Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 25 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zloupotreba Novaka Djokovica  (Pročitano 29993 puta)
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.187
Većina ovih izjava su istinite Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
наравно
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1463
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.187
Данас: Зашто нико осим Срба не воли Ђоковића?
      

Београд - Новак Ђоковић попео се на тениски трон пре два месеца након освајања титуле на Вимблдону, али и поред чињенице да је тренутно најбољи на планети његов успех многи оспоравају, па чак и отворено критикују. Освајач три гренд слема у 2011. где год да се појави последњих неколико година мора да игра против ривала с друге стране мреже, али и публике која без скривања фаворизује другог играча без обзира ко то био.

Тако је на недавно завршеном УС опену Ђоковић у полуфиналу са Роџером Федерером ушао у отворен сукоб са публиком након што је спасао меч лопте, баш као и у Паризу када је играо са домаћим Жо-Вилфред Цонгом.

Да проблем буде већи, одбојност и нетрпељивост према Ђоковићу дели и велики број навијача у Србији. У прошлости није било ретко да рецимо у дуелу са Рафаелом Надалом пола Србије навија за Шпанца, а одбојност се могла осетити и у појединим телевизијским преносима коментатора. Новака, односно његову породицу, многи са презрењем гледају уз коментаре да јесу заслужни за његов успех, али да им то не даје право да утичу на друге прилике у друштвено-политичком животу.

Ђоковића, осим навијача, често су критиковали и најбољи играчи у историји тениса. Многима су засметале његове имитације по којима је постао чувен. У критикама се издвојио Надал који је у највише наврата био мета имитација због својих ритуала на терену, али и спота за песму „Џипси“ са Шакиром. На то је реаговала и колумбијска певачица речима да Новак уопште није смешан, те да је Надал бољи играч од њега. Да Шпанцу сметају имитације констатовао је и његов сународник Фернандо Вердаско, уз констатацију да Новак увек и по сваку цену настоји да буде шоумен.

Осим на имитације, тенисери су се у више наврата критички осврнули и на његово славље после мечева, али и на предају сусрета због повреда. Тако су поједини активни врхунски тенисери, али и легенде „белог спорта“, дали себи за право да говоре како Ђоковић симулира повреде, како неће да остане на терену до краја ако види да је немоћан, те како злоупотребљава право да тражи медицински одмор за преглед лекара током меча (медицински тајм-аут).

Драган Коковић, социолог спорта, сматра да је узрок оваквог понашања навијача и самих спортиста последица чињенице да нико не воли промене, односно када неко поремети већ годинама устаљени редослед.

- У свету тениса се годинама био усталио један ред у којем су Федерер и Надал били неприкосновени, а сада је неко изненада дошао и тај ред нарушио. То је засметало тениској публици која не воли велике преокрете, која је навикла на устаљен редослед и стандарде. У томе се може тражити одговор зашто увек навијају против Новака, било да игра са Федерером, Надалом или Марејем. Донекле стоји и негативан образац о Србима који се као стереотип усталио свуда у свету, али није пресудан јер као што видимо чак и када игра са Троицким и Типсаревићем публика је увек против њега - истакао је Коковић.

Да је публика очигледно навикла да у завршницама гледа Надала и Федерера, а сада им је то неко пореметио па га зато ометају и споре, сматра и селектор Дејвис куп репрезентације Богдан Обрадовић.

- Публика је очигледно навикла да гледа Шпанца и Швајцарца у финалима и због њих долази на стадионе. Међутим, Новак је ове сезоне постао стандардан у завршницама и побеђује што је очигледно иритирало неке „љубитеље“ тениса. Међутим, није свуда тако. Путовао сам доста с њим и знам колико својих навијача Ђоковић има у свету - нагласио је Обрадовић.

Када је у путању нетрпељивост самих играча, селектор Дејвис куп тима Србије потврђује да тенисери махом не симпатишу Новака, али и да „свако ко губи има право да се љути“. Он додаје да су злуради коментари само одлика њихове личности и део имиџа који граде.

