Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:32:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: nece.mozila,ekspolorer,chrome..  (Pročitano 6097 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
ja licno ne koristim antivirus jer nekada mrezom preletim ovaj racunar sa servera koji imam instaliran u kuci a na njemu je antivirus ....a nod je sigurno bolji od avasta,znam jer sam godinama postavljao i avira i nod neke stvari koje avira nije otkrio nod jeste..... Smile Smile Smile Smile

A tebi ako je zbog kisobrancica ljepse nesto pa oki..... Smile Smile takodje dobar je i kaspersky... nod sam rekao jer ne zauzima procese na racunaru mnogo...a mislim da ima cak i firewall u sebi neke verzije noda...uglavnom sigurno nece skoditi ako ga stavis umesto avire.

pozdrav Smile

Ovo izgleda nikada nece prestai... "ovaj je nasao ovo a ovaj nije i obratno"... -.-
 Kada naucis zasto je to tako i kako celokupan system proizvodlje, pronalazenja i uklanjanja gamadi i zastite od istih funkcionise...neces lupetati.
A to sto ti ne koristis AV, tvoja stvar...nemoj lose usmeravati ljude. Svoje "znanje i iskustvo" zadrzi za sebe i samo za sebe. Bolje je za sve nas...  Smile

jbg celavi, morao sam...jace je bilo od mene  Smile
vidi zvezdice...ne usmeravam ja nikoga ka necemu losem a veruj moje znanje nije nimalo malo....ono vuce negde od 1994 od kada sam se poceo baviti racunarima pa sve do danas..a stvar je licnog izbora hoce li neko imati AV ili ne. drugo laici i obicni home user koriste klasican metod nabaci av kako ti kazes bilo kakav ako nista i kao dobro je....ima velike razlike izmedju AV.druga stvar ja tezim vecim brzinama racunara a vecina AV pravi velike swap file, usporava tokom skeniranja u background memorije...ako se imalo razumijes u sisteme onda ces skontati zasto ovo kazem..zamisli otvaras neki zahtevniji program za modeliranje na primer da sada ne navodim i ne reklamiram znas i sam da ce antivirus da skenira novopokrenute procese tog programa iako 99.9% nisu zarazeni on ce ipak da ih preleti.i sve tako...zasto nam to treba...
ja licno ne koristim antivirus jer nekada mrezom preletim ovaj racunar sa servera koji imam instaliran u kuci a na njemu je antivirus ....a nod je sigurno bolji od avasta,znam jer sam godinama postavljao i avira i nod neke stvari koje avira nije otkrio nod jeste..... Smile Smile Smile Smile

A tebi ako je zbog kisobrancica ljepse nesto pa oki..... Smile Smile takodje dobar je i kaspersky... nod sam rekao jer ne zauzima procese na racunaru mnogo...a mislim da ima cak i firewall u sebi neke verzije noda...uglavnom sigurno nece skoditi ako ga stavis umesto avire.

pozdrav Smile

Ovo izgleda nikada nece prestai... "ovaj je nasao ovo a ovaj nije i obratno"... -.-
 Kada naucis zasto je to tako i kako celokupan system proizvodlje, pronalazenja i uklanjanja gamadi i zastite od istih funkcionise...neces lupetati.
A to sto ti ne koristis AV, tvoja stvar...nemoj lose usmeravati ljude. Svoje "znanje i iskustvo" zadrzi za sebe i samo za sebe. Bolje je za sve nas...  Smile

jbg celavi, morao sam...jace je bilo od mene  Smile
ja licno ne koristim antivirus jer nekada mrezom preletim ovaj racunar sa servera koji imam instaliran u kuci a na njemu je antivirus ....a nod je sigurno bolji od avasta,znam jer sam godinama postavljao i avira i nod neke stvari koje avira nije otkrio nod jeste..... Smile Smile Smile Smile

A tebi ako je zbog kisobrancica ljepse nesto pa oki..... Smile Smile takodje dobar je i kaspersky... nod sam rekao jer ne zauzima procese na racunaru mnogo...a mislim da ima cak i firewall u sebi neke verzije noda...uglavnom sigurno nece skoditi ako ga stavis umesto avire.

