Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:46:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svi bi da žive u Beogradu  (Pročitano 19001 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
@Mslavko...Svaka cast.  Smile Covece,potpuno se slazemo u svemu.I to vec nekoliko puta.  Smile

Evo,ja sam rodjeni Beogradjanin,i volim svoj grad,i drago mi je sto zivim u njemu,i sve to...

ALI,s druge strane,ja itekako dobro znam da,dok mi ovde slusamo o poplocavanju ove,one ulice,o bojama na palati Albaniji,o ovom,onom... tamo negde u Srbiji ljudi nemaju ni struju,ni vodu,ni normalan put do svoje kuce.

I bas je tako kako si rekao-zbog toga,i zbog masovnog priliva ljudi u Beograd,ispasta i unutrasnjost i sam Beograd.

Jedino sto meni smeta kod tih tema su povremeni pokusaji poistovecivanja Beogradjana sa Beogradom.
Odnosno Beogradjana,obicnih ljudi,koji zive u glavnom gradu,sa onom bagrom termita i krpelja koji sede u Nemanjinoj.
Mislim,ti nisi takav,nije ni Mrgoni.Ali,ima par ljudi koji to tako rade i govore.Koji tripuju da svi Beogradjani zive na Dedinju i jedu ljude iz unutrasnjosti za rucak.A u stvari je Dedinje upravo deo grada na kome ima najvise Beogradjana,posto je puno raznorazne bagre s konopa i koca,direktora,menaDJera,sviraca kurcu...

Tako da se apsolutno slazem sa svim sto si napisao,i drago mi je da ima jos neko ko objektivno posmatra stvari.

A ovo o cemu je Mrgoni pricao-pa,vala,taj idiot,koji se ponosi sto je kao Beogradjanin,a nema pojma ni za Zrenjanin,mislim...taj i nije za bolje,nego da ga tako slatko odjebes.  Smile  Smile

 Smile Smile Smile Smile

Jbga, generalizacija bilo koje vrste je zajeb u startu Smile A Srbi su poznati po tome da vole da se pljuju međusobno - koliko sam se ja priča naslušao gde ljudi maltene i zbog korova u sopstvenom dvorištu krive Beograd... i obrnuto  Smile Da mi je samo po dinar za svaku, bio bih milioner (i to u evrima) Smile
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Samsung 111111
Citat
gde ljudi maltene i zbog korova u sopstvenom dvorištu krive Beograd

Sta seres bre ti ? Ja za svojh 20 godina nisam cuo ali pazi nisam cuo da je neko pljunuo po Beogradu,Beogradjanima..i tako dalje.
Za takvo pljuvanje moras biti bolestan um  Smile

Evo ako ne verujes meni..stavi prst na celo .. pa zamisli sebe kako mrzis neki grad,ili gradjane nekog grada ?! Jel ti to deluje normalno ? Ustvari..jel mozes tako nesto da zamislis ??????

IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Nikad nije cuo za Zrenjanin ili ti zivis u nekom mestu kod Zrenjanina za koje nije cuo? Smile

рекао сам баш као што сам и написао : околина зрењанина
тако сам рекао баш због тога што је скроз ок да госн београђанин не зна факинг село из кога сам али да никад није чуо за зрењанин Smile који је на 100 км од београда...е зато му је уследила заслужена контра Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
Citat
gde ljudi maltene i zbog korova u sopstvenom dvorištu krive Beograd

Sta seres bre ti ? Ja za svojh 20 godina nisam cuo ali pazi nisam cuo da je neko pljunuo po Beogradu,Beogradjanima..i tako dalje.
Za takvo pljuvanje moras biti bolestan um  Smile

Evo ako ne verujes meni..stavi prst na celo .. pa zamisli sebe kako mrzis neki grad,ili gradjane nekog grada ?! Jel ti to deluje normalno ? Ustvari..jel mozes tako nesto da zamislis ??????


