Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovest žene kojoj je iskrenost uništila vezu  (Pročitano 22401 puta)
16. Jun 2011, 05:19:45
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
BEOGRAD 16. 06. 2011

PRESS

ISPOVEST ŽENE KOJOJ JE ISKRENOST UNIŠTILA VEZU
Ostavio me je kada sam rekla koliko ih je bilo pre njega

Sadašnjem suprugu sam na isto pitanje, umesto 15, odgovorila - 7 momaka . Sve se srušilo - Bila sam potpuno sigurna u našu ljubav, a Goran je govorio da je otvorenih shvatanja. Ali kada sam mu rekla da sam imala 15 momaka, pobeleo je, zatvorio se u sobu i raskinuo vezu

Ne znam kako mu nije bilo dovoljno što ga beskrajno volim. Imali smo jaku vezu i ja sam bila spremna za brak i porodicu. Sve je to nestalo kada je u jednom opuštenom razgovoru počeo da me ispituje o bivšim partnerima. Bila sam potpuno uljuljkana i sigurna da ništa ne može pomutiti našu vezu, pa sam rekla istinu, doduše uz malo prebrojavanje - 15 momaka. I tu je bio kraj naše veze...

Ovako počinje ispovest za Press Beograđanka Milena J. (32), zaposlena kao PR menadžer. Kaže, ni u snu nije mogla da nasluti šta će uslediti posle iskrenog odgovora.

- Primetila sam da je pobeleo kao kreč. Zatim je otišao u drugu sobu i zatvorio se. Iako je uvek govorio da je otvorenih shvatanja i da žena treba da bude slobodna u ljubavi kako kasnije, kada na red dođe porodica, ne bi bespotrebno švrljala, u stvarnosti je ispalo drugačije. Sva moja objašnjenja bila su suvišna. Rekao mi je da mu se gadim. Bilo je to pre nekoliko godina i, iako ne shvatam u čemu je bio problem, od tada lažem kada me pitaju sa koliko sam muškaraca bila - kaže Milena.
Više nisam naivna

Ona otkriva da je, za razliku od svojih prijateljica, koje su nevinost gubile na pragu punoletstva, to učinila nekoliko godina kasnije. Ipak, kako su prolazile godine, prolazili su i muškarci. Neke veze su bile kraće, neke duže, ali ni sa jednim se nije zadržala toliko dugo da bi se veza završila brakom.

- Kada sam konačno upoznala Gorana, mislila sam da je to ono pravo. Međutim, on mi je srušio ceo svet u jednoj sekundi - priznaje ova žena, koja je pristala da ispriča svoje iskustvo zbog duboko ukorenjenih predrasuda da je žena koja je bila sa mnogo muškaraca kurva, a muškarac šmeker.

Posle ovakvog razočaranja odlučila je da više ne bude naivna. Kada je upoznala svog sadašnjeg supruga, na isto ono pitanje odgovorila je - sedam.

Psiholog Jasna Kekić kaže da je razlog zbog kojeg žene prikrivaju broj svojih partnera pre svega kulturološko-sociološki jer srpska sredina i dalje ženu posmatra kao podređenu u odnosu na muškarca. Tu je, naravno, i ljubomora.

- Za žene je rešenje da pronađu partnera koji će prihvatiti njihovu prošlost - objašnjava Jasna Kekić.

U Srbiji nije rađeno istraživanje o prosečnom broju partnera, osim „Dureksovog", u kojem su učestvovali i žene i muškarci od 15 do 54 godina i prema kojem je prosečan broj partnera kod Srba i Srpkinja 5,5. Ipak, naš poznati psihoterapeut Zoran Milivojević kaže da u istraživanjima ispitanici daju socijalno prihvatljive odgovore: muškarci povećavaju broj partnerki, a žene smanjuju broj partnera. Jedan od razloga zašto žene lažu o tome jeste i što muškarci teško prihvataju da je žena pre njih bila sa puno njih.

