Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li iko od vas koji samo umisljate da ste hriscani istinski shvata  (Pročitano 15092 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pricha o isusu ima smisla samo ako   
je  isus je doshao na zemlju
da iskupi bozji a ne ljudski greh , jer je bog
odgovoran za zlo koje se deshava na njegovom
svetu. dakle isus je ziveo i umro kao covek
da bi i bog podneo patnju koju je sam stvorio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
probaj da procitas jos jednom upravo promasaj.uopste mi se ne pametuje na razne isprazne filozofske raspre,sustina je u ljubavi i razumevanju svih misljenja a ne u odobravanju ili ne odobravanju.mozda ovakvim komentarom prekidam neki ,kao,lanac ali ko razume...
 Smile

Ovim tvojim komentarom ti promasujes temu ovog topika (koji sam ja inicirao, pa prema tome znam sta ona jeste), a to je da li oni koji tvrde da jesu hriscani razumeju da ustvari nisu jer ne slede svog ucitelja.

Dakle to je poenta ovog topika. Ne to sta ti mislis da jeste hriscanstvo. Za to mozes da pocnes svoj topik. Ovde se bavimo time sta je sam rabin-Jehošua (ime iskvareno u "Isus", "Jesus"itd.) zaista rekao (prema samim tzv. hriscanima) i da li oni koji pretenduju da mu budu sledbenici to postuju ili omalovazavaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2751
Zastava Stuttgart
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung S7 Edge
pricha o isusu ima smisla samo ako   
je  isus je doshao na zemlju
da iskupi bozji a ne ljudski greh , jer je bog
odgovoran za zlo koje se deshava na njegovom
svetu. dakle isus je ziveo i umro kao covek
da bi i bog podneo patnju koju je sam stvorio.
Zanimljivo razmisljanje,samo koja je svrha onda tog Bozjeg iskupljenja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pricha o isusu ima smisla samo ako
je isus je doshao na zemlju
da iskupi bozji a ne ljudski greh , jer je bog
odgovoran za zlo koje se deshava na njegovom
svetu. dakle isus je ziveo i umro kao covek
da bi i bog podneo patnju koju je sam stvorio.
Zanimljivo razmisljanje,samo koja je svrha onda tog Bozjeg iskupljenja?
smisao je u tome da se ljudi ne mogu smatrati
odgovornim za svoja dela ako bog nije odgovoran
za svoje . prema tome poshto je isus poslat
da pomogne ljudima tako shto ce ih navesti
da se iskupe za svoje zlo , onda je morao prvo
sam da iskupi sebe za svoje grehe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1714
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Budite dakle savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski.

Dal bi išta pomoglo u pravilnom doživljavanju ovog 'dakle' pogledati prethodne rečenice?

A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje i molite se za gonitelje svoje, da budete sinovi Oca svoga koji je na nebesima, jer on čini da njegovo sunce grane zlima i dobrima i daje kišu pravednima i nepravednima. Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu nagradu imate? Zar ne čine to isto i carinici? I ako pozdravljate samo svoju braću, šta osobito činite? Zar ne čine to isto i mnogobošci? Budite dakle savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski.



A što se tiče ovog 'savršeni' možda ova rečenica:

Koji smo, dakle, savršeni, mislimo ovo;

kao deo ove celine:

Ali što mi je nekad bilo dobitak, to sam radi Hrista smatrao za štetu. Ja u stvari i sada sve smatram za štetu prema prevažnom poznanju Hrista Isusa, Gospoda svoga, zbog koga sve izgubih i sve smatram za smeće, da bih Hrista dobio i našao se u njemu, nemajući svoje pravednosti koja potiče od zakona, nego pravednost do koje se dolazi verom u Hrista, pravednost od Boga na osnovu vere; da poznam njega i silu njegovoga vaskrsenja, i učešće u njegovim stradanjima, saobražavajući se njegovoj smrti, ne bih li kako dostigao vaskrsenje iz mrtvih. Ne kao da sam već uhvatio ili da sam već došao do savršenstva, nego nastojim - ne bih li uhvatio, pošto je i mene Hristos uhvatio. Braćo, ja još ne mislim da sam uhvatio, ali jedno stoji: zaboravljam što je za mnom, a pružam se za onim što je preda mnom, trčim prema cilju za nagradom na koju nas Bog u Hristu Isusu gore poziva. Koji smo, dakle, savršeni, mislimo ovo; ako i nešto drugačije mislite, Bog će vam i to otkriti.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 84
Zastava Warp zone
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Apple iPhone
Pozdrav svima.

Ja sam tek doletio ovde, prvobitno sa sasvim drugim namjerama (da mogu pretrazivati po forumu MP3  Smile), ali mi je za oko zapao ovaj podforum, kao i slicni na nekim drugim web adresama.
Nisam se nikad ukljucivao u ovakve rasprave, ali smatram da ima mnogo toga za nauciti, samo citajuci...
Ako se vec moram opredjeliti, onda sam sa strane dopuda, tralalale, i Astralne Projekcije (izvinite ako sam zaboravio nekoga....)  Smile
Nemam sta dodati na temu za sada, jer ne spadam u prozvanu kategoriju (umisljeni hriscani), ali da ne budem totalno offtopic, reci cu da imam ujaka koji je svestenik u katolickoj crkvi, i to ne bas bezazlen, s njim sam cesto imao ozbiljne i nimalo plitke diskusije za koje se nadam da cu biti u stanju prenijeti i po mogucnosti prokomentarisati ; a sa oceve strane su pravoslavci, sto je opet cesto izmjesano sa nekim narodnim vjerovanjima za koje vjerujem da vuku porijeklo iz doba slavenskog mnogobozastva.
Ja licno sam vec dugo godina na "trulom" zapadu, i to u jednoj laicnoj drzavi, to jest Francuskoj, pa je i to mozda u mnogome oblikovalo kako moj nacin razmisljanja tako i sam sadrzaj i pogled na svijet.
Trenutno sam u nekoj drugoj EU drzavi, ali to sad nije relevantno.

Do citanja....
IP sačuvana
social share
Ovde stoji potpis.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.