Mogao sam da navedem i drugi primer: ljude koji dalje od BG-a nisu promolili nos, a pričaju kako u ostatku Srbije žive seljaci, divljaci, nepismeni kanibali i slično - samo što su se oni sami javili na forumu  Smile

Ne deluje mi normalno - deluje mi suludo, ali nažalost, imao sam prilike da se susretnem sa nekoliko primera, i jedne i druge vrste. Nije u pitanju mržnja, više je u pitanju neka sujeta i oholost, kao neki način da se olakša sebi kukanjem na druge. I obično je to uvek obično kukanje, retko preraste baš u pljuvanje i slično. I nikad mi nisu bili jasni pluvači - ali zapravo je uvek u pitanju bila njihova zatucanost (kao onaj Mrgijev primer) i njihova sujeta... Navedeni primer čoveka kome je korov bio u dvorištu je moj poznanik iz jednog grada u centralnoj Srbiji, kome je Beograd kriv za sve - od skupog benzina, do korova u dvorištu... Smile A to što njega mrzi što je živ, to nema veze  Smile A kakve sam primerke živih stvorenja upoznao u Beogradu - bolje da ne pominjem  Smiley 1

Da se razumemo - i meni je pun .!. forsiranja Beograda i beogradizacije Srbije... Samo sam ukazao da je to na štetu svih nas, pa i samih Beograđana - koliko god rastegljivo shvatili taj pojam danas.  Smile
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Citat
gde ljudi maltene i zbog korova u sopstvenom dvorištu krive Beograd

Sta seres bre ti ? Ja za svojh 20 godina nisam cuo ali pazi nisam cuo da je neko pljunuo po Beogradu,Beogradjanima..i tako dalje.
Za takvo pljuvanje moras biti bolestan um  Smile

Evo ako ne verujes meni..stavi prst na celo .. pa zamisli sebe kako mrzis neki grad,ili gradjane nekog grada ?! Jel ti to deluje normalno ? Ustvari..jel mozes tako nesto da zamislis ??????

Ima takvih,zaista.
Pa,Pribojcani su medju onima koji najvise mrze Beograd.Znam jer imam drugaricu odande,koja je i sama bila takva.Ona se skroz promenila,bas nas i gotivi,ali kaze-"da odete vi sad u Priboj,i samo da kazete-znaci,kad neko pita,ne ono da se derete po ulici... da ste iz Beograda,pa u roku od par minuta bi nasli neki razlog da se pobiju s vama".Ja pitam sto,mislim,sto smaraju i ljude koji to ne komentarisu,odnosno-normalno se ponasaju i ne hvale se time.Kaze,takvi su prosto.Em su ratoborni sami po sebi,em su kivni na Beograd.Sto zbog njihovog propadanja(FAP),sto zbog predrasuda...

Tako da veruj mi,ima itekako takvih slucajeva.  Smile
Nikad nije cuo za Zrenjanin ili ti zivis u nekom mestu kod Zrenjanina za koje nije cuo? Smile

рекао сам баш као што сам и написао : околина зрењанина
тако сам рекао баш због тога што је скроз ок да госн београђанин не зна факинг село из кога сам али да никад није чуо за зрењанин Smile који је на 100 км од београда...е зато му је уследила заслужена контра Smile
I tako i treba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
ja sam mnogo puta cuo da ljudi mrze Beograd.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
ne mrzim ga, ali ga uopste ne volim  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
Samsung SGH-E590
ne mrzim ga, ali ga uopste ne volim  Smile Smile
Pa cinjenica je da vi seljaci ne volite Beograd! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Samsung 111111
@Mslavko

Cekaj..cuo si par primera ili maltene svaki dan slusas ?!

Citat
Koliko sam se ja priča naslušao
Ili ovo ? Odluci jbt nije isto
Citat
imao sam prilike da se susretnem sa nekoliko primera

Citat
Mogao sam da navedem i drugi primer: ljude koji dalje od BG-a nisu promolili nos, a pričaju kako u ostatku Srbije žive seljaci, divljaci, nepismeni kanibali i slično

To i nije neko cudo.Ali to nije mrznja,to je podjebavanje.
I ja kad cujem za neko mesto..i ja pljunem..I kad zavrsim na takvom mestu..ja se prijatno iznenadim.Tipa ljudi me ugoste....ne dozvoljavaju mi da odem a da ne ostanem na rucku i tako te stvari.
Takvi ljudi nisu naucno obrazovani,ali nisu divljaci..niti skroz nepismeni.Ali jesu seljaci i u tome nema nista lose.Oni cak i vole takav zivot njih nije nesto narocito briga za BG jer su oni navikli na takav zivot.
A nazvati gradove seljoberskim je stvar obrazovanja.

Citat
Da se razumemo - i meni je pun .!. forsiranja Beograda i beogradizacije Srbije... Samo sam ukazao da je to na štetu svih nas, pa i samih Beograđana - koliko god rastegljivo shvatili taj pojam danas.

Meni je svejedno.Neka se forsira Beograd,ali nemoj da drugi gradovi snose posledice zbog toga.A Begorad moze slobodno da bude Njujork sto se mene tice.Niti sam ziveo tamo niti planiram niti me interesuje sta se tamo dogadja.

