Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 16:43:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slatka ljubavna osveta  (Pročitano 24895 puta)
07. Apr 2011, 17:38:46
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ženska osveta ima za cilj da trgne muškarca iz uobičajene opuštenosti i sigurnosti koju ima u nju – uvek prisutnu

Pri pomisli na prevaru u ljubavi, žene poseduju ogroman arsenal ubojitih, (ne)izrečenih pretnji: „Videće on svoje“, „Osvetiću mu se kad-tad“, “Platiće on meni za ovo“ i sl. „Oružje“ bira prema svom statusu, pa „osvetnički arsenal“ zavisi od toga da li je udata, slobodna, u tajnoj vezi, ignorisana (u većini slučajeva), da li se oseća zanemarenom, sumnja ili je saznala da on ima neku drugu. Muškarci koji su skloni osvetoljubivom ponašanju uglavnom ne prete, nego zločin izvrše, ponekad ga i najave. A žene, u stanju nemoći i svesne u većini slučajeva da zločin neće počiniti (osim ako su bile fizički u dužem periodu maltretirane, ili im partner maltretira decu), odušak sebi daju kroz planiranje osvete. I neće se smiriti dok se pravda ne „izvrši“. Nema žene koja će poniženje istrpeti, a da se, kad-tad, neće osvetiti.

Osveta može biti i perfidna, neprepoznatljiva, ali „poruku“ će partner ipak shvatiti. Ljubavna osveta, koju, uglavnom, primenjuju žene, samo je jedan od pokušaja da privuče partnerovu pažnju, ili da kod njega izazove osećanje griže savesti ili kajanja. Krajnji je cilj, zapravo, da se on ponovo za nju zainteresuje.

Da li će joj biti lakše ako se osveti onome koga, ipak, voli? Kod većine su osećanja konfuzna, od ljubavi, povređenosti, ljutnje, razočaranja, a jedino joj je jasno da želi, nekako, da ga kazni.Tipično ženska reakcija će preduzeti korake, što je često – mala, slatka osveta. Ne da bi bio kažnjen, nego da bi bio „opomenut“.
- Treba, ipak, razlikovati kaznu od osvete - kaže psihoterapeut dr Zoran Milivojević, jer je kazna usmerena da neko promeni ponašanje i povezana je sa ljutnjom. S druge strane, osveta je povezana sa mržnjom, a mržnja ide iz ideje da je druga osoba zla. Treba, naravno, uzeti u obzir žensko poimanje zla, jer za nju je zao onaj muškarac koji je ignoriše.

-Želja za osvetom kod žena se pojačava kada im je komunikacija sa partnerom uskraćena. One tada najčešće greše, jer pokušavaju da objasne muškarcu koliko pate, a oni ne vole da imaju osećaj krivice, niti žele da slušaju koliko je nju sve to pogodilo. Ženska osveta može da bude vrlo perfidna i neprepoznatljiva, tako što će ona, na primer, početi češće da izlazi sa prijateljicamaili ostaviti partnera u sumnji s kim izlazi, pa zato svako iskakanje iz uobičajene šeme može da bude vid bezazlene, male osvete. U njenoj glavi je plan da trgne muškarca iz njegove nezainteresovanosti i uobičajene opuštenosti i sigurnosti koju ima u nju – uvek prisutnu, njemu na raspolaganju, prilagodljivu. Većina žena oseća se nemoćnim da drži kontrolu u svom ljubavnom životu, a cilj im je da „isprovociraju“ svoje partnere da se pitaju gde li je otišla i da li je iskrena, naročito ako je ona uočljivo vesela, raspoložena, vragolasta.

Pripadnici „jačeg pola“ usmeravaju osvetu ka svom suparniku koristeći otvoreno nasilje i zastrašivanje, dok se žena najčešće sveti muškarcu koji ju je povredio, jer se posle raskida oseća napuštenom od onog od kog je očekivala zaštitu. Tada ona, iz nemoći i strahovanja kako će se dalje bez njega snaći, mržnju i osvetu usmerava ka partneru, a ređe ka suparnici. Njena nesigurnost je, u većini slučajeva, posledica tradicionalnog odnosa polova i načina vaspitanja po kom je muškarcima sve dozvoljeno, pa tako i da ostave partnerku i odu s drugom.

 

U slučaju da žena napusti muškarca, on će se “ustremiti” na onog ko mu je preoteo “plen”, jer su muškarci rođeni borci i osvajači koji opasnost vide, prvenstveno u svom rivalu. Ako se, na primer, zauzet muškarac zaljubi u drugu ženu, verovatno će, u početku, tu vezu skrivati od očiju javnosti, pošto nije ni imao nameru da povredi stalnu partnerku. Kada za njegovu tajnu vezu sazna i partnerka, on uglavnom ne reaguje na njene pokušaje da razgovaraju o tome šta se desilo, negira vezu i minimizira svoju emotivnu umešanost u nju. Tada se rađa prva želja za osvetom, ne samo zato što ju je prevario, nego što potcenjuje njenu inteligenciju. Kada bi muškarci znali koliko je taktički bolje da odglume pokajanje i svu krivicu svale na “tu neku koja im ne da mira”, bili bi lišeni mnogih neprilika.

