Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:28:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li ste krsteni?
Da
Ne
Ne znam
Idi dole
Stranice:
1 ... 17 18 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Krstenje kod dece....  (Pročitano 34008 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Ako ti je glupo ti ne deli svoju mudrost ,

Incijacija u smislu Pocetka ,pogledaj definiciju .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ako ti je glupo ti ne deli svoju mudrost ,

Incijacija u smislu Pocetka ,pogledaj definiciju .
Da, krštenje jeste incijacija, i to je tačno , sve ostalo što je ovde navedeno protivu krštenja su budalaštine.

Inače Krštenje kao incijacija je uvod u Crkvu a spasenje od greha je na samom čoveku , dakle na njegovom kasnijem trudu unutar Crkve i liturgijskog života.
Krštenje je samo ulaznica za Crkvu , a ne za Carstvo Nebesko.
Kao što ni obrezanje nije ulaznica za dženet kod muslimana ili Jevreja raj.
I ostale religije imaju svoju inicijaciju , kod Avraamovskih monoteističkih religija inicijacija je ujedno i vrsta zaveta( Hristu, Muhamedu ili Mojsijevom Jahveu) .
Tako da odstupanje od te incijacije znači ujedno i kršenje zaveta koje je neko u naše ime dao ili smo ga mi sami dali Bogu.
Kršenje zaveta pak uglavnom ne znači ništa dobro.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Ali krstenje ne znaci da ce neko verovati u tog Jevrejsko Hriscanskog Boga YHVH ,to je samo zelja roditelja,
Covek kad je punoletan i obrazovan moze sam da izabere, ukoliko to zeli ,neku duhovnu filozofiju po svom izboru.
Ko god da je citao bibliju zna da njen Bog YHVH nije svemocan,sveobuhvatan ,sveprisutan ili milosrdan.
Ovo sve moze da se dokaze citatima iz biblije sto smo vec vise puta uradili na ovom forumu i njegovim drugim postovima o religiji . YHVH je u bibliji ubio 2.5 miliona ljudi na svakojake nacine ,koncept slobodne volje je cista glupost.
Kad je Isus rekao"Nisam dosao da nista promenim vec samo da ispunim knjige Mojsjeove " to je podrazumevalo
i nastavak tradicije obrezivanja i ishrane jer u bibliji ti lepo pise sta smes a sta ne smes da jedes.
Nigde ti ne pise u bibliji da smes da jedes svinjetinu ili da ne treba da budes obrezan.

Sto se tice Jevreja oni nisu jeli ni jegnjetinu u ta vremena i jedini razlog zasto su cuvali i gajili ovce je bilo zbog prinosenja zrtve Bogu i zrtvenih ceremonija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Slazem se ,krstenje nevine dece samo ceremonija za roditelje ,
Ja sam krsten u Manastiru kao malo dete ali se ne secam tog cina i te inicijacije
 tako da mi to apsolutno nista u zivotu ne znaci,
niti me je to spasilo ili napravilo manje podloznim grehovima ovog sveta .
   evo cistog iskrenog odgovora,nekog ko nije sujetan kad je u pitanju bar logika nekog spisa ma kako ga neko drzao validnim ili ne.cemu to rastezanje uzeta kada je Biblijski tekst logicki bar jasana istinski za vernike nepomeriv. kao sto sam gore i pisao. kad krstenje po Bibliji jeste ispravno i smisleno,a kad ne.
 na kraju krstenje je po Bibliji za oprost greha i uslov za carstvo Nebesko a ne neka crkvena promocija,ili jos strasnije tradicija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ali krstenje ne znaci da ce neko verovati u tog Jevrejsko Hriscanskog Boga YHVH ,to je samo zelja roditelja,
Covek kad je punoletan i obrazovan moze sam da izabere, ukoliko to zeli ,neku duhovnu filozofiju po svom izboru.
Ko god da je citao bibliju zna da njen Bog YHVH nije svemocan,sveobuhvatan ,sveprisutan ili milosrdan.
Ovo sve moze da se dokaze citatima iz biblije sto smo vec vise puta uradili na ovom forumu i njegovim drugim postovima o religiji . YHVH je u bibliji ubio 2.5 miliona ljudi na svakojake nacine ,koncept slobodne volje je cista glupost.
Kad je Isus rekao"Nisam dosao da nista promenim vec samo da ispunim knjige Mojsjeove " to je podrazumevalo
i nastavak tradicije obrezivanja i ishrane jer u bibliji ti lepo pise sta smes a sta ne smes da jedes.
Nigde ti ne pise u bibliji da smes da jedes svinjetinu ili da ne treba da budes obrezan.

