Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li iko od vas koji samo umisljate da ste hriscani istinski shvata  (Pročitano 15139 puta)
10. Okt 2005, 17:18:29
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
" Budite dakle savršeni, kao što je savršen vaš Otac na Nebu." 

(Matej, 5: 48, tzv. "Beseda na gori")

Da, bas tako: "Budite savršeni kao što je savršen Bog."

Neko bi rekao to zvuci kao A. Crowley -- ali nije.

To govori Jevrejin, rabin Yehoshuah, cije ste ime iskvarili u "Isus" tj. "Jesus".

=========================================

Naravno, ja znam da je svakom coveku dato da bude bog/inja, ali da ce se vrlo mali broj vas odvaziti.
« Poslednja izmena: 10. Okt 2005, 17:28:59 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Aum Namah Shivaya

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 278
Zastava Nikšić
mob
Apple iPod Touch
Tralalala skini knjigu "Udar Ruskih Bogova"...
IP sačuvana
social share
Peace, Love, Unity, Respect
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1736
Ja ne shvatam!
Mislim, znam da je On ostavio Svoga Duha da mi po Njemu "budemo savrseni", ali....
Znam i da je i pre toga On uradio SVE sto je bilo potrebno da ja startujem sa 'pozitivne nule', ali...
Sta da kazem? "Kad porastem - kasce mi se samo!"
A mozda to 'biti savrsen' znaci 'hodati po uskoj stazi do "pune mere Hristovoga rasta"?
Ne znam ja.
Mozda se nas Dobri Bog 'odozgo' slatko smeje na ovo moje pisanije!?

A sto se tice Imena Gospodnjeg.... Nekako mislim da je tu fora - ne u bukvalnom rasporedu slova - vec u Karakteru, u Osobi, Koja se poziva i naziva. Ili cak i priziva kao u "u Ime Oca, i Sina, i Svetoga Duha".
Kako li su se osecali Apostoli, Djakoni i ostali Ucenici Gospodnji (a koje On naziva Svojim prijateljima) koji su prvi 'preveli' ili dozvolili prevod Bozijeg Imena sa "Jahve, El, Elohim i Adonaj" na 'prljavo', Grcko "Teo i Kyrios"?! Pa opet, vidim da je i to na dobro izaslo i da je i to Bog blagoslovio. On, Koji Jeste, ucinio je njih onda kao i nas danas bogovima po blagodati Njegovoj.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Po cemu vidis da je "bog" navodno "blagoslovio" nesto?

Po tome sto se tebi vise dopada nego da je drugacije?

Da li si savrsen kao "otac na nebu"?

Ako nisi, onda ne sledis Yehoshuaha.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1736
Po cemu vidis da je "bog" navodno "blagoslovio" nesto?

Po tome sto se tebi vise dopada nego da je drugacije?

Da li si savrsen kao "otac na nebu"?

Ako nisi, onda ne sledis Yehoshuaha.

Pa, nemam neki svoj privatni kriterijum za uporedjivanje, a sigurno se ne oslanjam na svidja me se - ne svidja mi se.
Koristim Boziji pristup koji je zapisan u Svetim Pismima i Predanju, i koji se praktikuje i u Crkvi. "Po plodovima cete poznati" .... "plodovi Duha Svetoga su: Ljubav, radost, mir, dugo trpljenje, cestitost, dobrota, vera...". I samoga sebe 'skeniram istim skenerom'. Hvala Bogu, imam oko sebe pobozne prijatelje - Crkvu, koji takodje pomazu. Bratski savet neki put boli ali ... pa i vakcinacija boli!
Nisam savrsen kao Otac Nas, ali opet nekako volim Hrista. (Predposavljam da pod 'Yehoshuah-a' mislis na naseg Spasioca i Sina Bozijeg.) Sveti Apostol Pavle pise: "Jer sve držim za štetu prema prevažnom poznanju Hrista Isusa Gospoda svog, kog radi sve ostavih, i držim sve da su trice, samo da Hrista dobijem, i da se nađem u Njemu, ne imajući svoje pravde koja je od zakona, nego koja je od vere Isusa Hrista, pravdu koja je od Boga u veri; da poznam Njega i silu vaskrsenja Njegovog i zajednicu Njegovih muka, da budem nalik na smrt Njegovu, da bih, kako dostigao u vaskrsenje mrtvih; ne kao da već dostigoh ili se već savrših, nego teram ne bih li dostigao kao što me dostiže Hristos Isus. Braćo! Ja još ne mislim da sam dostigao;..."
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Niko od ljudi nije i ne moze biti savrsen. Ali upravo ono sto si citirao govori da je to standard kome treba da sezemo i na koji treba da se ugledamo - nas Otac na nebesima i Njegova savrsenost.