- Muškarci na osnovu prošlog ponašanja zaključuju o karakteru žene i budućim ponašanjima. Često i vizuelno razmišljaju tako da mogu da razviju ljubomoru kada sebi predstave nekog drugog muškarca u ljubavnom zagrljaju sa partnerkom - objašnjava Milivojević.

Aleksandra Janković, psiholog, objašnjava da se stvari menjaju i da je nekadašnji imperativ nevinosti pre braka prilično prevaziđen. Čak sa psihološke tačke gledišta to i nije nešto što je preporučljivo.
Ispeci pa reci

Da li onda žena treba iskreno da odgovori na pitanje koliko je partnera imala ili treba da laže o broju bivših?

- To zavisi od toga kakva je veza. Ukoliko se tek upoznajete sa nekim, onda treba reći da to nije stvar o kojoj treba sad razgovarati. Ipak, bilo kakva vrsta laganja nije dobra jer je to pitanje samopoštovanja. Ako će neko zbog toga što ste mu rekli neki deo svoje prošlosti da vas otpiše i diskvalifikuje, onda je bolje da to uradi odmah, pre nego što se ta veza razvije - kaže naša sagovornica.

Zoran Milivojević misli drugačije i kaže da žena ne treba da odgovori ako je muškarac pita sa koliko njih je bila pre njega jer odgovori ili stvaraju negativnu sliku o tome da je žena lakog morala ili stvaraju osećanje ljubomore.

- Mogu uslediti i druga pitanja o detaljima seksualnog ponašanja sa različitim partnerima i slično. Treba postaviti granicu u stilu: ja sam sada samo sa tobom i nameravam da ostanem sa tobom. Ništa drugo nije važno - savetuje Milivojević.

Ana Mitić, Stanko Stamenković, Beograd

Press
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13

- Mogu uslediti i druga pitanja o detaljima seksualnog ponašanja sa različitim partnerima i slično. Treba postaviti granicu u stilu: ja sam sada samo sa tobom i nameravam da ostanem sa tobom. Ništa drugo nije važno - savetuje Milivojević.


Moze ona da postavlja granicu koliko hoce, taj koji je izgovorio to pitanje samim tim pokazuje da mu je to, iz nekih tamo razloga, bitno

Mozda bi mogli muskarci da daju (molim iskreno) odgovor zasto je to toliko njima bitno?
Evo npr Promaseni koji je i ovo postovao kao temu  Smile
A ono sto tek ne kontam su muskarci koji "hvale" ino zene - opustenije su po pitanju seksa i stupanja u tu vrstu odnosa (recenice kojima ih opisuju) - a kude ovdasnje. Pa dragi serbski muskarci (ili u tepanju Srbende) i Vi sami doprinosite svojim stavovima, postupcima da to bude tako (ne izuzimam zene koje druge zene karakterisu kao "kurve" "kucke" i sl. lepi epiteti srpskog recnika danasnjeg)

Inace, Snezana Dakic negde pre nekoliko godina je dala odlicne odgovore na sl. pitanja u nekom od upitnika koje novine prave za poznate licnosti

"Kada Ste izgubili nevinost" - "Na vreme"
"Koliko Ste muskaraca imali" - "Taman" ili "Dovoljno" (ne secam se sad da bih mogla da citiram za ovaj odgovor ali shavate poentu)

Ne volim je, ali ja bih pre ovo rekla nego gore "postavljanje granica"
« Poslednja izmena: 16. Jun 2011, 07:59:12 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Citat
Mozda bi mogli muskarci da daju (molim iskreno) odgovor zasto je to toliko njima bitno?
Evo npr Promaseni koji je i ovo postovao kao temu

Meni nije bitno, ali kao po pravilu devojke same kazu broj svojom voljom, makar meni. To njima dodje kao neki test, ili sta vec?

Da bio sam neprijatno iznenadjen ciframa koje su mi iznele, bilo je i onih koje su vidno lagale. Bitniji je odnos u vezi, samo sto on zavisi od osobe sa kojom si i njene vernosti i odnosa prema seksu....