Sto se tice Jevreja oni nisu jeli ni jegnjetinu u ta vremena i jedini razlog zasto su cuvali i gajili ovce je bilo zbog prinosenja zrtve Bogu i zrtvenih ceremonija.

Што би рекла деца ШББКББ...
Цела ова прича нема везе са Српским начином поимања ствари , то је неко протестантско западњачко резоновање.
Завет се предаје као и Слава , као и кућа , као и имање , оно је наследно , ти наравно кад порааастеееш и постанеш философ можеш да философираш шта год хоћеш , али ако си Србин ти тај завет просто или прихваташ својом слободном вољом или га одбацујеш уколико га одбациш , ти са њим одбацујеш и део свога идентитета, а самим тим престајеш да будеш оно што си до тада био- део једне заветне заједнице и једног народа.
То се десило многим који су тако западњачки умовали и сад имамо неке по Србији који би заправо више волели да су у Америци.
Срби се не баве толико читањем Светог Писма ( правилно је у српској терминологији рећи Свето Писмо а не Библија, што наравно није погрешно али пре свега говори о ономе који изговара ту реч) , колико начином живота и уопште у православљу није примарно као на западу изучавање тих књижурина, већ начин чивота.
Може атеиста да прочита Свето Писмо, може и сатаниста, може и комуниста па му никакве вајде од тога бити неће.
Али не може атеиста да пости 40 дана да би се причестио , нити ће то урадити сатаниста , нити комуниста, то ће на крају урадити само онај ко је православан.
Православље је начин живота , и живот у благодати , а не књишки живот и ишчитавање библијских пасуса и препирање око истих, то је секташки ниво .

Када је Црква установила да обрезање више није обавезно то је био први Црквени сабор у Јерусалиму тада је апостол Петар био против те црквене одлуке , но остали апостоли су били за, тако је по одлуци цркве обрезање постало небитно за хришћански живот.Није то укидање старог завета него његово надилажење, као што ни ти кад добијеш возачку дозволу и купиш аутомобил не седаш више на бицикл који има помоћне точкиће , него просто возиш аутомобил.
Што не значи да ти не умеш возити бицикл.

Жртво приношење је укинуто чак и код Јевреја који нису прихватили Христа јер је просто дошао нови Завет и култ старог Завета је превазиђен.
Нико данас од авраамовских религија не приноси жртве иако су уредно прописане старим Заветом.
Да ли то значи да се ни Јевреји више не држе старог завета ?

Дакле , причате на празно и без везе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Slazem se ,krstenje nevine dece samo ceremonija za roditelje ,
Ja sam krsten u Manastiru kao malo dete ali se ne secam tog cina i te inicijacije
 tako da mi to apsolutno nista u zivotu ne znaci,
niti me je to spasilo ili napravilo manje podloznim grehovima ovog sveta .
  evo cistog iskrenog odgovora,nekog ko nije sujetan kad je u pitanju bar logika nekog spisa ma kako ga neko drzao validnim ili ne.cemu to rastezanje uzeta kada je Biblijski tekst logicki bar jasana istinski za vernike nepomeriv. kao sto sam gore i pisao. kad krstenje po Bibliji jeste ispravno i smisleno,a kad ne.
 na kraju krstenje je po Bibliji za oprost greha i uslov za carstvo Nebesko a ne neka crkvena promocija,ili jos strasnije tradicija.