U slučaju stvarnog dokaza o preljubi, kada je žena povređena, ostavljena ili prevarena, njena prva reakcija biće neverica, odbijanje da prihvati istinu, zatim suočavanje sa istinom, pa pokušaj da povrati naklonost partnera. Tek kada shvati da je došao konačan kraj vezi, onda će početi da razmišlja o kakvoj takvoj vrsti osvete, kako bi ublažila svoj bol zbog gubitka. Naravno, scenario nije uvek isti. Sve zavisi od ponašanja one druge strane. Mudri muškarci pokušavaju da maksimalno “iskupe svoj greh” ponašajući se prijateljski i džentlmenski. Ako, naprotiv, pokušavaju da svale krivicu na ženu, jer im nije pružala dovoljno pažnje, loše im se piše.

Ipak, to je samo jedan od najdrastičnijih razloga za žensku osvetu, dok većina žena koristi sitne ljubavne osvete u svakodnevnoj komunikaciji sa partnerom.

Mudra žena se sveti na mudar način, tako da to uopšte ne izgleda kao osveta, jer svaki vid klasične osvete kojim žena hoće da da do znanja muškarcu koliko je povređena do njega ne dopire. A ono što dopire do njega (kao alarm za uzbunu) je kada je žena uvek nasmejana, doterana i raspoložena, ili kada se u nekom društvu i u prisustvu svog muškarca neprestano divi drugom muškarcu i blago koketuje s njim.

Na osvetu navodi ugrožen ego, ranjena duša i najčešće - preljuba. Ako žena počne da se sveti partneru zato što se zaljubio u drugu, ipak će na kraju najviše štete naneti sebi, naročito ako namerava da povrati njegovu naklonost. Osveta nije isto što i razvod (mada mnoge žene koriste temu o razvodu kao pretnju – u prevodu “osvetiću ti se, ostaviću te”) i nije isto što i raskid, zato što je osveta različitim metodama i različite jačine, maltene, deo svakodnevnog ljubavnog odnosa.

 

Najslađa ljubavna osveta je kada žena postigne profesionalni uspeh i ostvari sreću pored nekog drugog – lepšeg, uspešnijeg i bogatijeg, a da onaj bivši za to sazna. Još jedan vid slatke osvete je totalno ignorisanje onoga ko ju je povredio, ma kako se ona zaista osećala. Ipak, najslađe nisu hladne, već mudre, tzv. edukativne osvete, kada žena, zapravo, uspe da natera bivšeg partnera da se postidi sam pred sobom, zbog onoga što je učinio, jer on tada postaje bolji, ali - za neku drugu. Ipak, ovu koja je inicirala promenu u njegovoj ličnosti nikada neće zaboraviti, a to je velika satisfakcija.

I na kraju može li se uopšte uticati na nekog da obuzda svoju želju za osvetom u ljubavi?


- Može, tvrdi dr Zoran Milivojević, ali potrebno je da ta osoba promeni logiku, način na koji razmišlja o događaju i o drugoj osobi.

Ipak, neka vrsta osvete je neophodna, kako bi žena povratila samopoštovanje, jer krivica traži kaznu.


KAKO VRATITI „MILO ZA DRAGO“


Muškarci nisu toliko osvetoljubivi, pre bi se moglo reći da su impulsivni i da reaguju u određenom momentu, instinktivno braneći svoj „plen“, dok žena čeka da dođe trenutak kada će partneru koji ju je povredio vratiti „milo za drago“.

- Osvetoljubive osobe često smatraju da su žrtve i da, jednostavno, moraju da „izravnaju račune“ kako bi mogle da poštuju same sebe - ističe dr Zoran Milivojević, psihoterapeut. Kad god oseti nedostatak pažnje, jer pomisli da je muškarcu sve važnije osim nje, bilo da se radi o hobiju, automobilu, utakmici, televiziji ili prijateljima, žena će smišljati neke male „šok terapije“, ne bi li ga trgla iz takvog njegovog ponašanja. Jedna od prividno bezazlenih osveta je kada žena hvali nekog drugog muškarca, što je, u suštini, i najsuptilniji vid ženske ljubavne osvete.


NEDOSTATAK LJUBAVI I PAŽNJE


Nesvesni oblik osvete, kako nad sobom tako i nad partnerom i porodicom, je kada bežeći u stanje slabosti, depresije ili fizičke bolesti, dajemo okolini i emotivnom partneru na znanje da nemamo dovoljno ljubavi i pažnje. Najteži oblik osvete nad samim sobom, tj. samoubistvo, kod mladih predstavlja kažnjavanje partnera stvaranjem osećaja griže savesti i istovremeno kažnjavanja samog sebe zbog osećaja promašaja i inferiornosti. U zrelom dobu žene to čine više kao pokušaj da se prekine sa agonijom, mučnim životom ili beznađem.

