Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Yahoo! mail is upgrading - sta to znaci za Vas?  (Pročitano 12151 puta)
28. Apr 2011, 20:57:27
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Netscape Navigator 9.0.0.

Dobio sam mail od Yahoo-a u kojem mi se prvo zahvaljuju sto sam njihov mail korisnik zadnjih 7 godina, a potom mi daju do znanja da ce u predstojecim mesecima Yahoo nalog biti "upgrejdovan" na najnoviju verziju njihovog Yahoo maila.

   Sta mogu ocekivati od toga?!?

   Evo spiska koji su oni naveli s tim u vezi:
1) Brzi mail (Brzi od postojeceg koji je gotovo trenutan!?)
2) Najnovija zastita od spama (A postojeca kao nije dobra?!)
3) Neogranicen skladisni prostor (Zar ga vec nemam??!)

   U daljem tekstu mi je ljubazno skrenuta paznja da ovaj upgrade mogu izvrsiti sa bilo kojim Web browserom koji Yahoo podrzava (medjutim, Netscape naravno nisam nasao na tom spisku).

   A mail je naravno poslan u fazonu "no-reply" pa im ne mogu javiti svoje misljenje s tim u vezi!

   S tim u vezi moje pitanje ovde glasi: koga oni prave budalom?!? Sve sto su naveli (Stavke 1 2 i 3) sadasnji "stari" Yahoo vec poseduje? A ako je frka da se "ubije" Netscape kao browser - no problemo -> Sign off yahoo permanently bice moja kontra-mera. Ali zasto moraju da me prave budalom nudeci mi stvari koje sadasnji Yahoo mail vec poseduje i reklamirajuci doticne kao nesto novo?!?


   

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

yn2.jpg
(19.77 KB, 255x239)
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Citat
S tim u vezi moje pitanje ovde glasi: koga oni prave budalom?!?

Pa tebe, izmedjuostalih. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
Ko jos koristi yahoo pored gmail? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Apple iPhone 12, S21

Dobio sam mail od Yahoo-a u kojem mi se prvo zahvaljuju sto sam njihov mail korisnik zadnjih 7 godina, a potom mi daju do znanja da ce u predstojecim mesecima Yahoo nalog biti "upgrejdovan" na najnoviju verziju njihovog Yahoo maila.

   Sta mogu ocekivati od toga?!?

   Evo spiska koji su oni naveli s tim u vezi:
1) Brzi mail (Brzi od postojeceg koji je gotovo trenutan!?)
2) Najnovija zastita od spama (A postojeca kao nije dobra?!)
3) Neogranicen skladisni prostor (Zar ga vec nemam??!)

   U daljem tekstu mi je ljubazno skrenuta paznja da ovaj upgrade mogu izvrsiti sa bilo kojim Web browserom koji Yahoo podrzava (medjutim, Netscape naravno nisam nasao na tom spisku).

   A mail je naravno poslan u fazonu "no-reply" pa im ne mogu javiti svoje misljenje s tim u vezi!

   S tim u vezi moje pitanje ovde glasi: koga oni prave budalom?!? Sve sto su naveli (Stavke 1 2 i 3) sadasnji "stari" Yahoo vec poseduje? A ako je frka da se "ubije" Netscape kao browser - no problemo -> Sign off yahoo permanently bice moja kontra-mera. Ali zasto moraju da me prave budalom nudeci mi stvari koje sadasnji Yahoo mail vec poseduje i reklamirajuci doticne kao nesto novo?!?


  

@ bulma pre ili kasnije ces moratida se pomiris sa cinjenicom da je netscape prevazidjen i da vise niko kada radi svoj softver ne racuna na pravljenje poboljsanja za taj browser.

Da li yahoo treba da ponudi brzi, sigurniji i prostorno veci mail servis?

Svakako...
Tapkanje u mestu nista ne donosi, pogotovo sto se u danasnje vreme javlja sve vise i vise spam, scam, phishing poruka, tako da je doradjivanje bezbedonosnog filtera svakako dobro doslo.
To sto tebi ne treba vise mesta na tvom web mailu, ne znaci da ne treba o drugima, postoje poslovni korisnici kojima su potrebni sto veci nalozi zbog broja poruka, zbog onoga sto poruke imaju u sebi...

Ti jesi njihov krajnji korisnik, ali se pomiri sa tim da oni idu unapred sa razvojem tehnologije i prilagodjavaju svoj servis aktuelnom softveru.

To sto su tebi ostale gume od Fice, ne znaci da proizvodjac novog BMW-a treba da ti omoguci da ih stavis na njihov najnoviji model...

Bojim se druze da se boris sa vetrenjacama, a da to i ne shvatas.

Ili se pomiri sa trenutnim stanjem, ili jednostavno prestani da koristis one stvari i servise koji ti ne odgovaraju...

Niko te ne tera ni na sta...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Da ne uvredim bilo koga..nije mi namera..ali kad mi neko kaže da koristi yahoo ili hotmail..stvarno mi bude nekako smešno.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Netscape Navigator 9.0.0.
   Ja ne mogu da shvatim da ne zele da imaju "skromnu" musteriju?!?