pozdrav Smile

Ovo izgleda nikada nece prestai... "ovaj je nasao ovo a ovaj nije i obratno"... -.-
 Kada naucis zasto je to tako i kako celokupan system proizvodlje, pronalazenja i uklanjanja gamadi i zastite od istih funkcionise...neces lupetati.
A to sto ti ne koristis AV, tvoja stvar...nemoj lose usmeravati ljude. Svoje "znanje i iskustvo" zadrzi za sebe i samo za sebe. Bolje je za sve nas...  Smile

jbg celavi, morao sam...jace je bilo od mene  Smile
ja licno ne koristim antivirus jer nekada mrezom preletim ovaj racunar sa servera koji imam instaliran u kuci a na njemu je antivirus ....a nod je sigurno bolji od avasta,znam jer sam godinama postavljao i avira i nod neke stvari koje avira nije otkrio nod jeste..... Smile Smile Smile Smile

A tebi ako je zbog kisobrancica ljepse nesto pa oki..... Smile Smile takodje dobar je i kaspersky... nod sam rekao jer ne zauzima procese na racunaru mnogo...a mislim da ima cak i firewall u sebi neke verzije noda...uglavnom sigurno nece skoditi ako ga stavis umesto avire.

pozdrav Smile

Ovo izgleda nikada nece prestai... "ovaj je nasao ovo a ovaj nije i obratno"... -.-
 Kada naucis zasto je to tako i kako celokupan system proizvodlje, pronalazenja i uklanjanja gamadi i zastite od istih funkcionise...neces lupetati.
A to sto ti ne koristis AV, tvoja stvar...nemoj lose usmeravati ljude. Svoje "znanje i iskustvo" zadrzi za sebe i samo za sebe. Bolje je za sve nas...  Smile

jbg celavi, morao sam...jace je bilo od mene  Smile
vidi odrzavam racunare,testirao sam norton,nod,aviru,avast,kaspersky,najvece smece se pokazao norton.zasto.propustio je za oko 10 % virusa vise od noda ili kaspersky,a pojeo je duplo vise memorije racunara radeci na njemu.naime prioritet je brz racunar i pouzdan sistem.nod malo jede procesa,pravi manju page usage.nadam se da ce ovaj drug sto je postavio pitanje videti po komentarima razliku izmedju laik odgovora kao tvoj i moga sa cinjenicama.drug druze sta ti je bitno jos pri odabiru AV.bitno je to da ne pravi lazni alarm,znaci ti imas program i crack za njega a on ti najobicniji crack vidi kao virus i obrise ga,iako on nije virus.mogao bi ti navesti jos razloga....pa ti vidi da li da poslusas savet kao sto je stavi bilo sta ili ces konkretne razloge zasto i kako... pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
@nightwalker1612   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC 
Tesko da ti mozes testirati AV programe, a da test bude relevantan.
Kao prvo, vecina tih malware-a su stari i ne predstavljaju realan izvor infekcije.
Kako testiras AV programe, zarazis sistem pa ides na akrivan malware, ili skeniras malware-e kao na streljani?

U stvarnosti AV programi imaju nivo detekcije 1-3 % onda zamisli koliko nedetektovanih malware-a kruzi trenutno mrezom.
Sad razmisli kako ti kao iskusan poznavalac racunara mozes da sprecis upad malware-a u sistem bez AV programa.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Tesko da ti mozes testirati AV programe, a da test bude relevantan.
Kao prvo, vecina tih malware-a su stari i ne predstavljaju realan izvor infekcije.
Kako testiras AV programe, zarazis sistem pa ides na akrivan malware, ili skeniras malware-e kao na streljani?

