Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 16:47:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tezina lanaca  (Pročitano 28038 puta)
Zvezda u usponu


Sto mozes danas, ostavi za sutra...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1207
Zastava Stairway to heaven-Highway to hell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Da l' je moguce da niko od ljubitelja filmova na ovom forumu nije pogledao ovaj film i da ga ne komentarise!?
Ja sam film skoro pogledao i nisam ostao ravnodusan. Iako je u nekim stvarim netacan, sa malom dozom preuvelicavanja, ipak je prospski nastrojen i trebalo bi ga pogledati... Preporucujem ga sto vecem broju ljudi  Smile
IP sačuvana
social share
De Gustibus Non Est Disputandum


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13403
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
HTC m9
pogledao sam ga ja bio dan dva pre na BN-u odlican dokumetarni film dosata ovih informacija sam vec znao ali dosta i nisam xd
IP sačuvana
social share
jafa boy
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mozes danas, ostavi za sutra...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1207
Zastava Stairway to heaven-Highway to hell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Steta je sto ovaj film nece ugledati svetlost dana na nasim televizijama, nasi politicarcici to nikad nece dozvoliti Smile

Nazalost vecina ljudi nije ni cula za njega...  Smile
« Poslednja izmena: 11. Jan 2012, 19:46:52 od Voodoo chile »
IP sačuvana
social share
De Gustibus Non Est Disputandum


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 831
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
i ja ga stavio na jutjub i uklonili ga ... kao da je ne znam sta



evo link, online i prevod
http://www.sigmakom.com/dokumentarni-filmovi/tezina-lanaca-video_3d994518a.htmla
« Poslednja izmena: 13. Jan 2012, 22:34:14 od mln80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13403
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
HTC m9
page not found xd
IP sačuvana
social share
jafa boy
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
Vec sam negde komentarisao ovaj dokumentarac. Ovde cu samo reci da je odlican i da svako treba da pogleda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mozes danas, ostavi za sutra...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1207
Zastava Stairway to heaven-Highway to hell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Ovde cu samo reci da je odlican i da svako treba da pogleda.

 Smile    Smile
IP sačuvana
social share
De Gustibus Non Est Disputandum


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Takođe imate i...

IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Борис Малагурски: Тежина медијских ланаца

Фим Бориса Малагурског „Тежина ланаца“ који говори о разлозима који су довели до распада бивше Југославије а затим и последицама тих догађаја још увек није приказан ни на једној телевизији са националном фреквенцијом у Србији. о покушајима да се то оствари, као и о разлотима зашто до тога још увек није дошло, Малагурски говори за „Правду“.

Које сте филмове до сада снимили?

До сада сам снимио неколико филмова од који су нашој јавности можда најпознатији „Косово: Можете ли замислити?“ и „Тежина ланаца“. Први филм се бави последицама погрешне политике западних сила према Србији и њеној јужној покрајини, док други документарац анализира узроке распада Југославије и свега што се и дан данас дешава на економској и политичкој сцени у Србији.

Да ли сте освојили неке награде?

Први филм о Косову је освојио Сребрну Палму на Међународном филмском фестивалу у Мексику, као и награду Најбољи Филм на БиСи документарном филмском фестивалу у Ванкуверу, Канади. Приказан је у преко 80 држава широм света на руском сателитском ТВ каналу на енглеском језику РТ, као и на телевизији БН у Републици Српској. Други филм, „Тежина ланаца“, приказан је у биоскопима широм Аустралије (у Сиднеју је био на редовном репертоару чувеног Хојтс биоскопа), Канаде и Сједињених Држава, као и на фестивалима у Лондону (Рејнденс фестивал, највећи независни филмски фестивал после Санденса), Београду (Белдокс фестивал, где је изабран за једног од 6 најбољих), Хавани (уз позитивну оцену Фидела Кастра), Ен Арбор (Мишиген, САД), Торонту, итд. Филм је емитован на телевизији БН и Радио Телевизији Републике Српске више пута, док је права на светску промоцију филма откупила најпознатија дистрибутерска кућа документараца из Лондона „Journeyman Pictures“.

Ваш „Филм тежина ланаца је врло запажен у свету, како је прихваћен у Србији?

Већина људи која је имала прилику да види овај филм у биоскопима у културним центрима у Београду, Новом Саду, Нишу, Суботици, Крагујевцу, Зрењанину, Алексинцу, Горњем Милановцу и многим другим местима, имали су позитивне реакције. Филм је приказан  на Правном и Медицинском факултету у Новом Саду, као и на Факултету за менаџмент у Сремским Карловцима. 4. маја се планира пројекција филма и на Правном факултету у Београду, где сам већ неколико пута, као аутор филма, био учесник трибина о проблемима у којима се наша држава налази. Јединственост овог филма је што нема великих финансијера или скривених намера, документарац су подржали скромним донацијама обични људи широм света, а квалитет су препознали многи светски филмски експерти, па и наш прослављени режисер Емир Кустурица.