Опет ћу да поновим , православни Срби у свакодневном говору употребљавају реч Свето Писмо а не Библија.
Ова терминологија одаје идентитет човека.
Ви нисте људи Цркве православне , ви сте или неки секташи или атеисти , или агностици у сваком случају са СПЦ немате везе нити додирних тачака.
Ваша вера/невера се своди само на вербално наклапање и празан софизам или у секташком случају фрљање цитатима из Светог Писма.
Реално сваки култ има своју верску праксу , већина ових форумских препуцавача за и против религије, нису ни у каквом култу , ни Јеврејском ни Исламском нити Православном.
То се пре свега види из стила писања, затим познавања( тачније непознавања) неких основних верских норми и културе, а такође и по површним и погрешним тумачењима свега и свачега што се односи на Хришћански живот.

Што се тиче самог крштења већ сам говорио да то у себи има више фактора, није само верски, нти само традиционални, нити само идентитетски, нити се тако парцијално може посматрати тај чин иницијације.
Свођењем крштења на само једно од тих елемената губи се смисао крштења.

Ако сте ви крштени и СПЦ и не живите литургијским животом, нисте никада се причестили , нити пак верујете у Бога, ваше крштење је потпуно бесмислено, као рецимо да поседујете мобилни телефон годинама и немате батерију за њега а онда онима који имају батерију станете објашњавати како ваш мобилни нема никаквог смисла, како ви заправо и не верујете да постоји неки оператер, нека мрежа, како је то све прича продавца , који ју је смислио да би добро зарадио новце итд, и томе слично.
Култ без праксе у њему јесте бесмислен.
Тако је и са вашим крштењем.
А то сад наклапање када сте добили мобилни , да ли као деца или као одрасли је сасвим излишно.
Проблем је што га ви нисте никада ни укључили.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Anketa nije statisticki tacna - mora da ima broj krstenih kao funkcija godina. Zbog nase istorije distribucija krstenih ce teziti ka mladjoj populaciji dok ce medju onima u 40tim biti vecina nekrstenih. 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7052
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
...али ако си Србин ти тај завет просто или прихваташ својом слободном вољом или га одбацујеш уколико га одбациш , ти са њим одбацујеш и део свога идентитета, а самим тим престајеш да будеш оно што си до тада био- део једне заветне заједнице и једног народа.
Dobar, pravi Srbin se svesno ne moli jevrejskom bogu. Srbi su postojali i pre nego što im je nametnuto Hrišćanstvo.
Plus što si ovom svojom glupošću otkačio veliki broj ljudi koji se isto kao i ti osećaju Srbima, a to nam je donelo velike nevolje u prošlosti. Avramske religije su neke od najgorih stvari koje su se Srbima desile u istoriji.

Срби се не баве толико читањем Светог Писма ...
Što je velika šteta i ono na šta crkvenjaci računaju...jer kad bi Srbi znali šta tu piše...
Neznanje je jedno od najjačih orudja SPC.


Православље је начин живота , и живот у благодати , а не књишки живот и ишчитавање библијских пасуса и препирање око истих, то је секташки ниво .
Zato ćeš ti i da veruješ u ono što ne poznaješ...vrlo razumno i nadahnuto.


Када је Црква установила да обрезање више није обавезно то је био први Црквени сабор у Јерусалиму тада је апостол Петар био против те црквене одлуке , но остали апостоли су били за, тако је по одлуци цркве обрезање постало небитно за хришћански живот.
Normalnom čoveku ovo bi bilo dovoljno da shvati da je cela vera hrišćanska jedan dogovor izmedju ljudi a ne poruka i veza sa nekim bogom.