- Ostavljeni ili prevareni ljudi, često misle da su iskorišćeni i odbačeni, da su oni gubitnici, a da je bivši partner pobednik. Da bi ispravili tu nepravdu oni kreću u akciju koja će i bivšeg partnera naterati da pati. Smatraju da je pravedno da i druga strana gubi, a ne samo oni. Neki su spremni da u toj strasti čak idu do ubistva i samoubistva, tvrdi dr Zoran Milivojević

Izvor
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
ja u trenutku povrijedjenosti mogu da pomislim mnogo toga.

i da zamislim mnogo toga.

u trenutku...i to je to.

nisam tip osobe koja se sveti generalno u zivotu...pamtim, ali ne zlopamtim.
nisam osvetoljubiva...u meni se ne kuva i ne krcka dug vremenski period.
bum, tras.
tu i odmah raspravim ukoliko mogu i ne ostavljam nedoreceno.
ne nosim emotivni prtljag u tom smislu...

koeficijent napora, kalkulisanja i emotivne energije koju osveta ili vracanje milo za drago trazi od mene...meni je isuvise velik...a ja sam ekstremno lijena za neke stvari.

meni je dovoljno da kazem sta me je povrijedilo, da cujem i osjetim jedno iskreno izvini i da se to ne ponovo sljedeci put...i vazi...idemo dalje.

e, ukoliko se nesto sto mene ugrozava ponavlja i postaje sablon...okretala sam se i odlazila zauvjek.

i otprilike...to je to.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ah, igre koje se igraju usled povredjenosti u ljubavi  Smile

Sta ga znam, ne gajim mrznju prema nikome u zivotu pa nemam tendencija ka nekoj osveti (osim ako bas ta osoba pretera prema meni pa umem da impulsivno kazem i sta treba i sta ne treba  Smile ). Obicno se ljudima koji cine "zlo" i povredjuju druge to "zlo" samo vrati vremenom na isti ili jos gori nacin(karma ili sta god) tako da nema potrebe za nekom intervencijom

Sto se tice metoda, obicno imaju porebu da cine drugu osobu ljubomornom na neki nacin. Tu spadaju i "male ljubavne igre" (flert sa drugim/drugom) ili pak i malo vece koje ukljucuju i teze metode kao sto je npr prevara. Malo glupo sto se mene tice, ali ljudski ego ima cudne potrebe za zadovoljenjem
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Sendo 
Ja sam se osvetio devojci koja me je teško zenula - napravio sam raskid sa njenim (tadašnjim) dečkom. Bio sam glup i neiskusan, za sve sam krivio njega i sebe, nju na kraju. I šta je ona uradila? Našla je trećeg koga je posle mene koristila za lečenje kompleksa. Inače devojka je težak kreten.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
ha....lako popizdim...lako posmilim svasta, jos lakse prebolim i zaboravim...  Smile



Ja sam se osvetio devojci koja me je teško zenula - napravio sam raskid sa njenim (tadašnjim) dečkom. Bio sam glup i neiskusan, za sve sam krivio njega i sebe, nju na kraju. I šta je ona uradila? Našla je trećeg koga je posle mene koristila za lečenje kompleksa. Inače devojka je težak kreten.

iju ...kako si napravio raskid sa njenim momkom? Smile

zaveo si ga? Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Sendo 
Jok zajebao sam ih. Pošto me je toliko dugo davla time "Da nisam sa njim sa tobom bi bila""Sada shvatam kako si u stvari dobar lik""Mene moj dečko ne voli" itd. do tačke pucanja (koju sam doživeo posle mesec dana drndanja i stalnog moj pdjebavanja, njenog vraćanja) sve dok se nismo (konačno) poljubili. Kada me je totalno sjebala, napisao sam joj ultimatum poruku (u kojj se nalazilo dosta gluposti tipa "srce si mi slomila" itd.) da bi mi ona hladnokrvo ogovorila kako neće, neke tra-la-la-la priče da jbga voli dečka, ali da neće zaboraviti naše poljubce. Na kraju smo došli do toga da je jedna devojka (koju su iz drugih razloga maltretirali ona i dečko) to pročitala pred njima, dok sam ja bio prisutan. Ona (ta kojoj sam se svetio) je odgovorila sa "pa šta?", a dečko je pogledao moj fon i video da poruka nije sa njenog broja (poruku sam izbrisao, ali sam je rekonstruisao i poslao sa drugog broja). Posle sam saznao da su raskinuli, dok je ona u međuvremenu bila sa trećim likom koga je isto tako krenula da zavlači. Na kraju su završili u vezi od godinu i po, iz koje je taj novi jedva izašao živ, jer je (kao i ja) poludeo. Come to think of it, she did me a favor. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Izbor ljudi sa kojima smo u vezi, najviše govori o nama samima, zar ne?
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Sendo 
Pa sada, ona je kukala, plakala, dramila, sve živo. Najgore je kada naletiš na osobu koja je u vezi, a želi tebi da se žali. Pogotovu ako je vidiš/čuješ se sa njom par puta. Zato kažem, od takvih treba da bežiš što dalje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Čekaj, bre, koliko ste godina imali? Ako je više od 15, onda stvarno, ljudi...  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Sendo 
ja 25 ona 19
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 16:43:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.