Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:48:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smokva u Jevanjdjelju  (Pročitano 29304 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7052
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
Da ti ispunimo želju i vratimo se na temu. Smile

Prava važnost priče o smokvi je da pokaže neslaganje u biblijskim izveštajima.
Matej i Marko različito prenose dogadjaj i to nam daje za pravo da sumnjamo u istinitost spisa.

Takodje, pokazuje i kako su Hrišćani spremni da zanemare delove rečenice, da bi nekako priču ugurali u svoje objašnjenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Sumnja je jedan od izvora mudrosti, ali kako to objasniti pripadniku vere koja ga ubedjuje  da se ponosi ludošću?

Inače, postoji ultra zvuk, tako da, stvarno moraš malo više da se edukuješ. Vreme je da se i ti izvučeš iz zamke hrišćanskog neznanja. Mir tebi.
     ta sumnja kao mudrost je izmerena poslecdicom. a posledica te mudrosti je smrt.ti mi nudis baj pas u mojoj veri ,ne znam zasto posto mi aorta vere radi i dalje besprekorno. meni taj baj pas sumnja ne treba.zadrzi za sebe .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Da ti ispunimo želju i vratimo se na temu. Smile

Prava važnost priče o smokvi je da pokaže neslaganje u biblijskim izveštajima.
Matej i Marko različito prenose dogadjaj i to nam daje za pravo da sumnjamo u istinitost spisa.

Takodje, pokazuje i kako su Hrišćani spremni da zanemare delove rečenice, da bi nekako priču ugurali u svoje objašnjenje.
malo bi trebalopaziti i nadruge vec signalisu da smo zamorili da postoje privatne poruke,a mi smo na pocetku. da je jedan jevandjelista prepisao od drugog u dlaku ti bi rekao drugu vrstu kritike. kad bi ti zeleo da znas istinu ti bi je lako znao. uvideo. stari zavet  govori o dolasku pisaca jevanjela i to sva cetri. to je prorokovano cak i da ce izvestaj biti prikazan na cetiri razlicita nacina,tj. sa cetiri strane. sustina nije u razlicitosti vec u necem mnogo dubljem. ali cemu to ovde pisasti. ovde treba uzeti jedna prost ultrazvucni nalaz Biblije,ti si nevernik i odbacujes svesno Boga i to ti je sad sud. ja ti tu ne mogu nesto dometnuti.jabuka raste na jabuki,smokva na smokvi a nevernik na neverju.svako drvo svoj rod radja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7052
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
...A naivčina na bajkama i lažima.
« Poslednja izmena: 08. Feb 2012, 20:23:41 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
...A naivčina na bajkama i lažima.
    ne bi bilo fer da se potpisujemo ispod tudjeg  umetnickog dela! naivcina neka se sam potpise da li raste na bajkama ili na istini. ja sam se potpisao kao vernik,a ti kao nevernik,i to bi trebalo razvrstati u drvoredima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7052
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
Prepoznao si se, zato i reaguješ, neverniče-tudjeverniče.
Slažem se sa tobom u vezi plagijatorstva, zato i Isus jeste prevarant, jer se potpisao ispod tudjeg dela.
« Poslednja izmena: 09. Feb 2012, 20:22:41 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Prepoznao si se, zato i reaguješ, neverniče-tudjeverniče.
Slažem se sa tobom u vezi plagijatorstva, zato i Isus jeste prevarant, jer se potpisao ispod tudjeg dela.
   bas ne delujes ovde ubedljivo. Isus je Spasitelj i Bog.potpisao se jasno svakom verniku. ispunio je svako prorostvo. problem je samo sto razum nevernika je opterecen svojom ili da ne kazem cijom fiks idejom i to ga dovodi u stanje  neverja. nevera je klasicno stanje opsednuca po Bibliji.na kraju ko u tome nije bio,dok Isus nije sklonio neprijatelja  djavola. tu oko vere u hrista ne pomazu cinjenice i plitki zahvati nauke. prah nije sposoban dalje od toga da uzme Bozju jednostavnost i od toga napravi komflikt. sva tajna Boga je u jednostavnosti. a sve se otvara verom. kada se dolazi sa suprotnog kraja ljudskim umom dobija se katastrofalan komfuzni saldo.ko moze dokazati jednoj kozi da je magare? niko.ona je svesna svog statusa i po njemu zivi,jede i specificno vari vraca hranu nazad iz buraga i potom to melje i opet ide nazad na svoje mesto. ali covk je izmesten do najbezumnijih granica u svom umu kojim vari ponudjene istine o svom Tvorcu tako da sebe ponizava da je od nekog majmunskog pretka. u slucaju majmuna oni se valjaju od smeha kad vide coveka ,ne bi im palo na pamet da mu pruze ruke kao pretku. covek je pak spreman cak da ga zagrli.kad covek koraca umom on ide kao covek na rukama i sve vidi unatraske,i jos umislja da dobro hoda. mi smo osposobljeni da mislimo srcem,ali to se ovde zalud govori. to ne znaci da covekov um ne sluzi svrsi,inace ga Bog ne bi sazdao,ali  buduci vrh stvaranja covek se odmetnuo neverom i zamenuo svoju periskop stanicu srca za periskop uma. takav periskop je kao brod koji luta po sprudovima sav rasprsnut i poderan,bacan valovima nepogoda koje snalaze covecanstvo i onda se cudimo zasto sve to biva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7052
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
bas ne delujes ovde ubedljivo.
Ne moram da neverniku delujem ubedljivo, dovoljno je da govorim istinu. Tebi je istina mrska i psalmisanjem pokušavaš da onesposobiš svoje uši da je čuju.

