Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sezonski poslovi - srednjoskolci / studenti  (Pročitano 16398 puta)
18. Jun 2011, 00:36:43
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
LG Nexus 4
Nisam do sada bio aktivan na ovom delu foruma, nisam video slicnu temu, a ako vec postoji molim vas zakljucajte i uputite tamo. Mislim da bi ovo mogla biti zanimljiva i aktivna tema.

Bilo bi lepo cuti kakvi sve sezonski poslovi postoje, koliko se placaju, da li je lako doci do njih ili ne i na koji nacin. Gde se sta nalazi, neka iskustva i preporuke i naravno mesto za pitanja svih onih koje interesuje nesto slicno.

Stavio sam u naslovu neku mladju populaciju, jer me to interesuje i mislim da je to najtrazenije, ali ko zna mozda ovde ima i starijih kojima bi sezonski posao dobro dosao, tako da sve vezano za ovu temu je dobrodoslo.

Ovo pisem kao neko ko voli da radi ... i zaista me interesuje sta se sve moze raditi i zaraditi nesto za sebe, koliko toliko preko leta ... uskoro planiram i da napravim malo istrazivanje na ovu temu, ali posto sada spremam prijemni za fax nemam bas vremena ... pa ce taman i ova iskustva ovde fino posluziti  Smile  Smile

p.s. nadam se da nece biti odgovora u stilu kontaktiraj omladinsku i slicno ... jer to naravno svako moze odma da uradi ... vec prikazati kakvi sve poslovi postoje kojih se mladi ne bi ni setili ... prvo sto svima padne na pamet je sank i deljenje flajera ... ali da cujemo nesto vise ... mada i iskustva oko toga su naravno ok
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Alcatel One Touch Idol X
Ево могу ја први да се укључим у тему  Smile

Посла увек има, само треба одмах рашчистити са собом у глави да ли стварно хоћеш да радиш. Значи, прво правило - нема бирања посла! Значи размишљати по принципу "дај шта даш". Ионако тo није сталан посао, већ што би странци рекли "part time job". Са таквим приступом, посао се може наћи у року од одмах, али проблем данашње омладине (у коју и ја спадам, али се не поистовећујем са таквим размишљањем) је у томе што већина послова добија значајку "блам".  Smile Ако хоћеш кинту хонорарно, с времена на време, неки мали осећај "независности" од родитеља, онда ништа не треба да те буде блам. Срамота је само красти.  Smile

После овог малог увода, да кажем и ја шта сам углавном радио. Причаћу о раду на једном Београдском сплаву (нећу наводити, није потребна реклама), на коме сам се запослио на препоруку, и то као "помоћни шанкер". Шта је то подразумевало - прање чаша, одношење смећа, сортирање пића, углавном споредни послови око шанка које "прави" шанкер, односно главни, нема времена да ради, већ да се искључиво бави служењем пића. После 2 месеца таквог посла, полако су се мењали главни шанкери и дошло је до тога да то место више није било стално заузето. Полако сам почињао и ја да радим на том месту, и до Нове године (а почео сам у септембру да радим) сам дошао до позиције главног шанкера, и радио и за прославу Нове године (и репризу) и лепу кинту добио. Али, пре него што сам то радио, радио сам и као гардеробер, блејао целу ноћ сам у гардероби и скупљао јакне, бунде, капуте итд, где се често у децембру дешавало и да нема грејања, па сам се ледио сваку ноћ до 3,4 ујутру, онда остајао после свих на сплаву да очистим, избацим смеће итд. Наравно да сам кроз то време које сам провео на сплаву, упознао доста људи, и добрих и лоших, разних менаџера, власника ресторана итд, код којих ћу и сад за лето вероватно радити. Али, најбитнија ствар - мора све да се ради, односно да се не бира, и какав такав "успех" је загарантован !  Smile

Уф, надам се да нисам сморио.  Smile
« Poslednja izmena: 18. Jun 2011, 00:55:33 od Bassnectar »
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.0
 Smile

Citat
на коме сам се запослио на препоруку, и то као "помоћни шанкер".

Ово је прво требало да се напише, јер нажалост ни као "помоћник шанкера" не може без препоруке.
Мислим да за сваки посао,треба нека препорука. ..да не би дошло да "газда" неда плату, јер ето увек може да нађе грешку, и да не плати пробни рад.


« Poslednja izmena: 18. Jun 2011, 01:14:30 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Alcatel One Touch Idol X
Smile

Citat
на коме сам се запослио на препоруку, и то као "помоћни шанкер".

Ово је прво требало да се напише, јер нажалост ни као "помоћник шанкера" не може без препоруке.
Мислим да за сваки посао,треба нека препорука. ..да не би дошло да "газда" неда плату, јер ето увек може да нађе грешку, и да не плати пробни рад.





