Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li cete preneti svoj broj kod nekog drugog operatera?

Glasanje završeno: 08. Jun 2011, 23:23:46

Da, na MT:S
0%  (0)
Da, na Telenor
41.2%  (7)
Da, na Vip
17.6%  (3)
Ne
41.2%  (7)
Ukupno glasova: 17
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prenosivost mobilnih brojeva od 1. jula  (Pročitano 11301 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
HTC One
Cekaj, ovoliki post da bi rekao da sve na svetu moze jeftinije ali da poenta kapitalizma jeste da se uzme maksimalni moguci deo kolaca?  Smile Stedi bre tastaturu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Ma ko je hebe, ionako je počela da me nervira, da guta slova u poslednje vreme, brzo će da popije trešken.

Što se tiče MNPa:

1. Što se tiče upozorenja, izgleda da se uključuje samo kada zove neko iz mreže u kojoj si bio. Ja bio u MTS prešao u Telenor. Kada pozovem sa VIPovog, ništa, normalno zvoni. Kada pozovem sa Telenora, ništa, normalno zvoni. Kada pozovem sa MTSa, prvo ide upotorenje pa zvoni. Što je i logično.

2. Što se tiče kredita, naravno da vam neće dati kredit koji ste imali u prethodnoj mreži. Potrošite ako ga imate, makar na nagradne igre, ne poklanjajte im ga.

3. Što se tiče cene prelaska sa postpaida u MTSu na prepaid, ja sam grešku napravio. Učite se na mojim greškama Smiley Smiley Smiley.
Kada mi je onaj tražip 177 dinara za zamenu kartice, trebao sam samo da mu kažem: Izvini, onda neću, preneću u VIP, prenos mi je džabe, i mogu direktno u prepaid, i još ću dobiti kredit dobrodošlice. Pa baš ako mi je zapelo, onda ću ta 3 meseca prebaciti iz VIPa nazad u MTS, opet za džabe, i još ću i od MTSa dobiti kredit dobrodošlice. Džiberi najobičniji.

4. Što se tiče popusta 50 posto, još uvek je aktivno, javio mi drug koji radi u MTSu. Ali mi je on rekao da dobijaš ZTE na poklon i kada potpišeš paket na 12 meseci i na 24 meseca. Pa sad, ko koga izvaćari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
mob
Nokia 6120
Kako preneti broj kod drugog operatora?


Kao što Vam je već verovatno poznato, od prvog jula je moguće preneti svoj mobilni broj kod drugog operetora. Ovu mogućnost do sada je iskoristilo više hiljada građana, a za sada nemamo preciznu informaciju o konkretnim brojkama po operatorima. Sam proces prenosa je prilično jednostavan, i mi ćemo ga opisati u nastavku.

Naime,  zahtev za prenos broja se podnosi u poslovnicama operatora kod kog želite da prenesete broj. Da biste preneli broj, morate biti korisnik mreže drugog operatora najmanje tri meseca, i morate biti punoletni ( ukoliko ste maloletni, zahtev podnosite uz pratnju roditelja ili staratelja). Takođe, postpaid korisnici moraju izmiriti sve ugovorne obaveze prema prethodnom operatoru, dok prepaid korisnici moraju da registruju svoj broj ( registracija se obavlja na licu mesta, neophodno je imati važeći lični dokument, SIM karticu i PUK 1 broj).

Troškove od 200 dinara koliko je propisao RATEL na sebe preuzimaju operatori.

Zahtev se obrađuje do dva dana, nakon čega dobijate SMS obaveštenje o aktivaciji nove kartice, i od tog trenutka počinjete sa korišćenjem nove kartice, dok stara postaje neaktivna.

Ukoliko se Vaš zahtev odbije, o tome dobijate pisano obaveštenje. Razlozi zbog kojih Vaš zahtev može biti odbijen su:

- Zahtev je podnelo neovlašćeno lice
 - Zahtev sadrži netačne podatke ili je nepotpun
 - Zahtev je podneo prepaid korisnik koji nije registrovan
 - Korisnik nije izmirio sva dugovanja prema prethodnom operatoru i obaveze iz pretplatničkog ugovora, uključujući i one nastale usled prevremenog raskida ugovora.
 - Broj je već u postupku prenosa ili je od poslednjeg prenosa broja proteklo manje od 3 (tri) meseca
 - Broj je ukraden, nepostojeći ili je privremeno, odnosno trajno isključen
 - Broj koji korisnik želi da prenese pripada vezanoj seriji brojeva ili korisničkoj grupi brojeva drugog operatora

Nadam se da smo Vam uspešno razjasnili proceduru prenosa broja, a ukoliko imate bilo kakvo pitanje ili nejasnoću slobodno ostavite komentar i mi ćemo Vam pomoći u najkraćem mogućem roku.


Izvor: Mobilezeen
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.