Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Windows could not start becouse the following file is missing or corupt  (Pročitano 5645 puta)
24. Maj 2011, 01:34:07
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
ne znam da li je bila slicna tema pa molim da odgovorite. vec mi se drugi put desava da ne mogu da ukljucim kompjuter. kad se startuje nakon nekog vremena pise mi upoyorenje
Windows could not start becouse the following file is missing or corupt
/windows/system32/config/system
You can attempt to repair this file by starting Windows setup using the original Setup CD-ROM. Select r at the first screen to start repair.
ovo mi se desilo prvi put prije dva dana nesto je antivirus izbacio upoyorenje da nisam yasticen ja skinem dugi restartujem komp i pojavi mi se ta poruka. reinstaliram sistem, formatiram c particiju i evo ga sad opet. ne ynam sta da radim. ako opet reinstaliram sistem plasim se da ce se desiti isto i opet iygubih sve sa c particije. molim za savjet. unaprijed hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Apple iPhone 12, S21
ne znam da li je bila slicna tema pa molim da odgovorite. vec mi se drugi put desava da ne mogu da ukljucim kompjuter. kad se startuje nakon nekog vremena pise mi upoyorenje
Windows could not start becouse the following file is missing or corupt
/windows/system32/config/system
You can attempt to repair this file by starting Windows setup using the original Setup CD-ROM. Select r at the first screen to start repair.
ovo mi se desilo prvi put prije dva dana nesto je antivirus izbacio upoyorenje da nisam yasticen ja skinem dugi restartujem komp i pojavi mi se ta poruka. reinstaliram sistem, formatiram c particiju i evo ga sad opet. ne ynam sta da radim. ako opet reinstaliram sistem plasim se da ce se desiti isto i opet iygubih sve sa c particije. molim za savjet. unaprijed hvala


Kada ti se ta prva poruka pojavila, koji si antivirus instalirao?
Ukoliko imas instalacioni cd win-a probaj da odradis repair sistema, ali bi bilo veoma pozeljno da sve bitne podatke prebacis na drugu particiju, ili cd/usb za svaki slucaj...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
pre oko mjesec dana sam obarao sistem i onda sam instalirao  avg internet security, cesto mi je izbacivao upozorenja da nisam zasticen onda sam instalirao avast,i koristio sam ga nesto manje od mjesec dana, bez ikakvih problema onda je i on poceo da izbacuje da nisam yasticen ili tako nesto. onda instaliram nod 32 restartujem komp i vise se nije upalio. i evo sad opet. Repair nesto ne moze iybaci mi neko upoyorenje nesto c windows... ne mogu sad da se sjetim i pres enter to cancel, ako ne pritisnem enter on ce tako stajati dva dana nista nece uraditi. a nije problem toliko za podatke sa c particije koliko mi je tesko instalirati sve programe i drajvere ali sta cu, sto se mora nije tekso. tako da nij to problem oboricu opet sistem ali ako mi se opet ovo desi ima da pregriyem kabal od napajanja.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
Evo resenja...!!! Za one malo nevicnije je nezgodno ali sta da radimo, tako mora ili format celog systema...  Smile

Citat
This problem occurs when you try to update drivers in the computer..sometimes windows XP cannot update the driver and that corrupts system.ini file as it has a lot of bad entries..Due to this you will get this error mesage..No its not due to virus.its due to an attempt to change system.ini file

Windows could not start because the following file is missing or corrupt: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

That means the System Registry Hive has become corrupted.

There are two ways to get back up and running. The easy way which doesn't always work, and then there is the hard way.

Easy Way --- Note that this doesn't always work.
When you are booting your system, press the F8 key during the start of the bootup sequence, meaning after it does the Power On Self Test.

Once you press the F8 key, you will be taken to a Menu. Select "Boot Using Last Known Good Configuration".

It will now attempt to load Windows XP using a past set of configuration files.

If that doesn't work, there is the next step....the hard way.

Hard Way
Boot your system with the Windows XP Install CD, let the system boot into the Setup. Once in the Setup, choose to run the Recovery Console.

You will now be presented with a screen similar to good old DOS.

First, we will recover the System Hive.

Now, type in the following commands with pressing Enter after each line.

md tmp
copy C:\windows\system32\config\system C:\windows\tmp\system.bak
delete C:\windows\system32\config\system
copy C:\windows\repair\system C:\windows\system32\config\system

Be very careful when you are typing in these commands, one wrong move, and you have, broken Windows XP.

Also, change the C in the commands to whatever your Windows XP drive letter is.

Attempt to boot the system, if it doesn't boot, get back into the Recovery Console and do the following commands.

md tmp
copy C:\windows\system32\config\software C:\windows\tmp\software.bak
delete C:\windows\system32\config\software
copy C:\windows\repair\software C:\windows\system32\config\software
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
joj brate moye li sta na srpskom rayumijem ja vecinu ali nisam bas toliko dobar sa engleskim inace i prije sam obarao sistem sebi i nisam imao ovaj problem. samo ako moye nesto na srpskom. je li trebam opet obarati sistem ili...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
joj brate moye li sta na srpskom rayumijem ja vecinu ali nisam bas toliko dobar sa engleskim inace i prije sam obarao sistem sebi i nisam imao ovaj problem. samo ako moye nesto na srpskom. je li trebam opet obarati sistem ili...


Mogu da ti prevedem, nije problem, al' opet obaranje systema je mnogo brze nego da ti ja/neko prevodi i onda da radis ovo po uputstvu...
Obori system i instaliraj neki AV, moj predlog Avast ili Avira. Instaliraj ga i nemoj vise da brises i instaliras druge. Ne mozes AV tek tako da obrises i instaliras drugi... cak i oni malo strucniji mogu imati problema sa tim.  Smile

 p.s. Zaboravi na AVG, NOD32 i ostale Americke AV programe (Kada kazem Americke, mislim na geolokaciju, ne na nesto drugo, pogrdno.)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
ma preveo sam ja.  Smile ipak hvala. samo se plasim da mi se opet ovo ne desi vec drugi put da obaram sistem i onda opet dok instaliram sve sto treba da instaliram drajvere i ostalo. samo mi reci je li to desava ybog av ili nesto ja ne odradim dobro, mada ne ynam sta bih ja mogao lose uraditi. pokusacu sad ili repair ili opet oboriti sistem, mryi me da ovo pisem u dosu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
evo oborio sam sistem. jos nista nisam instalirao osim avasta. sta sad da radim da mi se opet ne desi ono? ne smijem da restartujem komp mislim da se opet nece upaliti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
 Smile

Slobodno restartuj komp  Smile
Restartuj ga pa nam javi rezultate...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
evo da javim rezultate pocne da se pali malo i onda se restartuje. sta cu sad?

samo ako moye odgovor molim.
« Poslednja izmena: 24. Maj 2011, 22:05:31 od mladenpr »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.