Novi zavet, napisan na grckom, ima ime Hristos. U Svetom pismu nigde ne postoji zapovest da se ime Isusovo mora izgovarati na odredjeni nacin da bi neko bio spasen. Dela apostolska 4:12 su jasna, ali je i to napisano na grckom. Standard spasenja je Hristoliki karakter i izgradnju savrsenstva po uzoru na nebeskog Oca.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
mob
Nokia Luvmya 520
Niko od ljudi nije i ne moze biti savrsen. Ali upravo ono sto si citirao govori da je to standard kome treba da sezemo i na koji treba da se ugledamo - nas Otac na nebesima i Njegova savrsenost.

Novi zavet, napisan na grckom, ima ime Hristos. U Svetom pismu nigde ne postoji zapovest da se ime Isusovo mora izgovarati na odredjeni nacin da bi neko bio spasen. Dela apostolska 4:12 su jasna, ali je i to napisano na grckom. Standard spasenja je Hristoliki karakter i izgradnju savrsenstva po uzoru na nebeskog Oca.
I pheel U, ima istine u tvojim recima, i veoma zdravog rezonovanja.  Smile
Inteligencija koja pokrece tvoj duh, je zavidna, i sama formula " Standard spasenja ",
je " dasak svezeg vazduha " koji carlija po Bureku.
U 4:12, Sajmon je emocionalno pokusavao da objasni Matorim Jevrejima, kako je Isus
ustvari taj Kamen koji su " Graditelji " odbacili, postao " Temeljac "
Ako se vratis na Dela Apostolska 2:14-21, postoji mogucnost da shvatis da je taj Isti
Sajmon ( koji je u isto vreme bio Glavni Isusov apostol ), Ludo verovao da su posle
Parastosa, apostoli naoruzani Svetim Duhom ( Sveti Duh nije Savrsenstvo, Sveti Duh je
Istina, covek cije reci su proizvod Svetog Duha, ne moze da Laze i prica Gluposti ).
Dzoelovo ( Joel ) Prorocanstvo nije predskazavalo pojavu Isusovih Apostola, nego
Muskarce kao sto si Ti, i Zene ( sto je veoma bitno, posto pre 2000 godina nijedna nije postojala ) koji ce Ovih (" Zadnjih dana ") posedovati Sveti duh, proricati i shvatiti
vec postojeca prorocanstva.
Isus je bio Predskazan/prorecen kao Mesija, onaj koji ce pokazati novi Put. On je jednostavno uprostio ( Ni u kom Slucaju promenio ) Deset zapovesti u samo Dve,:
" Imaj samo jednog Boga, i voli bliznjeg, kao sto sebe volis ". Moras shvatiti da terminologija i nacin na koji je on morao da komunicira sa tadasnjim svetom su bili veoma
delikatni.
Teznja ka savrsenosti je Jevrejski koncept izvucen iz "Torah" ( skracena verzija,
koju " Hriscani " nazivaju Stari zavet ) iz koje je opet " organizovan " " Moral ", po kojem
bi mi trebalo da budemo najbolje od onoga sto mi mozemo da budemo.
Zato je on i proglasen Budalom od strane Jevreja, posto je pokusao da im objasni sta je
Istina, sto je u isto vreme i moj " problem "  Smile
Nadam se da me neces pogresno shvatiti, ako ti kazem da pokusas da
Istinom " pokrijes " sve sto govoris, i odbacis ono sto verujes.
Isus je sam rekao ( u Jovan 18:37 ) da je jedini razlog njegovog rodjenja, da svetu donese Istinu, i da ce samo oni koji Vole Istinu,
razumeti ono sto je On rekao kao Istinu.
Moj je osecaj da ti volis Istinu.  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Niko od ljudi nije i ne moze biti savrsen. Ali upravo ono sto si citirao govori da je to standard kome treba da sezemo i na koji treba da se ugledamo - nas Otac na nebesima i Njegova savrsenost.

