Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:48:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li ste krsteni?
Da
Ne
Ne znam
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Krstenje kod dece....  (Pročitano 33921 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
ти си ограничен, бесмислено је с тобом диванити...

Хеленска мудрост је управо послужила првим хришћанима да њоме објасне хеленима и римљанима своју веру.
Хеленска мудрост није одбачена у православљу .
Није чак ни у римокатоличанству.
На крају хришћани су пренели ту мудрост потоњим генерацијама.
...

Бог не може бити национанални Бог .

...

Срби под вазалством су били у неким периодима своје историје на Балкану али не увек, и нису гурани у хришћанство , него је то биопроцес.
Запад и исток нису исто.
Доказ је Јасеновац.

...
Citat
Lažljivče hrišćanski (ovde sam napravio pleonazam):
Prvo -  pričao si o dozvoli za automobil, a ne za avion.
Drugo - avio saobraćaj nije eliminisao potrebu za drumskim, čak je bez njega i nemoguć...tako da stvarno nemaš pojma kako da se raspravljaš i argumenti i analogije su ti skroz pogrešni i jadni poput tvojih ubedjenja.

Шта рећи ...
Аналогије нису јадне него је твој ум јадан , пошто је јуридички.Аналогије нису ни прецизне , нити сам се трудио да буду, аргументи и расправе су бесмислене код људи који већ имају изграђене ставове.
Али култура говора би се могла поправити , када би ти то хтео.

...

Значи секташ си, па добро , лепо је барем да признајеш.

...

Citat
Zato popovi i uče da slikaju i poju.  Smile
Neverovatno je da se sa tolikim neznanjem i nepažnjom na sopstvene reči usudjuješ da ulaziš u raspravu i navedeš ovakve budalaštine.
Crkva ima samo štetu kad je ovakvi zastupaju.
Bez obzira šta ti mislio, Hrišćanstvo je najniži oblik "znanja" jer vernike izjednačava sa maloumnicima.
Odeljenje za retardiranu decu.
Ako ću da grešim kao ti, bolje da ne ''porastem'', ovco.

Видиш лепо је то кад на крају сазнамо да они који највише олајавају СПЦ заправо и нису део СПЦ него неке секте.

Поззз
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0
mob
Nokia Luvmya 520
Бог не може бити национанални Бог .
Iz kog naroda se rodio tvoj imaginarni bog kojem se ti klanjas ? Japanskog, rumunskog ili jevrejskog ?
Citat
Видиш лепо је то кад на крају сазнамо да они који највише олајавају СПЦ заправо и нису део СПЦ него неке секте.
SPC je sekta farisejskog judaizma kao i sva druga "hriscanstva". Neke sekte samo imaju vise clanova od nekih drugih sekti.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7009
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
ти си ограничен, бесмислено је с тобом диванити...
To kažeš, ali pak nastavljaš...toliko o tvojoj logici i pameti. Smile
Neda ti djavo mira.

Хеленска мудрост је управо послужила првим хришћанима да њоме објасне хеленима и римљанима своју веру.
Хеленска мудрост није одбачена у православљу .
Није чак ни у римокатоличанству.
На крају хришћани су пренели ту мудрост потоњим генерацијама.
Laž.
Hrišćani su odbacili mudrost i prihvatili bezumlje. 1 Kor 1:22-23
Tertulijan sam kaže: Verujem zato što je apsurdno.
Neverovatan posao su uradili po pitanju uništavanja starih znanja i degradiranja nauke, neka od najbitnijih dela antičke literature su sačuvana jer su se ,u toj prilici srećom, našla u vanhrišćanskom svetu.

Бог не може бити национанални Бог .
To tvrdiš bez načina da to dokažeš...
Svaki iskreni teoretičar religije će ti reći suprotno.

Срби под вазалством су били у неким периодима своје историје на Балкану али не увек, и нису гурани у хришћанство , него је то биопроцес.
Запад и исток нису исто.
Доказ је Јасеновац.
Moraš da uzmeš knjigu u ruke, pa da se edukuješ o pokrštavanju.
A što se Jasenovca tiče: Kako vidiš trun u oku brata svog, a ne vidiš gredu u svom, navodni Hrišćanine?
Ne sudi da ti se ne sudi.

