Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novosađanin umro na kućnom pragu kad je video sudskog izvršitelja  (Pročitano 1293 puta)
11. Maj 2011, 23:35:56
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Novosađanin Stevan J. (55) umro je juče pred kućnim pragom kada je video da mu bravar, uz pratnju sudskog izvršitelja, policije i advokata, razvaljuje kapiju dvorišta, kako bi ušli u kuću i popisali stvari radi naplate duga.

Ekipa Hitne pomoći, koja je juče oko devet časova ujutro brzo došla na lice mesta u novosadskom naselju Telep, pokušala je da oživi Stevana J.

Novosadski mediji javljaju da Stevanov sin Dejan nije mogao platiti 160.000 dinara (oko 1.600 evra) za kupljene kompjutere, koje je sudskom presudom morao vratiti poveriocu.

Međutim, Stevan je veče pre tragedije sklopio dogovor sa gazdom firme koja je Dejanu prodala računare, da taj dug otplati na rate, i to po 400 evra mesečno.

Prema svedočenju njegove porodice, Stevan je imao dva infarkta i ovih dana trebao je da ide na operaciju srca.

Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Au jbt.  Smile

Kredit od 1,6k evra za racunar...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Dejan Jovanov: Molio sam da ne dolaze



Porodica Stevana Jovanova (55), koji je umro tokom zaplene imovine, podneće tužbu protiv advokata i sudskog izvršitelja. Dejan Jovanov: Nisu uvažili činjenicu da je težak srčani bolesnik



I PORED molbe da ne dolazi u kuću sa sudskim izvršiteljem i pleni imovinu, jer sam se sa vlasnikom radnje usmeno dogovorio o vraćanju duga, advokat Đorđe Jeftić je u utorak ujutru bio ispred naše kapije. Nije prihvatio ni moje objašnjenje da mi je otac Stevan težak srčani bolesnik, verovatno misleći da je to samo izgovor da izbegnem obavezu. Nažalost, sve to je bilo fatalno po mog oca, čije bolesno srce nije izdržalo. Zato ću tužiti i advokata i sudskog izvršitelja.

Duboko potresen ovom dramom i očevom tragičnom smrću na kućnom pragu, ovo je u sredu za "Novosti" rekao Dejan Jovanov, ističući da je Jeftić, ignorišući njegov usmeni dogovor sa vlasnikom radnje za kompjutersku opremu, kojem je bio dužan oko 170.000 dinara, rekao da ne donosi novac.

- Dogovor je bio da svakog 1. i 15. u mesecu otplaćujem po 200 evra - tvrdi mlađi Jovanov. - To sam u telefonskom razgovoru preneo i advokatu Jeftiću, moleći ga da ne dolazi sa sudskim izvršiteljem, jer su mi roditelji bolesni, kao i da otac ove nedelje ima zakazanu operaciju u Institutu u Sremskoj Kamenici, ali ništa nije vredelo. Ocu, kada ih je video u dvorištu, srce je - puklo.

Slučaj porodice Jovanov duboko je uznemirio ne samo novosadsku javnost, koja ne pamti da se ikada do sada nešto slično dogodilo, ali i izvršitelje čiji posao je da sprovedu odluke sudova. Oni na terenu dolaze u različite situacije koje, gotovo bez izuzetka, nisu nimalo prijatne. Najmučnija su, naravno, iseljenja iz stanova ili kuća koja se često pretvaraju u prave drame onih koji tako, nažalost, ostaju bez krova nad glavom, ali fizičkih obračuna do sada nije bilo.

- Najstrašnije su priče kada iz stana treba iseliti stare i bolesne - kaže jedan od sudskih izvršitelja. - U očaju, za koji mi imamo ljudsko razumevanje, ali moramo i da radimo svoj posao, prete da će se baciti kroz prozor, i tada nam jedino preostaje da u pomoć pozovemo policiju i hitnu pomoć. Jedna žena je pretila da će zapaliti butan bocu ako pokušamo da je iselimo i da će, ukoliko nešto iznesu iz stana, "leteti glave".

U Osnovnom sudu u Novom Sadu trenutno, inače, ima čak 68.900 izvršnih predmeta koji treba da budu rešeni. Većina građana zbog ekonomske krize, potrošenih zaliha i ispražnjenih novčanika, neredovno izmirije svoje obaveze.



GOTOV SAM...

POŠTO je pao, Stevan je, priča njegov sin, svom kumčetu Nebojši koji je se zadesio u dvorištu, kratko rekao: "Nebojša, gotov sam..!" To je, nažalost, potvrdila i Hitna pomoć koja je, u međuvremenu, stigla i, bezuspešno, pokušala reanimaciju.


TRI MILIONA DUŽNIKA

PREMA podacima iz 34 osnovna suda u Srbiji (iz februara ove godine) koji se bave procesuiranjem i prinudnom naplatom dugovanja građana i firmi, vodi se oko tri miliona postupaka pred sudovima zbog prinudne naplate dugovanja po raznim osnovama.

Najčešće su u pitanju neplaćeni računi građana za struju, grejanje, telekomunikacijske usluge, dugovanje bankama, auto-kućama, trgovinskim radnjama....

Pred niškim Osnovnim sudom, početkom 2011. bilo je čak 77.000 izvršnih rešenja o naplati dugovanja Nišlijama.

U Prvom osnovnom sudu u Beogradu (koji pokriva 10 beogradskih opština) vodilo se oko 1,7 miliona postupaka za prinudnu naplatu dugovanja građana.


VIDEO

O ONOME što se u utorak dešavalo u dvorištu porodične kuće Jovanov u ulici Kružna 15 u novosadskom naselju Telep, postoji video-zapis. - U dvorištu je postavljena kamera i sve je snimljeno - kaže Stevanov sin, ne mireći se sa očevom tragedijom. - To će poslužiti kao dokaz.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.