Није то укидање старог завета него његово надилажење, као што ни ти кад добијеш возачку дозволу и купиш аутомобил не седаш више на бицикл који има помоћне точкиће , него просто возиш аутомобил.
Што не значи да ти не умеш возити бицикл.
Loša ti je analogija (ali šta očekivati od pripadnika vere koja odbacuje helensku mudrost).
Ti kad dobiješ vozačku dozvolu samo proširuješ spisak svojih obaveza u saobraćaju, ne eliminišeš one koje si morao da poštuješ dok si vozio bicikl.
« Poslednja izmena: 12. Feb 2012, 06:58:33 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
...али ако си Србин ти тај завет просто или прихваташ својом слободном вољом или га одбацујеш уколико га одбациш , ти са њим одбацујеш и део свога идентитета, а самим тим престајеш да будеш оно што си до тада био- део једне заветне заједнице и једног народа.
Dobar, pravi Srbin se svesno ne moli jevrejskom bogu. Srbi su postojali i pre nego što im je nametnuto Hrišćanstvo.
Plus što si ovom svojom glupošću otkačio veliki broj ljudi koji se isto kao i ti osećaju Srbima, a to nam je donelo velike nevolje u prošlosti. Avramske religije su neke od najgorih stvari koje su se Srbima desile u istoriji.

Срби се не баве толико читањем Светог Писма ...
Što je velika šteta i ono na šta crkvenjaci računaju...jer kad bi Srbi znali šta tu piše...
Neznanje je jedno od najjačih orudja SPC.


Православље је начин живота , и живот у благодати , а не књишки живот и ишчитавање библијских пасуса и препирање око истих, то је секташки ниво .
Zato ćeš ti i da veruješ u ono što ne poznaješ...vrlo razumno i nadahnuto.


Када је Црква установила да обрезање више није обавезно то је био први Црквени сабор у Јерусалиму тада је апостол Петар био против те црквене одлуке , но остали апостоли су били за, тако је по одлуци цркве обрезање постало небитно за хришћански живот.
Normalnom čoveku ovo bi bilo dovoljno da shvati da je cela vera hrišćanska jedan dogovor izmedju ljudi a ne poruka i veza sa nekim bogom.

Није то укидање старог завета него његово надилажење, као што ни ти кад добијеш возачку дозволу и купиш аутомобил не седаш више на бицикл који има помоћне точкиће , него просто возиш аутомобил.
Што не значи да ти не умеш возити бицикл.
Loša ti je analogija (ali šta očekivati od pripadnika vere koja odbacuje helensku mudrost).
Ti kad dobiješ vozačku dozvolu samo proširuješ spisak svojih obaveza u saobraćaju, ne eliminišeš one koje si morao da poštuješ dok si vozio bicikl.

"Генијално" !!!

Све време критикујеш оно што не познајеш говорећи како то није српско да би на крају закључио како је заправо хеленска мудрост та вредност коју би ми срби требали да имамо .
А од кад је грчка мудрост српска  ?

Цела твоја прича овде није никакав доказ већ обично спиновање.
Класично за савремене породе аспидине- читај комунистичке, јербо то је вама ваша борба дала да имате запад за начело а не исток.
Одрицати Србима Православље зато што Христос није био Србин је инфантилно до краја.
Хришћанство на западу јесте наметано Лужичким Србима, али Хришћанство западног типа и зато су они најдуже од свих европских народа истрајавали у паганизму.
Хришћанство на Балкану Србима је проповедао још апостол Павле и зато никаквог отпора није било код Срба на Балкану , нити им је неко морао наметати Хришћанство.
Историјски прича ти је потпуно неутемељена , идеолошки је блиска титоизму и његовом сурогат атеизму.
Србима на овим просторима никада Православље није наметано.
Наметано је римокаоличанство , али ако имаш још који кликер у глави требао би да знаш да римокатоличанство није исто што и Православље.

