Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 23:32:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beogradske misterije, mitovi - sabrano  (Pročitano 15431 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
прајслес  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Meni je najjače ovo za jaje.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung i9300
ovo za autoput. pa u sadasnje vreme sa modernom tehnologijom, svajcarcima je trebalo skoro 15 godina da probuse tunel kroz alpe da skrate put do milana
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 592
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
mob
Nokia N70
u danasnje vreme, Gradjevinski institut drzave Indijane koja ima najveci kamenolom Limestone-a (krecnjaka) na svetu, smatra da bi im trebalo oko 10 godina, uz neogranicene finansije, da naprave Keopsovu piramidu, gde bi trenirano ljudstvo pozajmljivali iz okolnih drzava da bi kompletirali u tom roku. A naucnici i dalje drve o tome kako je ona izgradjena u roku od 20 godina, "izuzetnim metodama" i slicno. 
IP sačuvana
social share
There is no Knowledge that is no power
DBZ on Burek forumz

Edit by shone83: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.11
u danasnje vreme, Gradjevinski institut drzave Indijane koja ima najveci kamenolom Limestone-a (krecnjaka) na svetu, smatra da bi im trebalo oko 10 godina, uz neogranicene finansije, da naprave Keopsovu piramidu, gde bi trenirano ljudstvo pozajmljivali iz okolnih drzava da bi kompletirali u tom roku. A naucnici i dalje drve o tome kako je ona izgradjena u roku od 20 godina, "izuzetnim metodama" i slicno. 

Не причај глупости, теже је направити модеран облакодер него поређати гомилу камења.
« Poslednja izmena: 25. Jun 2011, 18:35:37 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
хаххаха ... у време када Јапанци руше планине да би направили јбно острво на коме ће бити аеродром, неко мисли да уз сву модерну технологију људима данас треба 10 година да поређају гомилу камења ... прајслес  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Od mitova vezanih za Beograd ja znam onaj jedan da postoji podzemni tunel koji vodi od Kalemegdana do Zemuna.
Malo je verovatno,ali ne bih se zacudio.Jer u Beogradu ima oko 60km podzemnih tunela i laguma.I jos nekoliko kilometara podzemnih tokova vode.Moze se proveriti u knjizi "Beograd ispod Beograda".

Sto se autputa tice-licno sumnjam u to.Jeste da je Tito imao svasta u rukavu(Zeljavu,plan razvijanja nuklearne bombe(od kog se posle odustalo),itd...) i jeste da kasarna naTopcideru,ispod Milosevog Konaka,sadrzi podzemni kompleks za evakuaciju zvanicnika,i da je on spojen sa zeleznicom pod zemljom (to je ona mreza sa tri kraka-Prokop,Rakovica,Pancevac),ali,bas da je napravio i podzemni autoput... to mi deluje malo verovatno.

Ovo za VMA je glupost,a ovo za Lipovicu cu bas da proverim kod jednog ortaka iz Sremcice.Jel se zna na koji deo se misli? Posto je jedan deo cak blizu naselja,a u jednom drugom je bio cak stara baza za Kub-ove(PVO).

Preostala dva ne znam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 592
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
mob
Nokia N70
Ghost i Zmaj nemojte da se sramotite ... Khufuova piramida (velika, keopsova) je mnoooogooo vise od gomile kamenja ... jedan rece "gluposti", drugi rece "prajles" a sramota je pricai sa tolikom sigurnoscu o stvarima u koje nisi upucen.

terate me da offtopikujem, ali prosto moram kad ste toliko sujetni:

1. 4 miliona blokova, od 8 do 40 tona

2. koriscen broj Pi, 1000 godina pre grka, 2000 godina pre prakticne primene

3. piramide su u savrsenom rasporedu kao i tri zvezde u Orion-ovom pojasu

4. piramida je na jednom od "centara zemljane mase" sa preciznoscu koja uracunava i do 1600tih NEOTKRIVEN kontinent amerike.

5. piramida po ivici ne odskace ni u jednom delu za vise od pola milimetra od svoje zamishljene ivice baze

6. Malter do danas nije definisan, odnosno ne moze se reprodukovati nikakvom poznatom hemijom

7. Piramida je dizajnirana tako da je u napred izracunat faktor zemljotresa

8. slucajnost ili ne, za sada otvorena kraljichina odaja ima temperaturu jednaku prosecnoj temperaturi povrsine cele zemaljske kugle

9. tokom prolecne ravnodnevice, piramida u 12:00 ne baca ni milimetar senke, usled svoje visine + baze

10. Piramida je jedini obekat na svetu orjentisan prema pravom severu, do 1900 nove ere.

11. baza piramide je duga 365.24 piramidnih mera, sto je jednako broju dana u godini, tacno do 5 cifara (tada apsolutno nepoznata vrednost)

12. po pretpostavljenoj teoriji, piramidu je gradilo 80.000 radnika, 20 godina. vecina naucne zajednice se slaze sa teorijom, samo iz razloga sto ne postoji drugo objashnjenje. pojedinacne nauke ne pruzaju podrsku za takvu tvrdnju, respektabilno:

sociologija: egipat je imao milion stanovnika, i konstantan ratni rezim. ako je na piramidi radilo 80.000 muskaraca od pretpostavljenih 400.000 muskaraca (ranije je zivelo vise zena jer su ljudi pravili decu sve dok ne rode sina) to je onda petina stanovnistva. svakodnevno jedna petina radi u periodu od 20 godina. drugih skoro 100.000 je moralo da lovi, sprema, i radi duple poslove koje nije radilo stanovnistvo zaposleno na piramidi. po svim navodima, jednostavno nemoguce, jer je nezamislivo da jedna drevna nacija kao prioritet ima kamenu skulturu, pre nego razvoj, sirenje civilizacije i slicno.

Istorija: istorija se ne slaze sa teorijom, jer osim piramide, FENOMENALNA matematika nije upotrebljena ama bas nigde drugde. bukvalno kao da je sam teoretski fizicar savant iz 2000ih otisao i diktirao egipcanima kako da je prave.

matematika: gorepomenut nedostatak primene znanja na ostale oblasti se ne slaze. broj Pi, Fibonacijev zlatni presek - sve matematicki koncepti koji su u gradjevini upotrebljeni tek nakon 2000 godina od pretpostavljenog gradjenja piramide.

13. Teorija po kojoj su dizali blokove, a pre toga ih terali iz kamenoloma udaljenog TRISTA kilometara od sajta gradjevine takodje postoji jer - druge nema. danas bi sa helikopterima, kamionima po asfaltu, bilo teshko reprodukovati piramidu.


zakljucak - blesave teorije o gradji piramide ne postoje SAMO iz razloga sto bi se smejali coveku koji ih iznese. srusiti planinu je ICKIN DIM u odnosu na ono sto je uradjeno u egiptu pre 3600 godina, jer za rusenje planine treba destruktivna sila, a za pravljenje takvog objekta treba konstruktivna sila.

jel vam sad piramida deluje kao "smesna gomila kamenja" .. ?  Smile
IP sačuvana
social share
There is no Knowledge that is no power
DBZ on Burek forumz

Edit by shone83: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.100
Piramida je sve drugo osim gomile kamenja. Čitala sam nekoliko modernih istraživanja, ne postoji ni teoretska šansa da bismo uspeli da reprodukujemo piramidu za 10 godina.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Nokia 
Beograd je pun podzemnih tunela koji su izgradjeni ko zna kad. Ja sam licno kao klinac lutao po njima. Na mestu gde sam ja ulazio u te tunele sada je zgrada tako da je taj ulaz blokiran.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 23:32:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.