Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li mozete uticati na svoju proslost? Eksperiment nepreslušanih audio kaseta  (Pročitano 16087 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Шта вам је човек згрешио кад га толко *ебете? Јасно је која је поента приче,па сад ко неће да учествује нек напусти објекат слободно.... Сама идеја ми не делује нешто спектакуларно,али опет је занимљива. Дал је истина или није не знам,ал волео бих да пробам,зашто да не
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.742.68
mob
Tel.Me Your.Number
Temu bi trebalo preseliti na Psihologiju i ispitati psihočko stanje učesnika teme.
Možda dotični sutradan pomisle da mogu vratiti vreme pa počnu ubijati narod po ulici.
Čuj možete li uticati na svoju prošlost. NE MOŽE! Ne postoji vremeplov.
Ako pomisliš da se takt promeni i ode na levu stranu to znači da si magičan da mozgom možeš da pomeraš stvari.
Takve stvari ne postoje

Na kraju...



Mada bih dotične radi predostrožnosti poslao u...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Neverovatno Smile Pa valjda bi trebalo ocekivati da na ovakvom mestu (Nauka, Tehnika, Millitary) imamo istrazivackog duha... ali Ne! "Sve se zna i svi zakoni univerzuma su otkriveni od strane coveka i sta tu ima vise da se ceprka". Takva tvrdokornost se u nauci stalno ponavlja i stalno biva porazena , kad tad, jer univerzum je nepoznat; totalno nepoznat! Sto ga vise saznajemo, josje veci broj nepoznanica. Pomirite se s tim! Ili, zelite reci da se sve zna, tj. da svako od nas "velikih bureklijskih naucnika"  zasigurno zna sta jeste moguce a sta nije???

Menjanje proslosti! Hm, veoma interesantna tema, i ako postoji valjan eksperiment, treba ga probati i to vise puta. No nije sada vazan taj eksperiment koliko ta tvrdokornost i odsustvo duha. Pa upravo izvodjenjem eksperimenta ta teza se moze i pobiti, ili...

Samo bi da napomenem: mi o vremenu nista ne znamo, tj. ne znamo sta je to. Mi zakljucujemo postojanje vremena na osnovu promene stanja. Mi jedino opazamo sukcesivna stanja koja su jednosmerna ili se to bar nama tako cini. Mi mislimo da je vreme pravolinijsko, a da li je? Mi znamo samo za  "sada", proslost je samo memorija, a buducnost donekle vidljiva (nikada 100% - "nikad ne reci nikad" - najsveziji primer: juce smo vracajuci se iz Rumunije putovali dosta brzo i obradovali se da cemo lepo stici, ali u Pancevu nismo mogli preci dunav nigde - zakrcili poljioprivrednici sve. Morali smo na Kovin i Smederevo... put se oduzio, itd).

E sad, da li je sve to bas tako. Da li se moze predvidjati buducnost i menjati proslost? Da li je moguce putovati kroz vreme? Da li sva prethodna stanja univerzuma (nakon sto ih mi iskusimo) i dalje postoje? Da li svabuduca stanja univerzuma vec postoje pre nego sto ih iskusimo? Postoje li  paralelni univerzumi? Postoji li beskonacno mnogo paralelnih univerzuma, odnosno da li je univerzum takve beskonacno slojevite sve-strukture?

Sta je to intuicija? Posto smo i mi od iste materije kao i sve, imamo li mi uticaja na svoje atome, ili mislite da samo funkcionisemo na zadatom zivotinjskom fizioloskom modelu koji je definisan i ogranicen. Kako to da ljudi u ekstremnim situacijama prevazilaze svoje fizioloske granice?

Postoji li telepatija, teleportacija? Objasnite mi hipnozu, "deja vu", samosagorevanje... postoji li reinkarnacija?
Mozemo li mislju uticati na atome naseg tela, na atome okoline...???

Da bi se ista od ovoga uspeno utvrdilo (bilo sa da ili ne) potrebno je istrazivati, a to je nemoguce ako apriori uzmemo neki odgovor (obicno "ne")

U nauci nema pomaka ako se apriori nesto tvrdi "i tacka". Nista nije do kraja istrazeno i uvek se znanje pomera.