I jos jednom ja zaista nisam cuo da neko mrzi Beograd Smile .
Za tako nesto sam ovde citao na forumu..ali da neko mrzi neki grad ili gradjane to u realnosti nisam cuo.
Sto ne znaci da nisam cuo da se ljudi nerviraju kad se u Beogradu pravi kurac-palac a oni budu odbijeni za asfaltiranje ulice..ili renoviranje nekog terena.


IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
@Mslavko

Cekaj..cuo si par primera ili maltene svaki dan slusas ?!

Citat
Koliko sam se ja priča naslušao
Ili ovo ? Odluci jbt nije isto
Citat
imao sam prilike da se susretnem sa nekoliko primera

Pa upravo tako - nije da neko ide naokolo i svaki dan priča o tome, ali kada bi trebao da nabrojim koliko sam čuo za zadnjih 10 godina - podosta. Opet kažem, nije to mržnja i ne znam ti ja šta, nego više kukanje i neko nezadovoljstvo koje se tako ispoljava.

To i nije neko cudo.Ali to nije mrznja,to je podjebavanje.
I ja kad cujem za neko mesto..i ja pljunem..I kad zavrsim na takvom mestu..ja se prijatno iznenadim.Tipa ljudi me ugoste....ne dozvoljavaju mi da odem a da ne ostanem na rucku i tako te stvari.

E to podjebavanje, onako cinično i oholo, ono spada u pomenuto seljoberstvo (drugarske zajebancije i prozivanja su nešto drugo, nije o tome reč ovde). Seljak je čovek koji živi na selu. Seljober - to je žargonski izraz za jedan način života  Smile Jer jedna je stvar kada ti neko pomene Prigrevicu da ti kažeš - uuuu, ko zna kakvi seljaci žive tamo, da li su čuli za televizor? Ili kada kažeš - Prigrevica, gde je to, nikad čuo, mora da je negde Bogu iza tregera Smile

Takvi ljudi nisu naucno obrazovani,ali nisu divljaci..niti skroz nepismeni.Ali jesu seljaci i u tome nema nista lose.Oni cak i vole takav zivot njih nije nesto narocito briga za BG jer su oni navikli na takav zivot.
A nazvati gradove seljoberskim je stvar obrazovanja.

A ja ti upravo o tome i pričam - ljudi koji nisu ništa videli, upravo oni pljuju - oni koji jesu, oni znaju kako stvari stoje. I stalno se meša obrazovanje sa nekom kulturom i vaspitanjem. A ljudi sa sela su, većinom, i kulturni i vaspitani. I to nema nikakve veze sa školom ili fakultetom.

Meni je svejedno.Neka se forsira Beograd,ali nemoj da drugi gradovi snose posledice zbog toga.A Begorad moze slobodno da bude Njujork sto se mene tice.Niti sam ziveo tamo niti planiram niti me interesuje sta se tamo dogadja.


Ma da, ali forsiranje Beograda jeste na štetu drugih - u tome je problem, upravo to izaziva razmirice. A kao što rekoh, na štetu je svih nas, ali to je duga priča...  Smile

I jos jednom ja zaista nisam cuo da neko mrzi Beograd Smile .
Za tako nesto sam ovde citao na forumu..ali da neko mrzi neki grad ili gradjane to u realnosti nisam cuo.
Sto ne znaci da nisam cuo da se ljudi nerviraju kad se u Beogradu pravi kurac-palac a oni budu odbijeni za asfaltiranje ulice..ili renoviranje nekog terena.

Teška je reč mrzeti nekog. Nisam mislio da mrzi - onako kao mrzi, pa bi im sve uzeo, i tako nešto... Više kao zavidi, nezadovoljan je stanjem i oseća neku nepravdu - i kada je u pravu, i kada nije. Ja sam o tom nerviranju i gunđanju i pričao - neće niko da ide naokolo i da kaže - e ja mrzim Beograd! Ali će mnogi da idu naokolo i da kažu - e jbga onaj Beograd, smučio mi se, sve se njima daje, a nama vrlo malo. Dokle bre i tako to... A onda se gomila stanovništva sliva u Beograd, jer u unutrašnjosti nema uslova za željeni život - i šteta je dvostruka...  Smile A vrhunac svega je to što ne možeš zameriti ni jednima, ni drugima  Smile
« Poslednja izmena: 02. Maj 2011, 12:53:22 od mslavko82 »
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:46:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.