Аналогије нису јадне него је твој ум јадан , пошто је јуридички.Аналогије нису ни прецизне , нити сам се трудио да буду, аргументи и расправе су бесмислене код људи који већ имају изграђене ставове.
Ako nisu precizne, onda su nekorisne i služe ti samo da napišeš nešto.
Ja sam spreman da promenim stav.  Ako si ti nesposoban da menjaš stavove, nesposoban si i za učenje, a to je odlika ograničenog čoveka.


Значи секташ си, па добро , лепо је барем да признајеш.
Jedini koji se ovde izjasnio kao pripadnik sekte si, nažalost, ti. Velike, opasne sekte, osnovane na navodnim učenjima izvesnog stolara.

Видиш лепо је то кад на крају сазнамо да они који највише олајавају СПЦ заправо и нису део СПЦ него неке секте.
Samo bi se neiskreni Hrišćanin obradovao da ''sazna'' da je bilo ko pripadnik neke (druge) sekte i kazao da je to lepo.
Ti čak i ne možeš da se uzdržiš i odglumiš da je Hrišćanstvo nešto dobro i da se držiš tog puta, toliko je zlo i mrak u tebi.
Definitivno moraš ponovo da se krstiš.  Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2012, 16:28:49 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0
mob
Nokia Luvmya 520
Jedini koji se ovde izjasnio kao pripadnik sekte si, nažalost, ti. Velike, opasne sekte, osnovane na navodnim učenjima izvesnog stolara.
Sve "hriscanske" sekte, ukljucujuci SPC su u potpunoj suprotnosti sa ucenjem navodnog stolara.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Jedini koji se ovde izjasnio kao pripadnik sekte si, nažalost, ti. Velike, opasne sekte, osnovane na navodnim učenjima izvesnog stolara.
Sve "hriscanske" sekte, ukljucujuci SPC su u potpunoj suprotnosti sa ucenjem navodnog stolara.
   narod je pre mlatiopo pasulju da bi isterao graske za jelo,ali je neka graska ostajala u graorini,kod tebe ne ostaje nista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Tekila Gerila ,

Razocaran sam tvojim komentarom ,naravno da znam sta je sveto pismo i da sam ga procitao i na srpskom i na engleskom .
Ja znam da je primerak najstarije pravoslavne biblije koja se sastoji od Starog zaveta i Novog Zaveta ili kao su ga nasi prekrstili Svetog pisma, na grckom jeziku iz 380 godine trenutno u Vatikanu ,ali to nije original.

Nego reci kad si tako dobro potkovan,
Koje je godine u 20 veku sveto pismo prevedeno na srpski jezik i sa kog jezika iz koje biblije ?
A isto nam kazi gde je original Starog zaveta i Svetog Pisma u kojoj zemlji i na kom jeziku ?
Kad budes video odgovore na ova pitanja Onda ces sam shvatiti glupost svojih komentara .

Kad je Vizantijski kralj Heraklus 611 godine dao Srpskom plemstvu dozvolu da se nastane na podruciju izmedju Tesalonike i Dunava da bi stitili njegovo carstvo od upada Avara njegov uslov je bio da se prekrste i prihvate pravoslavlje ,Taj proces je trajao sledecih 150 godina .

A sto se tice srpstva pa rodjen sam ,krsten i odrastao u srcu Srbije ,od Srpskih porodica ,u mojoj se kuci slavila slava jasno i glasno, kad su se svi drugi krili od komunista . Odrastao sam takoreci igrajuci se u crkvi .
Moji su dedovi bili u srpskoj vojsci a njihova braca u americkoj vojsci i engleskoj vojsci svi sa babine strane u  cetnicima kod nas ,
A sto se tice Jasenovca kakav si ti bednik ,treba da te je sramota ,
neki od nas imaju nekog ko je ubijen tamo ,

To uopste nije razlog da ja mrzim potomke tih ljudi ,
kao sto ne mrzim nemce ili turke ili fasisticke bugare ili ruse koji su isli kroz Srbiju i maltretirali narod .