Zato, dajte malo duha i fleksibilnosti. Ima hrpa naucnika koji su izvaljivali takve gluposti u proslosti, u vezi necega u buducnosti da je to smejurija - jednostavno bili su previse sigurni u ono do tada otkriveno; bili su ograniceni svojim vremenom, plus, sto im je pofalilo malo duha i maste. Nije jedino razum taj koji osvetljava, tu je i masta, intuicija, sloboda... oni svi zajedno treba da rade, da se medjusobno uravnotezuju, inace bi bilo mnogo surovo, mrtvo, glupo, smesno, neozbiljno, preozbiljno, siromasno, skardno...

Ponovo drobim, ali stvarno mislim da treba mnogo vise fleksibilnosti, dobronamernosti i radosti ovde.
 Smile Smile
« Poslednja izmena: 31. Maj 2011, 21:58:07 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
ajд у име неверних Тома и поштовалаца лика и дела Булме нашег да се осврнем на ово ... и пробам да се уозбиљим иако и даље сматрам да оваква и овако постављена тема то не заслужује.

Citat
No nije sada vazan taj eksperiment koliko ta tvrdokornost i odsustvo duha. Pa upravo izvodjenjem eksperimenta ta teza se moze i pobiti, ili...

Тврдокорност је позитивна особина. Далеко позитивнија од ових тралала експеримената који би да узму маха науку свели на вашарско шарлатанство.

Овде је проблем поставка експеримента и Булмино објашњење исте. Можда је мој начин на који му то указујем непримерен али мени се свиђа.  Smile

На страну што је идеја као идеја ... хм ... прилично дискутабилна ... као прво једино и најбитније ... рандом функција не гарантује распоред 50-50 јер онда не би била насумична. Свако издркавање око детаља и позивање на научни приступ после тога пада у воду и не заслужује ни зрнце озбиљности.
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Svako ima svoje misljenje, pa tako i ti o tvrdokornosti, tvoja stvar. Ja mislim suprotno, sto ne bi trebao biti razlog da nas dvojca ne popijemo pivu kada bi se, teoretski recimo, sreli negde, na primer...  Smile Smile

U vezi samog eksperimenta mislim da je jednostavno potreban veoma, veoma veliki broj snimljenih kaseta i eksperimenta, a sve bi trebalo ponoviti takodje vise puta. U stvari imali bi vise tura sastavljenih od dosta velikog broja eksperimenata. Izracuna se tu verovatnoca svih varijanti nasnimavnja beep-ova. Tesko da bi veliki broj bio bas sa vise beep-ova na levoj strani, mada ipak, pametno bi bilo postroziti kriterijum, da nakon  eksperimenta svakog ispitanika levi kanal treba da ima na pr. "2, 3 ili cak 4 puta vise" beep-ova od desnog, a ne samo "vise". Ako bi broj kaseta ciji levi kanal ima 4 puta vise beep-ova bio veci od ostalih varijanti, onda bi tu moglo nesto da se cacka. Statistika bi jednostavno iz vise puta pokazala neku "anomaliju" ako bi ona postojala.
Smile

« Poslednja izmena: 01. Jun 2011, 00:25:48 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ako neko bude zainteresovan u smislu da je voljan da isproba ovu ideju pomocu softvercica koji trenutno jos razvijam (i treba da ga zavrsim - nadam se - za koji dan) neka me slobodno kontaktira na mail: brana@hotmail.com
U "Subject" liniji maila napisite "Zainteresovan za eksperiment nepreslusanih audio kaseta" (ili nesto slicno tome, da znam o cemu je rec) Wink i poslacu Vam ZIP fajl sa programom (attacment nece biti veliki, negde oko 1.4 megabajta).
Napomena: u pitanju je program u DOS-u! Znaci, korisnici Windowsa novijeg od XP-a (a to je "Vista", ili "Sedmica") nece moci da ga pokrenu (cak ni pomocu DosBoxa!!!) tako da ako nemate WindowsXP - ne znam sta da vam radim...
Pozdrav, i opet - hvala (onim malobrojnim!) na interesovanju...
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 236
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola V3
Evo , ja zelim da probam.... nema sta da se izgubi.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Ahahaha, ok, ok, sada mi je jasno o cemu pricas. Samo si ga mnogo spetljao. Smiley Ok je to sto si naveo. Tacno da kvantna fizika o tome tupi. Kao i o samoj svesti.