Моја аналогија је одлична , а и твој одговор ми је послужио да схватим ко си.
Православно Хришћанство надилази законодавство Старог Завета, ако ти у саобраћају по путевима имаш један закон кога мораш да се придржаваш он апсолутно не важи за саобраћај у ваздуху.
Такође Благодаћу ако си уопште читао Свето Писмо ( као што мислиш да ја нисам , зато што знам да га Срби не читају , јер не читају скоро ништа) надилази се закон, то ти каже апостол Павле , да они који су Црква благодаћу се спасавају а не законом којим се нико не може спасити.
Но ти ниси у стању да схватиш тај виши ниво , као ни мало дете из основне школе што није у стању да схвати факултетско образовање, јер ако нема цртања и певања какава је то школа.
Тако и ти , ако нема закона и правила каква је то вера.
Па нема за онога који је у благодати, шта ће му.
Закони и правила су само педагошког карактера, служе донекле, а не заувек.

Наравно теби не препоручујем да се крстиш и почнеш кршити законе и правила , јер ти си још увек на том јуридичком нивоу.
Значи слободно се крсти и држи се свих закона и правила .
А кад порастеш ( у благодати) само ће ти се касти.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7052
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1

Све време критикујеш оно што не познајеш говорећи како то није српско да би на крају закључио како је заправо хеленска мудрост та вредност коју би ми срби требали да имамо .
А од кад је грчка мудрост српска  ?

,,Helenska mudrost'' su logika i filozofija, ono što je Hrišćanima bilo mrsko jer je razobličavalo njihovu veru.
Ispravno zaključivanje i ljubav prema mudrosti ne pripadaju samo jednom narodu, a ja sam to tako naveo da bi tebi bilo lakše da shvatiš, jer se na to Biblija poziva kada kaže da Jevreji traže znake, a Heleni mudrost.


Одрицати Србима Православље зато што Христос није био Србин је инфантилно до краја.
Upravo si ti spinovao...Srbi bi trebalo da se odreknu JHVH jer je on isključivo jevrejsko božanstvo.


Хришћанство на Балкану Србима је проповедао још апостол Павле и зато никаквог отпора није било код Срба на Балкану , нити им је неко морао наметати Хришћанство...Наметано је римокаоличанство , али ако имаш још који кликер у глави требао би да знаш да римокатоличанство није исто што и Православље.
Ista je to banda...i iste metode su koristili.
Srbi su pod vazalstvom gurani u Hrišćanstvo, a Rimsko Carstvo je Rimsko Carstvo...bio Istočno ili Zapadno.

Моја аналогија је одлична
Bravo za tebe!  Smile

Православно Хришћанство надилази законодавство Старог Завета, ако ти у саобраћају по путевима имаш један закон кога мораш да се придржаваш он апсолутно не важи за саобраћај у ваздуху.
Lažljivče hrišćanski (ovde sam napravio pleonazam):
Prvo -  pričao si o dozvoli za automobil, a ne za avion.
Drugo - avio saobraćaj nije eliminisao potrebu za drumskim, čak je bez njega i nemoguć...tako da stvarno nemaš pojma kako da se raspravljaš i argumenti i analogije su ti skroz pogrešni i jadni poput tvojih ubedjenja.

Такође Благодаћу ако си уопште читао Свето Писмо...
Verovatno više od tebe i sa ostalim svetim štivom koje je tvoja sekta odbacila.  Smile
Zato mi je i lakše da razumem tekst nego tebi i tvojoj sektaškoj sabraći.

Но ти ниси у стању да схватиш тај виши ниво , као ни мало дете из основне школе што није у стању да схвати факултетско образовање, јер ако нема цртања и певања какава је то школа.
Zato popovi i uče da slikaju i poju.  Smile
Neverovatno je da se sa tolikim neznanjem i nepažnjom na sopstvene reči usudjuješ da ulaziš u raspravu i navedeš ovakve budalaštine.
Crkva ima samo štetu kad je ovakvi zastupaju.
Bez obzira šta ti mislio, Hrišćanstvo je najniži oblik "znanja" jer vernike izjednačava sa maloumnicima.
Odeljenje za retardiranu decu.


А кад порастеш ( у благодати) само ће ти се касти.
Ako ću da grešim kao ti, bolje da ne ''porastem'', ovco.
« Poslednja izmena: 12. Feb 2012, 14:59:43 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 17 18 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:28:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.