Menadžer Barselone Frank Rajkard je odlučio da na meč sa Verderom ne izvede isti tim koji je igrao protiv Reala.
Pošto se "Barsa" već kvalifikovala za sledeću rundu takmičenja, on želi da sačuva neke igrače za predstojeće mečeve u Primeri. Van tima će ostati Mesi i Ćavi, ali Rajkard ističe da to nije potcenjivanje protivnika već isključivo taktički potez.
"Neki igrači nisu bili u timu protiv Reala, što im je sigurno teško palo, ali moraju biti psihički stabilni. Razgovarao sam sa njima i objasnio im svoje razloge. Utakmica sa Realom je prošlost, sada imamo novu utakmicu pred nama u kojoj će šansu dobiti neki igrači koji nisu igrali mnogo u ovoj sezoni", rekao je holandski stručnjak.
"Imamo veoma jak tim i nekad je teško napraviti najuži izbor".
Verder je demolirao Volfsburg u poslednjem kolu Bundes lige i Rajkard je svestan da je to jedan veoma ozbiljan tim.
"Ne smete poceniti nijedan evropski tim, jer svi igraju na visokom nivou. Verder je dobro igrao protiv španskih timova a u poslednjem kolu su postigli čak šest golova", rekao je Rajkard.
Nastavlja se lobiranje Barceloninih igrača i uprave kako bi doveli Henryja u Španjolsku. Giovanni van Bronckhorst je bivši suigrač Henryja i volio bi ponovno zaigrati s njime, ovoga puta ne u dresu Arsenala, već u dresu aktualnog španjolskog prvaka. I Barcelonina uprava se je već pozitivno očitovala o Henryju…
Giovanni van Bronckhorst je pozvao Hernyja da dođe sljedeće godine u Barcelonu. Van Bronckhorst je do prošle godine igrao u Arsenalu, tako da dobro poznaje francuskog internacionalca. “Thierry je fenomenalan igrač. Znam koliko je dobar, jer sam trenirao s njime svakog dana. On je poseban igrač i sigurno bi se mogao nositit s konkurencijom u Barceloni. Imamo jaku momčad, no njegov dolazak će je još dodatno ojačati. U klubu će biti više natjecateljskog duha, a i moći ćemo rotirati igrače, tako ćemo biti odmorniji za utakmice”, kazao je van Bronckhorst.
Pred Henryjem je teška odluka. S jedne strane ga nagovaraju igrači u Arsenalu da ostane, dok s druge strane ga uprava i igrači zovu da dođe u Barcelonu. Henry odbija razgovarati o produženju ugovora do siječnja, kada se očekuje od njega da donese odluku. Postavlja se i pitanje ima li mjesta za njega u napadu Katalonaca uz Ronaldinha i Eto'oa, no njihov sportski director tvrdi da Henry može igrati u istoj momčadi s njih dvoje.
Istog dana, kada ga je van Bronckhorst pozvao da dođe u Barcelonu, njegov trenutni suigrač u Arsenalu Gilberto Silva ga je pozvao da ostane, samo nekoliko dana nakon što je to učinio i Reyes. “Svi smo vrlo zabirnuti zbog situacije oko Henryjeva ugovora, no ljudi moraju razumijeti da je to vrlo osobna stvar za njega. Moramo čekati i prihvatiti odluku koju god donese. On je igrač kakvog bi poželio svaki klub, no ipak ga ne smijemo smatrati nezamjenjivim. Ako Henry ode, morat ćemo se naviknuti da ga nema, no iznimno ću se radovati ako ću i sljedeće sezone igrati s njime”, izjavio je veznjak Arsenala.
Fudbaleri Barselone su u poslednjih sedam utakmica ostvarili isto toliko pobeda uz impresivnu gol razliku, 24:2.
Svega ovoga ne bi bilo da timom sa "Nou Kampa" maestralno ne "upravlja" fascinantni Brazilac Ronaldinjo koji iz meča u meč potvrđuje vrhunski kvalitet.
- Sa ovakvom ekipom koju "Barsa" ima, čini mi se da možemo da nastavimo sa uspesima još jako jako dugo. Posle svake pobede sve smo više srećniji i samouvereniji, pa ne čudi što nam je cilj da uopšte ne prestanemo sa tako dobrim igrama. Znam, mnoge pohvale idu na moj račun, ali još sam mlad i uveren sam da mogu da poboljšam svoju igru. Stoga naporno radim na treninzima, rekao je posle pobede nad Verderom ovaj fudbalski čarobnjak čiji se potezi sve češće viđaju u TV špicama.
Fudbalski klub Real Betis pokušaće da u svoje redove na pozajmicu dovede napadača Barselone Maksija Lopesa, kao zamenu za povredjenog Brazilca Rikarda Oliveiru.
Sportski direktor Barselone Čiki Begiristajn izjavio je da dva kluba pregovaraju o mogućoj pozajmici do kraja sezone, ali da ništa još nije ugovoreno.
Lopes neće igrati za Barsu u večerašnjoj utakmici protiv Verdera, što znači da će, u slučaju da dodje do transfera, moći da nastupa za Betis u evropskim takmičenjima.
Argentinac je u Barsu došao prošlog januara iz River Plate za šest miliona evra.
Klip jos nisam skinuo(8mb x 3kb/s :cry:),ali sam gledao pre utakmice sa Verderom deo treninga Barselone,i ludak je 'ladno pokazao da ce da pogodi precku,i pogodio je tako da mu se lopta vrati i on je prima opusteno,i to je ponovio 4 puta!!!!!!!! Bilo nas je 30-ak u kladionici,niko nije mogao da veruje.Bilo je to isto i na RTS-u,valjalo bi ako je neko snimio da postavi