Има истине у томе што кажеш, мада је поента моје приче била у томе да мораш да радиш шта ти се "понуди" у датом тренутку  Smile
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
LG Nexus 4
slazem se sa tim ... u potpunosti ... sto se tice te vrste posla imao sam par ponuda ... al nije bilo da ja nisam hteo ... vec sam bio sprecen ... ali sam radio recimo na spremanju i raspremanju takvih zurki ... zaboravih da navedem svoja iskustva ...

spremanje / raspremanje zurke ... kafic na adi ... spremanje skoro ceo dan pred zurku ... ne secam se tacno u kom periodu ali recimo oko 6-7 sati rada ... ciscenje lokala ... razmestaj ... ciscenje plaze ... razmestaj suncobrana / lezaljki ... prenosenje i namestanje frizidera i sankova (sto je u sustini najtezi deo posla ... jer su tezine zaista  Smile ) ...

1000 din. je bila dnevnica ako se dobro secam ... isplata uglavnom posle par dana ...
posao preko ortaka koji je radio duze tu ... sve sta zatreba ... od konobara do tih poslova ... nekad sank i slicno ...

raspremanje mu dodje na isto ... s tim da je dosta prljaviji posao ... i da se dolazi oko 4 kad se zavrsi zurka ... i sve mora da ude spremno vec do nekih 7 sati ... 8 ... kad prvi gosti pristizu na plazu ... tu se ne secam mislim da je 200-300 din vise ...

sto se tice same teme ... mislim da bi bilo dobro siriti neke linkove ako znate de se spominje isto ... i kada se opisuje posao kao sto rekoh malo opisati sam rad ... zatim uslove i na kraju i cenu odnosno dnevnicu ...
i sad posle ovih prvih par postova cini mi se da vecina ide ... preko veze (da tako nazovemo) ... opisati kako stici do posla ... da li ide na bum ... otici do nekog splava ... zeleo bih da radim ima te li posao ... isl ili takve price ne prolaze ... iskustva opet naravno ... koga traziti i slicno

hvala @bassnectar i @enigma ... nadma se da ce ova tema zaista zaziveti i mnogima kasnije pomoci  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Samsung SGH-E590
Sad je sezona voca i mozes da beres visnje, tresnje itd. za nekih 13 din po kg. Smile , na trafici mozes da nadjes sljaku za nekih 20-25 hiljada, naravno nocna smena se vise placa, a manje radi, onda ako imas dozvolu mozes da se zaposlis kao kurir, a ako ti bas treba kes mozes i da budes prodavac nelegalnih supstanci Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Nokia 
r, a ako ti bas treba kes mozes i da budes prodavac nelegalnih supstanci Smile

Jbt kad si rekao...preko puta mog stana zive neki likovi ...teska sirotinja bili. Mama nosila pocepane paticice.Kad se"razvio biznis" (a svi diluju cak i deda! ) nose se Nike ...mamu im jebem gadnu. Rekla sam ovoj kevi da ako samo bvidim jednog narkomana ispred zgrade da ceka dozu odmah zovem miliciju...momentalno.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.0
Тачно, сад је сезона брања воћа.Како се то плаћа не знам, али ето то је рецимо сезонски посао, и мислим да не треба нико да икога препоручи.Оде се тамо и нађе се.
Киосци...бар ови код мене у крају, нико није почео да ради а да газду  неко није знао.Тако и кладионице.Кафићи.
Иначе ја немам искуство са "сезонским пословима" док сам радила, радила сам, после не.
Знам клинце који су радили док су студирали,. и то само на пар дана.Преко омладинске задруге, с тим што власник омладинске задруге је комшија.
Грађевина, исто...предузимач грађевинских радова је из краја, и скупи клинце на пар дана.
« Poslednja izmena: 18. Jun 2011, 15:55:08 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
LG Nexus 4
samo ne o nelegalnim supstancama  Smile a i da ne skrecemo sa teme Smile

sto se tice branja voca ... nisam nasao do sada taj podatak nigde ... tnx ... a gde u okolini bg-a ima vocnjaka ... znam za Vrcin recimo ... planirao sam da svratim da se raspitam ...

sto se kurira tice ... koliko je realno da taj posao moze da se dobije ... u kakvim firmama gledati ... pretpostavljam da to ide na crno ... posto ima ljudi sa stalnim zaposlenjem kao kurir ... a ovo bi bilo mesec dana recimo ili kako?  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Samsung SGH-E590
samo ne o nelegalnim supstancama  Smile a i da ne skrecemo sa teme Smile

sto se tice branja voca ... nisam nasao do sada taj podatak nigde ... tnx ... a gde u okolini bg-a ima vocnjaka ... znam za Vrcin recimo ... planirao sam da svratim da se raspitam ...

sto se kurira tice ... koliko je realno da taj posao moze da se dobije ... u kakvim firmama gledati ... pretpostavljam da to ide na crno ... posto ima ljudi sa stalnim zaposlenjem kao kurir ... a ovo bi bilo mesec dana recimo ili kako?  Smile
Vocnjaka imas bukvalno svuda, ali treba naci nesto sto se stvarno isplati. A sto se tice kurira, pa ne znam...vidi po picerijama itd. oni uvek traze vozace, a za neki ozbiljniji kurirski posao tesko da mozes bez "preporuke"...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.