Ne, to nije tacno. Da je hteo da kaze: "tezite", "stremite", "nastojte", "pokusa(va)jte", tako bi i rekao. Naprotiv, rekao je "budite", dakle to je imperativ.

Budite takvi a nemojte samo da pokusavate da budete takvi. Ja stalno mojim studentima govorim: ucite, a nemojte samo da "pokusavate da" ucite.


Novi zavet, napisan na grckom, ima ime Hristos. U Svetom pismu nigde ne postoji zapovest da se ime Isusovo mora izgovarati na odredjeni nacin da bi neko bio spasen.

"hristos" nije nikakvo ime. To je grcki pridev koji znaci "namazan".

Yehoshuahovo ime je bilo Yehoshuah. On nije govorio grcki.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1736
Ne, to nije tacno. Da je hteo da kaze: "tezite", "stremite", "nastojte", "pokusa(va)jte", tako bi i rekao. Naprotiv, rekao je "budite", dakle to je imperativ.
Budite takvi a nemojte samo da pokusavate da budete takvi. Ja stalno mojim studentima govorim: ucite, a nemojte samo da "pokusavate da" ucite.
"hristos" nije nikakvo ime. To je grcki pridev koji znaci "namazan".
Yehoshuahovo ime je bilo Yehoshuah. On nije govorio grcki.
I ja tako mislim.
Da te pitam: Kako biti savrsen?
I jos jednom: Da li gresim ako mislim da 'Hristos' znaci i 'Pomazanik'? Jer, mislim (nisam 100 % siguran) da sam to negde procitao. Jer ako je tako, onda se otvaraju i pitanja 'Pomazanik za sta?' i 'Ko ga je ucinio Pomazanikom?' Naravno, ako nije tako - nema ni pitanja.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


in the ocean of your eyes..

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 175
Zastava
mob
Nokia 6030
Hriscanin,Budista,Hindi,...i itd religije zar se ne vidi da one ustvari imaju "slicnu" osnovu i da je teznja "slicna" razlicit je nacin interpretacije,
procitah negde...u tkz.pravoj neprevedenoj bibliji koja se nalzi u vatikanu napisano je bog je svuda u kamenu,vazduhu ptici ,coveku u svemu...sto naravno ne odgovara nacinu interpretiranja religije za hriscanske glavesine koji kazu papa je otelovljenje boga njegov izaslanik....pa nije stavljeno u bibliju koju mi imamo pred sobom.....istina ili laz...u svakoj istini ima lazi i obrnuto....
nije cilj biti savrsen nije nista savrseno,cilj je stalno unapredjivati sebe i prvo upoznati sebe a onda davati sud o drugima,biti svestan svojih mogucnosti i nemogucnosti.
.....
IP sačuvana
social share
Moham manassinte maanathu
Maarivillaay virinjathenthe
Sogam meghamaay moody marackuvaan
Odi anayukille
Raagam anuraagam
Raagam manasinte naalu kettil
Dheepam theliyichathenthe
Viraham neduveerppaay
Oothi keduthuvaan odi anayukille
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.