U stvarnosti AV programi imaju nivo detekcije 1-3 % onda zamisli koliko nedetektovanih malware-a kruzi trenutno mrezom.
Sad razmisli kako ti kao iskusan poznavalac racunara mozes da sprecis upad malware-a u sistem bez AV programa.


da nisam rekao da su testovi 100 % sigurni,to ne moze ni sam proizvodjac AV da garantuje.naravno da svaki cas neki novi virus uleti u mrezu...ali drzao sam na 20 racunala razlicite AV,isao na kriticne stranice gde bi mogao da naletim na razne viruse,trojance,i video koji su se u praksi najbolje pokazali...imao sam naime velikih problema sa  virusima i dizanjem novih sistema,hteo sam da to smanjim na najmanji nivo.ja imam AV koji mi kontrolise ovaj racunar ali mrezom samo ne direktno vec sa servera kuci.a sada znam da ima razlicitih misljenja i ukusa.a AV ako je iole dobar naravno moze da prepozna moguci potencialni virus,da upozori na njega.ali imas i onih koji sve i svasta smatraju virusom.naime testove nisam radio samo za taj dan vec sam vrtio mesecima AV i gledao na dugorocno vreme koji ce racunari preziveti a koji ce pasti najbrze i pod kojim AV. ja se drzim prakse i onoga sta se u praksi najbolje pokaze a svi oni garantuju da su najbolji. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
ja mislim da smo se bas udaljili od teme i da ovo nadmetanje ne vodi nikuda.tako da bi trebali prestati... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Citat
isao na kriticne stranice gde bi mogao da naletim na razne viruse,trojance

 


Niko se s tobom ne nadmece... samo hocemo da ti skrenemo paznju, nasa dobra volja sto hocemo necem ispravnom da te naucimo. Ti ako si tvrdoglav... zao nam je ali tvoj gubitak...  Smile
« Poslednja izmena: 16. Apr 2011, 20:55:07 od Bazuka Jo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC 
Dobro, ti imas antivirus na serveru, samo sam hteo da skrenem paznju da je AV na Windowsu obavezan, da ne bude zabune.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Citat
isao na kriticne stranice gde bi mogao da naletim na razne viruse,trojance

 


Niko se s tobom ne nadmece... samo hocemo da ti skrenemo paznju, nasa dobra volja sto hocemo necem ispravnom da te naucimo. Ti ako si tvrdoglav... zao nam je ali tvoj gubitak...  Smile

hvala hvala.... Smile Smile cenim napore koje ulazete...ja samo govorim o svojim iskustvima koje sam imao a da li ce to neko poslusati ili ne nije do mene...sto se mene tice ako ce se neko osecati sigurnije neka stavi i 3 AV na racunar hehehe.i ako je ubedjen da je tako najbolje, ko smo mi da ga odgovaramo. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Tesko da ti mozes testirati AV programe, a da test bude relevantan.
Kao prvo, vecina tih malware-a su stari i ne predstavljaju realan izvor infekcije.
Kako testiras AV programe, zarazis sistem pa ides na akrivan malware, ili skeniras malware-e kao na streljani?

U stvarnosti AV programi imaju nivo detekcije 1-3 % onda zamisli koliko nedetektovanih malware-a kruzi trenutno mrezom.
Sad razmisli kako ti kao iskusan poznavalac racunara mozes da sprecis upad malware-a u sistem bez AV programa.


da nisam rekao da su testovi 100 % sigurni,to ne moze ni sam proizvodjac AV da garantuje.naravno da svaki cas neki novi virus uleti u mrezu...ali drzao sam na 20 racunala razlicite AV,isao na kriticne stranice gde bi mogao da naletim na razne viruse,trojance,i video koji su se u praksi najbolje pokazali...imao sam naime velikih problema sa  virusima i dizanjem novih sistema,hteo sam da to smanjim na najmanji nivo.ja imam AV koji mi kontrolise ovaj racunar ali mrezom samo ne direktno vec sa servera kuci.a sada znam da ima razlicitih misljenja i ukusa.a AV ako je iole dobar naravno moze da prepozna moguci potencialni virus,da upozori na njega.ali imas i onih koji sve i svasta smatraju virusom.naime testove nisam radio samo za taj dan vec sam vrtio mesecima AV i gledao na dugorocno vreme koji ce racunari preziveti a koji ce pasti najbrze i pod kojim AV. ja se drzim prakse i onoga sta se u praksi najbolje pokaze a svi oni garantuju da su najbolji. Smile Smile

http://www.av-comparatives.org/en/comparativesreviews/detection-test
http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_od_feb2011.pdf
« Poslednja izmena: 16. Apr 2011, 21:10:43 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:32:50
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.