Да ли је нека од српских телевизија заинтересован за приказивање Вашег филма?

Ако мислите на телевизије у Србији, до сада ни једна телевизија са националном фреквенцијом није изразила жељу да пусти филм „Тежина ланаца“.

Да ли сте са тим у вези имали неких непријатности?

Не знам шта се подразумева под непријатностима у овој држави. Сматрам да елементарна пристојност подразумева да се добије одговор на питање које се постави некој институцији, била она јавна или приватна. Ако ће многи одговорити опаском „Е, ово је Србија!“, можда би било време да променимо наш став према кршењу наших права и да, уместо што резигнирано повлачимо идеју о некој позитивној промени, устанемо и нешто конкретно променимо како та опаска „Е, ово је Србија!“ не би имала негативно значење.

Да ли сте негде били одбијени и због чега, под којим изговором?

Свака телевизија са националном фреквенцијом је одбила да пусти филм „Тежина ланаца“. Навешћу све одговоре које сам добио. Од Прве Телевизије, тачније од филмског уредника Александра Мирјанића, добио сам одговор да се филм не уклапа у програмску шему. Од Пинка сам добио сличан одговор, док сам од Б92 једноставно добио одговор да нису заинтересовани за филм. Разлог није наведен.  Хепи ТВ није пустила цео филм, мада је у емисији „Ћирилица“ код Миломира Марића, емитован интервју са мном током којег је пуштено неколико сегмената из филма. У том тренутку сам већ око 4 месеца чекао на одговор од Генералног директора РТС-а Александра Тијанића, коме сам првом понудио мој филм. Дан након емитовања „Ћирилице“ ми је стигао одговор од Тијанића.

Без обзира на све потешкоће ипак успевате да истакнете свој рад, појасните нам на који начин.

Филм „Тежина ланаца“ промовишем путем интернета, што се до сада показало као веома успешно. Чак је и Универзитет Калифорније у Берклију запазио мој филм, па ће 19. априла бити премијерно приказивање „Тежине ланаца“ на том престижном универзитету крај Сан Франциска. Истог дана ћу бити и почасни гост компаније Гугл, где ћу поделити своја искуства у изради овог филма и реклами филма путем интернета. У априлу посећујем и Њујорк и Лас Вегас, где ће такође бити премијере „Тежине ланаца“. Штета што у Србији нема довољно слуха за мој рад.

Тренутно покушавате филм да прикажете на РТС-у, докле сте у томе успели?

Дакле, одговор који сам добио од Тијанића је био да је филм „Тежина ланаца“ добио позитивну оцену, али да је изгубио „ексклузивност“ приказивањем на Хепи ТВ. То нисам прихватио као тачан податак, јер филм никада у целини није приказан на Хепи ТВ и то може врло лако да се докаже. Приказани су сегменти током интервјуа, што је више него уобичајена пракса током промоције неког филма. Ја сам господину Тијанићу на најлепши могући начин покушао да укажем на ову чињеницу, али ми до дан данас није одговорио на моје приговоре. Када сам контактирао кабинет, врло љубазна шефица кабинета ми је обећала да ће се распитати у чему је ствар и да ће ми дати званичан одговор на мој приговор. Досадило ми је да чекам.

Реците нам нешто више о подухвату „Позови Тијанића“ који водите на Фејсбуку.

С обзиром да је РТС медијски јавни сервис Србије и да се више пута истиче као „Власништво грађана Србије“, сматрам да ти исти грађани, односно шира јавност, има право да утиче на оно што се емитује на њеном власништву, односно јавном сервису. Из тог разлога сам позвао чланове моје Фејсбук странице (Борис Малагурски), на којој има близу 9,000 људи, да зову кабинет Генералног директора РТС-а и захтевају да јавни сервис емитује филм „Тежина ланаца“. С обзиром да су сви били информисани о нетачним подацима које форсира РТС, глас из кабинета је често остајао без коментара на те захтеве. На Фејсбуку људи остављају коментаре са описом тих разговора, па смо сви у току са најновијим одговорима које смисле у кабинету, а одговори се заиста мењају из дана у дан. Није нам намера да се свађамо, нити да узнемиравамо, нас само занима истина и желимо да остваримо права да утичемо на наш јавни сервис.