Isus je Spasitelj i Bog.potpisao se jasno svakom verniku. ispunio je svako prorostvo.
Opet greška koja bi se poznavaocu Biblije teško desila. Isus nije podigao treći hram...dakle, još uvek nije ispunio svako proročanstvo kao što ti tvrdiš, i nije se vratio da uspostavi nebesko kraljevstvo. Ja znam da tebi to nije dovoljno i da možeš da pogrešiš još 1000 puta i da dalje tvrdiš da si u pravu, ali bilo bi pošteno bar da malo razmisliš pre nego što nešto napišeš.

sva tajna Boga je u jednostavnosti.
Tako je, a najednostavnje objašnjenje za Isusa je da je bio trećerazredni madjioničar sa kompleksom više vrednosti.
Tu ti ne trebaju ni nategnuta objašnjenja, ni peglanje kontradiktornosti, ni lažna tumačenja starog zaveta...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Linux
Browser
Chrome 15.0.874.121
Citat
Tako je, a najednostavnje objašnjenje za Isusa je da je bio trećerazredni madjioničar sa kompleksom više vrednosti.
@Predragon zar ti zaista tako mislis?
Kroz istoriju je bilo sasvim dovoljno svetih ljudi koji su svedocili Isusovu pravednost i postojanje.
Sa druge strane i najveci kriticari Hriscanstva ,neosporavaju pojavu Svetoga Duha.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7052
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
Citat
Tako je, a najednostavnje objašnjenje za Isusa je da je bio trećerazredni madjioničar sa kompleksom više vrednosti.
@Predragon zar ti zaista tako mislis?
Kroz istoriju je bilo sasvim dovoljno svetih ljudi koji su svedocili Isusovu pravednost i postojanje.
Sa druge strane i najveci kriticari Hriscanstva ,neosporavaju pojavu Svetoga Duha.
Da...i da me pristojnost prema madjioničarima ne obavezuje, mogao bih da ti opišem kako je izveo svaki trik.

To što je neko verovao da je Isus dobar i pošten ne primorava tebe da nakon uvida i analize njegovih akcija prihvatiš taj stav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:48:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.