   Upravo sam probao njihov hvaljeni "upgrade" (na drugom nalogu) Smile i gle cuda - Netscape se sasvim normalno "snasao" i "prikazao isti!!!
   U cemu je onda frka?  Zasto onda kazu da nije podrzan?!?

  Ako Vam je Netscape star i prevazidjen kao browser - onda razmotrite sadasnje aktuelne alternative kao sto je na primer K-meleon.
   K-meleon je "up-to-date" sto se browsera tice, pa opet ni on nije "podrzan"!? Zasto? Jel' broj browsera za pristup Internetu stvarno mora da se svede na prste jedne ruke samo da se giganti zadovolje? Ili je to mozda cena napretka nase tehnologije?

   Meni ne treba bolji spam filter (Hvala Yahoo, samo mi pruzi slanje i prijem textualno-orjentisanih poruka!) Smatram da nisam toliko glup da svoju mail adresu sijem diljem Neta pa da mi treba revolucija u spam-protekciji da me posle zastiti! Smile

   Ja ne koristim mail kao skladisni prostor (vecinu inboxa i prebrisem nakon citanja - zasto dzaba da ih cuvam samo mi posle smetaju!) Hoce li na novom Yahoo mail nalogu gomilanje primljenih a ne prebrisanih mailova u inboxu korisnika postati obaveza - kako bi gigant imao na sta da upotrebi svoj revolucionarni un-limited inbox storage space???

   Napomena: dugo mi je trebalo da se odlucim da instaliram obicni Flash player plugin (i sta sam dobio sa njim? Kakve beneficije? Mogu da gledam klipove na Youtubu, al' me zato na svakom koraku interneta sada "vreba" flash-orjentisana reklama!)

Sta je zakljucak?  Anea je mozda i ponajvise u pravu! A tekst koji je Yahoo poslao - po mom misljenju treba zavesti kao najobicniji hoax i/ili spam jer nije nista drugo nego laz i obmanhjivanje krajnjeg korisnika.
« Poslednja izmena: 28. Apr 2011, 22:11:37 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Apple iPhone 12, S21
To sto netscapr nije podrzan ne znaci da ga on nece otvoriti...otvorice ga svaki browser.
Poenta je da nije optimizovana stranica za njega, a to tebi kao krajnjem korisniku malo znaci.

Svi proizvodjaci obracaju paznju na mali broj browsera iz prostog razloga sto tih par predstavlja 95% pokrivenosti trzista, a sa drugestrane, kada bi mislili bas na svaki tool, alat, pretrazivac...znas li koliko bi trajao i kostao razvoj nekog servisa ili programa.

To sto ti ne koristis prostor na webmail servisu ne znaci da nema onih koji koriste taj prostor i kojima je bas to presudna opcija...

Nemoj biti sebican.

Text koji su ti poslali nije hoax, posto oni nude ta poboljsanja... To sto ih ti neces koristiti tvoja stvar. To njih ne interesuje, oni ti nude poboljsanje.

Ti i dalje koristi njihov servis kako si ga i koristio...
Ne placas ga, koristis ga dzabe, tako da ne vidim zasto bi se previse bunio  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
U pravu si Bulma. Daj da napisemo peticiju za gasenje Yahoo maila? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
@Bulma

K-meleon je test browser, open source program, koji nazalost nije zaziveo kako se pretpostavljalo na pocetku. Svojevremeno, pre jedno 5-6 godina sam ga koristio i bio je najbrzi, neuporedivo bolji od opere i FF-a, bar meni.


Citat
1) Brzi mail (Brzi od postojeceg koji je gotovo trenutan!?)

Za razliku od tebe, postoje ljudi koji imaju i po nekoliko hiljada mailova u inboxu. I primetno je brzi nakon update-a. (Ne koristim yahoo, dobrih 7 godina uopste, imam jednog yahoo nostalgicara koji ga koristi)

Citat
2) Najnovija zastita od spama (A postojeca kao nije dobra?!)

Nikad dosta zastite od spama. Nemoj da apdejtujes svoj antivirus par godina pa gledaj sta ce se desiti. Posto si licencirani symantecov administrator, skini symantecov AV iz 2002/3, kome je prestala podrska pre 4 godine pa proveri komp nakon mesec dana.

Citat
3) Neogranicen skladisni prostor (Zar ga vec nemam??!) 

Nisi ga imao, sad ga imas.

Vreme je da prihvatis cinjenicu da software i sve vezano za racunare nije kao vino. Sto je starije, to je neupotrebljivije, ma koliko ti se to gadilo. A mislim da si jedini kome upgrade yahoo-a smeta. Cak je i moj tata, penzioner primetio boljitak, inace osoba kojoj kad promenis raspored ikonica na desktopu, treba pola sata gledanja u monitor da bi mogao nesto da uradi.

Nemoj da si takav pesimista. Prdnes i mislis da si se usro.
« Poslednja izmena: 29. Apr 2011, 06:35:48 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Da ne uvredim bilo koga..nije mi namera..ali kad mi neko kaže da koristi yahoo ili hotmail..stvarno mi bude nekako smešno.

ајде, молим те,образложи зашто је смешно? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.