Зашто је битно да филм буде приказан на РТС-у, а не на некој другој телевизији или  интернет сајту?

Немају сви интернет и свакако је приоритет сваког филма да се прво емитује на телевизији. Ја сам нудио филм другим телевизијама, али РТС има дужност да емитује оно што грађани Србије у великом броју желе да виде на свом јавном сервису. Ако бисте спровели анкету међу људима који су гледали „Тежину ланаца“, огромна већина би желела да РТС тај филм и емитује. Па чак и да питате људе који нису гледали филм, сигурно би им било драго да наш јавни сервис подржи иницијативу младог човека који је помоћу донација широм света и волонтерским радом показао да се добре идеје и труд исплате. Замислите како би то била сјајна порука за младе људе у Србији! Нажалост, млади данас често наилазе на одговоре сличног типа на које наилазим и ја, али ништа није изгубљено док не клонемо духом. Зато је важно да се народна воља испоштује и да РТС чује гласове младих, гласове својих власника – грађана Србије!

Да ли бисте им филм поклонли или продали?

С обзиром да је Програмски архив РТС-а у великој мери допринео да се овај филм оствари, моју захвалност РТС-у бих радо показао тако што бих поклонио емитовање „Тежине ланаца“. Понављам, ја не желим никакав конфликт ни са господином Тијанићем ни са било ким у РТС-у, само желим да се испоштује воља грађана Србије и било би ми више него драго да наставим сарадњу са РТС-ом у будућности. Као неко ко има веома лепо мишљење о нашем јавном сервису, позивам још једном господина Тијанића да преиспита своју одлуку, јер коначну одлуку морају донети грађани Србије – у супротном не видим смисао јавног сервиса.

Да ли можете да нам наведете некa духовита питања и одговоре у вези са позивима које упуђујете РТС-у.

Сваког дана се слатко насмејем кад видим колико има симпатичних описа разговора између грађана Србије и кабинета РТС-а. Недавно су се акцији самоиницијативно придружиле Фејсбук странице „Пантела“, „Подршка Муамеру Гадафију од грађана Србије“ и „Анонимус Србија“, а понекад нас рекламира и Фокус радио, па се број позива интензивира, што је добра вест.

„Нама је Пантела рекао да се ми Вама јавимо.“ (Слађана С., Нови Сад)

„Ја: Добар дан, зовем из Енглеске амбасаде, имам поруку да пренесете господину Тијанићу: Ни у ком случају не смете да пустите филм Тежина ланаца, кажите господину Тијанићу да је ово наређење газде, а он зна ко му је газда. Она, збуњено: …добро… кхм… пренећу. – Онда сам ја спустио слушалицу.“ (Синиша С., Цирих)

„И данас сам звала. За разлику од јуче, глас је био много питомији и љубазнији. Саопштено ми је да ово није Тијанићев број. Нешто се мислим… па, ако и није, дајте ми га. Видите да је човек тражен! Сутра можемо да зовемо и овако: Хало! Желим да питам када ће нам Тијанић ексклузивно по 56-ти пу репризирати серију ‘Бољи живот’?“ (Весна М.)

“Зовем из Телекома ,пријављено је да вас узнемиравају веома често у вези емитовања филма па сам желео да то ресимо. О да,реците молим вас како? Пустите филм људима … Ту-ту”

„Пошто сам се представио да зовем из Лондона, врло љубазна секретарица ме је обавестила да је директор на колегијуму. Пошто сам инсистирао да се лично чујем са њим као колега а не да оставим поруку, питала ме је за тему разговора. На мој помен назива филма, променила је тон и брзо завршила разговор…“ (Јован Б., Лондон)

„Телевизија. Добар дан. Добар дан. Да ли могу добити господина Тијанића? Господин је на једном веома важном састанку, можете оставити поруку. Добро, у реду, желим да закажем састанак са господином! Smiley У реду, молим Вас ми реците тему састанка, Ваше име и контакт. Тема је филм „Тежина ланаца“, а моје… (ту ме прекида) Благовремено ће бити постављено обавештење на нашем сајту поводом филма, а Борис Малагурски је управо на разговору у кабинету, тако да се требате обратити њему, хвала, довиђења, ту- ту- туууууу.  Борисе, јел’ си стварно на вези сад са Тијанићем?“(Милица К.)

„Ма јок, ево ме кући, пијем јогурт.“ (Борис Малагурски)

Извор: Правда

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

05-malagurski-intervju-foto-krutenjuk-5.jpg
(190.16 KB, 350x527)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 16:47:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.