Радмило Арменулић, тениски стручњак, сматра да једино пакост може бити објашњење зашто неко може да не воли Новака и да је константно против њега. Он каже да се та нетрпељивост не може глобализовати, односно да није тачно да га не воле свуда у свету, али да су поједини турнири већ традиционално постали „врућ“ терен.

- Нико нема разлог да навија против Ђоковића, односно ни против било ког спортисте. Може се само навијати за свог фаворита. Међутим, људи су очигледно пакосни, не праштају успех. То је нарочито било изражено на великим турнирима ове године где је маси очигледно засметало то што њихови сународници нису у завршници, већ се ту нашао човек из мале Србије - апострофира Арменулић.

Коментари и критике на Ђоковићев рачун

Рафаел Надал (мај 2011.)

„Ђоковић ме уопште не поштује када је славио у хотелу. Ја не бих волео да ме поражени види да се тако радујем, а имао сам прилике код освајања бројних трофеја. Међутим, изгледа да он не води толико рачуна о томе“.

Роџер Федерер (јануар 2009.)

„Не знам шта је Новаков проблем са телом, али је он играч од којег се може очекивати да преда меч када губи. Радио је то због наводне исцрпљеност, болова у леђима, а против мене је предао због повреде стопала“.

Енди Родик (септембар 2008.)

„Болови у леђима и куку? Грчеви, птичји грип, Антракс, САРС, обичан кашаљ и прехлада, све су то разлози због којих играч може да преда меч. Ако си повређен, онда си повређен и уопште не излазиш на терен. Ђоковић или без разлога зове лекара и фолира, или је најхрабрији човек на свету“.

Томи Робредо (септембар 2008)

„И ја сам трпео болове. Трчао сам као луд и стопала су ми горела, али нисам хтео да се жалим. Ако тенисер није довољно спреман, не би требало ни да игра. Он је то радио већ неколико пута, злоупотребљава могућност да играч неколико пута током меча затражи лекарску помоћ“.

Матс Виландер (јул 2011)

„Није велика ствар оно што је Новак направио. Није се тешко попети на врх, али треба се тамо и задржати. Ово прво место може да му помути памет“.

Михаел Штих (фебруар 2009)

„Предаја је потпуно неспортски потез. Новак је у више наврата морао да одигра меч до краја, па макар и изгубио све гемове“.

Серхио Рамос: (септембар 2011)

„Ђоковићу, а сад те не боле леђа“, кратко је на свом Твитер налогу упитао десни бек Реал Мадрида након што је српски тенисер успео да се после медицинског тајм-аута врати у финални меч Вимблдона и на крају тријумфује.

(Данас)

http://www.nspm.rs/hronika/danas-zasto-niko-osim-srba-ne-voli-djokovica-q.html

Glup tekst,ne treba generalizovati stvari,ako se covek potrudi moze da nadje ovakve izjave i za Nadala i Federera i za sve koji ista znace ovome svetu na bilo koji nacin ...I to mnogo gore izjave ..A 10 puta vise pozitivnijih izjava o Novaku mozete procitati od mnogih poznatih svetskih faca ,kako od njih tako i od obicne raje sirom sveta...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.187
Pa valjda Nadal bolje poznaje Đokovića od recimo Šakire, svetski poznate face.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

¡Zadržavam pravo na nepokornost! @NikolaJovic

Zodijak
Pol
Poruke 755
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.81

Cilj mi je da ukažem na zloupotrebu svega što se dešava oko Novakovih uspeha, jer imam utisak da je sve to našim nesposobnim političarima leglo "kao dupe na nošu".


Ne samo političarima već svim nesposobnim ljudima u Srbiji koji se ponose tuđim uspesima jer svoje, gle čuda, nemaju. Što se medija i političara tiče - tako je u svim banana državama.
IP sačuvana
social share
Član 38. Zakona o javnom informisanju: Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo.
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
твитераш Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020
Nemoj tako... tviterasi su sila u Srbiji...  Smile

U stvari... necu da lajem...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 25 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.