zaradi sto vise od onoga od cega mozes da zaradis i sto nudis kao svoju uslugu.
Google prozivodi su njihovi, i njihovo je pravo da u sve svoje servise guraju ono od cega zive.
Isto tako, ti kao potrosac moras da se slozis sa njihovim uslovima koristenja. Svako od nas to mora, i to nije vezano samo za google.
Uslovi koristenja postoje svuda, pa i ovde, i registracijom si pristao na njih.
To je njihov (nas) nacin da zastitis sebe u slucaju da korisnik namerno, ili slucajno, kresi iste te uslove i pravi probleme.

Da li time kvare postojece prozivode/servise, i na taj nacin gube ljude/popularnost?
Ocigledno da ne, posto opstaju i sa tom politikom poslovanja.

Da li oni tebe mogu usloviti da ti koristis njihove prozivode?
Ne, ne mogu, ni na koji nacin.

Pretrazivaca, i to dobrih...ima dovoljno.
Browsera...takodje.
Video klip servisa...isto.
Sve i jedan proizvod koji google nudi...nudi i neko drugi. Neki su bolji, neki gori.

Svako od nas ima pravo na svoje misljenje, i ja se donekle slazem sa tvojim, a donekle i ne...ali je divna stvar to sto svako od nas ima i pravo na svoj izbor, tako da je svako od nas u pravu, i svako od nas pomalo gresi...ali mi tu nista ne mozemo promeniti, kao sto ne mozes uticati na to koji ce motor mercedes da stavlja u svoje automobile, vec samo mozes taj automobil, ako kupis, da prilagodis sebi...
...ili da kupis drugi auto.

It`s simple as that...
« Poslednja izmena: 11. Apr 2014, 19:23:05 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Ako se dobro sećam,ti si se uvek lepio na ovakve teme...  Smile 

Inače,ne moraš ništa da mi objašnjavaš,ja sam svega toga svestan,samo iznosim svoje mišljenje i gađenje. Što mi se može,kao što se,jelte, Googlu može da radi šta hoće sa nečim što su drugi napravili, jer jbg,tako je danas. Tako da ono, ne moraš da mi držiš seminar,svestan sam ja toga. Samo komentarišem da se pitam dokle će da teraju tako.

P.S.

Citat
Isto tako, ti kao potrosac moras da se slozis sa njihovim uslovima koristenja.

Ovo je vrlo diskutabilno,s obzirom da u uslovima korišćenja nigde ne stoji da će Google da izvodi neke gadosti ( profilisanje, narušivanje privatnosti i slično) bez korisnikovog znanja i saglasnosti.

Smile Smile

 Smile
« Poslednja izmena: 11. Apr 2014, 19:36:41 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Ako se dobro sećam,ti si se uvek lepio na ovakve teme...  Smile 

Inače,ne moraš ništa da mi objašnjavaš,ja sam svega toga svestan,samo iznosim svoje mišljenje i gađenje. Što mi se može,kao što se,jelte, Googlu može da radi šta hoće sa nečim što su drugi napravili. Tako da ono, ne moraš da mi držiš seminar,svestan sam ja toga. Samo komentarišem da se pitam dokle će da teraju tako.


I ako se lepim, lepim se zato sto mi nije jasna potreba ljudi da pljuju po necemu sto jednostavno ne moraju da koriste...
Moj odgovor je u potpunosti validan, posto je ovo forum, i oni po definiciji sluze za razmenu misljenja.
Kao sto rekoh...ne tvrdim da gresis, cak se slazem, donekle, sa jednim delom tvog razmisljanja, ali dokle got ti imas pravo da pljujes po njihovim prozivodima, i drugi imaju pravo da ih brane. Pogotov na temi koja je otvorena za diskusiju o njima i njihovim prozivodima.

Seminarsku raspravu si zapodenuo ti komentarom na koji su se nadovezali i ostali, pa i ja, i opet...to je sasvim ok.
Svaki ima pravo na svoje misljenje, da ga iskaze i da ga brani.


Dokle ce google da gura?
Licno mislim da ce njih, kao i sve druge kompanije tog tipa pre ili kasnije unistiti njihova pohlepa...ne nesto drugo.
A to nece biti u skorije vreme.

Moje misljenje, sto, naravno ne mora da znaci da ce tako biti.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Ne brini, oni nikad neće ostati neodbranjeni jer i dalje pola sveta svršava na pomen njihovog imena. Dovoljno je samo da im izbace par novih aplikacija na netu i odmah se sve prašta.  Smile Nema veze što pola tih aplikacija ima neki backdoor ili rootkit, što naravno ne piše u uslovima korišćenja... Nema veze,sve je ok jer je to... Gugl! Naš dobri drugar.  Smile  Tako da ne brini, uvek će se naći neki pajser da ih brani.

Što se korišćenja tiče,kao što rekoh, to je sve vrlo diskutabilno jer Google odavno operiše na krajnje sumnjive načine za koje bi običan čovek najebo. Pomenuo sam prevare s app, zatim tu je i profilisanje bez znanja korisnika, automatsko logovanje korisnika u Google stranicu (loguješ se u hotmail,a on te posle automatski loguje i u Google pod tim imenom), zajebancije sa Chrome-om, podmetanje videa u history na Youtubu... Naravno,fora je u tome što čovek otkrije uzroke toga tek nakon nekog vremena,tako da ti čak i da odlučiš da više ne koristiš njihove usluge, džaba ti je kad su preuzeli sve podatke od ranije. Na kraju krajeva, većina današnjih reklama na sajtovima su GoogleAds. Što znači da čak i da nikad više ne odeš na njihovu stranicu, opet ćeš biti povezan sa njima. Potpisao ti to ili ne.

Inače,sve je ovo manje više već ispričano, i ja nemam nameru da opet držim slovo o tome jer kapiram da sam još uvek u manjini. Samo sam eto prokomentarisao ovu najnoviju promenu, sa drndanjem korisnika reklamama, na sajtu koji su stvorili obični ljudi,a ne Google,i to do te mere da se više ne ubacuju samo u popularne klipove,nego u sve. Što znači isto je da li bih da vidim ekskluzivni trejler za novi film ili neki lični snimak nekog tamo tipa - reklama mi ne gine. Pa se pitam šta je sledeće,možda ko u onoj epizodi Futurame, da počnu da ubacuju reklame i ljudima u snove. Mislim, pošto su se već ubacili i u autoindustriju, marketing, elektroniku, telekomunikacije, topografiju... i pitaj boga gde još... i predstavili se kao vrsni stručnjaci u tim oblastima...  i pošto su već ljudima ušli u živote... reko možda razmišljaju i o ulaženju u umove.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+


Ovo vidite samo na .rs domenu. Taliko o  WhiteGoa-inom "guglizmu".
« Poslednja izmena: 23. Maj 2014, 10:44:58 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.114
mob
Samsung GT-S7580
Јап, а новинари су то пренели као добру ствар, углавном.

Citat
WhiteGoa-inom "guglizmu"

Како то мислиш ВајтГоином?  Smile


IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
Šta je bre ovo? Kakva verifikacija, pre svake pretrage?
Još ih postavljaju, da budu sve teže i teže  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Untitled.png
(381.73 KB, 781x628)
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Da li se samo meni dešava da Chrome neće da se otvori i da se download zaglavljuje na 99%?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 80 81
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:40:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.