Vise su devojken trazile od mene da cuju koja je prva, koja je "najbolja", koja je ona po broju. Ja stvarno nemam obicaj da udaram crte po zidu... nisam sklon tablicu. Ako mene pitas.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Mozda bi mogli muskarci da daju (molim iskreno) odgovor zasto je to toliko njima bitno?
Samo zato sto je ova iz teksta naletela na nekoga kome je to toliko bitno da je raskinuo sa njom zato sto je imala 15 momaka(inace, ako uracunamo statistiku otprilike jednog godisnje) ne znaci da je bitno svima. Pricah jednom da "kurvu" ne odlikuje to sa koliko ih je bila pre tebe nego njeno sadasnje ponasanje tako da je po meni zaista nebitan podatak. Cak i ne volim price o bivsim vezama osim ukoliko druga strana insistira.

Proslost neki put treba da ostane proslost, a ono sto cinimo sada da oblikuje sadasnjost i buducnost.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
HTC One
Bitno je cisto iz informativnih razloga, radoznalost, nista drugo.

A broj kao broj, jaka stvar. Eto, ja sam 80. godiste. I sta sad, upoznam devojku koja je moje godiste, pocela seksualni zivot npr. u 17. godini... Imala jednog godisnje sto mu dodje 13, i jos dva izleta unutar tog vremena, i to je cifra 15. I sta sad, ona je kurva, drolja, radodajka?  Smile

Ne pravi razliku ni da ih je imala vise u kracem vremenskom periodu, vec namerno dajem ovaj primer koji jasno ukazuje o cemu govorim.

Strah od broja je iracionalan. Jedino sto bih mogao da razumem kao neki strah prouzrokovan tim brojem jeste necije razmisljanje da mu ta devojka nece biti verna, posto ce imati neki trip da ona voli da menja, i da je pitanje dana kada ce se broj povecati. Ali to ne menja stvar, sa nekim si dok vam je lepo. Moze i ona kojoj si prvi ili drugi sutra da te prevari.
« Poslednja izmena: 16. Jun 2011, 11:42:10 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.91
mob
Nokia 
Goran je kreten. Ako nece Goran 'oce Zoran. Ko jebe Goarana, ko je on da sudi o broju?. Licemer ..prvo je kenjao kako nema veze da bi izvukao informaiju.
Licno broj nije za moj pojam bas srecan ali sta sada ta zena da radi? Ne moze da se ubije jer je spavala sam 15 momaka!
Docice drugi koje ce ona uspesno lagati i svi ce ziveti srescno do kraja zivota Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Dajte bre, vama je jedan partner godisnje normalno? Pa ljudi sta je za vas duga veza. Ko u toj vezi sta radi? Koliko je uspesna ta veza? Ajde dosta uvlacenja...
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.91
mob
Nokia 
Ko se kome i zasto uvlaci?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
HTC One
Dajte bre, vama je jedan partner godisnje normalno? Pa ljudi sta je za vas duga veza. Ko u toj vezi sta radi? Koliko je uspesna ta veza? Ajde dosta uvlacenja...

Kakvog uvlacenja? I sta nije normalno?

Jos sam dao onako razvucen broj, jedan godisnje. Mislis da nije mnogo cesce veci broj kod devojaka koje nisu u vezi?

Sto, one nemaju potrebe, one imaju samo emocije i traze partnera uvek i iskljucivo srcem, a muskarci kresu?  Smile

Kakve veze ima sa tobom koliko ih je ona imala pre tebe, u smislu da tebi to smeta? Da li je trebala da znam da ce jednog dana u zivotu upoznati tebe, gospodina savrsenog, pa je trebalo svakog trenutka u svom zivotu da se vodi mentalnim podsetnikom "nemoj, upoznaces Njega, smetace mu broj".  Smile

Smesno, jbt. Njen zivot, njena stvar. Mozes da je zaobidjes i to je to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
Apple iPhone SE 2020
Pocetak moralisanja za

3


2


1



IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.