Imas ovde u porici br. 458 za procitati i dokumentarac koji sam uploadovao na kraju je poruke:
http://forum.burek.com/svemir-bog-postanak-mogu-li-se-naucno-objasniti-t293636.msg8783500.html#msg8783500

Zatim poruku 353 i na kraju ( tekst je presecen u 3 poruke ) u poruci 355 dokumentarac:
http://forum.burek.com/svemir-bog-postanak-mogu-li-se-naucno-objasniti-t293636.msg7627953.html#msg7627953

Imas jos stvari na toj temi, tekstova i knjiga, pa ako te zanima i ne mrzi procitaj.

Oko tih stvari imas i odlicnu knjigu:
http://forum.burek.com/index.php/topic,334099.0.html

kao i:
http://forum.burek.com/holografski-svemir-t484756.new.html#new
gde imas i intervju sa autorom.

Da ti ne navodim sada sve, mozes probrati i sa indeksa postavljenih knjiga ( neke sam najverovatnije promasio postaviti a dokumentarce jos nisam pokupio i napravio index. Dok ih ispronadjem Smiley )

http://forum.burek.com/baneri-index-tema-i-knjiga-t423916.20.html

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Evo , ja zelim da probam.... nema sta da se izgubi.  Smile

Pozdrav svima i hvala Vam na dosadasnjem interesovanju za ovu ideju (jeste, bilo je interesovanja samo su me kontaktirali preko privatnih poruka, valjda su se "stideli" da to ucine javno ovde na forumu!) Smile

Uglavnom - posle mnogo truda - uradio sam softver (aplikaciju) za testiranje ove ideje i odlucio sam da je jednostavno uploadujem ovde na forum.

Program je radjen u DOSu i ima svoj installer. Znaci unzipujte, pa pokrenite fajl InstallRndTapes.BAT. Ako koristite WindowsXP instaliran na C:\ particiji sto je uobicajna situacija na racunarima - onda ce vam se pojaviti nova ikonica "RndTapes" na Desktopu. Program pokrecete dvoklikom na tu ikonicu Smiley

Ako koristite Win98 ili WinXP na particiji drugacijoj od C:\ onda mi javite "Vasu situaciju" da prepravim installer da radi i za Vas slucaj (mislim da je tako najjednostavnije).

Korisnici Win7-ce nece moci da koriste ovaj softver, cak ni sa DOSBox Emulatorom (testirano na 1.6Ghz CPU).

JAVITE REZULTATE OBAVEZNO ako Vam "podje za rukom" da vam softver po zavrsetku preslusavanja virtuelne kasete kaze da konkretni slucaj ODUDARA od zakona statistike (ima ugradjenu samo-proveru!)

Sve najbolje & zabavite se.
Pozdrav
Brana

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
RndTapes.zip (601.54 KB)
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
   Jel' mogu da zamolim administratore/moderatore da link ka downloadu programa koji je na kraju ove teme - ako mogu - ubace (ili na neki drugi nacin ucine vidljivim) na prvoj strani ove teme?

   Ili makar da se u prvu poruku ove teme samo ubaci recenica: "Link za download programa mozete naci na petoj strani ove teme"?

   Ovo molim iz razloga sto je za ovakve teme interesovanje uvek samo po sebi vec ionako malo, pa smatram da ce retko ko jos u dodatku imati i dovolno zivaca da se "bori" sa citavih 5 stranica svojevrsnog off-toppica (bez ljutnje!) dok ne dodje do (ovog) teksta gde se nalazi uploadovan program...

   Oprostite na smetnji...
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.251 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.