To se ne navodi kao razlog za razliku izmedju istoka i zapada,
sta god da ti to znaci ,dzovanu jedan .
« Poslednja izmena: 15. Feb 2012, 02:30:17 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Tekila Gerila ,

Razocaran sam tvojim komentarom ,naravno da znam sta je sveto pismo i da sam ga procitao i na srpskom i na engleskom .
Ja znam da je primerak najstarije pravoslavne biblije koja se sastoji od Starog zaveta i Novog Zaveta ili kao su ga nasi prekrstili Svetog pisma, na grckom jeziku iz 380 godine trenutno u Vatikanu ,ali to nije original.

Nego reci kad si tako dobro potkovan,
Koje je godine u 20 veku sveto pismo prevedeno na srpski jezik i sa kog jezika iz koje biblije ?
A isto nam kazi gde je original Starog zaveta i Svetog Pisma u kojoj zemlji i na kom jeziku ?
Kad budes video odgovore na ova pitanja Onda ces sam shvatiti glupost svojih komentara .

Kad je Vizantijski kralj Heraklus 611 godine dao Srpskom plemstvu dozvolu da se nastane na podruciju izmedju Tesalonike i Dunava da bi stitili njegovo carstvo od upada Avara njegov uslov je bio da se prekrste i prihvate pravoslavlje ,Taj proces je trajao sledecih 150 godina .

A sto se tice srpstva pa rodjen sam ,krsten i odrastao u srcu Srbije ,od Srpskih porodica ,u mojoj se kuci slavila slava jasno i glasno, kad su se svi drugi krili od komunista . Odrastao sam takoreci igrajuci se u crkvi .
Moji su dedovi bili u srpskoj vojsci a njihova braca u americkoj vojsci i engleskoj vojsci svi sa babine strane u  cetnicima kod nas ,
A sto se tice Jasenovca kakav si ti bednik ,treba da te je sramota ,
neki od nas imaju nekog ko je ubijen tamo ,

To uopste nije razlog da ja mrzim potomke tih ljudi ,
kao sto ne mrzim nemce ili turke ili fasisticke bugare ili ruse koji su isli kroz Srbiju i maltretirali narod .

To se ne navodi kao razlog za razliku izmedju istoka i zapada,
sta god da ti to znaci ,dzovanu jedan .
  ne treba mrzeti,tacno alex. nikog. samo greh. to sa rusima sad citam,verujem informaciji slusao sam od majcine babe kako su morali kriti sve iznad 12,god zenskinje po tavanu i alkohol od ruysa kad su isli ovuda,kaze  vise se strasili njih neg nemaca,ne znam dali je to do kraja bas tako bilo al eto svasta se dogadja sa gresnicima.l mrznja ne ide.
     mislim da je Biblija koju citamo ista kao ona koja je nadjena u kumranu . na kraju covek kad ustine sebe oseti bol,zar ne? tako i Bog u Reci nam je dao dokaz da ga osetimo,i ma kako vatikan nesto cuvao,tajio izvrtao,ne moze izvrnuti osecaj i znak Bozji na svetima.Duha svetoga kojegaje dao,ne moze niko da iskopira da promeni. mir svima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
   narod je pre mlatiopo pasulju da bi isterao graske za jelo,ali je neka graska ostajala u graorini,kod tebe ne ostaje nista.
Ne mlatim pasulj nego govorim o cinjenacima, Isus je objasnio da je Gospod bog njegov Otac koji je Veci od svih Jovan 10:29 ukljucujuci i Isusa Jovan 14:28 " Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene. "

Sve "hriscanske" sekte i ti negirate postojanje Onoga sto je veci od svih i reklamirate laz o postojanju jedne jedine fizicke manifestacije Boga u liku jevrejina Isusa iz Nazareta.

Sta je tu "ostalo", kada su sve "hriscanske" lazi iste, identicne ?!?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Da se nadovezem onom tipu sto je rekao da je prihvatanje hriscanstva bio brz  proces bez otpora.
70 godina Posle ponude mi smo izdali naslednika Vizantijskog Cara i Hriscanstva i udruzili smo se sa Avarima
i u 680. godini smo napali Carigrad i palili smo njihove zidove i klali smo i ubivali hriscane .
Srbi su zvanicno prihvatili hriscanstvo tek u 9 veku .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:48:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.